SPORT valt af, Martinit blijft meedoen SÉ Hoofdrol voor Ed Slavenburg Excelsior '20 1 DHS geen geluk Kater voor RKWIK WFeindelijk winst VDL geen moeite - Flakkee toch nog gelijk: 1-1 Ruud Slavenburg profiteert Afdelingsclubs gelijk MAANDAG 23 APRIL 1979' VD/SC/WW..T M Jan van de Veen wint van drie „onzichtbare" Martinit-spelers. Hans "Schop was ondanks zijn voorhoofdsholte-ontsteking uitblinker tegen Blauw Wit. Amsterdam „Een wedstrijd met twee gezichten." DHS- trainer Rob Jacobs, die 2ijn formatie door de 2—1 neder laag weer een stap dichter bij degradatie zag komen, had er na de eerste helft te gen BI au w-Wit een zwaar hoofd in. Hij: „We stonden na 45 minuten volkomen te recht met 20 achter en als Jos Spar Ia niet geweldig staat te keepen, dan krijg je er nog drie achter je oren. De tweede helft was merk waardig genoeg helemaal voor ons. Ik durf zelfs te zeg gen dat het de beste wed strijd van ons in de hoofd klasse is geweest". Met Hans Schop op de plaats van de falende Gerard Pluym liep het inderdaad een stuk beter met DHS. Na precies twintig minuten scoorde Piet Roozen na een goede voorzet van Herman van Gogh dan ook volgens de verhoudingen op een schitterende manier 2—1. DHS voelde dat Blauw- Wit was aangeslagen en voor al met de goed sluitende Schiedamse buitenspelval wis ten de technisch zeer knappe Amsterdammers zich geen raad. De Schiedammers had den zeker een gelijk spel ver diend, en hadden dat ook kunnen bewerkstelligen, als Ronald Dijkstra na een kop bal van Piet Roozen niet naast maar in het volledig verlaten doel had geschoten. Het bleef, en Blauw-Wit kwam met recht juichend het veld af, 2—1, Schiedam 's Avonds nog met 39 graden koorts in bed, de volgende dag de hoofdrol in de super-derby Excelsior '20Martinit. Ed Slavenburg, de kleine Martmit-roiddenvel- der, wees zijn ploeg in de tweede helft de weg. Daar waar het voor de rtist de toon aangevende Excelsior niet in slaagde, slaagde Mar tinit wel. Met vlag en wim pel zelfs, want de derby tus sen de buren van „Thurlede" was met 0—2 duidelijk voor Martinit. De mannen van trainer Joop Schop blijven daardoor meedoen in de titel strijd, waarvoor Excelsior nu heeft moeten lossen. Weliswaar zijn er nog vijf wedstrijden te gaan, maar ko ploper VFC en medekandi daat SMV maakten ook geen fout. Excelsior-trainer Aad Bierhuizen heeft rich er al bij neergelegd: „Wé zullen het het volgend seizoen opnieuw moeten proberen". Martinit is er met nog vijf loodzware wedstrijden (w.o, VFC thuis en SMV uit) ook nog niet. In de eerste helft zag het er overigens met naar uit, dat Martinit wannend zou vertrek ken. Excelsior was overwe gend sterker, maar scoorde niet Bierhuizen: „De overtui ging was er wel. Na de ne derlaag tegen VFC geloofden we er echt nog wel in". Het kwam er niet uit, temeer niet daar Martinit wist hoe Excelsior ontkracht kon wor den. Martin van Rijswijk gaf Clanjs geen ruimte. Jan Blom speelde Peter van der Hoeven uit de wedstrijd en Herman de Brinker had vaste grip op Martin de Vette. Houtwerk Toch kreeg Excelsior '20 voor de rust een paar goede sco ringskansen. In de 16e mi nuut ontsnapte Martinit ter nauwernood, toen Frank Wouterse daverend uithaalde. Via de handen van doelman John Nagelboud beukte de bal de lat en ook na de daar uit volgende corner was het even hachelijk voor het doel van Martinit. Vijf minuten voor de thee was er de kans voor Kees Schouwenburg. Na een splij tende pass van John Kloppers kwam hij alleen voor Nagel- houd en laatstgenoemde tri omfeerde in deze tweekamp. Het enige wat Martinit er aanvallend tegenover stelde was een ver boogschot van Cees Hoogwerf en een knal van Ed Slavenburg. Doelman Jan van Veen loste die situa ties betrouwbaar op. „We hebben in de eerste helft de kanseri gehad", aldus Bier huizen. „De tweede helft heb ben we laten liggen, want er is na de rust niet meer gewerkt". De scheidende trai ner, die straks door DHS-spe- ler Piet Roozen wordt opge volgd, stelde dat na afloop gelaten vast. „In de tweede helft waren we nergens meer. Ik kan met anders dan de overwinning van Martinit ver diend noemen". Martinit maakte in de tweede helft dan ook een sterke in- «3S—sfi mar"*-* Gees Schouwenburg glijdt langs Jan Blom. druk. Joop Schop: „Voor de rust speelden we te passief. Misschien waren we teveel bezig met het uitvoeren van de opdrachten. Natuurlijk wa ren we ook die 24 neder laag op eigen veld nog niet vergeten". Initiatief Schop had zijn mannen voor gehouden het initiatief te ne men en dat lukte zowaar. Vooral door de greep op het middenveld, waar Ed Slaven burg excelleerde. Hij was het ook, die de beslissende tref fer aangaf. Slavenburg be sloot een solo op tijd met een pass naar Ruud van der Horst, die zeer beheerst langs Jan van Veen schoot: 0—1. Slechts één keer wankelde de winst van Martinit, toen Peter van der Hoeven kon inschie ten. Op de doellijn kopte Peet van der Burg de bal weg, waarna hot met Excelsior ge beurd was. De wissels van Paul Stuy en André van Stra len resp. voor Schouwenburg en Wouterse ten spijt Zo'n drie minuten voor tijd besliste Martinit definitief. Een voorzet van Peter Bal vers, net in het veld voor Ruud Quadt, werd door Van der Horst doorgekopt en door good-old Ben Koncman af gewerkt: 02. Waarmee Mar tinit door die sterke tweede helft loon naar werken kreeg. Maassluis Met goed ge groepeerd voetbald dwong VDL een 31 zege af tegen WCR. Gezien het grote aantal kansen met name in de slotfase had de Maassluise score hoger uit moeten val len, In de twintigste minuut vergat een Rhoonse verdedi ger te „stappen", zodat Jan van Altena de buitenspelval kon omzeilen en vervolgens de doelman passeerde: 1—0. Een goede combinatie tussen Huib Bos en Harry Huizing leidde tot een voorzet,, die hard werd ingekopt door Bob Clarke. Na de rust vergrootte Sjord „Dumpy" Kouwenho- ven de marge met een schot vanaf de rand van het straf schopgebied, maar onoplet tendheid in de Maassluise de fensie werd door WCR afge straft: 3—1. In de sportieve wedstrijd' brak WCR-speler Ronald Fischer zijn enkel toen hij samen met Jan van Altena naar de bal ging. Vlaardingen Precies acht minuten voor tijd knalde Flakkee-middenvelder Adrie Kievit de RKWIK-iUusies van een belangrijke 1-0 overwinning naar de verle den tijd. „Erg jammer, want het was hun enige kans, ter wijl wij zeker zes of zeven uitgespeelde mogelijkheden hebben gehad". Ger Robbe- mond wat toch niet bijster teleurgesteld in het 1I re sultaat van zijn cploeg, die overigens al na anderhalve minuut de eerste treffer pro duceerde, „Misschien viel die goal te vroeg", wist de RKWIK-oefen- meester nog, „feit bleef dat wij verzuimden het werk af te maken. En Flakkee de hoop op een goed resultaat bleef behouden". AI na ander halve minuut soleerde Huub Meeder door de Flakkee-de- fensie cn bekroonde zijn actie met een gaaf doelpunt: 10. RKWIK dat toch al met twee spitsen (Hans de Groot en Rob Timmer) was begonnen, werd onmiddellijk daarna te rug gedrongen door een sterk aanvallend Flakkee, dat even wel doelman Cees van Haas- toren niet echt in paniek kon brengen. Ger Kobbemond had inder daad geLijk, dat RKWIK zeker voor de rust van het opdrin gen van Flakkee gebruik had moeten maken. Vooral nadat Rob Timmer tweemaal van dichtbij had gemist, was de mogelijkheid die Hans de Groot tien minuten voor de rust om zeep htelp, uniek. De Vlaardingse aanvaller het Flakkee-goalie Agnes Keijzer de bal gemakkelijk van zijn schoenen plukken, nadat hij overigens op maat was be diend door Rob Timmer. Ook in de tweede helft bleef Flak kee aandringen zonder echt gevaarlijk te zijn, maar dat kwam voornamelijk door het ondankbare brekende werk van Jur de Rond, die met zijn inzet een duidelijk voor beeld voor de rest van het team was. Omdat achtereenvolgens René van Deldcn en Hans de Groot tot tweemaal toe hun 'pogingen net geen doel zagen treffen, bleef Flakkee hopen op betere tijden. Nadat Peter de Witte en Huub Meeder ook nog eens tevergeefs Flak kee trachtten te verrassen, kwam de kater voor RKWIK. Tussen Cees van Haasteren, Peter de Witte, Frans Hoo- gendijk eu Jan de Witte prik te Adrie Kievit de bal in de uiterste hoek: 1—1, „Ik bekijk het van de zonnige kant", zei Ger Robbemond. „Ook de andere concurrenten voor de laatste plaats, Ursus en Poortugaal, krijgen we nog, dus we hebben het nog kunnen bezweren. Dat is op het ogenblik moer een pro- bloom dan het knokken tegen het degradatiespook". door Emile Schelvis steeds in eigen hand, W3K is gewoon te goed om te degra deren, daarom gebeurt het ook met. Het as alleen te ho pen, dat we nu eindelijk eens de blessurekoorts (op het ogenblik zeven selectiespelers) Schiedam Een met vier in- val Iers spelend DRZ heeft ondanks die handicap het be- - zoekende Bloemhof een dai- - delijke nederlaag bezorgd. Het werd 3—1, maar in het begin had DRZ het beslist - niet gemakkelijk. Het Schie- damsc team kon echter lang zaam maar zeker het heft in - handen nemen cn een kwar- tier voor rust was het dan toch raak. Een attent reage- rende Ruud Slavenburg straf- te een foutje van de Rotter damse doelman goed af. Ruud en broer Rob Slaven burg kregen nog goede kan- sen, maar het was Bloemhof dat vlak voor de hervatting tot een doelpunt kwam: 1—I. Na de thee bleek DRZ toch wel beter, hoewel het tot tien minuten voor tijd duurde al vorens dat m een doelpunt kon worden uitgedrukt. Weer"" was het Ruud Slavenburg die een dankbaar gebruik maakte van een keepersfout Bloem-" hof trachtte met alles of niets tot de gelijkmaker te komen, maar het was DRZ dat mid-- dels Jan Santra uit kon lopen tot 31 en zelfs een vierde doelpunt zag worden afge keurd. Schiedam/Vlaardingen De resultaten die de afdc- lingsclubs uit het Water weggebied boekten waren zeker niet om te juichen. Alleen WF kwam tot winst. De rest verloor of kwam hoog uit tot een puntenverdeling. De enige winst die werd gehoekt was wel opmerkelijk om dat het voor WF de eerste overwinning in 1979 bete kende. Gelijke spelen wa ren er voor SVDPW, 1—1 tegen Pechvogels, Schie- damse Boys, 3—3 tegen ASB en MSV *71, dat zich op eigen terrein door Hur ricanes liet verrassen: 0—0. Demos verloor met 40 van Animo cn FCN moest in Groen Witten zijn meer dere erkennen. Het werd 1—0. Demos—Animo HO4 Op het terrein van WK ging Demos bijzonder ge motiveerd van start tegen Animo. Die motivatie kreeg echter een behoorlijke knak, toen de verdediging bleef staan omdat het meende dat de scheidsrech ter wel zou fluiten voor buitenspel. Dat deed de beste man niet en Animo kon zo heel makkelijk de leiding nemen. Een kapita le blunder van doelman Nelis de Bok bracht het tweede doelpunt ter we reld. Na de rust waren er twee wissels toegepast De mos veroverde wel een veldmeerderheid en creëer de een groot aantal kan sen, maar het was echter Animo dat nog tweemaal tot een doelpunt kon ko men. SVDPW—Pechvogels 1 „Voor mij hoeft het zo met", aldus voorzitter Bras van SVDPW na de wed strijd tegen Pechvogels. De bezoekers bleken bikkel hard voetbal in huis te hebben waar SVDPW geen verweer op had. In het bikkelharde duel nam SVDPW de leiding door Karei Bronsgeest met een schitterende kopbal. Een voorzichtig spelend SVDPW viel toen wat te rug en. moest toezien dat Pechvogels, met een bui- tenspeld oei punt tot de ge lijkmaker kwam. Na de rust was het alleen maar spannend en bar en boos. Doelpunten bleven int WF—WOH1—0 WF heeft met 10 van VVOH gewonnen, maar deze uitslag geeft dc ver houding in het veld zeker niet weer, WF is voortdu rend in de meerderheid ge weest, maar zag geen kans omdat in meer dan een doelpunt uit te drukken. Dat doelpunt werd uitein delijk gescoord door Robby de Vries in derde instantie, omdat vóör hem de scholen van Henny de Gids en Jan Verdam door de doelman uit zijn doel werden geranseld. Groen WittenFCN 10 Zonder Jaap Tuunter en Jan Poulus en met een zie ke Hans Campen bleek FCN niet opgewassen te gen Groen Witten. Het was dan ook een bar slechte wedstrijd waar weinigs goeds over te vertellen is. Het doelpunt viel na de rust uit een doolworsteling. FCN richtte zich daarna nog wel op, maar het kwam toch kracht te kort om tot de gelijkmaker te komen. Schiedamse Boys—ASB 3— 3 Henk Jumulet en Leen Bockum (strafschop) had den De Boys in de wed strijd tegen ASB op een voorsprong van 2—0 ge bracht Toch heeft het de wedstrijd uit handen gege ven. Een bal in eigen doel bracht na de rust de stand op 2I. Uit een strafschop, overtreding van doelman Jan de Wolf, werd het 2-— 2. ASB nam daarna zelfs de leiding 23 maar kort voor tijd lukte het H»ins de Held toch nog om tot een puntenverdeling te komen: 3-3. MSV 71Hurricanes 0—0 Een tegenvallend gelijkspel van O—0 voor MSV tegen Hurncanes. Kansen zijn er voldoende geweest voor het beter spelend MSV. Er werd echter geen gebruik van gemaakt. Henk van Ruiven en Jan van der Poort kregen kansen bij de vleet, maar het met hand en tand verdedigende Hur ricanes stond het niet toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7