SPORT Hoekse Boys blijft aan de leiding De Hoek verspeelt punt Maassluis levert opmerkelijke prestatie Kampioenschap The Green Eagles :OD() en Fluks aan elkaar gewaagd mÊSff, MW'27 en Maasdijk matig Vlaardingen: nipte winst Sunlight zoekt speelruimte DINSDAG 17 APRIL 1979 jVFC en Fortuna aan -elkaar gewaagd •Vlaardingen VFC en For- ?tuna rijn hun marathon van 'vier wedstrijden in negen da- ;gen begonnen met een gelijk spel. Aan de Sport laan was 'VFC wel de ploeg die de 'meeste kansen creëerde, maar Me Fortuna-defensie met aan liet hoofd de uitstekende doelman Hans Verhort stond jjeen doelpunten toe. De -stand was en blééf voor zo'n vijfhonderd bezoekers zoals die begonnen was: 00. Maasland ODO is door het 2—3 gelijke spel tegen Fluks niet verder achterop geraakt. ,De Maaslandse korfballers ^lijven meedoen in de strijd om de bovenste drie plaat sen. Twee daarvan promove ren rechtstreeks, terwijl de derde plek recht geeft op het Spelen van promotiewedstrij den. ODO en Fluks waren goed aan elkaar gewaagd, al had ODO de scheidsrechter iets meer tegen dan de Noordwi jkers. De arbiter floot namelijk nog al veel voor de verdedigende partijen. Dat betekende voor ODO dat er zo'n vijf doelpun ten werden afgekeurd, terwijl dat er bij Fluks twee waren. Omdat de defensies in het voordeel waren, betekende flatmeteen dat er vrijwel geen strafworpen toegekend iverden. Dat verklaart voor een groot deel öe lage eindstand voor gen korfbalwedstrijd. Waar beide ploegen ook mee kamp ten was de harde wind. Zo tussen de huizen viel die wind niet zo op, ma4r op de 6pen vlakte in de Comman deurspolder was dit natuur verschijnsel erg hinderlijk bij Öe scorings pogingen Tempo en inzet bracht ODO genoeg in het veld, maar door pe genoemde oorzaken leidde dat maar tot weinig doelpun- len. Toch kwam ODÖ op-2 0. toen Bram Hanemaaijer en Martin Boschma er wel in slaagden de korf te vinden. Fluks kwam snel tot 2—1, maar -van afstand scoorde Kees van der Kooy: 3—1. Nog voor derust kwam Fluks tot 3—2. en kort na de mst tot 3—3. Daar bleef het verder bij, want ODO scoorde •in de tweede helft helemaal niet. Of beide partijen werke lijk tegen elkaar opwegen, zal zaterdag blijken. In Noord- wijk vindt dan de return plaats. ..Voor mij is die uitslag een lichte teleurstelling", dldus VFC-trainer Wol ter Bos. „Wij hebben wel de aanval gezocht en ook scoringskansen gehad, maar door deze uitslag raken we weer wat achterop". Bos herinnerde zich overigens ook nog maar al te goed, dat For tuna de laatste twee keer winnend bij VFC was ver trokken. „Fortuna is altijd een moeilijke tegenstander ge weest, ook al omdat we el kaar goed kennen". Hoewel Fortuna's Jan Poste- ma met 0—0 het meest tevre den kon zijn, was hij dat niet. „Niet dat we een overwinning verdienden, maar aan een ge lijkspel heb ik niets. De ach terstand op de ranglijst blijft. We hebben voor ons doen slecht gespeeld". Postema weet dat slechte spel voorna melijk aan te grote nervosi teit. „Maar ook onze spitsen en Hans van Os op het mid- delveld speelden beneden hun kunnen". Wat de spitsen be treft, Fortuna speelde er slechts met twee, Aad Bies heuvel en Ron Hofman, en beiden werden in de tweede helft uitgewisseld voor Ger Dob en HenkUitert. In de eerste helft kreeg VFC twee reële scoringskansen. In de elfde minuut draaide een corner van Harric Schuiten tegen de binnenkant van de paal en in de twintigste mi nuut mikte Johan Kuiper uit kansrijke positie naast. For tuna kreeg middels Aad Bies heuvel een kans maar VFC-* doelman Rob Brekelmans wist deze mogelijkheid te verijdelen. De tweede helft was aantrekkelijker dan de eerste. lVeer kreeg VFC de béste scoringskansen, tegen Fortuna ook nu slechts één. Fortuna bofte overigens ook dat doelman Verhart op dreef was, want dé kans voor VFC-middenvelder Dick van der Wulp verwerkte Verhart in de vijftiende minuut schit terend. Toen hij eenmaal na een scrimmage wel was ge passeerd, stond voorstopper Han Vereouteren op de lijn. Hoek van Holland Hoekse Boys besefte dat katten in het nauw rare sprongen ple gen te maken. Scheveningen wordt langzamerhand een kat ïn het nauw, maar de boys gaven geen gelegenheid tot rare sprongen. Vanaf het be gin hebben de Hoekse zater- dagvoet ba lier-s geprobeerd het spel in handen te houden en met succes. De thuisclub kreeg nauwelijks echte sco ringskansen,'dank zij een re soluut ingrijpende achterhoe de waarin Lammer Omhof weer een sterke wedstrijd speelde. Aanvallend kwam het er toch minder goed uiL Tom van der Pijl kon niet de ruimte krijgen die fiij nodig heeft om tc soleren. Eddy van Dijk moest in de eerste helft uit de tweede lijn redding bren gen voor een aanvallend zwak Hoekse Boys. Hij scoorde van grote afstand en daarmee kreeg Hoekse Boys in de tweede helft wat meer zelf vertrouwen. Cees van der Pol, met veel inzet spelend en veel adem gebruikend, kon in de tweede helft de voorsprong naar 0—2 tillen en daarmee was Sehe- veningen een geslagen ploeg. Aad Moermans nam in de tweede helft de plaats in van Tom van der Pijl en vijf mi nuten voor tijd werd de leeg- gespeelde Cees van der Pol vervangen door Henk Sierren- berg. Scheveningen was toen al op 1—2 gekomen dank zij een wat omstreden straf schop. Doordat ook Vlaardin- gen, 's-Gravenzande en Mon ster wonnen is de situatie aan kop onveranderd. Doelman Hans Verhart verslagen bij de inzefvan Harry Schuiten van VFC Maasland Evenals het eer ste treffen eindigde MVV'27 tegen Maasdijk ook de twee de keer in 0-0. Het verschil was dat het nu een dóór bei de partijen matig gespeelde wedstrijd was, waarin MVV als lhuisspelende ploeg er niet in slaagde enig initiatief te ontplooien. Maasdijk was nu echter ook met de ploeg die vorige week nog titelkan didaat Vlaardingen de das omdeed. Het werd daarom een wedstrijd die zich voor namelijk op het middenveld afspeelde. De enige keer dat MW gevaarlijk werd was bij een voorzet van Wim Bos- schaert. Er was echter nie mand bij om dat af te ron den. Met een uiterste krachtsinspanning kopt Peter Jeup de bal weg Iloek van Holland Trainer Norman Paget kon na de wanprestatie van Hoek van Holland tegen Altior het ex cuus aanvoeren dat hij niet kon beschikken over twee van zijn beste spelers. Cen trale verdediger Peter Roo- ney (geblesseerd) en aanvaller Hans den Boer (vakantie) ontbraken in de blauw-witte opstelling. Met name Peter Rooney stond zich zichtbaar te ergeren langs de lijn, al werd juist zijn plaats door Rien Voois uitstekend overgenomen. De „vetèraan" behoorde opnieuw tot de uitblinkers in een wed strijd die weinig opvallende spelers kende. Altior, de hek- kesluiter uit Ter Aar, was in feite de minst slechte ploeg. De gevaarlijkste aanvallen kwamen van de zijde van de bezoekers, maar de eerste helft werd toch afgesloten met een dubbelblanke stand. In de tweede helft veranderde het beeld volkomen. Altior begreep dat dit Hoek van Holland kwetsbaar was en trok onbevangen ten aanval. Vlaardingen De korfbal verenigingen, die voor de competitie in actie kwa men, haalden in het paas weekeinde kostbare punten binnen. De opmerkelijke prestatie leverde Maassluis door NTO op eigen veld op de knieën te dwingen en daardoor het tweedeklas serschap nagenoeg veilig te stellen. Maassluis start te overdonderend en zette NTO direkt op een 0-5 ach terstand. De Rotterdamse ploeg Icon voor rust slechts één wapenfeit daartegenover stellen en Maassluis ging thee drin ken met een comfortabele 1-7 voorsprong. Pas na rust deelde Maas sluis de beslissende tik uit, 1-8 en NIO was verslagen. DeRotterdammers pro beerden van alles, maar ze konden niet op tegen het ditmaal sterk spelend Maassluis. De eindstand werd bepaald op een roya le 3-11 overwinning, waar door tflO nu toch wel de degradatiekandidaat bij uit stek is geworden. Doelpun tenmakers: Leo van de Vaart, Mieke Monlizaam, Bert Montizaam, Henny Nieman, Martha van de Gaag, 'Wilma Nieman, Ronny Moerman, Joke de Vries en Jaap Poldervaart (in de tweede helft ingeval len voor Theo van VeeJen). De stijgende lijn van Har- ga blijft zich doorzetten en ook koploper Albatros moest ervaren, dat er nu weer terdege rekening moet 'Worden gehouden met de Schiedammers. In de eerste helft hielden, bei de ploegen elkaar goed in evenwicht en scoorden bei de teams driemaal. Voor Harga tekenden Ab van Duyl, Karei van der Lin den en Bert Karstel voor de treffers: Na de hervatting namen zowel Harga als Albatros keer op keer de leiding, maar geen van de twee teams kon echt demarre ren. Vijf minuten voor tijd trok Karei van der Linden de stand weer gelijk, 8-8, en direkt daarop maakte Bert Karstel er 9-8 van. Gezien de inzet van Harga was een kleine overwin ning best verdiend, maar in de laatste minuut toon de Albatros, dat men niet voor niets lijstaanvoerder is en maakte er 9-9 van, hetgeen ook de eindstand werd. De overige Harga- doelpunten werden ge maakt door Ar ie Jansen,* Karei van der Linden en Bert Karstel. Oranje Nassau lijkt, over het dieptepunt heeri te zijn en in de thuiswedstrijd te gen Sagitta werd de stij gende lijn voortgezet. Het moeilijke punt blijft echter hel maken van doelpunten, want ondanks een veldo- verwicht kunnen de Vlaar- dingers geen doelpunten maken. Sagitta opende met scoren, maar na twee tref fers slokte de Ridderkerkse produktie. Gerrit Gced- knegt zorgde voor de thee nog voor 1-2 en deze stand bleef gedurende lange tijd gehandhaafd. Beide aanval len waren onmachtig in hot afronden van de kansen, maar vijf minuten voor tijd zorgde invaller voor Gerrit Goedknegt, Lambert Stoker, voor het verlossen de schot, 2-2. Daarna ver anderde er niets meer, zo dat Oranje Nassau na oen lange slechte periode einde lijk weer eens een punt veroverde. Zoals gewoonlijk, schotel den Vlaardingen en Cres cendo hun aanhang een spannend duel voor. In de eerste helft had Vlaardin gen een forse wind tegen en pas na zo'n tien minu ten zorgde Jan van Bete ren voor 1-0 uit een straf- worp. Nadat Crescendo 1-1 scoorde maakte Frans Ver meulen duidelijk wat schieten met tegenwind is en zorgde voor 3-1. Daarna kreeg Crescendo vat op het Vlaardingse spel en vooral in het middenvak was Crescendo de betere ploeg. Dit had een 3-3 ruststand tot gevolg. Na de rust met windje mee ging het tempo bij Vlaar dingen aanmerkelijk om hoog er» na 3-4 maakten Jan van Heteren, Frans Vermeulen en Dick van Ekelcnburg er 6-4 van. Crescendo kwam terug en verkleinde opnieuw de ach terstand. In een spannende slotfase moest Vlaardingen tot de laatste minuut in spanning blijven, want keer op keer kwam Cres cendo tot op één doelpunt Maar Vlaardingen hield het hoofd koel en won met 8-7. De laatste Vlaaringen-doel- punten kwamen voor reke ning van Anja van Ekelen- burg Emi e Streefkerk. Maassluis Het eerste heren team van The Green Eagles heeft in de laatste competitiewedstrijdhet kampioenschap veilig, gesteld. In de Maassluise Olympi- ahai werd Sjoet met de uitzonderlijk hoge score van 154-64 finaal opgerold. Om de eerste klas district te verlaten moeten de Eagles nu op 28 april en 12 mei promotiewedstrijden spelen tegen AS V uit Vianen en Blitz uit Den Haag. Tegenstander Sjoet is geen moment bij machte geweest om het de Eagles nog lastig te maken. Het klasseversehil was veel te groot, maar van begin tot eind bleef de nieuwe kampioen geïnspireerd werken om oen zo groot mogelijke uit slag te behalen. Coach Jaap Boon had opdracht gegeven om Spirit in hoog tempo direkt te over rompelen. De man-to-man verdediging sloot goed en via veel intercepties was hei na vier minuten al 12-4 en na acht minuten zelfs al 35-8. Toen al werd een monsterscore duidelijk en de Eagles ble ven jagen. Coach Boon. wisselde veelvul dig om steeds uitgeruste spelers in het veld te hebben. Dat het arme Sjoet in de eerste helft toch nog wat kon tegen sco ren kwam omdat de Eagles in hun jacht naar een hoge score de defensie nogal eens verwaarloosden. De ruststand kwam toch al op 76-37, een score die een normale einduitslag kon zijn. De grootste seizoenzege zat erin, en Jaap Boon gaf zijn mannen opdracht zo veel mogelijk te scoren en nu ook beter te verdedigen. Voor het publiek werd de wedstrijd nog eenzijdiger, al bleef het doorlopende scoringsvverk aantrekkelijk. In de zevende minuut al werd de hon derd punten grens bereikt, toen aanvoer der Lieu we van Loon zuiver raak schoot. De vraag was toen alleen nog maar hoe hoog de score op zou lopen. Het verschil werd maar liefst 90 punten, bij een 154-64 eindstand. Het kampioenschap was daarmee binnen, reden voor voorzitter Rob van der Kraats om spelers en trainer een etentje, aan te bieden. De promotiewedstrijden zullen nu moeten uit gaan maken of The Green Eagles het district gaan verlaten om in de regionale klasse uit te komen. Vlaardingen Het is thans definitief dat Sunlight het volgend seizoen geen gebruik meer kan maken van de velden aan de Deltaweg en de kleedacconunodatle, De directie van de LZM heeft dit deze week de sportwe thouder van Vlaardingen duidelijk te verstaan gegeven. Wel is het mogelijk dat de velden voor Sunlight in het nieuwe seizoen beschikbaar bijvcn om er midweeks op te trainen. Op korte termijn zal nu de voorzitter van dc Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie j een gesprek hebben met de voorzitters van de Vlaarding- f se voetbalverenigingen over een oplossing. Het ligt in de bedoeling dat Sunlight in het komende seizoen inwoning krijgt bij één van de Vlaar dingse clubs. Dat deze niet staan te trappelen is duide lijk. De gemeente voelt er in elk geval niets voor om Sun light zolang op de velden in de Broekpolder te laten spe len. Het leidde na tien minuten tot 0—1 uit een doorbraak en luttele minuien later moest doelman Kees Dekker op^ nieuw „vissen" na een prach tige „inswinger" van Wonn- goor. Hoek van Holland leek gesla gen. Trainer Paget wisselde tegelijkertijd de „onzichtbare" Menno Bouma voor Hans Gardeniers en eveneens te leurstellende Georg Flöhr ver dween ten gerieve van Jan Pille. De nieuwe krachten brachten meer vaart in dé ploeg. Verdediger Marcel - Grootenboer, met zijn 17 jaar* opnieuw een van de stuwende krachten in de ploeg, trok" mee ten aanval en na eerr doelworsteling kon hij de bal in de touwen prikken, Op de- valreep werd het zelfs nog- 2—2. Henk Boon speelde op- bijzonder mooie wijze vrij en hij plaatste loepzuiver op- Hans van den Ark, zodat al weer een verdediger dc gelijk maker kon produceren en dat. was een uitslag waarmee Hoek van Holland erg tevre den mocht zijn. Ook op tweede paasdag, in' de thuiswedstrijd tegen Ar chipel, kwam Ilock van Hol land niet verder dan een puntenverdeling. Het verschil met de wedstrijd van zater dag was echter hemelsbreed. Nu wilden en konden de blsuw-witten wei het initia tief nemen, maar domme pech belette Hoek van Hol land om beide winstpunten in ontvangst tc nemen. De eerste helft toonde een tai melijk gelijk opgaande strijd. Hock van Holland had het nadeel van de wind, waar door Archipel wal meer aan vallende akties kon onderne men. Vlak voor rust moest doelman Kees Dekker redding brengen op een inzet van Uit geest. Zijn Haagse collega had daarvoor al in aktie moe ten komen op schoten van Henk Boon en Max Nelwan. Een brilstand in de eerste helft vormde een redelijke af spiegeling van de krachtsver houding in die periode. Tegen de verhouding in kwam Hoek van Holland in de tweede helft al na een paar minuten op achterstand. Breeders scoorde onverwacht nadat Marcel Grootenboer en Henk Boon voor Hoek van Holland een goede mogelijkheid had den laten liggen. In het laat ste half uur bleef de thuis club verwoed aanvallen. Er ontstonden talloze scorings kansen, maar pas luttele mi nuten voor het einde kwarri de gelijkmaker. Weer was het Henk Boon dié zich knap vrij speelde. Hans Kenters nam de bal op de kruin en prikte het leer in de rechter bovenhoek. Een ver diend gelijkspel binnen twee dagen, dat zeker. Maar ook- een duidelijke vermindering van de Hoekse titelkansen. tenzij de komende twee uk- wed strijd en (donderdag togen. Alphen en zondag tegen VCS), vierpunten gaan opleveren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7