Dood en poppen in de Teerstoof Hommage aan verzamelaar Jac. de Vries V olksdansf eest in Triangel VOPpertjes op 'tpodium Afscheidsconcert dirigent Van den Berg Film iri Balletschool "Coppelia" geeft uitvoering Concert in Emmauskerk Sieklus in de Sokkei 'Oh duister heden' DONDERDAG 26 APRIL 1979 s crvDmvi Svi| 'fiii wit C half negen begint, sullen ook vege tarische hapjes te verorberen zijn. De vrouwensQOS ts gevestigd in de Nieuwstraat nummer 12. Zondagavond is in de instuif in gebouw Arcade het prototype van de echte Amerikaan le bewonde ren. Behalve zich laten bewonde ren doet de Amerikaan ook nog aan muriek. Samen met de Silver Eagle Express brengt Jimmy country muziek. Mensen die een lidmaatschapskaart van de Instuif bezitten betalen slechts vier piek om dit country fenomeen te aan schouwen. Vanaf vrijdagavond kwart over acht zal de jeneverstad in het te ken staan van de strips. Onder het motto „Voor het leven gete kend" wordt een groot aantal strip-activiteiten georganiseerd. De opening van de tentoonstelling vindt morgenavond om kwart over acht plaats in het museum. Cul tuur-wethouder Herman Posthoorn zal de officiële handelingen ver richten. Zaterdag wordt in zaal Tivoii een ruilbeurs van strippies gehouden vanaf half tien. Ook op zaterdag staat de springsnuffel, een luch- tbeest van twintig bij twaalf meter in de binnenstad. Nog twee exposities starten zater dag. In de Noordmolen draait het Zondagavond om half tien treedt in café de Quibus aan de Lange Haven de groep Patchwork op, bestaande uit Erik van der Kooij op piano. Hans Schut op bas. Kees de Visser die het slagwerk bedient en Jan van Ravens op sa xofoons en fluit. Vanavond vindt er in de vrouwen- soos Vrommes een lezing plaats met als onderwerp „Mens, dier en levensstijl". Op de avond, die om om originele tekeningen van Jean Pol, zaterdag van vier uur 's mid dags tot elf uur 's avonds, en door de weeks van twaalf tot tien uur. Bij Mikx exposeren jonge teke naars; elke middag te bezichtigen. Zaterdag wordt deze Mikx ten toonstelling voor het publiek geo pend om elf uur 's ochtends. De leerlingen van Balletschool "Coppelia" ge ven van avond en morgenavond in de Stads gehoorzaal in Vlaardingen hun jaarlijkse bal letuitvoering. De happening, die onder leiding staat van mejuffrouw M. Timmers, begint op beide avonden om acht uur. Alle leerlingen hebben naar deze avonden uit gekeken en zullen ongetwijfeld hun steentje bijdragen tot een succesvol verloop van het zeer gevarieerde programma. Naast klassieke dansen op muziek van onder andere Strauss. Delibes, Gounod en Chopin, staan er ook mo derne dansen, op muziek van Gilmour. Bee Gees en Bernstein op het repertoire. De cho reografie, het ontwerpen en het vervaardigen van de kostuums, het uitzoeken van do mu ziek, het instuderen van de dansen; dit alles is in handen van de directrice van de ballet school, Maria Timmers. Voor belangstellenden zijn er voor de uitvoe ring van vanavond nog enkele kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Het gemeentebestuur vars Maassluis heeft de bekende verzamelaar Jac. de Vries een ex positie in het Gemeen temuseum Maassluis aangeboden ter gele genheid van zijn ze ventigste verjaardag. Morgen wordt de ten toonstelling officieel geopend door de wet houder van culturele zaken de heer I. van der Knaap en hieraan voorafgaande zal de heer Jan Zwart, kunst criticus van onze krant, een inleidend woord spreken. De of ficiële opening zal ge schieden om acht uur 's avonds en de ten toonstelling blijft voor het publiek geopend tot en met 27 mei. Het Gemeentemuseum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 14.00-17.00 uur en op donderdagavond van 19.00-21.00 uur. Op 24 mei. Hemelvaartsdag, zal het museum geslo ten zijn. Een schilderij uit de vezameling van Jac. de Vries (olieverfdoek van Hans van der Lek). In de grote zaal van Triangel aan de Fransenstraat begint vrijdag om acht uur 's avonds een groot dans- en toneclgebeuren, uitge voerd door kinderen uit de VOF. Onder leiding van Annie Vlas blom en Ingrid van de Berg bren gen 8 tot 12-jarige bewonertjes uit die wijk een bijzonder afwis selend programma, waaraan vol wassenen zeker niet minder ple zier zullen beleven. De kinderen hebben de afgelopen maanden hard gewerkt aan enkele toneelstukjes, een complete musi cal en wat moderne dansen. Die musical, "De Tovenaar van Alk maar" vormt wel de hoofdmoot van het programma: daaraan wordt door 29 kinderen meege werkt. Na de pauze beginnen de VOP pertjes met twee voordrachten, 'Prikkelpretje Suikerperen' en 'Lo- dewijk de domme muis'. Dan is er een kort toneelsLukjc, 'De babysit', waarna Irma de Jong en Mirjam van der Vis de cha cha cha zullen dansen. Vervolgens kan men kij ken naar het toneelstuk 'Modehuis de Koetuur', en ter afsluiting zijn er nog enkele moderne dansen, waarin 19 jongedames meewerken. Er is veel werk gemaakt van de aankleding en de decors. Een groepje ouders van kinderen, die van de dans- en toneelavond, heeft zich daar intensief mee be ziggehouden en het resultaat mag gezien worden. De dans- en toneelavond van de jonge artiesten is tegen betaling van één gulden voor iedereen toe gankelijk. zing Grace" in een arrangement van Houtvast, „Als de lieve lente komt" van Wichers en de ,.Rag 2000" van Van Delft. De gezamenlijke korpsen brengen voor de pauze vijf nummers. De mars „Sem per Fidelis" van Sousa, „Orpheus in de Onderwereld" van Offenbach, de „Clog shoe dance" van Pcnders, „Nowbody Knows", een negro-spiritual en een rag uit drie dansen van Schorer. Na de koffie zijn er dan nog „Hoote- n a tiny" van Waker, „Pachinko" van Vo der. het prachtige „Fremersberg" van Koeneman en als besluit de „Brandweer- mars" als eerbetoon aan alle brandweer lieden die in ai die jaren achter de schermen toeluisterden. Het concert begint om acht uur en de zaal gaat open om half acht. In de Emmauskerk aan de Kethelweg, hoek Van Linden van den Heuvelsingel in Vlaardin gen wordt morgen een concert gehouden met medewerking van de pianisten Ria en Jeanne Korpersboek, de sopraan Mies van der Linde en de bas-bariton Aad de Graaf. Zij zullen liederen en duetten spelen en zingen van Bach, Handel, Mozart, Dvorak en anderen. Het concert begint om kwart over acht *s a- vonds en is gratis toegankelijk. ten wekelijkse pagina vol informatie over muziek, toneel, theater en andere culturele zaken In het Nieuwe Waterweg gebied. Aankon digingen dienen uiterlijk dinsdag ochtend binnen te zijn. Wie bellen wil: 010- 34.32.29. „Er hangt een grauwsluier over het Nederlandse caba ret". Dat is één regel uit het ongeveer veertig nummers tel lende programma, dat cabaret Inkeep vrijdagavond in zol dertheater In de Teerstoof ten gehore brengt. Cabaret In keep, met Frieda van Be- ntum, Laura Leermakers, Ste- fanie Hooij en pianist An dié Leek probeert met het pro gramma die grauwsluier weg te nemen. Centraal in dat programma staat, vooral voor de pauze, de dood. Zoer toepasselijk is de naam van het programma dan ook ..Zand erover". Sinds oktober toert het viertal er met succes mee door het land. Die dood komt al naar voren voordat ook maar één u-ooro' gezegd is en zelfs voordat de planken door het cabaret zijn betreden: Alle bezoekers ontvangen bij bin nenkomst een keurig bedrukt programma met een rouw rand eromheen! Crematie wordt de bezoekers van harte aanbevolen cn het rekken van het leven en dc vrijwillige euthanasie worden op de hak genomen. Door dc vaart en de vreugde waarmee Dit borstelige, ietwat scheel kijkende exemplaar, is de laatste pop die dit sei zoen het zol dertheater in De Teerstoof aandoet. het programma op de plan ken wordt gezet belooft de cabaret-dubbel in het wee keind echter geenszins een „dooie boei" te worden. Beide avonden kan men om negen uur terecht in het zol dertheater in De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Toegangsprijs is vastgesteld op een tientje, en acht gulden voor mensen met bejaardenpas of CJP. Kaarten kunnen worden gere serveerd bij de VW 266000, en vrijdagavond en zaterdag bij het theater zelf 269455. De laatste poppen voorstelling van het seizoen is een dag la ter in hetzelfde theater in de Nieuwstraat. Het poppenthea ter Hollandse Nieuwe van Theo Terra komt dan met hel programma „achter je ogen". Deze voorstelling is met name geschikt voor kinderen van vijf zes tot tivaalf jaar. De toegangsprijs van deze laatste voorstelling is drie gulden. maar komen wil. Er zal volop gelegen heid rijn om zelf aan de dansen mee te doen, er worden video-films vertoond van andere festivals op dit terrein en er zijn nog diverse andere activiteiten. De bal-leiding is in handen van Hans Mid delham. Dc toegangsprijs bedraagt voor het mid dag-gebeuren één gulden, terwijl bezoe kers 's avonds Vijf maal zoveel dienen neer te tellen. Kaartverkoop geschiedt vanaf 1 mei bij de familie Breedveld. Eendrachtsstraat 55, tel. 34.44.99 en de familie De Hoop, Zeislhoeve 18, tel. 74.49,41. Bij deze adressen kan men ook alle inlichtingen over het gebeuren krij gen. In Sociëteit De Sokkel, gevestigd in een vleu gel van de Ichtuskerk aan de Van Maerlant- ïaan in Vlaardingen. vindt zaterdag een optre den plaats van het Werktheater Sieklus. Deze zes-mansformatie zal een voorstelling geven met als thema "Kind ik heb je", een aaneen schakeling van zang en scotches, waarin het kind centraal slaat. Het is een programma van ongeveer twee maal een half uur. Het wijkgebouw De Hoekstee zal zich morgenavond ongetwijfeld vullen met een grote groep belangstellenden. Dan zal namelijk de heer G. A. van den Berg zijn afscheidsconcert geven als dirigent van een aantal Westlandse Muziekkorp sen. Het programma Iaat een gezamen lijk optreden zien van de harmonievere nigingen EMM uit Maasdijk. LIORA uit De Lier en RAZ uit Hoek van Holland, alle drie korpsen die jarenlang onder de leiding van de heer Van den Berg heb ben gestaan. Het gezamenlijk optreden belooft een massaal muzikaal gebeuren te worden. Voordat het zover is zal eerst een jeugd orkest optreden, eveneens geformeerd uit de drie verenigingen. Dit jeugdorkest zal vier werken spelen, namelijk „Vorspiel. Marsch und Char" van Handel, „Ama- In de Vlaardingse Stadsgehoorzaal speelt to neelgroep "De Fakkel" zaterdag het blijspel "Oh duister heden" van Peter Shaffer. In het stuk zien we de verwikkelingen rondom een vers ontdekte beeldhouwer. Hij krijgt een kunstverzamelende miljonair op bezoek en tot overmaat van ramp rijn eventueel toekomstige schoonvader. Hij leent bij zijn buurman, een antiquair, wat meubeltjes tijdens zijn afwezig heid. Natuurlijk komt de buurman eerder thuis en valt het licht uit In het programma spreekt De Fakkel zelf over "een lekkere avond pretentieloos amusement". De voorstelling begint om kwart over acht en de toegang bedraagt zeven gulden vijftig. Kaarten verkrijgbaar bij de kassa van de Stadsgehoorzaal, dagelijks van 10.00-12.00 uur en van 19.QO-2I.OOuur. schuwelijke gijzelingsactie in juli 3976 op de Oegandese luchthaven Entebbe. Na een regelrechte verrassingsaanval door een Israëlische commando-eenheid wer den de 103 gijzelaars bevrijd. De film start om acht uur. De volksdansgroep Vlavoc. onderdeel van CJ"V' „Liefde en Vrede", houdt za terdag 26 mei een groot volksdansfestijn in de grote zaal van Triangel aan de Fransenstraat. Zowel 's middags als 's avonds zal Triangel gonzen van acti viteiten, die met volksdans te maken hebben. 's Middags is er tussen 14 en 17 uur oen feest, dat vooral bedoeld is voor kinde ren en hun ouders. Daaraan wordt onder meer meegewerkt door Vlavoc, het volk- sdansorkest Ranja en leerlingen van de Mavo voor ballet en muziek. *s Avonds is er tussen 20 en 24 uur een groot volksdansfeest voor iedereen die Maassluis In het Ontmoetingscentrum Koningshof wordt vanavond de filmserie voor volwassenen voortgezet. Ditmaal zal de overbekende film "Victory at Enteb be" met Kirk Douglas, Burt Lancaster en Elisabeth Taylor vertoond worden. Het onderwerp van deze film is de af-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4