Drumbands naar de toe Bij dorp heef t bezwaren mJau gebundeld Om, Kranten voor £m <kW J50Ê ■I Infokla ver zonder echte informatie Fietstocht door Midden-Delfland Protest tegen te lage subsidie Auto open gebroken Hoorzitting Raad van State op 1 mei over kantines Heemtuin niet bovenaan op het lijstje...] chttien inzendingen in keurig boekje Broersvcst 3 icU'foon administrat if 268091 - redactie 262566 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD kktchU'iidu-nst 144144 104de jaargang no. 26353-6PAGINA'S SCHIEDAM EN* KETKEL Schiedam Dë Schiedamse drum bands houden morgen een protestoptocht door de stad om aan te dringen op meer subsidie. Om zeven uur verzamelen alle muzikanten zich in de Plantage, om daarna gezamenlijk een demonstratieve optocht te maken naar het stadskan toor. Om duidelijk aan te geven dat het om een protestop tocht gaat, loopt Ie dereen in burger in de stoet mee. Er zal wel muziek worden gemaakt, want, zo re deneren de muziekve renigingen, het pro test moet gehoord kunnen worden. Ruim twee jaar geleden drong de afdeling muziek van de Schiedamse ge meenschap er bij het colle ge op aan, dat de subsidie regeling zou worden her zien. De gemeentegelden werden aan de muziekvere nigingen gegeven volgens een regeling uit 1971. We lopen dus jaren achter, was de achterliggende ge dachte bij het indienen van een ontwerp voor een nieu we subsidieregeling. Nu, ruim twee jaar later, heeft het college nog niéts van zich laten horen. „We wil len eindelijk weieens een antwoord", vindt de afde ling muziek van de Schie damse Gemeenschap. Het bestuur van de SG heeft een pittige brief op- met alle grieven netjes op een rijtje, die morgen aan wethouder Herman Posthoorn zal wor den aangeboden. Bij de brief is een wensenlijst ge voegd, waarop alle vereni gingen hun verlangens heb ben vermeld. De demonstratie morgen avond wordt groot aange pakt Afgelopen, zaterdag hebben de trompetters, trommelaars en tamboers al spandoeken vervaardigd die in de stoet zullen wor den meegedragen. Naast de muzikanten zelf, is het de bedoeling dat ook de „aan hang", familieleden en fans aan het: protest mee zullen doen. Verwacht wordt, dat de op tocht een grote zal worden. De onvrede bij de muziek verenigingen is groot ook al voor wat betreft de huisvesting van de korp sen. „Het zou een goede zaak zijn", zo schrijft OBK, „als onze stadsbes tuurders, meer dan tot dus ver, ook de sociale functie van de Schiedamse korp sen, met hun opvang van zeer vele jongeren, besef te". Het wijkje Bijdorp Schiedam Filmclub In de Teerstoof, die maandelijks aardige films in het gebouw aan de Nieuwstraat 13 in Schiedam vertoonde, heeft geen levensvat baarheid meer. „Het is spijtig te moeten erva ren, dat dè vorige voor stelling door vijf van de ruim zeventig leden werd bijgewoond, on-' danks het feit dat ie dereen persoonlijk be richt had ontvangen. Aan de andere kant is dit begrijpelijk als je nagaat, hoeveel films van redelijke tot goede [kwaliteit vooral de be- izitters van kabel-tv we kelijks,.aangeboden krijgen, 't Is jammer, maar we treuren niet. Schic4am Uit een op de Singel] geparkeerde auto is voor ;2 zevenhonderd gulden aan jinandgereedschap gesto kte, 'De onbekenden-inbreker* heeftJ,de achterdeur van.de autoopengebroken en daarna het voertuig doorzocht, Auto/ en gereedschap zijn het eigen- jföta&aji de 43-jarige F. -G. G. Het Schadebedrag dat voor VdiiHsIing aan de achterdeur Éjstaan, is niet bekend. Bewijs daarvan is de keuze van de laatste luchtige film Cousin, Cousine. Bovenstaande schrijven de or ganisatoren 'in.hun f maande lijks. briefje. Het woord Slot- voorstelling "in hoofdletters. Triest Cousin, Cousine begint om half negen, morgenavond. De toegangsprijs is vijf gulden. In de.pauze kan in de foyer een kopje koffie worden ge dronken. In die ruimte kun nen belangstellenden tevens een blik werpen op de strips die in verband met de Schie damse manifestatie ten toon worden gesteld. Vanavond wordt die expositie geopend. Het Passagetheater, de enige echte, bioscopp tyan.,.Schiedam en zelfs Vlaardingen(iri 'de' .Stadsgehoorzaal worden geen films vertoond), heeft zich trouwens-plotseling ^afzijdig gehouden van het tekénver- maak. Ruud Pillard, die zich tegenwoordig liever Iaat aan spreken met Rudolph H. Pil lard, had de organisatie van de striptentoonstelling „Voor het leven getekend" enkele weken gelden te kennen gege ven ook zijn theater bij de manifestatie in te passen. Wat de redenen zijn voor het niet doorgaan is nog niet duide- bjk*. „Stunten met de dood" en „Hotel de la Plage" zijn ech ter geen getekende films. Of ■«deze rolprenten „klappers" zullen zijn, valt te betwijfelen. „Tiroler Slippertjes" doet het meestal beter in Schiedam. Die komt tenslotte niet op de televisie. S Voorlopig blijft de heemt uin nog waarzij is: in het Prinses Bcatrixpork, vlak S langs rijksweg20. Da t is wel duidelijk geworden uit opmerkingen tijdens bet 2 politiek café, dat vorige week in boerderij 2 Landvreugdplaatsvond. Met name CD A-raadslid Slem Ros man zei, dat de heemtuin niet bepaald bovenaan op zijn prioriteitenlijstje staat. EisoBlaauw, bewoner van Bijdorp, het wijkje dat bet dichtst bij de heemtuin ligt, had ernaar gevraagd. Liever nog heeft hij dat de heemtuin verplaatst wordt dan da t hij bijzijn wandelingen in dit plantenrijk gestoord wordt door het "geruis" van de rijksweg ilIll!1HI!li!!IIIlIIIIIltlllU[III|]llIll[IIIIIIIIil1!IIIIIi[lin Schiedam Volgende week vrijdag vindt bij de raaf i -an state in Den Haag de hoorzit ting plaats, waarop wïjkvereniging Bijdorp alle bezwaren uiteen kan zetten tegen de plaats van de kantines van WK en Wïlton-Fi- jenoord. De wijkvereni- ging vindt de locatie uiterst ongelukkig ge kozen, beide voetbal verenigingen trekken veel publiek en daar door klaagt Bijdorp over het vele autover keer. De kantines staan er al, maar de wijkvereniging wü alsnog gelijk krijgen: „Al heel lang voor er gebouwd werd, heb ben wjj de gemeente erop ge wezen dat de andere kant van park Bijdorp veel beter geschikt zou zijn om de kanti nes neer te zetten. Voor de voetbalclubs zou dat niet on voordelig zijn geweest en voor ons was het een uitste kende oplossing. Maar pas bij het eerste contact, dat wij na lang aan de bel trekken met de gemeente konden krijgen, kregen wij te horen dat een paar dagen daarna de eerste paal zou worden geslagen", zegt Eiso Blaauw, bestuurslid van de wijkvereniging. Vorige week kwam de situatie uitvoerig onder de aandacht van de politieke partijen uit de gemeenteraad, tijdens de hoorzitting die de stichting voor samenlevingsopbouw in Schiedam-Noord (SSN) in boederij Landvreugd had ge organiseerd. Lieke Blaauw hing daar een heel verhaal op over de moeite, die de wijkve reniging rich had moeten ge troosten om de gemeente i haar mening te laten weten. „Het is allemaal te wijten aan het verouderde bestemmings plan, dat er voor Bijdorp is. Daarin staan wegen en recre atieve voorzieningen opgeno men, terwijl het de bedoeling was dat de huizen van Bij dorp gesloopt zouden worden. Nu zijn de ideeën veranderd, maar het is gebleken dat zo'n kantine er wel kan komen op grond van het verouderde be stemmingsplan. Bijdorp eist, dat er een nieuw bestem mingsplan gemaakt wordt, terwille van de duidelijkheid", zei Lieke Blaauw. Everard ter Haar, bewoner van de Schietbaanstraat, wees erop dat de gemeente wel de garantie geeft, dat Bijdorp voor de komende tien jaar niets te vrezen heeft, maar hij vindt dat nog te vaag. Boven dien zijn de kantines volgens hem een voorbeeld van hoe het niet moet, Lieke Blaauw: „Veel auto's staan in de weg, maar de po litie doet niets, en de brand weer, die er straks niet door kan. zegt er ook niets van". Namens de PvdA-fractie zei Gé Brouwer, dat Bijdorp moet blijven zoals het is. PPR-raadslïd Herman Noord- egraaf beklemtoonde, dat an dere bestemmingsplannen in de maak rijn die voorrang verdienen, en daar weïen de overige partijen ook op. aiimiiimiiiumimiiiiiimimiiiiiiiiiiummmiimiimiiuniiiiauiiiiuiiuiiiiiiiiniiiiiiiimmiin Schiedam De ECe- Weente heeft een eerste liiformatiepakketje over uspraak samengesteld verzonden aan die burgers, die te kennen "ebben gegeven mee te «rillen praten over een «spraakverordening, belangrijkste onderdeel ADVERTENTIE van het informatiepak ket, dat een eerste uit een reeks moet gaan worden, is een oranje boekwerkje met alle re acties op de eerste op roep van wethouder Herman Posthoorn. I Achttien .mensen en instellin gen uit Schiedam, en er bleek zelfs één Rotterdammer be langstelling op te kunnen brengen voor het Schiedamse inspraakprobleem, stuurden zeer uiteenlopende brieven naar de wethouder. Onder de inzenders zitten alle bewo nersverenigingen en nagenoeg alle wijkverenigïngen. Van de laatsten ontbreken alleen wijkvereniging Nieuwland en Bijdorp. Verder staat ook de federatie van club-, en buur thuizen niet in het rijtje van inzenders. Wel staan er bij in zenders maar liefst zeven be langstellende burgers. Opvallend van de keurig ge? bundelde reacties is de ver scheidenheid van de inzendin gen. De één stuurde twaalf kantjes A-4, anderen meenden in deze eerste reactie met één A-4tje te kunnen volstaan. Over één punt is iedereen het gezien de reacties, wel eens. De manier waarop inspraak nu wordt geregeld is verre van ideaal. In Noord wordt overigens nog meer aandacht aan de te ver vaardigen inspraakverorde ning besteed. De stichting sa menlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN) heeft een vij fentwintigtal organisaties en groepen in het Noorden ge vraagd reacties bij de SSSN in te leveren. De stichting is van plan die reacties mee te nemen naar de vergaderingen die nog „in het groot" over de inspraakverordening wor den gehouden. Bij het informatiepakket gaat het verzoek aan iedereen die suggesties heeft ingestuurd om de tekst daarvan in te korten en op de anderen aan te passen. Op het moment is men bij de gemeente bezig een vouwblad samen te stellen met algeme ne informatie over de in spraakverordening. Op zoveel mogelijk plaatsen in de ge meente zal dat vouwblad wor den neegelegd. Daarnaast zal ook informatie worden door gespeeld naar de bevolking op de gemeentelijke voorlich- tingspagïna in het Nieuwe Stadsblad. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. "1 abonnement per kwartaal 42.20 n abonnement a ft 4.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/ba nknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam Schiedam De tweede in- foklaver is uit. Het blaadje, of de poster, die eens in het kwartaal nieuwe informatie zou verschaffen over het Ste delijk Museum, de openbare bibliotheek, de Schiedamse Gemeenschap en het archief. Informatie staat er echter niet op. Informatie krijgen is volgens de Dikke Van Dale „het zich verschaffen van kennis". Een telefoonboek geeft dezelfde informatie, want de infoklaver Is be perkt tot vier adressen, en wat leuzen. Het Stedelijk Museum kreeg de leus mee „Naar kunst kij ken kan iedereen!". „Uw bi bliotheek voor studie en ont spanning" vait te lezen in het vakje van de openbare biblio theek. De Schiedamse Ge meenschap: „Schiedam schenkt meer dan U denkt" en het archief meldt „Schie dam heeft een verleden". Ket ontwerp is van Dingenus van de Vrie. Misschien heeft hij door al zijn drukke werk zaamheden in het tmuscum in verband met de stripmanifes tatie niet veel tijd gehad om wat behoorlijke informatie te vergaren. Over het museum valt genoeg te vertellen nu Bakker en Ko- nings de kunstboel in rep en roer hebben gebracht Het ar chief heeft misschien niet di rect iets nieuws te vertellen, maar Aart C. de Voogd van der Straaten is origineel ge noeg om met verrassende fei ten naar voren te komen. De bibliotheek heeft regelmatig speciale exposities, de eerste paal voor het wïjkgebouw aan het Bachpleln, waarin een nieuw filiaal van de bibli otheek komt, rit in de grond. Het feit dat de Schiedamse Gemeenschap omgebogen zal worden tot een Culturele Raad mag best in een infor matieblad staan. En dan had dat ook nog wel in vier ver schillende lettertypes (zoals deze klaver) uitgevoerd kun nen worden. De enorme hoe veelheid spelfouten die in de vorige klaver helaas moest voorkomen, is in deze infokla ver niet te ontdekken. Wat dat betreft is het maar goed dat leuzen zo weinig letters en woorden kosten. Vlaardingen De Vlaar- dingse afdeling van het Rode Kruis houdt op za terdag 5 mei een grote fietstocht door Midden- Delfland. Van de op-, brengst, die door de in schrijfgelden bij elkaar zal worden gebracht, wil het Rode Kruis enkele rolstoe len aanschaffen. De tocht door Midden-Delf land krijgt niet de vorm van een wedstrijd. Er is weliswaar een vastgesteld parcours, maar iedere deel nemer kan rijn eigen tem po bepalen. De start kan plaatsvinden tussen 9 en II uur 's morgens. Het start punt is het Rode Kruisges- bouw aan de Emmastraat in Vlaardingen, waar men zich voor de start nog kan laten inschrijven. Plezieri ger is het echter, als men zich vantevoren voor de fietstocht aanmeldt. Dat kan gebeuren bij mevrouw L. H. Vink-Assenberg, Oos terstraat 75; de heer F. B. J. Holleman, Abel Tasman laan 404 of de heer A. J. Baas, Begoniastraat 3. Wie zich in Maassluis wil aan melden kan terecht bij de heer E. Roza, Berliozstraat 29. Het inschrijfgeld bedraagt voor deelnemers vanaf 16 jaar vier gulden per per soon. Jongeren betalen slechts tweeeneenhalve gul den om mee te kunnen, doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1