Onderwijs keert zich tegen wethouder Schippers focos op havenbedrijf Schets 250 huizen in binnenstad 1/ gfm Kranten pmr Mt pW Onaanvaardbare situatie in Vuleaanhaven Jong geleerd, oud gedaan Niet eens met gelijke schooltijden Getuigen gezocht Sfeervolle opening keramiektentoonsteïling Woensdag in commissie: Kode Kruis collecteert Wilde achtervolging tot in Rotterdam Hond steelt vier kippen mm Nationale reserve oefent in de Hoek Tien borrelaars krijgen bekeuring Maandag 21 mei 1979 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 2680D1 red.-ie tic 262566 - kluehtendionst 14414-1 104de jaargang no. 26366-8 PAGINA'S SCHIEDAM EN' KETHEL Schiedam Het openbaar lager- en kleuteronderwijs in Schiedam komt waarschijnlijk massaal in opstand tegen on derwijswethouder Herman Posthoorn en diens beslissing om alle schooltijden gelijk te trekken. Na ruim een jaar van discussie en onzekerheid heeft Posthoorn, tegen de wensen van de scholen èn het advies van de schoolraad in, toch be sloten dat alle scholen gelij k moeten aanvangen. Morgen komen de schoolhoofden in een vergadering bijeen, om te beslissen of het onderwijs zich inderdaad massaal zal verzetten. De sfeer in onderwijskringen is gespannen; alge meen wordt verwacht dat de hoofden zich niets van Pos thoorns beslissing aan zullen trekken, en gewoon hun eigen rooster zullen gaan draaien. De beslissing van Posthoorn komt voort'uit de activiteiten van de werkgroep Tijd Voor School, een groepje ouders, waaronder ook de echtgenote van Posthoorn, dat pleit voor gelijke schoolroosters. In Schiedam heeft deze werkgroep een enquête gehouden op alle scholen. Zonder uitzondering kozen de geënquêteerden voor behoud van hun eigen aan vangstijd, en tegen de maatregelen van wethouder Herman Posthoorn. De argumenten van de werkgroep tijd voor school, dat ouders die cursussen volgen baat hebben bij uniforme schooltijden, wordt wel onderkend, maar gewoon niet belangrijk genoeg bevonden. Vóór het behoud van de eigen tijden pleit veel meer vol gens de onderwijzers. In de meeste gevallen zijn die tijden aangepast aan de verkeersdrukte; verandering brengt extra gevaar voor de kinderen met zich mee. Daarnaast hebben werkende moedersafspraken gemaakt met hun werkgever waardoor zij htm kind toch zelf na school kunnen opvan gen, iets wat bij andere schooltijden problemen op kan le veren, en ten derde wijzen de onderwijzers er op, dat ieder een aan de situatie van nu gewend is. Wethouder Herman Posthoorn, die met de door hem genomen maatregel het verkiezingsprogramma van de PvdA volgt, was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. 9 De situatie in de Vlaar dingse Vuleaanhaven is voor de binnenschippers onaan vaardbaar. Soms moeten zij een week lang wachten op het moment oat ze kunnen lossen, zonder op fatsoenlij ke wijze af te kunnen me ren. Vlaardingen De Onafhankelijke Nederlandse Schïppersbond (ONS) heeft bij het Vlaardingse havenbedrijf HVO en de ge meentelijke havendienst geprotesteerd tegen de voor binnen schippers onaanvaardbare situatie in de Vuleaanhaven. Door de aanwezigheid van een aantal door HVO geplaatste droog dokken is het voor de binnenschippers niet langer mogelijk op behoorlijke wijze af te meren. De ONS vraagt het haven bedrijf met klem al het mogelijke te doen om in deze situatie verandering te brengen. Tot voor kórt vormde de Vul eaanhaven voor de binnen schippers geen probleem. Een ligsteiger gaf hun de moge lijkheid netjes af te meren en in afwachting van het lossen van hun vracht lopende zaken op de wal af te handelen. Het komt niet zelden voor dat een binnenschipper enkele dagen tot een week moet wachten totdat hij zijn vracht kan los sen. In de tussenliggende tijd moet er natuurlijk voor voed sel gezorgd worden, inkopen gedaan en nieuwe vrachten worden geregeld. „Tot voor kort was dit geen enkel probleem", schrijft de ONS, „er was achterin de ha ven een behoorlijke ligsteiger waar de schepen konden lig gen en waar de schipper en zijn gezin op fatsoenlijke wij ze aan wal konden gaan... Deze ligsteiger is echter ge deeltelijk verdwenen en voor de rest volledig geblokkeerd door twee droogdokken van HVO. De binnenschepen lig gen nu her en der verspreid door de haven langszij kust vaarders, werkpontons en aan de oostelijke loswal waar ze* elk moment weggestuurd kun nen worden vanwege binnen komende zeeboten". Aldus de ONS. Schippers die in de Vuleaan haven komen lossen voeren vaak vrachten bestemd voor het overslagbedrijf Frans Swarttouw. Mogelijkheden om zolang elders af te meren tot- Met een korte beschouwing over cultuur in het algemeen en die in Vlaardingen in het bijzonder opende burgemeester Wim Kieboom zaterdagochtend de keramiektentoonsteïling in galerie 't Aards Goed aan de Kortedijk 71. De opening was een sfeervol gebeuren met onder andere schitterende barokmuziek gebracht door twéé leerlingen van het Rotterdams conservatorium; Jos Verpoorten speelde clavecimbel er> Ferenc Hutyra traverso (een oud familielid van de dwarsfluit)- De tentoonstelling zal tot 23 juni keramiek laten zien van Lucie Bakker en Meta Neven-Rozelaar. Aan de wanden van het fraaie galertetje. hangen gobelins (wandkleden) van Els Pos- tel-Swart. De openingstijden van de tentoonstelling zijn: Van dins dag tot en met zaterdag, iedere middag tussen twee en vijf uur. Schiedam Voor 250 wonin gen in de binnenstad is een schetsplan gemaakt door de gemeentelijke afdeling stede- bouw. Woensdagavond komt dat ontwerp aan de orde in de commissie voor ruimtelij- dat het moment daar is dat i ke ordening, die in het stad- gelost kan worden zijn er voor de schippers niet, omdat niet te overzien valt wanneer een schipper aan de beurt is. De schippersbond schrijft dan ook aan de gemeentelijke ha vendienst en HVO; „Wij verzoeken u dan ook met kiem al het mogelijke te doen om hieraan een einde te maken cn voor de binnen schippers een sociaal aan vaardbare situatie te creë ren." Vlaardingen Het Rode Kruis start morgen met haar jaarlijkse inzameling die duurt tol 2 juni. Deze keer worden niet dc gebruikelijke gifteuzakjes in de brievenbus gedaan, maar zullen er, bij gebrek aan collectanten, één malige accept-girokaarten huis aan huis bezorgd wor den. Via deze kaart kan men zijn gift overmaken op giro- nununcr 8411 van het Rode Kruis Vlaardingen. Het Rode Kruis verleent nati onaal en internationaal hulp aan mensen in nood, onge acht hun persoonlijke politie ke of geloofsovertuiging. In Vlaardingen bestaat reeds Yplc jaren een Rode Kruis Corps, waarin ruim honderd helpers en helpsters regelma tig oefenen om in tijd van nood de helpende hand te Deze vrijwilligers hel pen ook bij sportwedstrijden en bij het zwemmen van geestelijk en lichamelijk ge handicapten in het Kolpa-bad. De Vlaardingse Rode Kruis ambulance vervoert gehandi capten en zieken. De Welfare afdeling helpt met zestig vrij willigers vele chronisch zieken en gehandicapten. Daarnaast werkt de afdeling Vlaardingen van het Rode Kruis mee aan de Bloedbank te Rotterdam, aan het inzame len van boeken en tijdschrif ten via vier lectuurhuisjes, aan cursussen EHBO en aan de Jeugd-EHBO. En natuur lijk hebben al vele Vlaardin- gers een week doorgebracht in een van de Rode Kruis-va- kantiehuizen of hebben een tocht gemaakt met het Hospi taalschip, de ,.J. Henry Du- nant". Het bestuur van de afdeling Vlaardingen van het Rode Kruis hoopt dat er met de jaarlijkse collecte weer vol doende geld binnen zal ko men om al deze activiteiten te kunnen voortzetten en eventu eel uit te breiden. Vlaardingen Een wilde achtervolging heeft zich in Gaardingen cn Rotterdam afgespeeld. Een auto op de Kesperweg reed met onge- veer honderd kilometer per uur in de Richting van Schiedam. De politie zette tie achtervolging in en con stateerde dat de man on derweg talloze parkeerver- keersovertredingen maakte cn zelfs een snelheid van honderdveertig kilometer per uur bereikte. Pas op het Marconiplein in Rotter dam West heeft de politie de wegpiraat staande kun nen houden. Aldaar bleek dat de man niets had ge dronken, maar gewoon door een flinke haast werd gedreven. De ongeveer twintigjarige F.H.D. heeft voor zijn haast een proces verbaal gekregen. Een bijzonder onge wone gebeurtenis heeft zaterdagmiddag plaats gevonden op de Schie- damse scholengemeen schap Schraveland in de Hugo de Grootstraat. Ter gelegenheid van het honderdtienjarig be staan van de school Kwa-uen zowel oud-leer lingen naar hun vroege re school als oud-lera ren. Daarbij werd niet alleen gefeest, maar ook nog eens les gege ven. Na soms tientallen jaren de schoolbanken niet meer te hebben ge zien kregen de leerlin gen van vroeger zo op nieuw, voor nog één keer, les van hun vroe gere docenten, al ging het daarbij wel iets minder serieus toe dan vroeger. De reünie van de „oud jes" was overigens niet de enige activiteit die door de jarige scholen gemeenschap werd on dernomen. Donderdag begon het programma met een sportdag en *s avonds een café- chantant. Vrijdag was er een officiële receptie waarbij de school een offset-pers werd aange boden, en 5s avonds kwamen Sweet 'd Bus ter en Bapao voor de muziek- Zaterdag was er naast de al genoem de reünie, ook nog eens een fancy fair. Schiedam Een hond heeft zich zaterdag in de Tuinsïngel te goed gedaan aan vier kip- renovatie kan hier en daar. huis vergadert. De schets is gemaakt voor het gebied, waarvoor geen nieuwe plan nen nodig geworden door de uitspraak van de Kroon over het bestemmingsplan voor de binnenstad. De 48 woningen, die Empeo enkele jaren geleden aan de Gedempte Baansloot en de Nieuwe Buurt bouwde als voorproefje op wat komen gaat, zijn bij de 250 woningen inbegrepen. Als de schets wordt overgenomen, zou met de bouw begonnen worden rond de Lindenbof en daar, waar vroeger de Roosbeek was. Voor de Laan zouden plannen nog nader uitgewerkt moeten worden. Dat er in deze omgeving gesloopt gaat worden, kan uit de schets worden begrepen. Maar ook wordt in eerste instantie uit gegaan van 50 woningen. De opzet heeft een kleinschalig karakter. Gedacht is aan goe de aansluitingen op winkel voorzieningen in de binnen stad. Opvallend zijn de punt- geveltjes, de opgetilde tuinen waaronder geparkeerd zou kunnen worden en een grote re parkeervoorziening dan werd verwacht „Onder hoogspanning" heeft stedebouw het schetsplan ge maakt. Die druk was er, na dat verschillende raadsleden hadden geconstateerd dat niets meer de woningbouw in de weg staat. De PvdA en D'66 waren via notities al in gegaan op de mogelijkheden en doelstellingen. Of het schetsplan tegemoet komt aan de inzichten van de politieke partijen, zal woensdag voor het eerst duidelijk worden. Dit weekeinde hebben de commissieleden er al heel wat huiswerk aan gehad. Dolle pret was er zater dagmiddag op Schraveland, toen oud-leraren hun vroe gere pupillen nog eens wat extra wijsheid trachtten bij te brengen. De jarige scholengemeen schap kreeg een offset-pers kado. Hoek van Holland Inwo ners van Hoek van Holland die vanavond worden opge schrikt door knallen, behoe ven zich niet ongerust te ma ken. In de komende weken werkt De Nationale Reserve op het marechausseeterrein aan de Stationsweg een oefen- en trainingsprogramma af. Tij dens de oefeningen zullen ook de nodige schoten wor den gelost. Ter geruststelling moge die nen dat uitsluitend met zoge naamde „losse flodders" wordt geschoten. De dagen waarop schoten ge hoord kunnen worden zijn vanavond, maandag 28 en donderdag 31 mei, dinsdag 5 en maandag 11 juni. De oefe ningen vinden tussen acht en elf uur in de avond plaats. pen, die zich bevonden in hun hok achter het huis van de 52-jarige M. S. S. die geen flauw vermoeden heeft wie de eigenaar van de hond is, heeft aangifte gedaan bij de Schiedamse politie. De gulzige viervoeter is daarna door agenten opgehaald en naar het bureau gebracht, waar het dier nu op de komst van zijn baas zit te wachten. In een tweede fase zou ge bouwd kunnen worden in de richting van Baan en Baan- straat en in aansluiting daar op naar de 48 Empeo-wonin- gen toe. In principe wordt uitgegaan van 40 procent wo ningwetwoningen, 40 procent woningen in de premiekoop en 20 procent in de vrije sec tor. Voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudingen deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noleer voor mij m.i.v. H abonnement per kwartaal 1 42.20 H abonnement a f14.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn girolbanknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: teleloon: r ik wil liever eerst een proel van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam Vlaardingen De Vlaarding se politie 2oekt getuigen van een aanrijding, die maandag 14 mei plaatsvond op de kruising Burg. Pruissingel - Henriëtte Roland Holststraat - Soendalaan. Bij die aanrij ding werd een 12-jarig meisje gewond, nadat ze in aanra king was gekomen met een vermoedelijk beige personen auto, die over de Roland Holststraat in de richting van de Soendalaan zou heb ben gereden. De wagen, met vermoedelijk twee vrouwen als inzittenden, reed door zonder op het slachtoffer te letten. Wie inlichtingen meent te kunnen verstrekken over de juiste toedracht van dit onge val wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de Vlaardingse politie, afdeling surveillance. SchledamfVlaardingen/Maas- sluis Een landelijke alco holcontrole heeft in Schiedam zes, in Vlaardingen één en in Maassluis helemaal geen pro cessen-verbaal opgeleverd. Tussen elf en drie vrijdaga vond heeft de Schiedamse po litie ook nog één rijverbod opgelegd evenals hun Vlaar dingse collega's, die daarnaast nog talloze processen-verbaal wegens andere overtredingen hebben uitgeschreven. De Schiedamse politie heeft het vrijdagavond niet alleen bij de landelijke controle gehou den, ook daarna kregen nog drie beschonken automobilis ten een bon-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1