SPORT Leden GSS niet achter bouwhuwelij k met Demos I FC Groningen veel moeite met SVV Gave demonstratie body- building in sportschool Lagerwaard Jos Sparla naar Nieuwer kerk Schoenen voor Sjaak Nico Mout: „Opstallen van Ursus opknappen" Duivennieuws Harga verhoogt contributie Spandoeken wedstrijd 1 rm-m Trainer John van Doorn „Daar kan ik wel drie keer uit" SVV 3Schiedam 04 Vrijland en Van Eyk geven elkaar niets toe Pim van Rey: 350ste SVV- Borussia D. 'DONDERDAG 17 MEI 1979 SC/VD/WW5 Alleen cfe leden van Demos positief Schiedam Nog voordat er sprake kan zijn van een bouwhuwelijk (tussen Demos en GSS) hebben de leden van GSS dit plan al bekritiseerd en op een buitengewone ledenvergadering deze week verworpen. De leden voerden als argument aan, dat zij liever vrijheid wensen, inplaats van inwo ning, die zij lange tijd hebben gekend. Jarenlang maakte GSS mede gebruik van de accommodatie van Schiedam, totdat de zaterdagclub een eigen clubgebouw kreeg op „Harga". „Het zou nu", aldus voorzitter Nico Mout, „een stap terug zijn als we samen met Demos in zee zouden gaan". De le den van Demos stonden wél positief tegenover het plan sa men te gaan bouwen, zoals WK en Wp in Blij dorp heb ben gedaan. Ook de kader bijeenkomst van beide clubs, die vooraf ging aan de beide extra vergaderingen, was een voorstander van een bouwhu welijk, dat ongetwijfeld de volledige instemming van de Sportraad zou hebben. De leden van GSS gaven wél toestemming om, zo lang het duurt, de „oude" opstallen van Ursus te gaan gebruiken. Zoals bekend stapt GSS na jaren het derde veld van Schiedam te hebben gebruikt, over naar het complex van Ursus, Of ook de opstallen, die in verregaande staat zijn gebruikt zouden worden, was nog maar de vraag. Nico Mout: „We hebben ons goed laten informeren door de gemeente en daaruit bleek, dat de cantine plus vier Vlardingen/Schiedam Het heiige weer, dat zich uitstrekte tot boven Frankrijk, heeft vooral za terdag geleid tot vertra gingen bij de lossingen van postduiven. Om die reden gingen ook de dui ven in het YJiegverband van de bond van zater dagvliegers in St. Quentin (242) km) eerst om 13.50 uur op de wieken. „De Luchtbode" had 242 duiven in concours. Aan komst eerste 17.22.42 uur en laatste prijsduif 17.52.39 uur. Drie snelste duiven: 1. \V. Bel: 2. M. Broek: 3. J. C. Paulussen. ..De Adelaar" gaf 117 dui ven mee voor het afdeling- sconcours, te lossen in St, Quentin, Aankomst eerste L.31.06 (los 13.55) uur en laatste prijsduif 17.59.58. 1. en 3. A. de Ruiter: 2. C. Stolk. ,,De Vrijheid" zette hiervoor 458 duiven in. Aankomst eerste 17.26,21 uur en laatste prijsduif 17.50.29 uur. 1. G. Barzi- Iay; 2. J. Wentelen 3, comb. Kooman Kooiman. Ook zondag gingen de postduiven later weg van hun losplaatsen wegens slecht grondzicht.. „De Kunststrook" organiseerde de eerste mid-Fond vlucht vanuit Compiègne, 298 kilometer. „Keer Weer" gaf 337 duiven mee. Ze gingen los om 10 uur. Aankomst eerste 13.52.23 uur en laatste prijsduif' 14,09.21 uur, 1. comb. LBG: 2. A. van der Emb- den: 3. D. van Deventer. „De Adelaar" speelde mee met 402 duiven. Aankomst eerste 13.49.29 uur en laat ste prijsduif 14.05.40 uur. 1. P. van der Made: 2. A. van der Burgh; 3. D. Lan- genbroek. Schiedam Bij de korfbal- Club Harga denkt men aan een verhoging van de contri butie naar 42 gulden per kwartaal. Verder werkt men aan een nieuwe trainings- structuur voor het nieuwe seizoen. De TC (Technische Commissie) zal worden uitge breid tot vier leden. Dat kwartet heeft tot taak het aantrekken van capabele trai ners, controle op de trainin gen, begeleiding van de trai ner?, het opstellen van trai ningsschema's, controle op de kwaliteit van de spelers enz. De ledenvergadering is vana vond in het clubhuis. Vlaardingen In verband met de belangrijke thuiswed strijd van Vlaardingen tegen Monster, dat vrijwel zeker het kampioenschap zal ople veren, houdt Vlaardingen za terdag voor de jeugd een zg, spandoekenwedstrijd. Er zijn fraaie prijzen mee te verdie nen. Wanneer de groenwitten kampioen worden is er 's- avonds in het clubhuis een instuif, waarvoor zelfs een disc-jockey is geëngageerd. Vanaf 19.30 uur. kleedkamers best nog wel leefbaar gemaakt kan wor den. Mogelijk helpt de Sport raad ons een handje1'. Afhankelijk van de bouwver gunning wil GSS voorlopig één seizoen de opstallen gaan gebruiken. Wanneer de zater dagclub zelf aan het bouwen kan slaan, zal het uitdraaien op een cantine, vier kleedka mers, een bestuurskamer, een scheidsrechterskamcr en een berging. Omdat er echter nog lang geen begroting is ge maakt", aldus Nico IVIout, „is er ook nog niets bekend over eventuele subsidie". De nieuwe accommodatie, die minimaal 2 1/2 ton moet gaat kosten, wordt deels uit steen opgetrokken en krijgt, wat het clubgebouw betreft, een staalconstructie. Wanneer het project er staat (op het oude complex van Ursus) is de kans niet uitgesloten dat GSS ook eens aan jeugd gaat den ken. „In verband met de ac commodatie en geen kader", besluit Nico Mout, „was zoiets niet te verwezenlijken. Mis schien in de toekomst wél. Groningen SW mocht na de 31 nederlaag te gen FC Groningen dat te gen het gehavende elftal van de Schiedammers erg veel kans onbenut liet niet klagen. „Normaal gesproken wordt het hier 6—1. Ik had de jon gens voor de wedstrijd ge zegd, dat we in deze wed strijd ons doelsaldo op moes ten vijzelen", vertelde FC Groningen-traincr Theo Ver langen. De koploper in de eerste divisie vatte het karwei te licht op. Hetgeen al in de derde minuut duidelijk werd toen Bart Kreft Jack van Loon tussen de benen door speelde en vervolgens Harrie Raseboom passeerde waarna hij de bal slim terugspeelde naar de opkomende Aad van der Vlist, die vanaf de rand van hel strafschopgebied kei hard inschoot: 0—1. „We wa ren niet bang dat we die ach terstand niet zouden wegwer ken", duidde Theo Verlangen nogmaals op het misplaatste zelfvertrouwen van zijn elftal, daL duidelijk een 2etje in de rug van de zwak leidende scheidsrechter Jan Manuel nodig had om op gelijke voet met de Schiedammers te ko men. Leen Swanenburg ging in de zeventiende minuut met de bal aan zijn voet het straf schopgebied in waarna Jos Zoetmulder de snelle links buiten op een correcte manier af probeerde te stoppen. Een sierlijke duik over het opgetil de been van Jos Zoetmulder bleek voldoende om de scheidsrechter om de tuin te leiden. Leen Swanenburg be nutte de strafschop: I—1. „Die Swanenburg, daar word je gek van. Die jongen loopt altijd zijn tegenstanders uit te lokken", vond Pim Visser. Voor het tweede Groningse doelpunt was een Schjedamse fout nodig. Een verre uittrap werd door verdediger Dick Hoogmoed verkeerd beoor deeld waardoor de hoog op stuitende bal bij de vrijstaan de Leen Swanenburg terech tkwam die met alleen Bas van Noortwijk voor zich geen moeite meer had zijn tweede doelpunt te scoren, SW had gewaarschuwd moeten zijn voor het gevaar dat in de verre trappen van doelman Azing Griever schuilt. Immers ook in de vorige wedstrijd te gen Cambuur betekende dit via spits Arie Romijn een doelpunt. Pim Visser: „We j hebben het daar bij de be spreking niet over gehad maar als een doelman in de wedstrijd een paar keer zo uittrapt moet je ook gewaar schuwd zijn. De bal dwarrel de raar naar beneden waar door Dick Hoogmoed ernaast zat" SW stond ook na rust onder grote druk van de Gro ningers die de opdracht van hun trainer het doelsaldo te verbeteren geestdriftig maar zonder overleg uitvoer den waardoor Bas van Noort wijk steeds redding kon bren gen. Tweemaal kreeg hij daarbij hulp van de paal, ter wijl ook G:js van der Weijden op de doellijn redding bracht op een kopbal van Ted Vene- ma. SW kreeg m de twintig ste minuut zelfs een riante mogelijkheid op de gelijkma ker toen Bart Kreft goed stoorde en de bal bemachtig de van Sip Blomberg waarna de Schiejammer samen met Cor Peitsman op Walter Waalderbos en doelman Azing Griever afging. Het passje be reikte spits Cor Peitsman die echter te gehaast schoot zodat de Groningse keeper de bal rustig op kon rapen. „Ik had een schitterend schot van hem verwacht, terwijl hij ook de mogelijkheid had de bal mee le nemen", vertelde Pim Visser. Een kwartier voor tijd besliste FC Groningen via een kopbal van Ed Venema de strijd, die gezien het grote aantal kansen van de thuis ploeg in een eerder stadium beslist had moeten worden. Bij SW kreeg Jos Zoetmul der een boeking wegens aan merkingen op de leiding. Schiedam „Daar kan ik wel drie keer uit". Bewon derend keek John van Doom, trainer in Peter Lager- waards krachtcentrum, naar de absolute spierbonk: de Duitser Jusup Wilkosz, die op de wereldkampioen schappen body building te Acapulco een tweede plaats veroverde. De vice-wereldkampioen tracteerde de aan wezigen in de Schiedamse sportschool op een half uur durende demonstratie van zijn kunnen. Sport of geen sport, een ideaal figuur of een overdreven spierenmas sa? De meningen over „body building" zijn verdeeld in onze maatschappij. „In ieder geval kan 99 procent van de mensen aan' zijn figuur een puntje zuigen", vond Peter Lagerwaard. Jusup Wilkosz ...dagelijks veel eiwitten... Schiedam Jos Sparla, de talentvolle doelman van hoofdklasser DHS, heeft overschrijving aan gevraagd naar afdeiings- club NIeuwerkerk. De 28- jarige Gouwenaar, die binnenkort ook naar Nieu- werkerk gaat verhuizen, heeft genoeg van het vele malen per week reizen naar Kethel. Sparla is vijf jaar bij DHS geweest en was daar voor reserve-doelman van SW. Hoewel DHS nog een doelman heeft in Rob Hoppe, die vorig seizoen van SW kwam, wil het nog een doelman erbij hebben. Jos Sparla is daarmee de tweede speler uit de hoofdmacht van DHS die weg gaat Eerder gaf Piet Roozen al te kennen ermee te zullen stoppen. De spits, die tot dusver veertien maal scoorde, wordt trainer van Excelsior '20. DHS heeft intussen wel een nieuwe speler erbij ge kregen, René Liefhebber, die enkele malen dit sei zoen in het jeugdelftal van SW heeft gespeeld. Ver der is Hennie Alewijnse weer teruggekeerd. Hij speelt dit seizoen bij HBSS. Schiedam Derdeklasser Schiedam heeft het derde team van SVV een duidelijke 4—0 nederlaag toegebracht. Dat gebeurde in het kader van het 75-jarig bestaan van de roodgroenen. Bij de rust hadden de geelzwarten door Van Huet de leiding. Na rust scoorden Kolmeijer, Korenge vel en De Waard. Het vierde team van SW verloor met 2—1 van WK, Voor WK scoorde Rob van der Meer tweemaal en Ed van Zand wijk voor SVV. Pas morgen avond (vrijdag) wordt de ne derlaagserie voortgezet met de ontmoeting SVV 3—Her mes D VS, 19 uur op Harga. Dat de opmerking van de ju doka niet letterlijk opgevat moest worden bewees Jusup Wilkosz: aan het eind van de demonstratie mochten de be langstellenden zo veel als ze wilden in zijn gespannen spie ren knijpen. „Keihard is het, 't lijkt wel staat", was de re actie. De dames vonden het wel een beetje eng. „Als ik hem aanraak geeft hij mis schien af', was een gedachte over de met olie ingesmeerde spierenbonk. Jusup Wilkosz, enkel in een slipje gehuld, had het warm gekregen van het poseren. Het zweet gutste van zijn ge zicht. „Als ik mijn spieren span, kost dat behoorlijk veel energie. Ik ben tijdens dit half uurtje dan ook driehon derd gram lichter geworden", verklaarde de honderd kilo wegende Duitser. „Drie facto ren zijn belangrijk om een li- chaam zo te kunnen ontwik kelen. Wat heb je van je voorouders meegekregen, wat eet je en hoe is je milieu. Het is echter een misvatting dat we vier, uur per dag trainen. Na een' uur vermindert de concentratie ai, zodat daarna de effectiviteit afneemt. Ik train daarom vier keer in de week gedurende twee uur, terwijl ik de weken voor een kampioenschap er twee dagen aan toevoeg". De vice-wereldkampioen - 30 jaar oud, 1.85 meter lang en ingenieur van beroep - ver volgde over de receptuur voor een gespierd lichaam: „Een andere misvatting is, dat ik veel hulpstoffen slik. Ik neem alleen dagelijks een paar lepels eiwit in. De basis ligt echt bij mijn goed ko kende vrouw, die de bouw stenen voor mijn lichaam aanvoert". Het ontbijt van Jusup Wilkosz doet Engels aan: geklutste eieren en ge bakken aardappelen. „Ik wi! ook zo worden", zegt Ger Verroen, één van de be zoekers van het krachtcen trum, die nog in de beginfase van zijn ontwikkeling staat. „Ik train nu vier maanden, vijf keer per week en ik zie al resultaat. Zo worden de borsten al harder. Wat ik siik? Heel wat meer dan ik net van Jusup Wilkosz hoor de. Proteïne, om mijn spieren op te fokken, en proteïne ne gentig, met grote voedings waarde. Vitamine C en B ta bletten en olietabletten, waarvan het plantaardig vet het ondierlijk vet in mijn li chaam af moet breken". Vriendin Elly de Jonge staat volkomen achter zijn „expan siewensen". „Ik doe het zelf ook vijf keer in de week. Ik mag echter geen proteïne slikken. Van boven mag het wel breed, in de middel moet Ik echter slanker worden", zegt de vrouwelijke body builder. In een andere hoek van de kantine in de sportschool zoekt de bescheiden Jusup Wilkosz zijn vrouw op, ter wijl hij een zware shag rolt Ook een pilsje blijkt er nog best in te gaan bij de Duit ser. Het vormt een opluchting voor de adspirant-body buil ders, dat een „goddelijke" ge stalte toch nog samen gaat met „aardse" genoegens. Schiedam Ook na de tien de ronde om het Schiedams damkampioenschap is de spanning te snijden. Wim Vrijland en Rob van Eyk gaan ieder met zestien pun ten aan kop. Hun sterkte ont loopt elkaar niet veel, getui ge het feit, dat beiden remise tegen elkaar speelden. Debu tant Jan van Stigt Thans verloor van Tiny Mous, maar zal zich desondanks wel handhaven in de hoofdklasse. Theo Vrijland en Leo Mous, die beiden voor degradatie in aanmerking komen, speelden remise. In groep B handhaafde Wim de Rond zijn koppositie na fraaie winst op Aat Prins. Joop van de Schalk zag kans op een gelijk aantal punten te komen, maar heeft een wedstrijd meer afgewerkt. Sjaak Prins won met enige dosis geluk van Jan Breman en Louis Vrijland bleef, dankzij een formidabele slagzet, baas over Leen Dors man. Ruud van Drunen liet Chr. Havermehl achter zich, omdat deze in tijdnood zat. In groep C kwam Bert Utens weer aan kop dankzij knappe winst op John Kelder. Op de tweede plaats volgt Bart Quist met evenveel punten, maar heeft een wedstrijd meer gespeeld. Stand in de hoofdklasse na de voorlaatste ronde: 1. Wim Vrijland 10-16, 2. Rob van Eyk 10-16, 3. Piet Meinster 9-11, 4. Piet Bastiaanse 9-11, 5. Peter Lansbergen 10-11. 6, Ron Heusdens 9-10, 7. Leen Lijklema 8-8, 8. Jan van Stigt Thans 10-6, 9. Leo Mous 10-5,10. Theo Vrijland 10-4,11. Peter Bakker 10-3. Stand in groep B: 1. Wim de Rond 9-15, 2. Joop van der Schalk 10-15, 3. Louis Vrijland 10-12, 4. Leen Dors man 10-12, 5. Dik van Schaik 71. Stand groep C: l. Bert Utens, 2 Bart Quist, 3, Johan Zoutendijk, 4. Anto- nius Risseeuw, 5. Mister Key. Vrijdag zijn de finales in gebouw „De Harg" in Kethel. Vlaardingen Aanvoerder Pim van Rey van HVO wordt zaterdag gehuldigd in verband met het spelen van zijn 350ste wedstrijd. Dat ge- beun vlak vooraf aan de wedstrijd tegen Groot Lïndt, die om 16 uur aan de Zwa- nensïngel begint Maandag avond maken spelers en ie dereen die bij IIVO betrok ken is, kennis met nieuwe trainer Wim van Trlgt Dat gebeurt om 20 uur in het clubhuis. Schiedam In het kader van het 75-jarig bestaan speelt SVV een jubileumwed strijd tegen de Duitse Bunde; sligaclub Borussïa DortmuncL De wedstrijd wordt gespeeld op zondag 29 juli en begint om 16 uur op Harga. Schiedam In het kader van de actie „schoenen van de week", een actie van deze krant in samenwerking met het Schiedamse sporthuis Passage ontving Ursus-aanvaller Sjaak Nieuwstraten deze week een paar „sloffen". Met twee doelpunten tegen WCR vestigde de lange Schiedammer de aandacht op zich, vooral omdat die treffers de basis vormden voor een ruime 30 overwinning. Ook voor de zojuist uit het ziekenhuis ont slagen Hans Schinkel betekent dat na de reeks van tegenslagen met Ursus een omme keer op het juiste moment. Op de foto wor den de schoenen uitgereikt door Irma Krommenhoek, trainster van de atletiekaf- deling van De Ooievaars,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5