SCHIEDAMSCHE COURANT De Hoek gaat zwerfkatten castreren of steriliseren Vlaardingen in programma over energiebesparing Regen deert fietsers tegen rijksweg 19 niet College steunt actiegroepen Koninginnedag koud maar droog Kamerlid op feest van CPN 1 Beeldje Grote Markt „zoek" Henk van der Meer (GPV) verlaat gemeenteraad Met walkie* talkie op benzineroof Dreigtelefoontje: „Er staat een knokploeg Inbraak op kermis Teveel op: tegen paaltje Op heterdaad Blijde tijding aan de Westgaag? NS-station gekraakt: 25 mille schade Dinsdag 1 mei 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 263528 PAGINA'S Brocrsvost 3 telefoon administratie 268091 - reductie 262566 klaehtendlenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hoek van Holland Ook in Hoek van Holland zal een begin worden gemaakt met de aanpak van het mvarfkattenprobleem, In tegenstelling tot een gemeente als Vlaardingen echter zal geen massa-executie van katten plaatsvinden: de be doeling is dat zoveel mogelijk zwerfbaters en - poezen worden gecastreerd of gesteriliseerd» zo dat het aantal na verloop van tijd langs natuur lijke weg kleiner wordt. Vlaardingen Door de SGP/GPV-fractie is nu offi cieel bevestigd dat Henk van der Meer, die voor het GPV in deze fractie zit, zich ge noodzaakt ziet te bedanken als lid van de gemeenteraad als gevolg van zijn zeer druk ke werkzaamheden. Begin juni neemt Henk van der Meer afscheid van de Vlaar dingse gemeenteraad, waar van Mj sinds september 1974 deel uit heeft gemaakt. Wel hoopt hij tot september 1982 zijn kennis en ervaring met het raadswerk in te brengen in de "schaduwfractie" van de SGP/GPV. Volgens afspraken, gemaakt door de SGP, het GPV en de RPF, zal hij worden opge volgd door zijn partijgenoot de heer W. van der Velden. De heer Van der Velden is 44 jaar oud en administrateur van de volksuniversiteit te Rotterdam. Hij heeft in de af gelopen vijf jaar al deel uit gemaakt van de genoemde- "schaduwfractie". Schiedam Het Eerste Ka merlid Cees IJmkers (CPN) komt vanavond naar zaal Irene in Schiedam voor de viering van de dag van de ar beid. IJmkers, dieook lid is van het landelijk partijbes tuur van de communistische partij, zal bij de 1-mei-vïering zorg dragen voor de politieke "informatie. De rede van IJm kers staat in het teken van de naderende Europese verkie zingen. - De afdeling Schiedam van de CPN heeft het cabaret Oud- West uit Amsterdam uitgeno digd. Na het cabaret is er on der leiding van een dansor- kest dansen tot in de kleine uurtjes. De avond begint om acht uur in zaal Irene aan de Lange Haven. De toegangs prijs bedraagt drie gulden. Vlaardingen Na een telefo nische melding uit de burgerij kon de Vlaardingse politie zondagavond een vijftal jon gemannen staande houden die op het punt bleken te staan, van geparkeerde auto's de benzine af te tappen. De mannen, drie Rotterdammers en twee Vlaardingers, in leef tijd variërend van 15 tot 21 jaar, hadden hun strooptocht professioneel aangepakt Zij bedienden zich ondermeer van walkie-talkies. Bovendien bleek dat ze een boksbeugel en een dolkmes bij zich droe gen. Volgens recente schattingen lopen in Hoek van Holland zo'n honderdvijftig katten rond die geen thuis hebben. Dat aantal wordt ieder voor jaar groter. De deelgen cm centers ad heeft voor de oplossing van het zwerfkattenprobleem een aan loopsubsidie van duizend gul- der\ beschikbaar gesteld. Vast staat overigens wel, dat het oplossen van de zwerfkatten o- verlast aanzienlijk meer zal gaan kosten. De dierenbe scherming heeft in het kader van de actie inmiddels tien vangkooien met overzetbak- ken aangeschaft Kosten: vijf duizendgulden. De bedoeling is, dat eerst de nodige ervaring wordt opge daan in een proefgebied, dat gevonr.'d wordt door de Rijp- straat, de Tas man weg, de Van Spilbergen straat en de Roggeveenstraat en alle stra ten die daar tussen liggen. In*, deze omgeving zijn veel klachten over zwerfkatten, zo dat men op de nodige mede werking van de bevolking kan rekenen. Die medewerking zal zeker nodig zijn. De heer H. Dupon van de dierenbescherming re kent er op, dat op de bevol king een beroep kan worden gedaan Voor financiële steun. Ook zullen er vrijwilligers moeten komen die willen hel pen met het voeren op een tijdelijke voederplaats, het vangen en het wegbrengen van de katten. De ingreep zelf zal door een dierenarts moeten worden verricht Als alles volgens plan ver- loopt zal in het najaar begon nen kunnen worden in het proefgebied. In de buurt zal de bevolking eerst uitgebreid worden geïnformeerd door foldermateriaal, dat buis aan buis wordt verspreid. Maasssluise Konings- was her ten minste warm, daar kon Kon in- ginnedag zonder kleu men worden gevierd. En dat gebeur de dan ook. Met een ver kiezing van het best tot koning of koningin verklede Maassluizer- tje. Op pagi na drie van deze krant een pagina vol fotografi sche indruk ken van wat er verder zoals te be leven viel. Vlaardingen De Vlaardingse raadsdiscussies over energiebesparing hebben een staartje gekre gen, een positief staartje deze keen Vlaardingen komt in de landelijke publiciteit. Want wat blijkt? Door het aannemen van een aantal redelijk ver gaande moties loopt Vlaardingen ver voor op an dere gemeenten. Reden voor de VARA-televisie de stad als een van de buitenlokaties te kiezen voor een .anderhalf uur durende programma over ener giebesparing. Motto van het VARA-programma zou volgens de makers samengevat kunnen worden als „De beste alternatieve energiebron is de energiebesparing!" Rond die filosofie is het programma gebouwd. Aan de hand van allerlei praktische voorbeelden zal de programmaleiding laten zien hoe ingrijpend er op het dagelijke energieverbruik van de individuele burger bezuinigd kan worden. Hoe, dat mag Vlaar dingen laten zien. Op de dag van de uitzending, 8 mei, zullen er voor een flat aan de Eksterlaan televisiecamera's opge* steld staan die zeer nauwkeurig in beeld zullen brengen wat er gebeurt als elke flatbewoner onno dige verspilling van energie (het kookplaatje dat nutteloos staat te branden, overbodige schemer lampjes enzovoorts) op een gegeven teken uitscha kelt Aan de hand van een gigantische, door het gemeentelijk energiebedrijf geleverde, meter wordt de kijker dan duidelijk gemaakt wat dat kan sche len. Ook in de portemonnee, want deskundigen van TNO zullen ter plekke uitrekenen hoeveel de terug loop in energieverbruik de jaarlijkse nota naar be neden kan brengen. Dat de VARA Vlaardingen als buitenlokatie koos zit hem in het feit dat de ge meenteraad van deze stad onlangs een motie aan nam waarin gesteld werd dat de gemeente zélf moet zoeken naar bezuinigingsmogelijkheden. Dit door aanstelling van een aparte energieambtenaar. Tijdens het programma zal ook wethouder IJs brand van der Velden voor de camera komen. Het programma, dat naast Vlaardingen ook de gemeen te Hasselt in het zonnetje zet, zal afgesloten wor den door een politieke discussie tussen oppositielei der Den Uyl en, naar alle waarschijnlijkheid, mi- nister-president Van Agt Dinsdagavond 8 mei, Ne derland 2.21.20 uur. Schiedam/Vlaardingen Urenlang hebben over tuigde fietsers zaterdag de aanhoudende regen getrotseerd om op de grens van Vlaardingen en Schiedam tegen de aanleg van rijksweg 19 door Midden-Delfland te demonstreren. Op het zandiichaam, dat daar voor de rijksweg al klaar ligt, verzamelden zich rond half twee ongeveer 235 wielrijders om er te luisteren naar Twee de-Kamerleden en leden van provinciale staten van Zuid- Holland. In de loop van de ochtend waren velen al, be schermd door plastic of zeil doek, door het polderland gaan rijden: twee recreatieve routes waren daarvoor uitge stippeld, en menigeen heeft moeten denken aan de sterke eenzame fletser van Boude- wijn de Groot Eén van hen was het _CDA- kamerlid Dijkman, die de langste route had uitgekozen, en daarna nog de moed over had om op het zandlïchaam een uitvoerig debat binnen zijn fractie aan te kondigen. „Ik besef wel dat ik hier sta namens een partij, die, laten we 't mooi zeggen, nogal ge nuanceerd over aanleg van de rijksweg denkt", zegt hij, „maar ik zelf wil mijn best doen om ieder ervan te door dringen dat die weg niet no dig is". Voordat de politici gebruik maakten van de met een paraplu beschermde spre- kershoek, verzamelden drup pelsgewijs de fietsers zich bij de kraampjes op het zandli chaam. Of er vergunning voor was van rijkswaterstaat, de eigenaar van al dat zand, wist eigenlijk niemand van de organisatie (de samenwerken de milieugroepen Midden- Delfland), maar gewezen werd op de auto's en brommers die er altijd crossen „en daar van wordt ook niks gezegd en bovendien maken wij geen 0 Lekker droog en toch geen auto. Urenlang hebben overtuigde fietsers zaterdag de aanhoudende regen ge trotseerd om op de grens van Vlaardingen en Schie dam te protesteren tegen de aanleg van rijksweg 19. herrie". Die uitspraak werd af en toe door de organisatie zelf weerlegd, als een bandop name van een rijksweg op ware sterkte werd afgedraaid in het zo rustige polderland schap... Midden-Delfland moet zo stil blijven", zei later gedeputeer de Jo Borgman, die er geen doekjes omwond, dat hij te-' gen de verdere aanleg van rijksweg 19 is, evenals de aanwezige politici, PvdA-ka- merlid Rienks, Dijkman en CDA-statenlid Aalbérs. Overi gens waren de gemeentebestu ren van Schiedam en Vla ar dingen, die zich tegen rijks weg 19 hebben uitgesproken, matig vertegenwoordigd, Vlaardingen door Remi Poppe van de Sociaiistiese Partij en Schiedam door Rob Hij mans van D'66. „Geluidswallen langs zo'n rijksweg zouden zelfs niet helpen", sprak gedeputeerde Borgman. „Ik heb het laten uitrekenen, en Midden-Delf land zou alleen van geluids hinder verschoond blijven als er wallen van vijftig meter hoog langs die weg staan! Maar dat zou hooguit een op lossing kannen zijn voor het probleem van de puin berging, waarmee wij in onze provin cie te maken hebben...". Incidenten deden zich bij de manifestatie niet voor. Wel had mede-organisator Eiso Blaauw de avond ervoor thuis een dreigend telefoontje ge kregen, met de mededeling dat er een knokploeg klaar zou staan om de fietsende de monstranten terug naar de stad te bewegen. Ook „nette" tegenacties ble ven uit, ondanks een medede ling die bij de Westlandsehe Courant was binnengekomen, dat voorstanders van de aan leg vliegtuigen met spandoe ken over zouden sturen. Het weer heeft dat kennelijk niet toegelaten, reden trouwens voor veel hilariteit onder de wielrijders, omdat hun ver voermiddel van hetzelfde weer niets te vrezen had. Volksmuziek in een grote tent en reformvoedsel hielden de fietsers gedurende de mani festatie nog een béétje warm. Schiedam Den lichte pa niek is het afgelopen week end ontstaan onder bewo ners vande Grote Markt toen zij tot de ontdekking kwamen dat het beeldje van Piet Stuyvenberg van de sokkel op de Grote Markt was verdwenen. Om dat er al eerder vernielin gen waren aangericht door bezoekers van een pas ge opende discotheek werd onmiddellijk aan diefstal van het beeldje gedach t De dienst gemeentewerken, zo bleek bij enige navraag bij de gemeente, had het beeldje echter uit voorzorg verwijderd. Onbekenden hadden waarschijnlijk met bruut geweld het kunst werk los gekregen, maar niet meegenomen. Om te voorkomen dat dat alsnog zou gebeuren hebben amb tenaren het beeldje meege nomen met de bedoeling het later weer vast te zet ten. Het kunstwerk is aan Schiedam geschonken, bij het zevenh onderdjarige be staandoor RotterdamZo dra het weer het toelaat zal het weer op de oude plaats warden vastgezet VlaardingenHet Vlaarding se college van B en W heeft besloten twee actiegroepen fi nanciële steun te geven in hun activiteiten die raakvlak ken hebben met Vlaardingse belangen. De Stichting Cen traal Comité Anti-Bulderbaan krijgt een eenmalige bijdrage van vijftienhonderd gulden in de kosten van het rapport „De invloed van een vergun ningverlening aan Rotterdam Air Lines op de lawaai belas ting rond Zestienhoven". De commissies voor volksgezond heid en voor financiën had den het college geadviseerd deze eenmalige bijdrage be schikbaar te stellen. De samenwerkende milieu groepen Midden-Delfland krij gen een subsidie van vijfhon derd gulden en een garantie van 250 gulden, die uitbetaald wordt bij eventuele tegensla gen. Deze bijdrage is bestemd voor de acties van de milieu groepen tegen de aanleg van Rijksweg 19. Schiedam Misschien omdat het spelen hem niet lukte, misschien ook gewoon omdat het mooie kans was, sloop een tot nu toe niet nader geï dentificeerd persoon zaterdag nacht de Schiedamse kennis op, hield halt hij een zoge naamde bulldozer-schuiftent en sneed zich een deurtje uit het zeildoek. Toen de eige naar van de speeltent de vol- gende ochtend kwam kijken constateerde deze het verlies van een cassettedeck en een radiocassette met een geza menlijke waarde van 145 gul den. De vermiste goederen waren bedoeld als prijsje voor normaalbetalende speel* lustigen. Schiedam Een 36-jarige au tobestuurder uit Schiedam kwam vrijdagavond hardhan dig tot stilstand. De man, ko mend uit de Gerrit v. Boon straat, had de bocht naar de Lange Nieuwstraat zo roeke loos genomen dat hij de macht over het stuur verloor en een verkeerspaaltje niet meer kon ontwijken. Persoon lijk letsel deed zich niet voor. De bestuurder bleek onder in vloed van alcohol te verkeren. Tegen hem werd proces-ver baal opgemaakt Schiedam Juist op het punt een forse tegel door de ruit van een winkel op de Singel te werpen, werd een 18-jarige Rotterdammer door surveillerende politie in de kraag gegrepen. Het gebeuren speelde zich af op zondag morgen voor dag en dauw. De ruit bleef heel en tegen de jeugdige Rotterdammer is proces-verbaal opgemaakt we-' gens poging tot diefstaL Maasland Volgens alou de overlevering heet de ooievaar nog altijd de brenger van een blijde boodschap. Of er aan de Maaslandse Westgaag in derdaad een geboorte valt aan te kondigen is niet bekend, maar de ooievaar was er in ieder geval wei. Vrijdag streek de langbe nige vogel neer aan de Westgaag, op de grens tussen Oude Campspolder en Dijkpolder. De vogel verkoos zich een plaats op een pal aan de weg staande woning, maar stapte zaterdag rond op een nabij gelegen perceel tje weiland. Wachtte de vogel op een metgezel, en zou Maasland.een tweede Oudewater worden? Voorlopig niet, want er kwam geen gezelschap voor de forse ooievaar. Die zich in het weilandje kennelijk nogal thuisvoel- de, en daar parmantig rondstapte. Vorig jaar had Maasland ook al be-' zoek van de ooievaar, die toen voor enige tijd een tussenlanding verkoos in de Dijkpolder achter de Merestein^ Schiedam Een breekschade van ruim 25 duizend gulden is het resultaat van onge wenst bezoek dat onbekenden, vrijdag in alle vroegte aan het NS-station Schiedam/Rot terdam West brachten. Boven dien werd tijdens de inbraak tevens een geldbedrag ont vreemd van 35 honderd gul den. Omtrent de identiteit van. de daders heeft de Schiedam se politie nog steeds geen en kele aanwijzing. ADVERTENTIE VOOR VLAARDINGEN SOENDALAAN 30 Tc L-013-4491*44

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1