r SCHIEDAMSCHE COURANT D' 66 wil geen nieuw plan voor binnenstad lumim wor i Holyziekenhuis maakt beoordelingsfout i-È-RTAN m 'Bisschop werkt zo agressie in de hand' F rand bij Demos ook aangestoken door inbrekers Scheeres opent tweede stadskantoor *1 „Nekkramp" niet onderkend: meisje naar huis gestuurd Familie overweegt klacht bij Medisch Tuchtcollege „Broersveld belangrijk tussen Hema en C A 99 Vechtpartij om vrouwen in „Manhattan" Autobedrijf Auto's botsen: één gewonde 'Pas op voor vislamp' Maassluis groeide AI jaar volop in gebruik m Woensdag 18 apri! 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 26344 -6 PAGINA'S Broorsvest 3 - teli-foon administratie 260IW1 redllftu- 262566 - klwhtivirtr.'iM I-HU4 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Vanuit sferen als deze worden vaak vernie lingen aan kerken aange bracht," zegt kapelaan Kem pen van de Singelkerk over het conflict» dat hij op Goede Vrijdag met leden van het COC heeft gehad. „Overal zie je natuurlijk van dalisme, maar vergeet niet dat zoiets uit een ongenoegen voorkomt, en dat ongenoegen is er ook jegens de kerk. En dan sneuvelt menige ruit," aldus de kapelaan, die hier mee overigens niet bedoelt te zeggen dat hij van homofie len vernielingen verwacht. Verontwaardigd is men bij het COC enkele dagen na het conflict met de kapelaan nog steeds, Bij bisschop mgr. Si- morus in Rotterdam is ge klaagd over het optreden van de kapelaan, maar ook bena drukt COC-afdelingsvoorzïtter Axie van Dijk dat de bis- schno situaties zoals bij do Singelkerk zelf in de hand werkt. „Als de bisschop zo krachtig steihng neemt tegen homosek suele verhoudingen, dan zal, zelfs als hij dat met zuiver morele redenen doet, toch het gevolg zijn dat veel van zijn volgelingen eruit begrijpen dat homofilie vies is, en dat homofielen uitschot van de maatschappij zijn," vreest Van Dijk. „En hel resultaat daarvan is dan weer, dat bij voorbeeld zo'n zielzorger maatregelen neemt die hij an ders met getroffen zou heb ben." Van Dijk: „Heel cynisch ge steld zou je kunnen zeggen dat Simonis een intieme rela tie tussen mannen streng af wijst, terwijl hij daardoor een agressieve verhouding tussen mannen, een kapelaan en een homofiel bijvoorbeeld, in de handwerkt" uiiiiiiiimmmmtimiiiiiuutiiiiuiiufmiMtumimimmiuiiniimiiimiitiiiiminiiiiiiiiiiEiuiitiiitutititimitinmEiimiiiitiiHMiiiUM Vïaarding-en De ge neesheer-directeur van het Vlaardingse Holy- zïefeenhuis, dr. J. H. Trommel, heeft beves tigd dat er in de nacht van zaterdag op zondag door de dienstdoende wachtzuster een beoor delingsfout is gemaakt met het naar huis te rugsturen van de later aan een vorm van „nekkramp" overleden dertienjarige Vlaarding se, Mylene Stoutjesdijk. Dr. Trommel verklaar de dat de moeder met het kind naar het zie kenhuis was gegaan en daar met „vage klach ten,, bij de wachtzuster aankwam. Die zag geen reden om een arts te waarschuwen en stuur de de moeder met haar dochter terug naar huls, met het advies om de volgende dag de huisarts te laten ko men. Desgevraagd deel de dr. Trommel mee, dat het achtera! moei lijk is te zeggen of er bij een juiste beoorde ling door de wachtzus ter kans op succesvol ingrijpen was geweest. „Inwendig kunnen er allerlei afwijkingen zijn ontstaan, die ach teraf toch tot de fatale gevolgen hadden kun nen leiden". De moeder van het overleden meisje was bereid zeer gede tailleerd het verloop van de ziekte te beschrijven. „Ik knjg er mijn dochter niet mee terug, maar het is juist dags om vijf uur thuis. Ze voelde zich niet lekker, had geen zin. in eten, moest over geven en had zware huikloop. voor andere mensen, die mis schien nog wel eens iets der gelijks mee gaan maken, dat ik wil vertellen hoe machte loos je staat" „Mijn dochter was zaterdag naar het O.J.C. in Vlaardin- gen geweest en kwam 's mid- Ze is toen om half negen naar bed gegaan. In de loop van de avond werd het steeds erger. Ze bleef overgeven, kreeg pijn in haar benen en er verscheen een soort blau we plek op haar voorhoofd, 's Nachts om half vijf heb ik llllll!inillllllllllllllllll!in:ll!lllllllll!l!lllMI!llli[||||||llll!llll!lllll|[||l!lllll!llll!ll!II!!ini]|IIill!llll!ll|[||||||(IIIi!IIinilIllllim[||l!IIIIMIMIIIIIIIMtimillllllllllin!lllll!lll!III!lllll!lllll>iniIllinilll!lll]i:iH||l Schiedam Onder geen enkele voorwaar- de mag volgens D'66 een geheel nieuw be stemmingsplan voor de binnenstad gemaakt worden. Het gemeente- bestuur van Schiedam moet zich ertoe beper ken om, wel zo snei als mogelijk is, die delen van het bestemmings plan uit 1974 te her zien, die vorig jaar van de Kroon geen goed keuring kregen. De demoeraten hebben dit standpunt op tafel gelegd, na de aankondi ging van PvdA-fractie- Ieider Nikolaj Diele- mans in de Schiedam- sehe Courant van woensdag 21 maart, dat de basis onder de plan nen uit '74 door de PvdA zal worden weg gevaagd. Dat maakt* D'68 bang, dat er een heel nieuw bestem mingsplan gemaakt gaat worden. Om meteen de vaart erachter te zetten komt de tweepersoonsfractie van D'66 met enkele voorstellen, die betrek king hebben op het winkelbestand en het Broersveld. Ook in het algemeen gaat de partij in op de binnenstad, maar dat blijft even oppervlakkig als vellet jes A4 die raadslid Kob Hijmans eerder al over de binnenstad ver spreidde." Zo wordt over de binnenstad in het algemeen opgemerkt, dat woningbouw en winkel voorzieningen moeten worden afgestemd op de ontwikkelin gen in het gebied langs de Nieuwe Waterweg. „De rol van Vlaardmgen als streek- winkelcentrum zal blijven, zo dat Schiedam, als nagenoeg even grote gemeente, met minder" winkelvloeroppervlak dan Vlaardingen zal kunnen volstaan", vindt D'6S. Voor de hoeveelheid woningen, die no dig is, zou met Rijnmond ge praat moeten worden. De lo gica van de democraten wil namelijk, dat Schiedam met alleen de ontwikkelingen in het Waterweggebied kan be oordelen. Een zogenoemd distributie- planologisch onderzoek zou moeten worden gehouden, waaruit blijkt hoe groot het oppervlak aan winkelvoorzie ningen moet zijn. Een onaf hankelijk bureau zal dat moe ten uitvoeren, vindt D'66, en. bij het onderzoek moet ook gekeken worden naar de situ atie in Schiedam-Noord en in de stadsvernieuwingsgebieden (het westen, het GTB-terrein en de Brandersbuurt). Ook kan een functie van museum of Passage voor congressen tot gevolg hebben, dat er in Schiedam meer hotels dus meer toeristen en zakenlui ko men. D'66 pleit voor drie „trekkers" in het winkclappa- raat De jonge partij ziet in de toekomst C A verhuizen naar de Hoogstraat, de Hema iets opschuiven van de huidi ge „tijdelijk" vestiging rich ting Broersveld. en het mid denstands warenhuis dat ge vestigd wordt in de oude bak kerij van Vlug als spanning sveld daartussen op het Broersveld. Hoewel het Broersveld het minst „histo risch gevoelig" is volgens D'66, kan deze straat de as vormen tussen drie grootwin kelbedrijven. Ambachtelijke bedrijfswin- keltjes hier en daar zijn nooit weg, zo gaat de beschouwing verder, en zelfs oppert D'66 al enkele architecten die het geheel kunnen vormgeven in de typische stijl, die een bin nenstad vaak eigen is: ge noemd worden Snelder en Sigmond voor de warenhuizen en Aldo van Eijk voor wonin gen met bedrijfjes. Met de voorkeur voor een L-vormige parkeergarage achter de Hema wijken de democraten af van hedendaags politiek in zicht. Sinds de oorlog is de binnenstad een heet hangijzer in de Schiedamse politiek. Maar met steeds nieuwe plannen maker» schiet je niets op, vin dt D'6S Schiedam Het vuur dat vrijdag de kantine van voet hal vereniging Demos in de as legde is aangestoken door in brekers. Dat heeft onderzoek door politie en brandweer de afgelopen dagen uitgewezen. De politie is bezig met een onderzoek naar de daders, •naar heeft in de overblijfse len nauwelijks aanknopings punten kunnen vinden. Ook het onderzoek naar de ge stichte brand bij drumband OBK is nauwelijks gevor derd. Vast staat inmiddels wel dat de inbreker bij Demos een ruit aan de achterzijde van de kantine heeft uitgenomen en binnen een flipperkast, een fruitautomaat en een jukebox heeft opengebroken. Het geld uit de automaten is verdwe nen, maar verder wordt nog niets vermist Na alles in de kantine doorzocht te hebben heeft de inbreker brand ge sticht in de bijkeuken van het pand. Deze bijkeuken, de keu ken, het magazijn en de wand van de bestuurskamer van de kantine brandden uit De schade die daardoor, werd aangericht wordt geschat op ongeveer een ton. De voetbal vereniging was verzekerd. Zie ook de sportpagina Schiedam De politie heeft in dc nacht van zaterdag op zondag met een aantal man schappen moeten ingrijpen bij een massale vechtpartij in de Manhattan Bar op de kruising Vlaardingerdijk/Bur- gemeester Knappert laan. Twee mannen hadden in de bar ruzie gekregen om vrou wen en waren, slaags geraakt Andere barbezoekers bemoei den zich met de ruzie, het geen uitdraaide op een mas sale vechtpartij. Een van de twee aanstichters van de knokpartij Lep steekwonden op aan 2ijn linkerzij en on deraan zijn rug; het was de 22-jange F. B. die m het No- let ziekenhuis ter observatie moest worden opgenomen. Het twintigjarige meisje S. S. bekwam een scheurtje aan haar bovenlip. De politie heeft de gemoederen weten te sussen. ADVERTENTIE Voor bef róu wiïare "''i BövaVocèasion§ i j meri2 mnd.gariintl». VAN DE VENT ERSTR AAT17 r J'cTEL.73I1-D j.jSCHIEDAM Koopavond geopend Schiedam Een keerma- noeuvre op de Lange Nieuw st raat beeft zaterdagmiddag een botsing tot gevolg gehad tussen twee personenauto's. Eén inzittende, de 26-jarige vrouw C H moest aan lich te verwondingen in het je- kenhuis worden behandeld. De aanrijding ontstond toen de 39-jarige M. KL uit Emmel- oord met zijn auto op de Lange Nieuwstraat wilde ke ren. De dertig-jarige Schie dammer B. V. kon de keren de auto niet ontwijken en botste er boven op. De passa- giere van V. raakte daarbij gewond aan rechtervoet en knie, maar kon na behande ling in het Nolet-ziekenhuis worden opgenomen nadat op de Parkweg plotseling de voorvork van zijn fiets was gebroken, en hij tegen de keien smakte. Behalve een hersenschudding liep de jon geman ook nog diverse schaafwonden op. Schiedam „Pas op voor de vislamp". Deze wat ongewöne boodschap voegt de Schie damse politie een ieder toe die dezer dagen ergens in Schiedam de vislamp ziet lig gen die zaterdagochtend door H. C. G. van der V. in de J. C. van Markenstraat in Nieuwland werd verloren. Het gaat volgens de politie om een hogcdruklamp met benzine, die vóór het gebruik moet worden opgepompt. Bij verkeerd gebruik van het ap paraat kan zich een ontplof fing voordoen met alle nare gevolgen van dien. Degene die de lamp heeft gevonden of nog vindt, doet er dan ook het beste aan het apparaat in te leveren op het politiebu reau. Maassluis De bevolking van Maassluis is in de maand maart toegenomen met 74 personen. Door deze geringe toename mag Maassluis zich nu verheugen op een inwo nersaantal van 32.384. In de maand maart werden er In Maassluis 53 kinderen gebo ren en er vestigden zich 120 mensen. Zeventien personen overleden en er vertrokken 82 inwoners naar andere plaat sen. Bij de Burgelijke Stand werden negen huwelijken en drie echtscheidingen inge schreven. Sinds het begin van dit jaar heeft Maassluis er 135 inwoners bij gekregen. Schiedam Wethouder en burgemeesterskandidaat Rei- nier Scheeres zal op dinsdag- jniddag 24 april 1979 het kan toorgebouw 's Gravel and, ook wel bekend als tweede stads kantoor, officieel in gebruik nemen. Dat is dan meer dan een jaar na de eerste opleve ring van het gebouw op 24 maart 3978. In dat jaar zijn de sociale dienst, de dienst woningbeheer het bureau huisvesting en als laatste de GGD naar het nieuwe kan toorgebouw aan de 's Grave- laudseweg 567 verhuisd. De GGD zit nu nfet ,een maand op haar nieuwe adres. ■Jwee dagen na de opening mag de bevolking een kijkje komen nemen op het tweede stadskantoor. Die avond wordt er open huis gehouden, en kan de Schiedammer vrije lijk alle kantoorruimten bekij ken met een eventuele toelich ting van de aanwezige ambte naren. Persoonlijke uitnodi gingen worden voor dit open huis niet verstuurd omdat het de bedoeling is dat iedereen wordt uitgenodigd: zelfs oud ambtenaren van de diensten ontvangen geen persoonlijke uitnodiging. De ambtenarij wil in het bij zonder de in Schiedam ver blijvende buitenlanders tij dens het open huis verwelko men. ten einde raad een huisarts gebeld die dienst had in het weekeind. Ik heb hem de ver schijnselen genoemd. Maar zijn enige reactie was: „Geef haar een aspenentje en bel morgen terug als het niet over gaat" Om vijf uur, het was in de tussentijd weer ernstiger ge worden, hob ik mijn dochter opgepakt en heb haar in de auto naar het Holy-ziekenhuis gereden. Ze kon feitelijk met meer lopen. Daar heb ik haar in een rolstoel gezet. De nachtzuster vond het echter met nodig om een arts te waarschuwen Iaat staan om mijn dochter op te nemen. Hoewel het zich best wel ern stig het aanzien: die b.auwe plek werd duidelijk groter en kreeg uitlopen naar haar nek en het feit dat ze niet meer kon lopen is toch ook niet normaal te noemen. Enfin, ik werd teruggestuurd naar huis met het advies morgen de huisarts te Jaten komen. Ik ben toen weer teruggegaan naar huis. Ora zeven uur heb ik diezelfde huisarts weer ge beld, het was duidelijk ernsti ger geworden; mijn dochter was helemaal blauw, tot in haar nek. Om half acht arriveerde hij en besloot meteen de GG en GD te bellen voor opname in het ziekenhuis. Daarna verliet hij het huis. Ik heb toen nog zeker een half uur met mijn dochter gezeten voordat de ambulance kwam. Terwijl ik de deur beneden ging open doen voor de broeders heeft ze het bewustzijn verloren. In de ziekenauto hebben ze haar direct aan de beademingsap paratuur gezet en hartmassa ge toegepast Maar dat heeft allemaal niets meer uitge haald." De huisarts verklaarde: „Ach teraf geredeneerd is het een zeer ongelukkige affaire, Deze solitaire hersenvliesontsteking heeft een zich zeer snel ont wikkelend ziektebeeld gehad. Het was duidelijk dat de situ atie van het ene op hel ander half uur zeer sterk wijzigde. Ik kan me voorstellen dat er in het ziekenhuis in eerste in stantie zo geoordeeld is. Ik zag ook geen aanleiding om te komen en de moeder was immers een half uur later in het ziekenhuis. Het is een bij. zonder trieste zaak, maar het zijn dingen die gebeuren." De familie is zeer verontwaar digd over de behandeling van moeder en dochter in het zie kenhuis. Zeer nadrukkelijk stellen zij dat het er niet om gaat, iemand in een hoek te trappen." Het gaat erom dat de mensen weten wat er kan gebeuren in zo'n weekeind. Dat je van het kastje naar de muur wordt gestuurd met een doodziek kind." Men over weegt een klacht in te dienen bij het Medisch Tuchtcollege, maar wil daar in de loop van de volgende week pas een be slissing over nemen, als de emoties wat gezakt zijn. Ondanks het feit dat er per radio, televisie en kranten is meegedeeld dat het hier ging om een geval van nekkramp, heeft de Vlaardingse GG en GD meegedeeld dat er geen- sprake is van deze vorm van hersenvliesontsteking. Er wordt alleen gesproken over nekkramp als er meerdere ge vallen zijn vastgesteld en men "oemt dat dan de „epidemi sche of besmettelijke vorm". Nadrukkelijk heeft de GG en GD via een persbericht laten weten dat er „tot nu toe geen enkele aanwijzing is dat er sprake is van een epidemi sche vorm". De Vlaardingse politie heeft voor alle zeker heid de leiding van het OJ.C. en de school waar het meisje op zat gewaarschuwd om mensen die zich op de een of andere manier niet helemaal goed voelen, contact op te la ten nemen met hun huisarts. 0 Dr. J. H. Trommel, geneesheer-directeur van het Holy-ziekenhuis: „Je kunt hier spreken van een be oordelingsfout" ii!iiniiiijiiii]i!iiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiintiiiiiiiiii[i!iiiiiiii[iiiiiiiiiiiifiuiiiiiii!iiin[iiniiiiiiiiiumii deze kranl. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal t 42.20 abonnement a fl4.33per maand, dan geel Ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijngiro/banknr. Is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3QQQVB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1