SCHIEDAMSCHE COURANT Bezwaren tegen 20 extra ambtenaren gmt Kranten mm löt^eW Piet Roosen wil hulp voor Demos en OBK Uitbreiding nodig voor stadsvernieuwing, maar: Blauwe zone in Maassluis" Bestemming Palenveld nog onduidelijk Lief voetbal voor de ziekenomroep Buisje uit op het stadhuis Van der Velden in stuurgroep afvalwater SS piïia Ksffts Hofsingel blijft aan Hoefslag mmmfa Nieuwe mensen project groep Schoolstraat Buitenbaden gaan open j V erkeersingenieu r In 't Veld naar Zeeland Subsidie voor dagverblijven in commissie Dinsdag 15 mei 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104-de jaargang no. 26362-4 paginA'S- Broersvesi 3 telefoon .idmmi>ti\ilie 26809! rcdjift»' 262566 - klachlondicns! 144144 SCHIEDAM EN" KETHEL Schiedam Geen en- iteïe politieke partij is er g grelukkig met de personeelsuitbreiding-, die in verband met de stadsvernieuwing bij de gemeente Schiedam no dig is. Het ziet ernaar uit dat het CDA niet zonder slag of stoot ak koord zal gaan. Vooral Piet Poot. dc nestor van de gemeenteraad, hikt aan tegen een uitbreiding van gemeentewerken met twintig ambtenaren (kosten 1,2 mil joen gulden) en bij is daarin niet tegengesproken door zijn CDA-genoten Jan de Koning en Els Heli wig. Fractievoorzit ter Siem Rosman,. bij het CDA de man die ruimtelijke ordening ..doet", was bij de vergadering over de perso neelsuitbreiding afwezig. Extra personeel voor de stadsvernieuwing wordt nood zakelijk genoemd, nu Schie dam bij het ministerie in de prijzen is gevallen. Volgens de i nteri m-sa ldo-regeli ng (ISR). die voor de duur van één jaar geldt, kan extra fi nanciële steun worden verkre gen bij elk vernieuwingspro ject dat dit jaar voorbereid wordt. Om zoveel mogelijk projecten op papier af te ron den. is volgens wethouder Chris Zijdeveld en directeur gemeentewerken Harm de Block nodig dat er ambtena ren bij komen. De Block; „Onze dienst za! onder hoogspanning komen te ?taan. Dat is niet erg, want wij willen graag de handen uit de mouwen steken. Maar geeft ons dan wel het materi aal. Hou mei de extra activi teiten rekening bij de perso neelsplanning!" CD A-raadslid Poot heeft ech ter bedenkingen, omdat de ISR in principe geldt voor een jaar. AJs de regeling niet wordt verlengd, 2il Schiedam met al die extra ambtenaren in de maag, redeneert Poot. ..Laten wij het toch kalmpjes aan doen", adviseerde hij- Volgens De Block is het vrij wel uitgesloten, dat de ISR met voor volgende jaren za! gelden. „Als wij met do stads vernieuwing eenmaal op gang komen, kan men in Den Haag toch moeilijk ineens de kraan dichtdraaien", meent hij. De ervaring in andere steden leert hem, dat, als Schiedam er in slaagt om vóór 1980 plannen gemaakt kan hebben voor de Mariastraat en omge ving, het GTB-lerrem aan de Dwarsstraat, de Hoofdstraat bij de Havendijk en het Schienoko-gebïed, dan de kans op fmancieie steun gro ter is dan wanneer voor één of twee gebiedjes iets wordt voorbereid. Het ministerie kan dan zien. wat er in Schiedam allemaal nog te doen is, afgezien nog van de binnenstad. VVD-raadslid Cor van Til- borg, doordrongen van de noodzaak van meer personeel, viel Poot aan toen deze de eis op tafel legde dat eerst voor het hele gemeentelijke apparaat maar eens een per- soneelsplan moet worden ge maakt, aan de hand waarvan de behoefte bij gemeentewer ken af te lezen moet zijn. Tot ieders verbazing wil Poot zo'n plan nog zien voor 1979, Begrip voor de uitbreiding met twintig ambtenaren toon den PvdA, PPR en CPN. en stilzwijgend ook Rob Hijmans van D*66. Zowel Herman Noordegraaf als Eef Col Ie waarschuwde voor en te een zijdige capaciteitsuitbreiding bij de gemeente. De andere diensten zullen zich moeten kunnen afstemmen op alle ge volgen van stadsvernieuwing. f Palenveld. Maassluis Het is wenselijk om op don derdag, vrijdag en za terdag van 09.00 tot 18 uur m de Maassluise binnenstad een blauwe zóne in te stellen. Dit heeft het raadgevend ingenieursbureau Dwars Hederik en Verhey (technisch adviesbureau van de Vereniging Ne derlandse Gemeenten) geadviseerd aan de ge meente Maassluis. Bureau adviseert 99 Het instellen van een blau we zóne heoft tot doel het langparkeren tegen te gaan. Een dergelijk gebied kent VlaardLngen ook. De automobilisten moeten om m het betreffende gebted te kunnen parkeren ge bruik maken van een zoge naamde parkeersehijf. Of de Maassluizers ook een parkeersehijf. Of de Maas sluizers ook een parkeer sehijf moeten gaan gebrui ken in de binnenstad is nog met bekend Evenmin is nog bekend hoe lang er in de blauwe zóne gepar keerd mag worden. Ook hoe het parkeren tijdens dc koopavonden geregeld zal gaan worden is nog een open vraag. De resultaten van het parkeeronderzoek dat door het bureau is ge houden vormen nog onder deel van gesprek binnen het college en de betreffen de raadscommissies. Vlaardingen Wethouder IJsbrand van der Velden zal het Vlaardingse gemeentebe stuur vertegenwoordigen in de stuurgroep, die het college van gedeputeerde staten gaat instellen om zo snel mogelijk een oplossing te forceren voor de problemen rond het afvalwater in de regio van Rotterdam. Naast deze stuurgroep zal er ook een ambtelijke technische werkgroep komen, waarin ook twee Vlaardingers zitting zullen hebben. Het college van b. en w. heeft de heren D. S. Doolaard en H. G. El- mendorp verzocht, die func ties waar te nemen. Vlaardingen Nog altijd is niet besloten, wat de toekomsti ge bestemming wordt van het zogenaamde Palenveld, het stukje grond op de hoek van de Landstraat en de Vetteoord- sekade ïn de VOP. Het college van b. en w. heeft voorlopig besloten, om dit stukje grond niet te betrekken in de proce dure, die volgens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt gevoerd voor de nieuwbouw in de wijk. Binnenkort zal in dc vergade ring van b. en w. uitgebreid gesproken worden over de mogelijkheden, die het Palen veld biedt. Binnen het college is de vraag gerezen of de vage plannen voor woning bouw op het wat ongelukkige hoekje moeten worden afge rond, of dat moet worden af gezien van woningbouw op die locatie. Zoals bekend be staat er het nodige bezwaar tegen woningbouw op het Pa lenveld in verband met de overlast, die bedrijven in de omgeving aan de toekomstige bewoners zouden kunnen be rokkenen. Jaren geleden was de bedoe ling, dat op het terreintje een kantoorgebouw zou worden neergezet, bestemd voor het Lijnbaancomplex, dat aan het Palenveld grenst. Wegens ge ldgebrek is men destijds niet verder gekomen dan het slaan van de palen, waaraan het terreintje haar naam ont leent. Het. college van b. en w. heeft inmiddels wel besloten, een artikel 19-procedure te starten voor de bouwplannen op het Lamoenterrein en het terrein ten noorden van de Fuik straat. Vanwege eventuele be zwaren, die van omwonenden en andere belanghebbenden zouden kunnen komen is af gesproken, dat voor de beide projecten afzonderlijke proce dures zullen worden gestart. De artikel 19-procedure is noodzakelijk, omdat de voor genomen woningbouw in strijd is met het thans nog geldende bestemmingsplan. Aan een nieuw bestemmings plan wordt gewerkt. Zoals het misschien bij verpleegsters wel hoort, had de wedstrijd van het gemeenteziekenhuis tegen Nolet-een zachtaardig karakter.. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal 1 42.20 abonnement a fl4.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijngiro/banknr.is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslisser» stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummerB34, 3000VB Rotterdam Vlaardingen De heer Th. Kwak, bewoner van de Schoolstraat, zal zijn buur man C. van Marion vervan gen als bewonerslïd ïn de projectgroep, die de renovatie van de Schoolstraatpanden voorbereidt. Van Marion heeft wegens drukke werk zaamheden geen gelegenheid meer, om binnen de project groep te functioneren. Het college van b. en w. heeft verder besloten, dat een medewerker van het gemeen telijk woningbedrijf als ad hoe lid aan de projectgroep zal worden toegevoegd. Dat was bij het installeren van de projectgroep al afgesproken; de vertegenwoordiger van het woningbedrijf zou gaan func tioneren als de planvoorberei ding in een meer definitief stadium zou komen. Dat is volgens het college nu het ge val. Maassluis De buitenbaden j van het gemeentelijk zwem- bad "Dol-fijn" zullen woens- i dag weer voor het publiek worden opengesteld. Op werkdagen kan men tussen 8.45 en 20 uur terecht, terwijl op zaterdagen, zon- en feest dagen het buitenbad van 9 tot 18 uur geopend is. Schiedam „Is er een dokter in de zaal?" Tel kens als er een verpleeg ster onderuit ging op het veld van Hennes DVS, was er wel iemand die dat riep. Als voorproefje van de wedstrijd van Veronica tegen een Hermes-selectie, hielden de verpleegsters van beide Schiedamse zie kenhuizen een partijtje da mesvoetbal dat er niet om loog. Nolet won met 2-0, mede doordat de verpieeg- ters van het gemeentezie kenhuis zich te lief opstel den - maar dat werd ver klaard door de op handen zijnde integratie tussen de twee ziekenhuizen. En het doe! was tenslotte de ziekenomroep Schiedam. Jaap Hoogwerf, de organi sator van het vijfde toer nooi dat Veronica in Schie dam speelde en die ook de aftrap zou verrichten, zag tot zijn vreugde dat het zo mers weer 200 toeschou wers naar het Hargapark had kunnen krijgen; en sa men met de duizend lootjes die verkocht zijn, mag op een alleszins redelijke op brengst worden gerekend De wedstrijd tegen Veroni ca won Hermes met 5-4 (de ruststand was 3-2). Veel be ter voetbal dan de zustert jes gaven de herenelftaJien niette zien. Maasland De ponyclub de Maastuitertjcs en de ruiterve- remging de Maasruiters mo gen de komende vijf jaar op het ruiterterrein aan de Hof singel blijven. Burgemeester en wethouders van Maasland hadden de twee verenigingen een hoef slag willen aanbieden m het nieuwe sport- en recreatie park de Commandeur, waar in de toekomst een parkeer terrein wordt aangelegd. De paardesportliefhebbers ga ven echter de voorkeur aan de huidige plaats, onder de voorwaarde, dat zij daar mi nimaal vijf jaar konden blij ven. B en W stellen de raad voor hiermee akkoord te gaan en voor elk jaar, dat het terrein eerder wordt opgeeist twintig procent van de investering aan de beide verenigingen wordt vergoed. Vlaardingen De heer J. A. In 't Veld, verkeersmgenicur bij de Vlaardingse dienst van Gemeentewerken, gaat de ge meentelijke dienst verlaten. Per 15 jul* aanstaande treedt hij in dienst van Provinciale Waterstaat in Zeeland, waar hij zich vooral gaat bezig houden met de technische as pecten van de aanleg van jaar wegen en dergelijke. In 't Veld is zes Vlaardingen werkzaam ge weest Vooral de laatste maanden hooft hij een be langrijke rol gespeeld in de voorbereidingen van het ver keerscirculatieplan. Ook ïs bij regelmatig actief in inspraak procedures en activiteiten van de commissie voor verkeer en vervoer. Schiedam Piet Roosen van het CDA. die zich altijd erg kwaad maakt over vernielin gen aan publieke gebouwen, heeft in de commissie voor vorming en recreatie het voorstel gedaan om een reke ning te openen voor Demos en OBK. Beide verenigingen verloren in de afgelopen we ken hun clubgebouwen door branden, die aangestoken wa ren. Piet Roosen hoopt dat de wethouder. Herman Pos thoorn in dit geval, kan be vorderen dat er een rekening wordt geopend: „Voor het geestelijk en lichamelijk ge handicapte kind bij de Bonds spaarbank". Herman Pos thoorn was blij met het voor stel, maar wil in het geval van Demos eerst overleg ple gen met de Sportraad en over OBK, de muziekvereniging, wil hij praten met de Schie damse Gemeenschap. Piet Roosen* „Ik heb me al tijd kwaad gemaakt over de vernielingen. Beide verenigin gen zetten zich enorrr. in voor de jeugd en het is dan ook aan onze commissie om een begin te maken met een hul pactie. De sportverenigingen zullen het leeuwenaandeel moeten leveren en ik ver wacht ook wel hulp van de bevolking, maar ik hoop dat de raad een goed begin kan maken". Vlaardingen In de verga dering van de commissie voor maatschappelijke dienst verlening, die donderdag avond wordt gehouden op ka mer 2 in het stadhuis, zal worden gesproken over de subsidieregeling voor de Stichting Vlaardingse Kinder dagverblijven over 1979. Ook -za! gesproken worden over een nota, die is uitgebracht over de beiaardenhuisvesting. De vergadering begint om 19.30 uur met een vragenhal- f uur voor het publiek. Vlaardingen Ben van de hoofden van de afdelingen op de gemeentesecretarie heeft, in het kader van de energiebesparing, een proefje genomen met het temperen van de verlich ting Op de betreffende af deling is m elke verlich- tmgsbak één TL-buis uitge- schakeid. De proei wees uit. dat dit geen onplezieri ge gevolgen had voor de werksituatie* er bleef ge noeg licht om normaal bij te kunnen werken. Hel college van b. en w. is van deze mini-proef op de hoogte gesteld en is in principe ermee accoord ge gaan, dat een dergelijke maatregel in de gehele se cretarie wordt toegepast. Alle beetjes helpen im mers.'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1