Tien S W ers verrassen Willem H J! SPORT Hollandiaan komt met inzet erg ver FC Vlaardingen erg defensief Rood voor Cock de Zwart Einus Steenbergen schakelt Van Rooy uit trnrlssnmi 85 Hermes DVS op de valreep ingehaald Frans Bouman weggestuurd Cees Spruit kopt zijn ploeg naar winst Gele kaart voor Stans Tegenvaller voorSFC Ursus onderuit Schiedam dringt tevergeefs aan Dick van de Wfflp: tweemaal MAANDAG 23 APRIL 1979 VP/SC<W-5 -A* lff»K sSfSïi' V 18 „8 Cor Peitsman scoort de èerste SW-treffer Schiedam De inspi ratie van tien SVV'ers (na de rode kaart aan Cock de Zwart) heeft Willem de das omge daan. Fouten van aan voerder Frans Roent gens en de Joegoslaaf Cosic hielpen daarbij dapper mee de kans op de derde periodetitel tot nul te reduceren. Grondlegger van de twee gave doelpunten was Bart Kreft. In eer ste instantie schoof hij de bal voor de voeten van Cor Peitsman (1— 0) om even later 43e minuut zelf te sco ren: 20. Het gaat té ver om SW alleen maar dank jewel te laten zeggen tegen dit vermoeid Wil lem II. Ook dat Willem II alleen m'aar aanviel en SW scoor de. „Inderdaad waren we veel sterker", verduidelijkte een diep ontgoochelde trainer Henk de Jonge, „maar om nou te zeggen dat we zoveel uitgespeelde kansen hebben gehad, betwijfel ik". SWs Pim Visser kon einde lijk weer eens lachen. En te- recht! „Zo'n instelling zie ik graag, hard werken en iets voor elkaar over hebben. Vooral nu het aantal blessu res m^t de week stijgt. Inclu sief de schorsingen voor Adrie Nanlohy en John Mun- nik, alsmede het rood voor Cock de Zwart (Vissen „Ik reken zeker op vier wedstrij den schorsing") kan ik er niets meer bij hebben". Gisteren moest op „Harga" weer alles daor elkaar wor den gegooid. Jos Zoetmulder, op papier linkerspits, ver dween al gauw naar achteren, toen Johhnie Corver na een spierblessure de douches mocht opzoeken. Corrie Hui gen maakte na maanden rust een verdienstelijke rentree. Ook WLm de Haan en Ruud van Dijk bleven als gevolg door Bas van den Berg van enkelblessures nog langs de kant. Hoewel SW won, waren de meeste acties rond het straf schopgebied van de Schie dammers waar te nemen. Daarbij bleek weer eens dat Willem II zonder Henk van Rooy in een optimale vorm maar een heel matige eerste divisieclub is. Ofschoon trai ner Henk de Jonge het uitleg de als vermoeidheid na het drukke paasweekeinde en vo rige week tegen Wsgeningen, was het duidelijk te zien dat Rinus Steenbergen zijn vaste bewaker, in de defensie een glansrol vervulde. Maar wie niet van dc vijf lange mannen! Jtlet Dick Hoogmoed als laatste man ging het voor rust wél enkele malen fout", legde Pim Vis ser uit, „omdat Henk van Rooy steeds weer Hoogmoed opzocht. De verkeerde verde diger dus! Hoewel Willem II overheerste, was het echt niet zo dat de Schiedammers maar stonden toe te kijken. In de achttiende minuut bij voorbeeld kwam Cosic zoda nig in moeilijkheden dat hij de bal voor de voeten van Cor Peitsman kopte. Maar zijn uithaal schamperde de lat. Met een boeking voor Ha- vermans (handsbal) kwam Bas van Noortwijk, die we derom een uitstekende partij vertolkte, pas na 27 minuten voetbal voor de eerste maal in actie. Met zijn vuisten be roerde hij toen een kogel van Cosic. De enige kans voor de Tilbtir- gers zou later blijken, want hoewel de .lichtgewichten" af en toe razendsnel langs de Schiedammers glipten, zat er rond het zestien metergebied geen verrassing meer in. Na rust, toen Fred Meerhof de plaats had ingenomen voor Wim Mulder, werd het alleen maar harder. Er was geel en nog eens geel voor Cock de Zwart (dus rood en eruit) en ook een gele kaart voor Fred Meerhof, die Cosic in de heupzwaai nam. Zelfs diep in de tweede helft had Willem II geen mogelijk heden om massaal in de aan val te gaan. Cor Peitsman ïorgde er wel voor dat Frans Roemgens en Johan Iluy- bregts bij hem ia de buurt bleven. „Toch een verdien ste", knikte Pira Visser waar derend. Dat hij ook nog eens zou scoren, was tegen alle lo gica in. Evenals de fraaie schuiver van Bart Kreft: 2— 0, Maar dat is nou voetbal.,.. -iiiiiiiiiiiiiiiiniiiNNininiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiijiiiijijifiiniiiiijiniiiniriiiniiiiinirniiiiiuiiiiiiiiiiriiniiiiiiiniiiiriimiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii Schiedam De „uitgelokte" rode kaart aan Cock de Zwart, de rechter spits van SVV, kwam niet als een verrassing. Vanaf het begin was hij in de ogen van de talrijke supporters van Wil lem de meest „gehate" man, Het kwaad is geschied. Scheidsrechter Jansen geeft de op de grond lig gende Cock de Zwart ae omdat hij regelmatig met Johan Havermans in de clinch lag. Waarschuwingen van scheidsrechter Jansen beletten hem niet na rust tweemaal geel voor zijn ogen te krijgen en -af te moeten haken. In eerste instantie maakte hij een trappende beweging en kort daarna viel hij doel man Samardzic te Iel aan. Het had beter geweest wan neer Pim Visser zijn frêle spits'na de eerste gele kaart in bescherming genomen had". Maar wie moest ik er dan inzetten? maakte hij een verontschuldigend ge baar". Overigens heb ik Cock de Zwart gewaar schuwd dat hij zich tegen Willem II niet door agressie moest laten leiden. In de rust heb ik hem dat nog eens duidelijk op zijn hart gedrukt Nouhet resultaat zieje". riiiiiiiirfiiiiirfimmiiiiifni(iimiifiiittnit(iiJitriitiiriiti!i]iMii!iiirii[ii!iiiiii]jiiiiJ!iiiiiüiitiiiriiijfiDiiiiiitiiiiiiiiti!riiiii[iitifrii!]iiiiiiittnmiittiii!fiiii(iJiiii= Rotterdam Hermes DVS is ondanks een constant over wicht niet verder gekomen dan een 2—2 gelijkspel tegen HOV. De Schiedammers na men twee maal een voor sprong, die HOV door onge lukkig optreden van de Her mes DVS-verdedigers beide malen kon wegwerken. Dik Schaap zorgde voor het eerste doelpunt toen zijn voorzetachtig schot in de tien de minuut van de tweede helft via een Rotterdammer in het doel verdween. Een kwartier later kon HOV de stand gelijktrekken, door een dekkingsfout van Frits de Nijs. Tien minuten voor tijd liet Leo van Hagen vanaf der tig meter een hard schot los. De Rotterdamse doelman stompte de bal voor de voe tenvan Frans Schaap: 1—2. In de laatste minuut van de wedstrijd kreeg HOV een vrije trap. De spelers van bei de elftallen stonden voor het Hermes DVS-doel en in deze kluwen van voetballers ver dween de bal via Ger Ruseier en Leo van Hagen achter doelman Tino Huiskens. „Zo'n ongelukkige vrije trap ver. stoort dan alle illusie. We hebben niet de volle winst, maar in ieder geval wel de opgaande lijn te pakken", al dus trainer Wim Verhoorn. Schiedam Hermes DVS- trainer Wim Verboom heeft Frans Bouman voorlopig de toegang lot de training ont zegd, De trainer nam deze maatregel, omdat Frans Bou man - die tegen HOV als wisselspeler op de bank zat - commentaar leverde, toen hij na zich warm gelopen te-heb ben toch weer in de dug out plaats moest nemen. „Frans moetst zich warm lo pen omdat er een speler ge blesseerd was. Toen dat bleek mee te vallen heb ik hem ge vraagd weer op de bank te gaan zitten. Dan ben ik met van opmerkingen gediend, als „Daar houd ik niet van". vertelde Wim Verboom. „Bij mij is Hennes DVS de hoofdzaak, bij hem niet. Alle anderejongens lopen erg hard te werken. Dan is het niet de bedoeling, dat er één speler enkel op zijn naam teert We hebben met een te amsport te maken, en niet met een individuele". Vlaardingen De Hollandi aan kreeg met een 2—1 zege op Quick meer dan het ver diende. „Hier hoorde eigen lijk geen winnaar uit naar voren te komen", beaamde De Hoilandiaan-trainer Hans Rcnirie. „Op het moment dat Quick gelijkmaakte waren we de greep op de wedstrijd kwijt Het had toen gemakke lijk in een achterstand ktrn- nen resulteren. Dat we toch gewonnen hebben is te dan ken aan de grote inzet van de i jongens", vond de tevre den Hans Kenirie. 'De Hollandiaan begon sterk ~;en drong het Haagse Quick terug, hetgeen al na een kwartier tot een schitterend doelpunt van Cees Spruit leidde. René de Vette bracht de bal hoog voor, waarna Cees Spruit met een diagona le kopbal Hoeman Gerrie van Weelden kansloos liet Een minuut l3ter had Ben Flori- das minder geluk, toen hij een hoekschop goed inkopte. De bal stuitte net naast de paal. Quick kreeg steeds meer vat op het onzorgvuldige spel van de Vlaardingers en door indi viduele acties kwam doelman Bert Groen verschillende ma len in gevaar. Met name toen na rust de zware rechfeïr spits, Cees Lieshout het op zijn heupen kreeg met lange rushes en een serie harde schoten. Vijf minuten na rust maakte deze Haagse aanvaller gelijk, toen de bal tussen hem en voorstopper Roel de Bruin insluit te. Cees lieshout draai de behendig* en nam de bal ineens op zijn slof: I—1. De Hollandiaan kon moeilijk lot goed opgezette aanvallen komen, omdat de Hagenaars zich met negen man voor het eigen doel ophielden. En juist vanuit deze egelstelling wa ren de bezoekers razend ge vaarlijk. Zo werd Wout Pijl er een keer volkomen uitgelo pen door linkerspits Mlck Kok, die voortrok op Cees Lieshout In een kansrijke positie miste de Quick-aan- valïer. In dezelfde periode was ook de thuisploeg dicht bij een treffer, toen op een door Roel de Bruin hoog voor het doel gebrachte vrije trap doelman Gerrie van Weelden mis greep. Cees Stam en Ben Flo rida s kwamen een hoofd „te kort", zodat de bal voorlangs ging. Tien minuten voor tijd zorgde Cees Spruit voor de verlossende treffer. Reneé de Vette wipte de bal over de verdediging waarna de hard werkende Ben Floridas de bal langs de uitgelopen doelman kopte. Cees Spruit sprintte achter de bal aan en zijn kopbal in het verlaten doel betekende 2—1. Hans Reiune bracht een ver dediger, Jan Tdlard, in de ploeg ten koste van de jiiet sterk spelende Peet van der Waal. Een paar minuten voor tijd moest ook Roel de Bruin (geblesseerd) uitvallen. Fred Prins maakte het restant van de wedstrijd vol. Door de zege staat De Hollan diaan met dne punten voor sprong, maar één wedstrijd meer gespeeld op kop. De be lofte van de Vlaardingse trai ner voor de resterende vier wedstrijden: „We doen er al les aan om boven aan te blij ven en als we met deze inzet doorgaan moet dat zeker mo gelijk zijn". Frans Stans.... geel Rotterdam SFC heeft een onverwachts, maar toch wel verdiende I0 nederlaag bij St, bodewijk geleden. SFC moest het zonder Jim Kars doen, voor wie Krien van Gerven inviel. Deze wisseling was zeker niet van invloed *5p het resultaat, want SFC was gewoon zich zelf niet en speelde heel wat minder dan m voorgaande wedstrijden. De inleiding tot de Rotterdamse treffer was dan ook een merkwaardige handsbal op het middenveld, waartegen de spelers van SFC protesteerden. De scheidsrechter trok zich daar niets van aan. Omdat de Schiedammers niet ingrepen, kon St Lodewijk heel gema- kehjk op 10 komen. SFC heeft nog getracht om tot een beter resultaat te komen, maar het ontbrak het team aan de zo nodige kracht en intelligentie. Het bleef dan ook 1—0 en daar moesten de Schiedammers maar genoegen mee nemen. Brielle Een goede inzet, hard werken, maar totaal geen zelfvertrouwen kostte Ursus bij WRW de zo brood nodige punten. Het moest zelfs de eer laten aan de thuisclub. Aanvankelijk ging het gelijk op, met aan beide kanten weinig uitgespeelde kansen. Het was na een half uur dat Ursus onnodig een hoekschop weg gaf. Daaruit kon WRW de leiding nemen. Dit was voor Ursus een prik kel om de zaken wat energie ker aan te pakken. Dat deed het ook na de rust Het speelde alles of niets. Aanval op aanval kwamen er op het doel van de thuisclub maar geen doelpunten. Geluk had Ursus toen een hoek- schop door WRW op de paal werd geschoten. De Schie dammers kregen vleugels maar ook nu weer geen doel punten. In de laatste minuut dacht iedereen de gelijkmaker te kunnen begroeten. Het zie dende schot van Bert Rame- ker werd echter met een meesterlijke safe van de doel man gestopt, waardoor het 1—0 bleef. Rotterdam SMV aan de kop van de ranglijst en Schiedam in de onderste regi onen. Het was aan het spel in de wedstrijd SMVSchie dam (2—1) zeker niet te mer ken, want vooral in de twee de helft drukte Schiedam met aanvallend voetbal de Rotterdammers geheel in de verdediging. De Schiedam- 'mers kwamen toch niet ver der dan een doelpunt. In de eerste helft had SMV de lei ding genomen (01) en toen het tien minuten voor de rust door Slingerman zelfs 20 werd, raakte Schiedam even in paniek. Na de rust herstelde Schie dam zich bijzonder goed. Het speelde fel op de aanval en kwam door Warner Timmer na goed werk van Chris Jongman tot 2—1. De gehele tweede helft door hesft de ge lijkmaker in de lucht gehan gen, maar onder andere Harry Sonneveld en Jan Luit- ga&rden hadden geen geluk met hun akties. Wat Schie dam ook deed, het moest uit eindelijk toch genoegen ne men met een 2—1 nederlaag. Groningen Morrend verlie ten de vierduizend toeschou wers het sportpark Ooster park, FC Groningen, dat nog niet de oude vorm te pakken heeft, had dan weliswaar met I0 gewonnen, maar wat de beide ploegen ervan bakten,- was ronduit armetierig. De ploeg van Theo Laseroms, die voor een punt naar Gro ningen was afgereisd, zag zijn plannen in de vijftigste minuut door oud-Feyenoorder Arie Romeijn gedwarsboomd, omdat Groningen zijn enige uitgespeelde kans in de wed strijd gelijk verzilverde. FC Gronmgen-trainer Theo Verianegen toonde zich bij zonder teleurgesteld In de houding van Vlaardingen. Hij „Ze hadden in feite maar één spits (Wim Tijl) en pas na onze goal in de vijftigste mi nuut zijn we iets aanvallends gaan proberen. Wat hebben ze nu nog te verliezen". De opstelling van FC Vlaardin-* gen met Joop van Dop op pa pier als rechtsbuiten verraad de inderdaad zeer defensieve bedoelingen, maar Groningen had niets te zeggen gehad als Joop Molendijk Vlaardingen vlak voor tijd nog aan gelijk spel had geholpen. Vnj voor Azing Gnever kopte Molen dijk, die op het middenveld speelde, echter naast. Doelman Hugo van Houten was in Groningen wél uitste kend op dreef en nadat hij een kopbal van Eddy Bakker knap had verwerkt, was hij bij het enige doelpunt toch kansloos. Nadat Patrick Jans sen een duel met Wally Waal- derbos had verloren, kon de jonge Vlaardingse goalie de hoge vooreet niet bereiken. Via het hoofd van Leen Swa- nenburg rolde de bal toen voor de voeten van Arie Ro meijn, die praktisch op de doellijn staande geen moeite meer had. Het kon de toe schouwers, die Frans Stans ook nog een gele kaart van scheidsrechter Beek zagen ontvangen, allemaal niet meer verblijden, want het geld voor een kaartje was naar hun me ning toch al weggegooid- De opstelling van. Vlaardin gen: Van Houten, De Ruiter, Mitrovic, De Vos, van Steen- wijk, J. Jansen, Duyster, Stans Molendijk, P. Janssen, Van Dop en Tijl. Johnnie Jansen werd nog gewisseld voor Rudolfo Gardeslen. Den Haag VFC leverde een goede prestatie door in Den Haag met 2—1 te win nen van IIMSH. Het had al heel snel een nuttige voor sprong te pakken toen Dick van der Wulp handig de bui- tenspelval omzeilde en de doelman geen schijn van' kans gaf: 01. Wat gelukkig kwam de thuis- club tot de gelijkmaker, want na een verre trap vanuit het midden dacht doelman Rob Brekelmans de bal op te van gen, maar het leer stuitte ech ter over de grijpgrage handen in het net, 1—I. Tijdens de rust zette trainer Waiter Bos de zaken weer op oen rijtje met het gevolg dat kort na het begin van de tweede helft Dick van der Wulp uit een vrije trap van Johan Schuiten de stand op 1—2 kon brengen. VFC hield het beste van het spel en was zelfs heel dicht bij een derde treffer, maar Peter Jeup, geheel vrij voor een leeg doel gekomen, pres teerde het toch nog om naast te schieten. Het mocht de pret niet drukken, want de Vlaardingerswaren weer twee punten rijker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5