SPORT S FC 1 f] aardiegen voert opdra clit goed uit: 2-1 Hennie Hollink loopt met Heracles het veld uit smm ÊsÊÈ^.Éé$iLk *M Hoekse Boys: r,kater" ondanks royale winst Gehavend SVV houdt Telstar gemakkelijk bij u-Sf- yJètJx'ï' '-■■ '"'IBtëÉÈi Wim Tijl: Wéér tweemaal mill! VDL op tijd wakker A ad Stouthandel Onbegrijpelijk zoiets99 HBSS erg pover ;SFC plichtmatig Jeugd FC troeft SW af DHS: het aftellen is begonnen Pim Visser: „Er had meer ingezeten dan 0-0" Bas van Noort wijk: blessure MAANDAG 21 MEI 1979 VD/SC/WV/-S «BW A f ft XI O De straf- Wim Tij! die beslis sing bracht iVTVS LCUt a.t -1/ ®?**«5&ï3&5Sï25 mips 0 Hoog op springend tracht Wim J^§S&j£$ Koe verm ans de doelman van Heracles V, te versl aan Vlaardingen In een tumulteuze slotfase diri geerde Ilennie Hol link zijn spelers onverwacht naar de Kleedkamer. De „buldog" van Heracles had er schoon genoeg van. Mikpunt van al zijn kritiek was scheidsrechter Cees Bakker, die vol gens hem te hooi en te gras gele kaarten uit* deelde. Dat gebeurde allemaal bij een 2—1 voor sprong voor FC Vlaardingen, dat tot het halfuur in de tweede helft bijzonder sterk voor de dag kwam. Part noch dee! had aan het staken van het duel, dat na een onderbreking van vijf minuten weer verder kon worden afgewerkt. Het bleef 2—1 en daarmee trok de formatie van Theo Laderoms verdiend aan het langste eind. Omdat het volop meedraait in de strijd om de vierde periodetitel, had het er alle baat bij om te winnen en ging daarom zeer aanvallend van start Bij herhaling vielen de Vlaardingers met vier man aan, waarbij de middenvelders Frans Stans en Johnnie Jansen voor de nodige aanvoer zorgden. Dat het na zeventien minuten al 1—0 werd, was echter grotendeels de verdienste van Heracles zelf, omdat laatste man Liempers de bal zó hard op zijn doelman terugspeelde, dat de jonge Pop- pe, die De Clerck verving, de bal van zijn borst het stuiten, waardoor Wim Tip de bal in het lege doel kon frommelen: 1—0. Die ruggesteun maakte FC Vlaardingen echter doodnerveus. Ondanks het feit dat Theo Lase- roms zijn ploeg naar voren bleef dirigeren, leidde dat tot een cordom rond het eigen zestien meter- gebied. De gelijkmaker kon daarmee ook niet uit blijven. Krsto Mutrovic werd uitgespeeld door Poel en uit diens kopbal schoot Prijs raak: 1—1. Intussen had Bekkenutte een gele baart gekre- door Bas van den Berg gen voor een overtreding tegen Rudolfo Garde- slen, terwijl steeds meer Almeloërs zich met de leiding van Cees Bakker gingen bemoeien. De Dordtenaar, ontdaan van al die irritatie: „Ik hoorde toen Hennie Hollink vanuit de dug-out al een taal uitslaan, die ik maar niet zal herhalen. Wél kwam het woord staken er steeds meer In voor. Toen Wim Tijl kort na rust een strafschop mocht verzilveren, omdat Rudolfo Gardeslen door doel man Poppe fel was aangevallen, en het daardoor 2—1 werd, raakte de irritatie bij Heracles lang zaam maar zeker tot kookpunt Laatste man Liempers ging regelrecht in discussie met Cees Bakker, en toen de arbiter het geel voor de ogen van Drost liet zien, was het gebeurd met de wed strijd. Althans voor vijf minuten, toen zegevierde het gezonde verstand weer. Bij FC Vlaardingen werd Wim Tijl door een enkelblessure nog ver vangen door Patrick Janssens. In de slotfase kregen de Vlaardingers nog enkele malen de ge legenheid de voorsprong uit te bouwen, maar Rudolfo Gardeslen en Wim Koevermans faalden. De trap vaste defensie, met in het geheel geen zwakke plekken, gaf in dat laatste kwartier geen enkele kans weg. Opstelling FC Vlaardingen: doel Toon Eggers. achter Joop van Dop, Ronnie de Vos, Van Steen- wijk, Krsto Mitrovic, Bep de Ruiter, midden Joh nnie Jansen, René Duyster, Frans Stans, voor Wim Koevermans, Wim Tijl (Patrick Janssens) en Rudolfo Gardeslen, Achthuizen Een alleszins verdiende overwinning (2—3) 'behaalde VDL in de uitwed strijd tegen FIOS. De spelers 'uit Maassluis stonden al heel snel op een achterstand. I)it inspireerde de ploeg blijk baar. Energiek werd de zaken aangepakt. In de twintigste minuut had het succes. Een verrassend schot van Jan van Altena Irof de roos en dat betekende de gelijkmaker: 1 ging door. Het liep uit stekend in de ploeg en het was dan ook niet verwonder lijk dat het een voorsprong kon nemen. Het was uit een doel worstel mg dat het been van Huib Bos de bal over de doellijn kon werken 12. Tien minuten voor rust bracht Charl Ebelmg zijn pjoeg zelfs op 1—3. Na de rust dacht VDL dat het op rozen zal. Het vertoon de spel was veel minder dan voor de rust en daar maakte de thuisclub dan ook een dankbaar gebruik van om de achterstand terug te brengen tot 2-3. Dit schudde VDL tueh wol wakker en het word jneteen een enerverend duel met aan beide kanten niet ge bruikte kansen. Het bleef mede daardoor 23 cn kon do volle buit mee terug naar Maassluis. Vlaardingen Het verwijt van Hennie Hollink gold alleen scheidsrechter Cees Bakker. Omdat hij Heracles twee gele kaarten gaf en verder de nodige irritatie van de spelers opwekte, vond de trainer van Heracles het verantwoord zijn spelers uit het veld te halen. „Ondenkbaar zoiets", rea geerde Aad Stoutliandel, lid van de scheidsrech- terscommissle". Er was helemaal geen aanleiding voor. Het is een geluk dat ik er was en kon in grijpen, anders had er niet meer gespeeld gewor den". „Zoiets is toch ondenkbaar in het betaalde voet bal. Ik kan me niet herinneren", aldus de Schie dammer, „dat het deze competitie al eens eerder is voorgekomen, dat een trainer zijn ploeg uit het veld haalde. Wel vorig seizoen, eveneens bij Hera cles. Gelukkig", aldus Aad Stouthandel, die direct de kleedkamer invloog", was aanvoerder Liempers ervan doordrongen dat dit uit de tijd is. Deze spe ler sommeerde dan ook zijn trainer verder te spe len, hetgeen na veel rijven en zessen gebeurde". Het oponthoud duurde precies vijf minuten, maar genoeg voor Aad Stouthandel en niet in het minst voor scheidsrechter Cees Bakker, er een fors rap port van te maken. Stouthandel: „In dergelijke ge vallen is het niet vreemd wanneer er een forse ge ldboete tegenover staat. Bij herhaling kan het een trainer zelfs zijn licentie kosten". Hennie Hollink zelf nam de irritatie van zijn spe lers erg hoog op, getuige zijn besluit er mee te stoppen. „Het is typisch een scheidsrechter die altijd op gele kaarten uit is en bij ons altijd be paalde spelers moet hebben. De spelers liepen vooraf al de rillingen over het lijf, toen zij hoor den dat Cees Bakker zou fluiten. Ik zal het be stuur ertoe trachten te bewegen deze man niet meer bij wedstrijden van Heracles te (aten flui ten", Cees Bakker zelf was met in het minst geschokt door de uitlatingen van Hollink. Hij: „Vanaf het begin ruide hij de spelers al op zich tegen mij te keren. Je kan natuurlijk altijd discussiëren over het geven van gele kaarten, maar voor mij staat vast dat het staken alleen afkomstig was van de trainer zelf. De spelers twijfelden zelfs het veld af te stappen". B.v.cLB. „Schiedam Bij SFC-Feye- noord stond er niets meer op Jiet spel en dat was dan ook Xe' te merken. Er kwamen ^aan beide kanten weinig of ^Seen uitgespeelde kansen, be houdens dan het eerste kwar tier van de wedstrijd. Toen -■was bet SFC dat de toon aan Ijkon geven. Dat resulteerde Man ook in een doelpunt. Een te zacht terug gespeelde bal £w«rd een prooi van Aad Kor- Pel en dat betekende een "Voorsprong van 10. Vanaf dat moment werd het voetbal Tuinder en werd het een par- "|ij „zomeravondvoetbal". Wil- *>em Stad werd de weg tot "ten doelpunt versperd door "de paal en Rob Korpel had ■met zijn verre trappen geen Succes. Plichtmatig werd het Muel uitgespeeld met SFC als overwinnaar. Hoek van Holland De 6-1 overwinning die Hoekse Boys in de laatste wedstrijd be haalde op een pover HBSS, kon de kater niet wegnemen. Immers, Vlaardingen won nipt met 1-0 van Monster en dat betekent dat de Vlaardin gers de titel in de wacht sle pen. „Die punt die we twee weken geleden onnodig tegen MW verspeelden, komt ons nu wel erg duur te staan", zo reken de voorzitter Dick van Weel- deren in de bestuurskamer van Hoekse Boys vanwaar men een vrijwel doorlopende telefonische verbinding onder hield met het terrein van Vlaardingen. Daar ook vernam men al na een kwartier dat de Vlaardin gers een voorsprong hadden genomen en de spanning bleef tot het laatst omdat Monster wel degelijk goed verweer leverde. Hoekse Boys zelfs was eigenlijk al snel in veilige haver». HBSS bleek een tegenstander waartegen het voor de boys gemakkelijk scoren was. Merkwaardig ge noeg toonde de thuisclub juist in dit toch nog belangrijke duel geen spoor van zenuwen. Misschien dat de snelle voor sprong daar wel toe bijdroeg, want al na een paar minuten spelen kon Aad Moerman na een gave pass van Cees van der Pol de bal langs doelman Cees Verdam schuiven. De Schiedamse goalie faalde daarbij overigens volkomen. Nog voor de rust zou Hoekse Boys al een veilige 3-0 voor sprong bereiken. Beide malen kwam de treffer op naam van Ron Sellers. Eerst knalde hij vanaf een meter of twintig hard en laag in om even later na een goede aktie op de rechterkant de bal opnieuw laag over het gras langs de bepaald niet imponerende doelman Verdam te schuiven. Hoekse Boys speelde als een kampioensploeg. Ook in de tweede helft kon HBSS nau welijks meer zijn dan een aardige oefenpartner waar mee de thuisclub naar harte lust dolde. Trainer Koos Lan- kester kon in de eerste helft zelfs Tom van der Pijl op de bank houden. Wel moest Ge rard Omhof geblesseerd zijn plaats afstaan aan Jack Ren- sen en pas diep in de tweede helft mocht Van der Pijl wis selen met Lammert Omhof die sukkelt met onwillige spieren. Vijfmaal Maar toen leidde Hoekse Boys al met 5-1, Kort na de hervatting was het de bijzon der ijverige Cees van der Pol die goed reageerde op een voorzet van Iton Seliers en 4- 0 liet aantekenen. Waarna Aad Moerman de mooiste treffer van de wedstrijd op zijn naam bracht door uit een hoekschop met een ge weldige kopstoot doelman Verdam voor de vijfde keer te kloppen. Pas toen liet Hoekse Boys de teugels een beetje vieren. HBSS kreeg zowaar nog wat kansen, maar Bas van der Leije en Wim van Veenendaal zagen zelfs oog in oog met doelman Theo van Hooijdonk nog geen kans om de achter stand te verkleinen. Na een handvol missers was het ten slotte Tom Gunther die voor HBSS de eer kon redden. Waarna goed leidende scheidsrechter Kardinaal Hoekse Boys nog een straf schop toekende na een op het oog niet opzettelijke handsbal van Henk Scharloo. Tom van der Pijl kwam zodoende ook nog aan een doelpunt Hoekse Boys bereikte er een 6-1 over winning mee en 31 punten uit 20 wedstrijden- Toch een punt te weinig voor de titel... Doelman Cees Verdam van HBSS grijpt vergeefs naar de kopbal van de spits van Hoekse Boys Schiedam Het jeugdelf- tal van FC Vlaardingen heeft het jeugdteam van SVV met 01 verslagen. Het eerste kwartier was duidelijk voor de thuis ploeg, die dan ook de lei ding had moeten nemen middels een penally van Henk Salari. FC VI aar- dingen-goalie Hugo van Houten had de beweging echter door en stopte de inzet. Kort daarna over rompelde FC Vlaardingen SVV bij een uitval en uit de numerieke meerder heid scoorde oud-SVV'er Erik Versteegh simpel het winnende doelpunt: 0I. In de tweede helft zakte het peil aanzienlijk, ■waardoor de beide doelen nauwelijks meer in ge vaar kwamen. Schiedam DHS is door de 42 nederlaag bij* EDO weer een stapje dichter bij de de gradatie uit de hoofdklasse gekomen. Het team van Rob Jacobs, dat nu op vier, res pectievelijk vijf punten van II pen dam en Nep tun us staat, moet nog vier wedstrijden af werken, maar vast staat dat het aftellen al is begonnen. DHS kreeg in het duel met EDO al na drie minuten een enorme tegenslag, toen de thuisploeg vrij simpel op 1 0 kwam en na twintig minu ten even gemakkelijk de sco re naar 20 tilde. DHS kwam er in die fase niet aan te pas en vijf minuten voor rust werd het zelfs 30 voor EDO. Een comfortabele voorsprong dus, maar de Schiedammers gaven zich toch niet 2omaar gewonnen. Vnj gelukkig kwam DHS na een houdbaar schot van de opgekomen Nol Roezen aan een treffer, om dat doelman Berends van EDO zich er compleet op ver galoppeerde: 13. Het bleek een zeer belangrijke impuls voor de formatie van Jacobs, want in de tweede helft vond DHS weer cïe kracht om wéér eens een gerenommeerde te genstander knap onder druk te zetten en zelfs in paniek te brengen. Het resulteerde pas in de twintigste minuut in munt, want nadat Piet Roozen en Pjm Visser de paal hadden geraakt, was het Robert Koo rengeve] die diagonaal schitte rend uithaalde en de span ning weer helemaal terug bracht: 3—2. Het opdringen van DHS - op jacht naar de gelijkmaker - werd echter vijf minuten voor tijd afgestraft, toen het geroutineerde EDO met een snelle uitval de gena deklap uitdeelde: 4—2. IJmuiden Al voor de wed strijd tegen Telstar kreeg SVV de eerste tegenslag te verwerken. Wim Mulder bleek toch niet voldoende fit te zijn, zodat John Munnik al3 rechtsback moest begin nen en Jos Zoetmulder naar het middenveld opschoof. Na dat SVV in het eerste half uur sterk had aangedrongen en middels Cor Peitsman en Cock de Zwart toch moge lijkheden ongebruikt had ge laten, kwam de tweede tegen slag voor het team van Pim Visser. Bart Kreft kreeg een gevoelige tik tegen de achil lespees en moest daardoor ook hel veld verlaten. Telstar, dat geen schijn van de ploeg was die de penodeti- tel binnen haalde, haalde in het laatste kwartier voor de rust het initiatief naar zich toe, maar gevaarlijk werd het alleen als middenvelder Colin Ayre zich daadwerkelijk in het strijdgewoel mengde. Even voor de rust kreeg SW zelfs nog een derde tegenslag te incasseren, toen Bas van Noortwijk na een knietje op zijn jukbeen te kennen gaf niet meer verder te kunnen spelen en de jeugdige John Marrevee zijn plaats onder de lat moest innemen. „John heeft het uitstekend gedaan", vond Pim Visser, die na af loop ondanks alle tegenslagen wel vrede konden hebben met het ene punt. „Achteraf zeg je: er had meer ingezeten. Vooral in de twee de helft kregen Cor Peitsman, Cock de Zwart, die nog iets meer overleg in acties moet leggen, en Adri Nanlohy in de counter redelijke mogelijk heden. Maar ja, als je dan ziet dat je zowat je halve team moet omgooien, dan ben ■WÊÈÊËa Bart Kreft ...Achillespees... je best tevreden met een punt", verklaarde de SW-oe- fenmeester. Inderdaad had SW in de tweede helft kun nen toeslaan, omdol Telstar zich bij de massale aanval vooral in de persoon van rechtsback Fred Bisschof de te kloppen ploeg toonde. Het bleef echter bij 0-0. Schiedam De SW-goaife Bas van Noortwijk, die in de eerste helft van de strijd te gen Telstar met een jukbeen- blessure moest uitvallen, gaat vandaag naar de buisarts voor een nader onderzoek. Pim Vissen „Bas wilde in IJ muiden al een foto laten ma ken in het ziekenhuis, maar ze hebben hem daar wegges tuurd. Nu willen we zeker heid, Jus Bas gaat vandaag naar zijn huisarts om toch eventueel een fotootje te la ten maken. Je weet maar nooit". SURFSPORTCENTRE, hoi adres voor deze razend populair® tporr met alle grot® marken uit voorraad leverbaar, xoali: MISTRAL, SUPERSTAR.WINDSURFER ®n HIFLY SURFSPORTCENTRE, ook voor WET- SUITS, SURFER ACCESSOI RES ®n Recreatie spon artikelen. Ook voor aurflMaan I SINGEL 4 TEL. OIO-265358 («chterC ft)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5