SPORT Wijzei ibroek oudste'9 SYV'er Holy promoveert Pak slaag voor Vlaardingen HVK houdt stand Afscheid Offers en Van Dijk Jubilarissen Nieuwe tennisclub in Maasland «1 Harga grijpt laatste strohalm De Hollandiaan in de „prijzen*" Boerenkapel luidt jubileum in Dames WIK delen eerste plaats mssm fww-r» jwxmsr. h 3t 9l Vergadering Schiedam „Nu zestig jaar en langer nog, en dan stoppen we echt**. SVV-voorzitter Maarten Eising kondigde zo het naar voren komen van de „oudste" jubilarissen aan, nadat hij gistera vond - op de voora vond van het 75-jarig bestaan - erespeldjes had uitgedeeld aan hen die een 25-, 40- of 50-ja- rïg lidmaatschap te vieren hadden. Hei vijftal oudgedienden daal- oe voorzichtig dc trapjes af van Musis Sacrum, richting Maarten Eismg, die hen met edelstenen getooide spelden uitdeelde H Wijzenbroek spande met 65 jaar de kroon, hetgeen goed was voor een '^.4 ©Alle jubilarissen bij elkaar Het bestu ur van SVV rode robijn en een groene smaragd Samen de SW- kleuren vertegenwoordigend J van der Horst (62 jaar lid) Chris de Goede. Dirk Ver steeg (beiden 61 jaar Ijd) fn Jan Verhagen (60 jaar bd) volgden hem op de voet .Op de vooravond van ons 75 jarig bestaan dienen we ook in de toekomst te kijken, en laat ons eerlijk zijn, vooral de afdeling betaald voetbal maakt moeilijke tijden door. omdat we met weten waar we aan toe zijnwas een kriti sche noot vun voorzitter Maarten Elsmg m zijn rede Het Wil tot op heden niet vlotten met di overheidssteun Dat v ormt t r. on/< here fac tor, terwijl w*i straks wel ver plicht zijn ons aan de mini mum lonen te houden Met de vasthoudendheid van een temer hebbrn v.e weer t<n aanvrage ingediend en ik hoop dat burgemeester Lems zaterdag op onze receptie met goed nieuws daarover komt", was ten tactische' zet \an de preasts Nu de woorden op bestuurlijk vlak honden de aanwezigen zich aangenaam verpozen met een spelletje bowling, terwijl even later Jan Blaazer het pubhih op een conference trocteerde Een boerenkapel iuidde vervolgens de 75-ste jaargang van de rood-groenen Schiedam SVV-voorzitter Maarten Eising deelde aan een aantal jubilarissen een gouden speld uit voor vijf tig jaar lidmaatschap. Dit waren. Fr. van Steijn, H. de Vries, J. Sey, J. v. Dijk, F. Wesscl, G. Zonneveld, B, Octker, P. Droppert, J Droppert, H. Schultz. Voor 40 jaar lid werden gehuldigd: A. v. Lith. A. Meerhof, J. van Schijndel, N. Dols, A. Dekkers, C. Vorstenbos, A. v.d Gaag, R Busscher. De jongste jubilarissen, 25 jaar, waren B. Zoetmulder, J. Bijloo, L. v.d. Hamer, L. Huijzer, C. Konemaan, C. Onverwacht, A. Pronk, J. SchclI, P. Verhoekx, D. v d. Well, Nico van Dijk, C. v.d. Gaag, W. Lans, W. Lubbers. Voor 60 jaar en langer werden gehuldigd: 60 jaar: Jan Verhagen, 61 jaar: Dirk Versteeg, Chris de Goede, 62 jaar: J. v.d. Horst, 65 jaar H Wijzenbroek. BMBBBSMISI Schiedam/Vlaardingen Ter afsluiting van de competitie speelden diverse volleybalte ams uit het Waterweggebied een aantal promotie/degrada tiewedstrijden. Voor de da mes van het Vlaardingse Shell en het derde dames team van het Sehiedamse Both en Partners waren dit soort wedstrijden niet meer nodig; zij moeten volgend seizoen een klasse lager spe len. Vier herenteams: Broleco I en 3 en Both en Partners 1 en 2, werden kampioen en gaan automatisch een klasse of divisie hoger spelen. De heren van Holy moesten in Lekkerkerk samen met Fo- ranto 2 en Libanon 4 uitma ken wie van de drie volgend seizoen in de tweede klasse mag uitkomen In twee span nende en uiterst zenuwachtige duels /■agen de Vlaardmgers kans om beide ploegen met 2—1 te verslaan Foranto via de setstanden 1512, 815 en 15—4 en Libanon via 15—13, 14—16enl5—10 De dames van het Viaarding- se Sunlight zijn eveneens ge- Maasland In Maasland is een tweede tennis vereniging opgericht onder de naam „De Commandeur". Het was het bestuur van de op 17 april jj. opgerichte vereniging ge bleken, dat de afgelopen ja ren een groot aantal Maas- landse belangstellenden voor de tennissport zijn toevlucht elders moest nemen. Gezien de steeds groeiende wach tlijst is de capaciteit m Maasland ontoereikend geble ken. Het bestuur, onder voorzitter schap van de heer A Siebe- hnk, onderzoekt op dit mo ment de mogelijkheden om tot spoedige realisatie te ko men van een aantal banen in de Commandeurspolder Vol gens het bestemmingsplan zijn er in het sportpark „De Commandeur" al tennisbanen aangegeven Op Korte termijn kunnen be langstellenden zich inschrijven als aspirant-lid van tennisve reniging „De Commandeur Zij kunnen zich voor nadere informatie wenden tot me vrouw Kart-van Wijk, tel 01899-10359 (uitsluitend as zaterdag tussen 9 en 12 uur. Begin juni wordt een eerste ledenvergadering gehouden, teneinde de stand van 2aken door te nemen Het bestuur is als volgt samengesteld Ad Siebehnk (voorzitter), Dirk Hart (secretaris). Mees van Dongen (penningmeester) Jan Doove, Jos Mosterd, Harr> Stad en Bert Verberk promoveerd. Zij verzekerden 2ich van een plaats in de derde klasse door een over winning in de laatste beslis sende wedstrijd op het uit Hendrik Ido Ambacht afkom stige Villido 3 Bij Both en Partners bestond nog onzekerheid over dc plaatsen van drie teams, te weten het vierde damesteam dat op degraderen stond cn bet tweede damesteam en het derde herenteam die beide nog kans op promotie had den Zeker voor B P is het alle maal goed verlopen Het vier de damesteam wist zich te handhaven in de derde klas se terwijl de reserve dames- ploeg na verlies van de eerste wedstrijd het tweede duel ruim genoeg won om alsnog een klasse hoger te mogen gaan spelen Het derde hoi en- team maakte voor de Schio- damse vereniging de klasse- aansluiting compleet Het werd tweede m zijn poule wat recht gaf op promotie naar de derde klasse Het herenteam van Holy, dat na twee zenuwslopende wedstrijden de derde klasse bereikte. Staande van rechts naar finks Han Borsje, Henk van der Lugt, John Looman en Martin Zijlstra Zittend Peter Been. Koos Moerkerken en Henk Mussert Hans Bijloo ontbreekt op de foto Vlaardingen/Schiedam De veldhandbalcompetitie belandt in de laatste fase en met het vooruitzicht op het kampioen schap knokken de titelkandidaten hard voor de punten. In Spijkenissc keek HVK al snel tegen een achterstand aan, toen in de eerste aanval van SCO de cirkelspeelster vrij kon sco ren. HVK knokte daarna hard terug om de achterstand weg te werken en vooral via de break-out werd SCO onder druk gezet. Uit één van deze break-outs kreeg HVK een strafworp en dat betekende 11. Ook door een strafworp kwam HVK weer op achterstand, maar nog voor rust wist HVK op voor sprong te komen: 2—3. Na de hervatting bleef HVK de balsnelheid behouden en kon daardoor uitlopen naar een 25 voorsprong De wed strijd leek beslist maar SCO kwam terug vooral doordat de conditie de Kethelse da mes parten ging spelen. Het werd toen 4—5 en toen twee minuten voor het einde een speelster van HVK tijdelijk werd uitgesloten, werd het nog spannend. HVK wist ech ter stand te houden en nam de punten mee naar huis. Voor de dames van WIK was het een uitstekend weekeinde Zelf wonnen zij eenvoudig van DWS 3 en Spartaan be ging de verwachte misstap te gen UVG 2, waardoor beide teams nu gelijk aan kop staan. DWS 3 was voor WIK geen probleem en met rustig aanvalsspel werden de Schie- damse dames via een 6—2 ruststand met 11—3 verslagen. De heren van WIK staan nu weer op de rand van het kampioenschap, want zelf wonnen zij terwijl concurrent Umtas 2 verloor van DES. Volgende week kunnen zij nu tegen Umtas 2 kampioen wor den. In de eerste helft had WIK het nog moeilijk tegen SCO, want na een gelijk op- Vlaardingen Het korf balteam van Maassluis kon het duel tegen Vrien denschaar tot een kwar tier voor tijd goed bijbe nen. Toen stelden de gas ten orde op zaken en een 5—5 stana werd keurig uitgebouwd tot een 58 overwinning. In de eerste helft ging de strijd aardig gelijk op en dat kwam ook tot uiting in de rust stand van 33. Hoewel Maassluis in de tweede helft nog wel even op een voorsprong kwam, had Vriendenschaar weinig moeite deze te niet te doen. Doelpunten Maas sluis: Mieke Montizaan, Linda Vonk, Henny Nie- man. Oranje Nassau hield van de wedstrijd tegen Avanti een nare smaak in de mond over In de allerlaatste minuut ga ven de Vlaardmgers de over winning uit handen, omdat ze met in staat waren bij een 76 stand de bal in de ploeg te houden Oranje Nassau had in het begin al een 2—0 voorsprong 7.tn eranderen m een 42 achterstand, maar via een 54 en 6—7 stand le ken de Vlaardmgers de geüjk- opgaar.de strijd toch in hun voordeel te gaan beslissen Avanti dacht daar anders over De zeven Nassau-tref- fers kwamen op naam van Ton Sluimer, Kees van der Kooij, Bram van Zelm, Will van der Lrndt en Leruieke Verheij Ondanks een speloverwicht moest Succes m het laatste competitie-optreden tegen USV het onderspit deken Succes had door blessures een aantal invallers gebruikt en maakte van de gelegenheid gebruik de jeugd uit te testen Het ging de jeugd best goed af. maar men had toch te weinig ervaring om aanval lend voor de dag te komen USV profiteerde op de juiste momenten daarvan. Na een 0—3 voorsprong ging het Sehiedamse team toch rusten met een 5—4 achterstand In de tweede helft kwam Succes terug tot 66, maar daama trok USV met 9—7 aan het langste eind Doelpunten Coen van der Schalk. Rob de Bus, Ne! Maijer, Peter van der Zouwen, Edith Verbrugge, Marga van der Marei Vlaardingen staat weer met beide benen op de grond. Blauw Wit '51 was de meest complete ploeg en had het grote voordeel dat het meer kon incasseren. Blauw Wit "51 bultte dat uit. In het eer ste kwartier (2—1) leek alles goed te gaan, maar daama stroopte Blauw Wit de mou wen goed op en kwam net voor rust op 3—3. Pas tien minuten voor tijd, bij de stand van 6—S, kwam het vuur weer in het Vlaardingse spel, net iets te laat echter. Eindstand 6—9. Doelpunten Jan van Heteren (3), Frans Vermeulen, Dick van Eketen- burg, Kien Roozendaal. Gezien het feit, dat Harga dne basisspelers moest mis sen, is het pakken van de laatste strohalm om degrada tie te ontwijken een zeer goe de prestatie. Het duel tegen De Bermen was meer span nend dan fraai, maar het le verde echter de noodzakelijke winst op. Voor rust bouwde Harga een zeer kleine voor sprong op (2—3) en na de hervatting leek het op rozen te zitten: 2—4. Harga kreeg toen een inzinking (44), maar Ane Jansen redde de zege en misschien Harga voor degradatie: 4—5. Doelpunten: Karei van der Linden, Ane Jansen, Ab van Duyl en Nel Majoor. Vlaardingen De Hollandiaanaanvoerder Rob Maat heeft als beloning voor zijn goede spel van de laatste weken, met als hoogtepunt de wedstrijd tegen Scheve- ningen, de schoenen van de week gekregen. In het duel op „Houtrust" toonde de Vlaardingse rechtsbuiten zich een „meester" in het counteren, waardoor Hollandiaan aan zijn treffers kwam. Vooral het derde, een magni fieke Job van Rob zelf, was een doelpunt om niet gauw te vergeten. Overigens werd de totale prestatie van de Remne-eif ook met vergeten, want naast de schoenen van de week (een actie van deze krant, in samenwerking met Spor- thuis Passage) voor Rob Maat, was er de bal van de maand voor de selectie. Immers, met nog dne wedstrij den te gaan, lonkt de Vlaardingse derdeklasser meer dan ooit naar een kampioenschap. Hans Renine" „Dat is ook de reden waarom ik liever zie, dat alle dertien jongens een paar voetbalschoenen kregen uitgereikt. Hoewel Rob de laatste weken erg goed draait, blijft het natuurlijk een prestatie van het hele elftal De schoenen en de bal werden uitgereikt door Edith Maan van de handbalvereniging De Hollandiaan en Aad van Hassel. Schiedam De sport verte genwoordigers van Schiedam hebben zaterdag officieel af scheid genomen van twee functionarissen van het bu reau medische sportkeuring, dat overgegaan is in handen van de Sportraad Ruim veer tig jaar maakte juffrouw Of fers deel uit van deze instel ling als medisch administra trice en assistente van de sportarts. Meer dan 28 jaar was Rinus van Dijk gebon den aan dat bureau als pen ningmeester. Het bureau maakte al die tijd deel uit van de intussen opge heven SBLO. Het tweetal werd door de Sportraad ver rast met bloemen en een ge schenk, terwijl burgemeester Ane Lems eveneens waarde rende woorden over had voor het tweetal. De Sportraad nam ook af scheid van hém, omdat hij na vijf jaar tot burgemeester is benoemd van Zaanstad. Ane Verlinde, de vice-voorzitter van de SRSR, schetste de burgemeester als een harde werker, die pnonteiten stelde in de tijd dat hij Schiedams ereburger was. Daarom is de sport er al die tijd erg bekaaid afgekomen. Bij hoge uitzondering gaf Lems acte de presence bij sportmanifestaties. Om deson danks de SRSR in herinne ring te laten voortleven, ont ving Ane Lems een zwem broek in de Sehiedamse kleu- gaande helft kon WIK pas vlak voor rust een voorsprong nemen Na rust werd de 6—7 voorsprong uitgebouwd ui een 1611 zege. De heren van Unïtas stelden teleur door van Atomium te verliezen. In de eerste helft ontbrak de vechtlust volko men en daar kon de Rotter damse tegenstander goed van profiteren. Bij de rust keek Unitas dan ook tegen een 2— 8 achterstand aan, en dat was bij het scheiden van de markt 15—17. Dc dames van DWS hebben zoals verwacht een simpele zege behaald op MOK. Via een 60 voor sprong bij de rust werd het uiteindelijk 12—2. DWS kan zich nu gaan opmaken voor de wedstrijd tegen UVG vol gende week. Datzelfde UVG maakte op weg naar deze topper een misstap door een punt achter te laten bij ADO in Rotter dam In de eerste helft ver toonde de verdediging veel gaten en de aanvallen werden slecht afgerond. Juist de snel heid die de Sehiedamse da mes tegen ADO nodig had den, ontbrak en daardoor kon ADO met de rust een 4—2 voorsprong nemen. In de tweede helft sloot de verdedi ging beter, want er werd door ADO met meer gescoord. Aanvallend ging het echter met veel beter, waardoor slechts een 4—4 gelijk spel werd behaald. De heren van UVG hebben de uitwedstrijd tegen Indus wel eenvoudig ge wonnen. Door snel spel werd Indus, dat m degradatiege vaar verkeert, onder druk ge houden en zo wist UVG een 512 voorsprong te nemen. Na de rust nam UVG het iets te gemakkelijk op waardoor Indus terug kon komen. UVG gmg er toen nog even tegen aan en behaalde een duidelij ke 16—25 zege. De heren van Hollandiaan hebben afscheid genomen van de eerste klasse. In Schiedam werd Wilton door een supe rieur Vlaardings team duide lijk afgetroefd. Hollandiaan kreeg kan* alle oefenstof toe te passen en dat resulteerde in een 4—9 stand na de eerste helft Daama liep het team van Arndol Peek uit naar 4 19. toen Wilton de enige tref fer in de tweede helft het aantekenen. De eindstand werd 5—23. In een goede wedstnjd hebben de dames van Hollandiaan met 9—8 van Actief gewonnen. Na een ruststand van 5—2 kon Actief m de tweede helft tot 7—7 komen. Daama scoorde Hol landiaan nog twee keer waar door de overwinning een feit was. Schiedam Voor de vereni gingen, aangesloten bij de sectie 6 van de sportraad (re creatie-sporten) is er vana vond een vergadering in het oude stadhuis, aanvang 20.00 uur. Doel hiervan is eea voordracht samen te stellen voor een lid in dexe sectie. Hiervoor zijn kandidaat ge steld: J. Krommenhoek van de SRV en ponyclub De Sp»- landruiters, M. Saas van de autocrossclub Schiedam en J. van Tilburg, secretaris vaü de hengelsportverenigüK Schiedam en Omstreken,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4