SC IIEDAMSC E COURANT Maarleveld biedt Theo Tl l ssenschool geen perspectief Bewoners Oude Sluis blij met nieuwe straat iaSteiibeitsi Nederlands realisme in Bulgarije bekroond Restaurant opent zonder vergunning Parkweg: 35 nieuwe bomen Stadsvernieuwing als kunst Zijdeveld: „Ik ga een winkeltje beginnen" Enquête over te bouwen woningen Oenen op bezoek in Maassluis Oók Vlaardinger Hofman Nog wel parkeeroverlast Voorliehting binnenstad start op de Hoogstraat ,W fnéi&bmvmarkfen van Opgaande lijn bij Schiecarton Fischer (Nederland) B.V. ass, boekhouder - ï'-i «■sfnwfiw; wf.*a?/»' Vrijdag 18 in ei 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26365-10 PAGINA'S Br (hts vost 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht en dienst 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL Sofia Een jury, bestaan de uit afgevaardigden van een groot aantal Oostblok landen, heeft de Neder landse Inzending voor de Triënnale van de Realisti sche Schilderkunst be kroond. Onder de bekroon de inzending bevond zich bet werk van de Vlaar dingse schilder Aad Hof man. Aan de internationa le expositie deden in het totaal vierentwintig lan den mee, waaronder Brazi lië, Folen, West-Duitsland, Oost-Duitsland, Cuba, En geland, Nederland en de Sowjet-Unie. De Triënnale is een drie jaarlijks terugkerend eve- nement Het was de derde keer dat deze gehouden werd. De Nederlandse in zending werd gevormd door kunstenaars van de zogenaamde Mokumgroep, waartoe ook Carel Willink behoort. Hel werk van Aad Hofman bevatte ondermeer twee schilderijen gemaakt naar het gevelrijtje van de Vlaardingse Havenstraat. De overige deelnemers aan het Nederlandse „equipe" waren Joost van Kempen, Anne Semler en Wout van Vliet. Nederland ontvangt de prijs tesamen met de Sowjet-Unie en Bulgarije. De officiële bekroning zal plaatsvinden op de Bul gaarse ambassade in Den Haag. Het Vlaardingse ge meentebestuur heeft Aad Hofman inmiddels zijn feli citaties overgebracht. Vlaardingen De Turkse ondernemer Mehmet Özcan opent morgen in het voorma lige winkelpand aan de Groen van Prinsterer- straat 154 een Turks restaurant. Noch voor de verbouwing van dit pand tot restaurant, noch voor het uitoefe nen van een restaurant bedrijf in het pand heeft hij vergunningen gekregen. In maart van dit jaar heeft Özcan wel een vergunning aangevraagd voor het uit oefenen van een restau- rantbedrijf in het pand, maar tot nu toe heeft de gemeente Vlaardingen daar nog geen vergunning voor afgegeven. Bij het aanvra gen van deze vergunning heeft de gemeente hem ge wezen op de noodzaak van het aanvragen van de an dere vergunningen. Vast staat dat er nog geen enkele vergunning aan Oz can is afgegeven. Het colle ge van b en w gaat zich aanstaande dinsdag buigen over de maatregelen die genomen moeten worden tegen deze Turkse onderne mer. özcan heeft trouwens al eerder zaken gehad in Vlaardingen, op de Hoog straat en op de Schiedam- seweg. Beide zaken zijn binnen een jaar volledig uitgebrand. fHet pleintje heeft de Oude Sluis sterk verlevendigd; Tot verdriet van de bewoners wordt t echter nog steeds ais parkeerplaats gebruikt Vlaardingen Wethouder Arij Maarleveld heelt de verontruste ou ders van de Theo Thijssenschool gis teravond zo weinig perspectief kun- nen bieden op een oplossing voor de problematiek daar, dat een aarttal van hen hun kinderen of van school zullen halen of ze niet in laten schrijven. Daarmee zou de school haar einde zien naderen. Maarleveld was echter niet in staat op korte termijn concrete maatregelen toe te i zeggen die de „verbuitenlandsing" van de school terug zouden moeten brengen tot aanvaardbare propor- ties. I Henk Nieuwenhuijsen, bewo ner van de op de Oude sluis aansluitende Schie, die enkele maanden geleden één van de drie eerste schildjes van de historische vereniging kreeg, omdat hij zijn huis op een goede manier had gerestau reerd: „We zijn erg blij met het resultaat, vooral, het plein tje, dat op de Oude Sluis is aangelegd, is erg leuk gewor den, Voor de gemeente niets dan lof." Ondanks de lichte juichstem ming die er in dat erg oud Schiedamse buurtje heerst, is Schiedam De Koemarkt- brug over de Lange Haven al in de nacht van dinsdag op woensdag van twaalf uur s avonds tot zes uur 's mor gens afgesloten worden. De Technische Werkplaats zal de aanrij-strips op de brug dan morde maken. toch nog niet alles naar de zin van de bewoners. Bram Piket, bewoner van de Oude Sluis: „De automobilisten par keren hun auto's gewoon op het pleintje; ze zijn te lui om even verder te lopen, naar de parkeerplaatsen in de Sint Pietersteeg/Achter de Teer- stoof." Het gaat volgens de bewoners vooral om automo bilisten, die bij één van de bedrijven moeten zijn. De aanwezige horecabedrijfjes zijn volgens Nieuwenhuijsen en Piket daarbij de „hoofd schuldigen". Henk Nieuwenhuijsen: „De parkeerplaatsen in de straat jes achter de oude sluis staan nooit vol. Het is maar een halve minuut lopen daarvan daan, maar het blijkt dat de mensen zelfs daarvoor te lui zijn. Ze gaan tegenwoordig liefst met hun auto met aan hangwagen een pakje sigaret ten halen, lijkt het wel." Als oplossing zien de beide bewoners het plaatsen van paaltjes op het pleintje, waar door parkeren onmogelijk wordt gemaakt. „Eventueel kan daarbij dan nog een bord worden geplaatst waarop staat aangegeven waar de icnsen hun auto wel kunnen irkeren." Hard snel en met elkaar rond de tafel gaan zitten om zo snel mogelijk een actieplan op papier te krijgen, vormen volgens de wethouder momen teel de enige remedie. „Ik weet hoe u tegen mij aan kijkt, misschien als iemand die hier een blik opentrekt en er zo een paar onderwijzers uithaalt, maar meer leer krachten kan gewoon niet", zei de wethouder. Vooral de opmerking over het hard wer ken viel bij vele toehoorders volkomen verkeerd, omdat deze zou suggeren dat zulks in het verleden niet gebeurd was. Ook een snelle concentratie van de schoolbevolking -elk kind in zijn eigen wijk op school, ook de buitenlandse kinderen- zat er er volgens Maarleveld niet in. Dit zou immers leiden tot nog meer afvloeiiing van personeel. Ex tra stimuleringskrachten is juist een eis van de ouders; doordat tachtig procent van de schoolbevolking buiten lands is kan van normaal on derwijs nauwelijks meer spra ke zijn. Het enige perspectief dat er op het ogenblik zou kunnen zijn is dal de gemeente toch wel geschrokken is van het alarm dat de Theo Thijssen school heeft geslagen. Dat moest Maarleveld erkennen, ondanks het feite dat er naar zijn zeggen al meer dan tien jaar aan de school gewerkt j wordt. Maarleveld wil probe ren om voor de zomervakan tie nog het actieplan op tafel te hebben. Alle belanghebbenden van de Theo Thijssenschool, zowel de Nederlandse als Turkse ou ders en de leerkrachten, heb ben nu een gesloten front ge maakt. Maarlevelds toespelin gen op verdeeldheid binnen het team werden dan ook grotendeels genegeerd. De conclusie die de avond opleverde was triest: als er niet heel snel extra geld voor i de Theo Thijssen beschikbaar wordt gesteld, zal het binnen kort afgelopen zijn met de school. Schiedam Dertien bomen kriiet héi kleine stukje Park weg, tussen burgemeester van Haanenlaan <en Mgr. Nolens laan esbij, als de herbestra- tingswëïkzaaraheden zullen worden uitgevoerd. Dat staat In het definitieve ontwerp voor de herinrichting van de Mgr. Nolenslaan (gedeeltelijk) rarklaan. Van Heuven Goed hartstraat en de Cfc. Th. Storkstraat. Ee Parklaan krijgt daarbij aan beide zijden een fietspad fn wordt een groenuïtloper Prinses Beatrixpark. Ook het stukje Parkweg even verderop, tussen de Mgr. No lenslaan en de Burgemeester Honnerlage Gretelaan zal in de her bestratingswerkzaamhe den worden betrokken. Tweeëntwintig bomen zullen er op dit stukje van de laan worden bijgeplaatst. Bordjes met woonerf zullen, als alle maatregelen zijn uit gevoerd worden geplaatst bij het stukje Ch. Th. Stork- straat-Mgr. Nolenslaan, bij het stukje Parkweg tot Pierson- straat en bij de Min. Donker straat en van Heuven Goed hartstra at Stadsvernieuwing levert behalve conflicten ook wel eens „een stuk je" kunst; moderne kunst, zoals hier aan de Vlaardingse Schie- damseweg. Men maakte er maar meteen een tentoonstelling van. ffoto Jacques Zorgman), Schiedam Over een paar weken gaat op de Hoog straat een winkeltje open, waar wethouder Chris Zijde veld samen met enkele ambtenaren en de „klanten" ideeën wil uitwisselen over de binnenstad. Het gemeen telijke informatiewinkeltje is een eerste stap op weg naar de inspraak in de binnenstadsplannen. Hoogstraat 34 is het adres, waar iedereen voorlichting kan krijgen en suggesties aan de hand kan doen. Niet altijd zal het echter open zijn. In de etalage van het pand, waar vroeger de speelgoedhandel van Bok horst zat en later een magazijn, kan door tekeningen en maquettes al een goede indruk worden gekregen van wat er in de binnenstad aan de hand is; op gezette tij den zal Zijdeveld zelf aanwezig zijn. „Ik ben vreselijk nieuwsgierig naar de toeloop, hoeveel mensen er binnen zullen stappen," zei de wethouder voor stadsontwikkeling gisteren. Hij verwacht woensdag avond in de commissie voor ruimtelijke ordening met de eerste woningbouwplannen (twee driehonderd wo ningen) op tafel te komen. „En als de mensen dan een maal zien dat er wat gebeurt, zal de animo voor het winkeltje misschien toenemen." Zijdeveld meent, dat de meeste gunstige openingstijden van de winkel op vrijdagen en koopavond zijn. Of de „binnenstadswinkel" een voorloper kan worden ge noemd van een beter gemeentelijk voorlichtingsappa raat, laat hij in het midden. „In principe gaan wij er van uit, dat elke wethouder verantwoordelijk is voor de voorlichting over zijn eigen portefeuille. Kennelijk loopt ruimtelijke ordening dus voor op het gemeentelijke ge beuren." Volgens Zijdeveld is het niet de bedoeling, dat mensen in de winkel komen met vragen of ideeën over andere gebieden dan de binnenstad: .Niet dat wij zeggen: ga weg, als het over Woudhoek gaat, maar het is duidelijk dat wij ervoor de binnenstad gaan zitten." Momenteel is een maquette van de oude situatie, ge maakt vóór de massale sloop, en een maquette die aan geeft hoe de binnenstad eruit had kunnen zien ats het bestemmingsplan van 1974 was uitgevoerd. Rambo dekkende Keuze uil 8 kleuren Gammaprtjs per 2000 cc. Een week geldig. Schiedam De bedrijfsresul taten van Schiekarton verto nen een stijgende lijn. De eerste drie maanden van dit jaar is het bedrijf beter door gekomen dan van tevoren werd verwacht. Dat meld het mei-nummer van het informatiekrantje van het bedrijf aan de Burge meester Honnerlage Grete- laan. Aan die positieve gelui den wordt meteen toegevoegd dat het bedrijf ondanks die stijgende lijn nog steeds in de rode cijfers zit, wat onder an dere een gevolg is van de achterstallige orderontvang sten in het vierde kwartaal van het vorige jaar. De ver wachtingen voor de toekomst zijn volgens het bedrijf posi tief. „We zijn de achterstand aan het inhalen en waar schijnlijk zullen april en mei de resultaten daarvan tonen*' zo meldt Schiecarton. Maassluis De gemeente Maassluis is bezig met het houden van een woningmark tonderzoek. Het gemeentebe stuur wil namelijk de wonin gen die nog gebouwd kunnen worden, zo goed mogelijk af stemmen op de vraag vanuit de bevolking. De bedoeling van het onder zoek is, om te weten te ko men hoeveel mensen de ko mende paar jaar willen ver huizen, of zij in Maassluis willen blijven en wat voor woning zij eventueel zouden willen hebben. In 1978 is al een enquête ge houden onder alleenstaanden en twee-persoonshuishoudens, voor zover zij jonger waren dan 65 jaar. Nu wordt een enquête gehouden onder de drie- en meerpersoonshuishou- dens en onder de bejaarden. Van de huishoudens van drie of meer personen zal onge veer 1 op de 5 worden onder vraagd, terwijl van de huis- houdens van alleenstaanden, ouder dan. 65 jaar, ongeveer de helft wordt geënquêteerd. Het onderzoek zal zo worden verwerkt en gebruikt, dat naam en adres helemaal bui ten beschouwing worden gela ten. v; s af cl {Die) 'iahes t.a Dnr. a. '.ar, Maassluis De commissie sociale en gezondsheidza- ken van het districtsbes- tuur van het Deense Nord- jylland zal woensdag een bezoek brengen aan Maas sluis. De uit veertien leden bestaan de commissie komt zich van maandag tot en met donder- dag op de hoogte stellen van de opzet en werkwijze van de sociale werkplaatsen hier te lande. 4 •Na het bezoeken van de soci ale werkplaatsen van Rijswijk en Alphen a/d Rijn op beide eerste dagen, komt het gezel schap, begeleid door ambtena ren van het directoraat-gene ra al voor sociale voorzienin-* gen van het ministerie van Sociale Zaken, naar Maassluis voor een bezoek aan het Be- drijf voor Gemeentelijke Soci ale Werkvoorziening (BGSW) aan de Industrieweg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1