Bioscoopbond besluit binnen twee weken Ondernemers vallen CDA scherp s an Noord loopt uit voor eerste paal j (ÉS Moedereend moet oversteek met - de dood bekopen n§E- Twee aubades in Maassluis Stemmen voor het Europees parlement College: „Inspraak wordt gehonoreerd99 Ongeluk Rijksweg 20 Koninginnedag: geen auto's op Veer plein Goudriaan grote afwezige Afscheid van Lems:14 juni Wijkcentrum over een jaar klaar Winkeliers niet eens met gemeente: Handgranaat in tuin ZAGERIJ VOLLEDIG AFGEBRAND Donderdag 26 april 1979 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 - telefoon administratie 2680*11 redaetie 262566 klaehtendienst 144144 104de jaargang no. 26350-<»PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL indruk'heeft van het onder houd, bleek gistermiddag al. toen hij samen met ombte- Schiedam Dc stichting in oprichting voor het Passa getheater >s optimistisch gestemd over het onderhoud, dat gistermiddag heeft plaatsgevonden met het zeven inan sterke presidium van de Nederlandse bioscoop bond. Een uitspraak heeft de bond echter nog niet ge daan over het verzoek van de stichting om lid te mo gen worden (dat verzoek is gedaan, opdat in de toe komst films in Passage gedraaid kunnen blijven wor den!. Wel heeft het presidium giste ren aan het eind van de mid dag al contact gezocht met het hoofdbestuur van de bios coopbond, dat vermoedelijk binnen twee weken een beslis- sing 2al nemen. iiZou beslist worden dat onze stichting geen lid mag wor den, dan betekent dat, dat het jvel heel moeilijk zal worden om te komen tot een exploita tie, zoals past in het beleid dat wij voorstaan", zei gister avond woordvoerder van de stichting in oprichting, Ruud Pillard. Dat hij „een redelijk positieve naar Mulder direct na het on derhoud naar de Ark kwam, waar cultuurwethouder Her man Posthoorn zich bevond ter gelegenheid van de eerste paal voor het wijkcentrum van Schiedam-Noord. Met Mulder en Pillard waren CDA-raadslid Rein van Raalte en Rob Arkenbout van Passa ge meegegaan naar de bios coopbond. Zwaar beschadigd raakte de auto die gisteren op Rijksweg twintig uitwijkte voor overstekende eendjes, en in de vangrails belandde. 72-BM-90 Vlaardingen Het Veer- plein en de Voorstraat zijn twee locaties in het centrum, die een belang rijke rol spelen in de festiviteiten rond de 70ste verjaardag van Ko ningin Juliana, In ver band daarmee heeft de politie automobilisten verzocht, op Koninginne dag geen auto's op de beide plekken te parke ren. De bedoeling is, dat vanaf 8 uur *s morgens Veerplein en Voorstraat geheel autovrij zijn, zo dat er ruimte is voor al- ierlei activiteiten. Schiedam Burgemeester Arfe Lems maakt op donder dag 14 juni zijn laatste ge meenteraadsvergadering in Schiedam mee. Twee dagen voordat zijn ambtstermijn in Zaanstad of ficieel ingaat, zal de raad dan 's middags om twee uur in het stadskantoor bijeenkomen om afscheid to nemen van drs. A. J. Lems. In het stad huis zal op die dag in de avonduren een afscheidsre ceptie voor de burgerij plaats vinden. Vlaardingen „U heeft iets ingeleverd wat u niet in had mo gen leveren: het recht van de burgers! En wat krijgt u er voor terug? De portefeuille van in spraak waar niemand meer in gelooft en eco nomische zaken U kunt geen vuist meer maken!", riep een geë motioneerde Den Draak gisteravond tijdens het extern overleg ver keersplan de beide CDA-wethouders Bot en Wijnstok toe, daar mee proherend een wig te drijven tussen CDA en PvdA. De gemoederen liepen aan 1 het begin van de avond al zo I hoog op dat burgemeester Kieboom meende persoonlijk i te moeten ingrijpen. Ondanks het feil dat wethou der Wijnstok en zijn partijge- noot Bot herhaaldelijk bena drukten dat de inspraak op het verkeersplan wel degelijk gehonoreerd zal worden, zelfs al wijkt de uitkomst daarvan af van het collegestandpunt, was de stampvolle zaai van Een stampvolle zaal, voornamelijk gevuld met middenstanders,was woedend over de afwezig heid van wethouder Goudriaan. t Triangel niet tot bedaren te brengen. De woede werd voor een be langrijk deel gewekt door de afwezigheid van wethouder Goudriaan die na overleg met het college momenteel in En geland verblijft. „Hoe kan Goudriaan ons minachting voor de raad verwijten, als hij deze vergadering zelf niet b&iangrijk genoeg blijkt te vinden!" verwoordde Den Draak de gevoelens van de middenstand. Tijdens de avond kwamen alle bezwaren van met name de middenstand tegen de plannen voor de toekomst van de binnenstad weer suc cessievelijk aan de orde. Be zwaren die zich richtten op de term proefafsluitingen, de locatie van de parkeergarages zoals raad en college die graag 20uden zien, de vijandi ge uitlatingen die Goudriaan onderlangs deed tegenover het grootwinkelbedrijf en de korte termijn waarbinnen de inspraak zich moet voltrek ken. De collegeleden verzeker den dat alle bezwaren serieus worden genomen, dat de term „proef' inderdaad niet juist was, maar dit pas achteraf kon worden vastgesteld. ^fiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiifitiiijiiiiiiiiuiiintiMiiiiiiiiiiiiniitiitituutiniiii[iiii!fi!ii!iiiiii!iii(!iiiiJiiiHUii![iiiiiiiiiiiiuiiiJ]iHtiiHnin]iifitiiiiifiiii(iiiiiiiiiiiiiiitiiii)i)iiiiiiiiiiiiti!iiiiiiiiiiiiiJiHii!iiiNiiiiEf]iiEiiiiiiiiiitiiiiii)itiiitiiiiiitiiftititiiiii)iii[i[[iiiitiiiiiiriH De tienjarige Brigitte i te belangstelling de ..aan het Bachpiein. Gudde sloeg gisteren onder gro- eerste paal voor het wijkcentrum Schiedam De tienjarige Brigitte Gudde heeft gisteren om drie uur de eerse paal geslagen voor het wijkcentrum in Schie dam-Noord, aan het Bachpiein. Al sinds 1969, toevalligerwijze ook het geboortejaar van Brigitte, heeft men op dat moment ge wacht. Een groot aantal buurtbewoners, waaronder overigens opvallend veel kinde ren, is dan ook uitgelopen om die eerste paal dc grond in te zien gaan. Veel moeite heeft de tienjarige Brigitte niet met het heien gehad. Ze bleek er meer kijk op te hebben dan onder anderen wethouder Chris Zijdeveld, die in het verleden al eens een paal in puin heeft geslagen. Een zucht van verlichting was gisteren hoor baar bij de leden van de werkgroep wij- kontmoctingseentrum, meteen nadat de laat ste klap op de symbolische eerste paal was gegeven. De voorzitter van de werkgroep, Anneke de Jong: „Na al die jaren van moei lijkheden waren we eigenlijk pas overtuigd dat het wijkcentrum door zou gaan als de eerste paal zou zijn geslagen. Welnu, Brigit te heeft die paal geslagen, en niemand krijgt hem er meer uit." Op een originele manier werd door de werkgroep een aardigheidje uitgereikt aan de mensen die mee hebben geholpen een wijkcentrum mogelijk te maken. „Die men sen hebben de wijk aan een onderdak ge holpen, en daarom willen wij ze nu, symbo lisch, een soort onderdak teruggeven in de vorm van een paraplu", sprak Anneke de Jong. Die paraplu's waren door de leden van de werkgroep versierd. Wethouder Herman Posthoorn kreeg een paraplu met daaraan zakdoeken met zijn politieke kleur; architect Gert Rook kreeg een paraplu volgeplakt met termen die de werkgroep van hem had geleerd en ook ex-wethouder Eef Collé en de ambtenaar voor wijkaangelegenheden André Comax, ontvingen een persoonlijke paraplu. Het wijkcentrum, dat 6,2 miljoen gulden zal gaan kosten, gaat plaats bieden aan de bi bliotheek (directeur Wiüem van der Klij ver telde gisteren dat het aantal boeken zal toe nemen van vijftienduizend tot vijfendertig duizend), de muziekschool, de peuterspeel zaal en de opbouwwerker, Naast het wijk centrum komt nog een postkantoor, en blijft het al bestaande kruïsgebouw. Bovendien zei wethouder Bot: „Ook dc voorkeursloca ties kunnen nog veranderd worden, maar komt u met goede, steekhoudende argu menten waar dc gemeente raad iets mee kan doen. Onze ambtenaren zullen u daarbij helpen". Inmiddels is ook gebleken dat Goudriaans uitlatingen over het grootwinkelbedrijf niet zo scherp bedoeld waren als overgekomen. En ook denkt het college erover de termijn van de inspraakprocedure te verlengen. Wethouder Bot: „Wij zien V en D, C en A en Simon liever niet verdwijnen uil de binnenstad". De middenstand was gistera vond overigens zo geëmotio neerd dat de bewoners uit' het centrumgebied maar ternau wernood aan het woord kon den komen. Eén van de be woonsters pleitte met kiem voor een veiliger binnenstad waar kinderen rustig konden spelen. Maar hoewel ook de middenstand enkele malen duidelijk liet uitkomen dal zij voor een leefbaarder centrum was, leverde het pleidooi van de bewoonster hoegenaamd geen applaus op. De nu te formeren inspraaktverkgroe- pen zullen acht mei voor het eerst bij eikaar komen. Aan het begin van de avond had den reeds vijftig insprekers zich voor deze groepen aange meld. OVO-woordvoerder Den Draak deed een. dringend be roep op zijn achterban ook in één van de werkgroepen zit ting ie nemen. Twee van de zes eendenweesjes in de beschermende handen van oom agent Schiedam Zes kleine eendekuikentjes zijn gisteroch tend weesjes geworden, nadat zij samen met hun moe der de noordelijke rijbaan van rijksweg 20 over waren gestoken. Twee personenauto's zijn door die oversteek- manoeuvre van dc eendenfamilie met elkaar in botsing gekomen. Eén van de inzittenden raakte gewond en moest met snijwonden naar het Noletrickenhuis wor den vervoerd. Na behandeling kon de man huiswaarts keren. De aanrijding op de rijksweg vond plaats om rijf voor half twaalf. De 36-jarige Rotterdammer J. van H. zag vlak voor zich de moedereend met de kuikentjes over steken en wijde afremmen om de dieren te ontwijken. Op dat moment raakte de auto van de Rotterdammer in de slip en botste de achterop komende personenauto, bestuurd door de 35-jarige Rotterdammer J. J. R., er bovenop. De aanhangwagen, die R. achter zijn wagen had gekoppeld, schaarde en R. kwam in de vangrails van de middenberm terecht. Ook Van H. maakte een flinke klap en hij moest aan snijwonden in het zieken huis worden behandeld. Poliüe en brandweer zijn bij het ongeluk te hulp geko men. De brandweer moest de op elkaar gebotste perso nenauto's loskoppelen. Politieagenten hebben zich, na assistentie aan de geschrokken autopassagiers, over de eend en weesjes ontfermd. Het zestal is naar dierenasiel Hargahoeve vervoerd, waar men ze in leven probeert te houden. De auto van Van H. raakte rondom zwaar be schadigd. Het voertuig van R. liep flinke schade aan de voorzijde op. Maassluis Op Koninginnedag worden ïn Maassluis maar liefst twee aubades gehouden: één op de Markt en één op het plein voor het nieuwe stadhuis in Ko ningshoek. Bovendien vinden beide muzikale festijnen op hetzelfde tijdstip plaats, namelijk om negen uur. v Binnenkort, in de eerste we iken van mei, zullen de oproe- jpingskaarten worden verzon den voor de verkiezing van jde leden van het Europees .•Parlement, die op 7 juni zal :worden gehouden. Voor deze 'verkiezingen wordt weer ge- i-bniik gemaakt van de beken de stembureaus. Bij welk ^stembureau men dient te rijn op de oproepingskaart ver- s.meld. Ook bij deze verkiezingen is het echter weer mogelijk om. de stem uit te brengen in een ander stembureau ergens in Nederland, als men daar op die dag in de buurt is. Dit dient echter wel vantevoren geregeld te worden. Het opgeven van een ander stembureau dient bij voor keur schriftelijk te gebeuren. Voor dit doel is op de ge meentesecretarie een speciaal formulier verkrijgbaar, dat ui terlijk 23 mei moet zijn inge leverd. Ook de operoeping- skaart dient in dit geval te worden opgestuurd. Tot uiter lijk 1 juni is het mogelijk, op de gemeentesecretarie een mondeling verzoek te doen om te kunnen stemmen op een ander stembureau. Ook in dat geval dient men de op roepingskaart mee te brengen. Het is ook mogelijk, iemand anders te machtigen de stem uit te brengen. De gemachtig de moet zelf kiezer zijn, maar hoeft niet speciaal een huisge noot of familielid te zijn. Voorwaarde is wel, dat de ge volmachtigde zijn eigen stem dient uit te brengen in het- zelfdè stemdistrict Vergelij king van adres en nummer van het stembureau op de beide oproepïngskaarten is dus wel noodzakelijk. Indien men iemand wil machtigen dient men de voorzijde van de eigen oproepingskaart in te vullen en door beide perso nen te ondertekenen. De ge machtigde moet zijn eigen stem gelijk met de volmacht- stem uitbrengen en mag niet meer dan twee volmachten aannemen. Wie over de verkiezingen nog iets meer wil weten kan bij het bureau verkiezingen op de gemeentesecretarie terecht Zoals bekend heeft de ge meente Maassluis met de komst van het nieuwe stadhuis gemeend dit jaar de plaats van de aubade ter ere van de koningin te verleggen naar Koning shoek, het nieuwe stads centrum van Maassluis. Met dit besluit zijn de winkeliers van de oude binnenstad allerminst ge lukkig. Zij vinden dat de aubade gehouden moet worden op de Markt. Daarom heft de winke liersvereniging De Lan taarn, op de traditionele olaats, ook een aubade ge organiseerd. Om het feest op de markt voor de jeugd aantrekkelijk te ma ken worden er ballonnen, toeters en petjes uitge deeld. De Maassluise Har monie en een tamboer- en trompetterkorps uit Den Haag zullen het geheel muzikaal ondersteunen. De tekst van de vaderlandse liederen is dezelfde als die iiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiimitiitjiiiiiimmi! iiimiiiinmimiiiiiiiiiiimimiiiiuiiHiiiiiiiiiii van de „gemeentelijke" aubade in Koningshoek. De liederen staan op sten cils die aan de aanwezigen worden uitgereikt. „Het is niet zo dat wij be zwaar hebben, dat er in Koningshoek gezongen wordt. We vinden het al leen jammer, dat het op de Markt niet zou gebeu ren. De Markt is het har tje van Maassluis, en de hele sfeer en entourage vragen daar om een auba de. Het was trouwens een traditie van jaren", aldus de voorzitter van de win keliersvereniging, Siem Verkade. Hoek van Holland Bij werkzaamheden in een tuin aan het Nieuwlandse- molenpad in Hoek van Holland is een handgra naat gevonden. Het is een. zogenaamd eitje uit de tweede wereldoorlog. De mijnopruimingsdienst zal het projectiel vernietigen. ADVERTENTIE Vrijdag 20 april j.l. is onze Wij zullen ons uiterste best doen met zo weinig mogelijk oponthoud de werkzaamheden voort te- zetten. Wij danken brandweer, politie en naaste omwonen den voor hun gewaardeerde hulp en de afnemers en collega's voor de aangeboden assistentie. DIRECTIE B.V. HOUTHANDEL W. S. v.d. WETERING NIEUWE MAASSTRAAT 2, SCHIEDAM.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1