SPORT HV Cen de nadelen van het degradatiespook mm*. Onverwacht verlies van WK Vlaardingen „vermoeid HBSS krijgt MVV27 niet op de knieën M TSB: tweede misstap Excelsior M: 20 Houtwerk nekt Sunlight PPSC komt goed terug Zwaluwen uitgeteld -MAANDAG 23 APRIL 1979 mvm Hechte Vriendschap Overwint" ilrM'l flMÉl FC Vlaardingen jeugd 0O VDL wint met negen man... Satelliet houdt niet vol VD/3CAVWM ASCHiP VI aar dingen Met een bescheiden rukje „ontwa pende'* eers te-elftal speler Cor van de Boogert het bord, waarop de nieuwe betekenis van de letters HVO werd onthuld. De in zending van de 22-jarige Van de Boo gaart, die sinds zijn vijftiende, jaar lid is van de zaterdag derdeklas ser, werd glansrijk eerste in de door de speciale commissie uitgeschreven prijsvraag. „HVO betekent dus niet meer Havenclub Vlaardingen Oost, en is dus, naar ikhoop, voor goed van het etiket haven club ai", aldus een opge luchte Fieu Onderdefinden, die samen met Anton van Marion, Ronald Danse, Wim Vogel en Dick de Boer de speciale commis sie heeft gevormd". Uit de woorden van voorzitter Jan van Zelm was op te maken, dat na het 50-jarig bestaan de nieuwe beteke nis voor hem en vooral voor HVO eveneens een mijlpaal is. Cor'van de Boogert onthult de nieuwe naam. Vlaardingren In precies vijf minuten gaf HVO de thuiswedstrijd tegen Phoenix uit handen. Tot aan de vijftiende minuut in de tweede helft wa ren de ploegen eikaars gelijke in het niet-creëren van uitgespeelde mogelijkheden. Toen bleek op nieuw waarom Phoenix juist bovenaan staat en HVO onderaan, want een treffer van Gerrit den Pender, kort gevolgd door een schitterende vrije trap van Cees de Leeuw, betekende een beslis sende bres in de HV O-ploeg (0—2). .Als je kijkt, hoeveel kansen se nog - akelig dicht bij de we na die tweede goal van - - hen nog gehad hebben, dan - hadden we op zijn. minst nog oen gelijkspel uit het vuur moeten slepen", was de reac tie van HVO-trainer Wim Vis- ser. die zijn team in de slotfa- Rotterdamse koploper zag ko men. Eerst verprutste Piet Vogel en Gort de Goede nog unieke mogelijkheden, alvo rens Bert Visser na een stom me overtreding van doelman John Jongeneel jegens Henny Brouwer vanaf elf meter de marge kon verkleinen: 1—2. Omdat Phoenix - in het bezit van een kostbare voorsprong - veel tijd gebruikte in dode spelsituaties, liet de ietwat te nonchalant leidende scheids- Hoor Emile Schelvis rechter, Kardinaal, maar liefst tien minuten doorspelen. Voor het toch al opgejaagde HVO betekende de extra speeltijd nog wel een stimulans om er nog een schepje bovenop te doen (Cees Schilder was met zijn kopbal nog dicht bij de gelijkmaker), maar de scherp te en het inzicht ontbrak de Vlaardingers toch wel. Geluk kig voor HVO kampte Phoe nix met hetzelfde euvel, want in plaats van na de tweede treffer door te drukken - HVO was begrijpelijk aange slagen trokken de Rotter dammers als angstige hazen terug op eigen helft Wim Visser vond 2ijn ploeg dan ook totaal niet de min dere en wees op het - vol gens hem - enige verschil van het veel te harde duel. „Ik ben nog steeds op zoek naar een spits, die opgelegde mogelijkheden wél kan ver zilveren. Het karakter is er wel, alleen niemand kan er precies het juiste moment zijn koppie bijhouden. Dat heeft dan uiteraard weer zijn terugslag qp de rest van het elftal". Het is echter wel te hopen voor HVO dat het niet op dezelfde manier blijft pro beren het degradatiespook te ontlopen, want onbesuisd erin gaan (Renate Sprang en Hennie Brouwer) en provoee ren (Cees Schilder) zal weinig resultaat hebben. Piet Vogel in duel met Rob Smaal van Phoenix. v-: i 7«L 7 VIaardingen Het Vlaar- dingse TSB lijkt met de fi nish in zicht toch nog te gaan struikelen. Immers, door de tweede achtereenvol gende nederlaag profiteerde VVGZ, dat de Vlaardingers nu zeer dicht (één punt) is genaderd. Trainer Dirk IIoo- genboom van TSB gokte in de tweede helft van de strijd tegen Pelikaan verkeerd. Want in plaats dat juist de Vlaardingse ploeg, die met alle macht naar voren werd gestuurd, een tweede treffer in het net kon schieten, was het het Zwijndrechtse team dat de twee punten in de laatste minuut bemachtigde. TSB had dat aan zichzelf te wijten, want de Vlaardingers hadden middels Wim Maurits bij een 1—0 voorsprong (be heerste actie Leen Boon) de gelijkmaker ook al cadeau gedaan. Die treffer vlak voor rust bleek de voorbode van het naderende onheil U—2). Vlaardingen Het betaalde jcugdelftal van FC Vlaardin gen, voor de verandering weer eens met elf spelers in het veld, heeft het sterke jeugd team van Haarlem op O—0 gehouden. Met wat meer geluk had het team van Duti- na zelfs nog de volle buit binnen kunnen slepen, want zowel Rudolfo Gardeslen als Erik Versteegh kregen een prima mogelijkheid. Ook Haarlem liet het aanvallend afweten, waardoor het 0—0 bleef. Schiedam/Vlaardingen In een sensationele slotfase heeft VDL de uitwedstrijd tegen CION in haar voor deel beslist, nadat twee Maasslulse spelers het veld uitgestuurd werden. DVO'32 behaalde uit bij Goudsw- aardse Boys één punt, ter wijl in de zaterdagafdeling de overige clubs G5S, GTB en VVKverloren. OMMOORD—WK 3—0. Met wind mee zette WK de thuisploeg onder druk en ook het eerste kwartier na rust waren de Schiedam mers sterker. Een overtre ding van Peet van Mil had nadelige gevolgen. De vrije trap werd bij de tweede paal ingeschoten: 10. John Vlasblom veroorzaakte een strafschop: 2—0, terwijl tien minuten voor tijd koploper Ommoord op de rand van buitenspel voor de derde treffer zorgde. WK liet dpor de nederlaag de kans om op kop te komen liggen, GOUDSWAARDSE BOYS— DVO'32 0—0. De Vlaardingers speelden in de eerste helft op de coun ter. Een doorbraak van Pe ter Bregman leverde een schot net naast het doel op, terwijl Bert de Roy in kans rijke positie tegen de keeper op schoot. In de eerste mi nuut na rust werd een doel punt van Addy de Jong af gekeurd. omdat Jan de We ver de bal met de hand ge raakt had. In de matige wedstrijd kwam de te sta tisch spelende voorhoede niet meer tot scoren, zodat de goed draaiende verdedi ging voor een punt zorgde, NN—GTB 1-0. Doelman Ton Nijs stompte in de zevende minuut een „lange trap" van NN onno dig voor de voeten van een tegenstander: 10. GTB was met name In de tweede helft de sterkere ploeg. De Schie- Een actie uit de spannende streekderby CION—VDL. dammers konden de moge lijkheden echter niet afma ken. De beste kans kreeg Sjaak Schippers die een fou tieve terugspeelbal goed on derschepte. De keeper redde, waarna de bal voor de voe ten van Hans Hoogendoom kwam. Deze schoot met een leeg'doel voor zich naast. GSS—BERKEL 0—1. GSS leed de zesde nederlaag op rij. De Schiedammers kregen echter de beste kan sen. Zo kopte Wout Tims in de tweede helft een vrije trap van Piet van Gulik te gen de binnenkant van de paal, waarna de bal via de andere paal het veld weer in kwam. Een kwartier voor tijd kreeg doelman Henk Schniermanni een hard schot niet onder controle, waarna Berkel sneller rea geerde dan GSS: 0—1. On stuimig aanvallen van GSS bracht geen verandering in de stand, die geen degrada tiegevaar inhoudt omdat ook Nedlloyd verloor. CIONVDL 34. Koos van Deventer opende de score voor de thuisploeg, waarna Ruud van der Berg voor rust gelijkmaakte via de voet van Ronald Boer- dam. Na twintig minuten in de tweede helft passeerde Cees Louwe zijn man en de schuiver betekende een Maassluise voorsprong, die binnen tien minuten uitge breid werd tot 1—3 door een kopbal van Peter Berkhout CION zette alles op alles in het resterende kwartier, waarbij een strafschop aan moedigend werkte. Coen Klos schoot vanaf elf meter raak. Koos van Deventer „bewaarde" zijn gelijkmaker een mooi schot van de vleugel tot in de laatste minuut. De teleurgestelde VDL-spelers Ger van der Brink en Cees Louwe kwa men in conflict met' scheids rechter Van Sliedrecht, die beiden naar de kleedkamer stuurde. Met negen man pakte VDL toch nog de overwinning in de resteren de seconden. Een vrije trap belandde via de muur bij peter Berkhout, die keihard uithaalde: 34. Eddy Sey mour glipt langs een Naaldwijkse verdediger.. Vlaardingen Satelliet had de klap van de 6—0 nederlaag tegen Hillegers- berg nog niet helemaal verwerkt. Tegen Herman dad speelde de formatie van Hans Voets tot aan de rust (1—1) niet eens zo slecht, maar het gewoon beter counterende Herman dad won slim met 21 Nadat de Vlaardingse ploeg eerst tegen een ach terstand had .aangekeken (0—1), kwam de verdiende .gelijkmaker nog voor -de hervatting. Sjaak Verhoe ven kon na een afgeketst schot van Harrie Hartog inschieten: 1—1. Onmiddel lijk na de hervatting blun derde Arie van de Windt (1—2) en kon Hermandad nog eens gebruik maken van het opdringen van Sa telliet: 1—3. Sam Hendriks verkleinde de marge tot 23, maar omdat de Vlaardingers daama ver zuimden de gelijkmaker in het net te drukken, gaf Hermandad het simpele voorbeeld: 2—4. Maassluis Excelsior—Maas sluis had weinig moeite met een tegenvallend Krabbendij- ke, dat met 2—0 klop kreeg. De matige eerste helft lever de weinig kansen op. Vier minuten na rust kreeg Lies Kardol wel een riante moge lijkheid, toen hij oog in oog met de doelman kwam. De Maasslulse speler schoot te gen de Rrabbendijke-doelman op. In de tweeëntwintigste minuut had Lies Kardol wel succes, toen hij de bal van voorstopper Fried van Hoorn aangespeeld kreeg: 1—0. Ze ven minuten daarna bereikte een pass van deze verdediger Gerard Bos» die tegen een speler van Krabbendijke schoot De bal stuitte nog maals voor de voeten van Gerard Bos. die nu wel doel treffend uithaalde: 2—0. De scheidsrechter schreef Fred van Hoorn op wegens een te harde overtreding. Vlaardingen Sunlight heeft weer eens bewezen dat het team sterker in uit- dan in thuiswedstrijden acteert Hoe wel de ploeg van Gerard Flaes in de uitwedstrijd te gen één van de titelkandida ten De Zwerver, niet verder kwam dan 00, was dat eer der de verdienste van bet houtwerk dan van de thuis ploeg. In de eerste helft raakte Boudwijn Groen koppend de paal en in de twrêdt helft schampte Sjaak Tuwanakotta eveneens het houtwerk na een schitterende solo. Sunlight dat slim op de counter speel de, moest gedurende de gehe le wedstrijd een aandringend de Zwerver bestrijden, maar vooral onder aanvoering van de weer als vanouds keepen de Leo Verduijn bleef de nul echter in tact Het optreden van Verduijn wekte vooral bewondering op, toen hij twee spelers van scoren wist af te houden. Vlaardingen Vlaardingen heeft de thuiswedstrijd tegen het altijd 'lastige Naaldwijk' niet in winst kunnen omzet ten. Ondanks een voortdu rend offensief van het team van Wim Koppelaar, dat in de tweede helft nog eens fel gesteund werd door de aan wakkerende wind, bleef de stand 1—1, In een betrekke lijk korte periode (tien minu ten) vielen de doelpunten in Vlaardingen, waarna het, wat uitgespeelde kansen betreft, erg stil werd. Eerst doelpunt te Ron Bongers op aangeven van Herman Hoogcrboord en ha precies een half uur in de eerste helft maakte Naald wijk na een foutieve afspeel- bal van Jan van de Mark gretig gebruik van de gebo den kans: 1—1. Tot grote ont zetting van alles -wat Vlaar dingen was, bleef het daarbij. Schiedam Tot tweemaal toe wist PPSC een achter stand tegen het Brabantse NEOTÏ5 weg te werken. De Schiedammers, met Nico Hogendam op de plaats van de nog steeds gebles seerde Hans Voretenbos, kregen al na vijf minuten de eerste tegenslag, toen Bert Paulides doelman Ben de Berg kansloos pas- seerde; 0—1. Hoewel „FF" gedurende de rest van de eerste helft fel aanviel en zelfs middels Aad Goeden- dorp en Ton van de Lin den respectievelijk de lat en paal raakten, moest het team van Piet de Wolf tot twintig minuten na de her vatting wachten alvorens de verdiende gelijkmaker kon worden gerealiseerd. Wezep Van de tot nu toe behaalde zeventien punten wist Zwaluwen daarvan slechts drie (tegen Nunspeet, DOVO en Usselmeervogels) in uitwedstrijden te vergaren. Ook in het duel tegen WHC, dat thuis nog door ^vogels" werd opgerold, had de forma tie van Theo de Waard weer last vau het uitwedstrijdensy ndroom.' WHC scoorde vlak voor rust middels Frans Zel- le 1—0, terwijl Zwaluwen ia. de eerste helft via Dick van der Bergh en Martin van de Kooij (op de lat) op een voorsprong had kunnen staan. Zwaluwen had een zekere malheid in zijn spel terwijl de irritatie zelfs nog in oen offi ciële waarschuwing voor Gert-Jan Bezemer eindigde. Na een strafschop van Frans Zelie - toegekend na een overtreding van Henk Nentjes tegen dezelfde speler - werd het zelfs 20 en nadat Zwa luwen alle risico nam werd het ook nog 30 door een wat gelukkig schot van inval ler Peter Tichelaar in de kruising. Ondanks de gevaar lijke situaties voor het doel van de thuisploeg, waarbij achtereenvolgens Dick van der Bergh, Emest Kegel, Jos Buitelaar en Leen Pijpers nog verwarring wisten te stichten, bleef het bij drie tegentref fers. Schiedam - Na een niet op zo'a erg hoog peil staande wedstrijd zijn HBSS en streekgenoot MVV'27 op „Ilarga" er maar tea dele in geslaagd zich te revancheren voor de slechte prestaties van vorige weken. Na een zich veelal op het midden veld afspelende strijd, wer den de punten na een 11 eindstand broederlijk ge deeld. Nu Leo van Graaf eiland zich met zijn elftal gevrijwaard weet van degradatie, benut de HBSS-trainer de resterende competitie-wedstrijden om wat nieuw talent uit te probe ren. Had André van de Berg na zijn goede spel in de wed strijd tegen Vlaardingen zich een plaats in de selectie ver worven, als vervanger van Bas van Leije kreeg nu Peter de Pijper een kans. Met het inzetten van deze jeugd heeft het elftal van de Schiedam mers aan élan gewonnen maar mist het nog wel de zo nodige ervaring. Zeker tegen een team als van MW'27 dat vooral in routi nier Koos Rederijs op het middenveld zich erg sterk be zet weet Deze speler was het die uiterlijk ongeïnteresseerd met speels gemak alle goede bedoelingen van de Schiedam mers in een vroeg stadium wist te ontregelen. HBSS stel de hier de hardwerkende Tom Gunter tegenover, die vooral in het sterke begin tot zijn uiterste kunnen moest gaan om op dat middenveld niet overspeeld te worden. Bleek in die beginfase dat IIBSS alle moeite nam om de~ nare smaak die het thuis front had gekregen na het slechte spel van vorige week tegen Vlaardingen te doen vergeten, naarmate de wed strijd vorderde bleken de counters van de Maas landers, met in de hoofdrol Cees van Buuren, niet van gevaar ont bloot Geheel volgens de ver houding kwam HBSS dan toch op voorsprong, al ge beurde dit vlak voor rust In een overvol strafschopgebied van .MVV werd in een wir war van spelers de bal met de hand weggeslagen, waarna de uiterst correct leidende scheidsrechter Van Gremmen uit Arkel niet anders kon doen dan de bal op de stip te leggen. Om deze Vans te verzilveren kwam Tom Gun ter naar voren die net naast de vingertoppen van MW- doelman Rinus van de Wete ring hard de bal tegen het nylon joeg: 10. Een ogenschijnlijk morele klap voor MVV'27, maar HBSS werd er vlak na rust zelf de dupe van. Nu was het MW27 dat nonchalance van de Schiedamse verdediging afstrafte en Cees van Buurai was ter plekke; om het karwei beheerst af te maken: l— Hierna kwamen beide doelen nog slechts sporadisch in ge vaar. Eerst kreeg weer Cees van Buuren een prachtige kans, na onnodig ver uitlopen van de Schiedamse goalie maar zijn schot verdween voor langs doel. Aan de andere kant kwaw RmuS van de Wetering goed weg, toen goed doorzetten van Leen Dijkshoorn, afgewerkt met .een pnma voorzet, doof Tom Gunter via de rug van deze Maaslandse doelman net naast werd gekopt. Razendsnel reagerend en zijn snelheid goed uitbuitend, jvas het steeds Wim van Est die de hïW'ers tot voortdurend attent spel dwong. Zo wekt? het geen verbazing, dat beid» teams best tevreden wate» met de uitslag. Zeker niet omdat geen van beide elftal len aanspraak op winst kon maken. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4