SCHIEDAMSCHE COURANT - Opbouw1 verken gaat Zuid de neus voorbij en voor één Belgische tekenaars houden werk achter feQrie Woiens Politieagent vrijgesproken Regio vertegenwoordigd in Streekradio T Gorzenaren lopen woedend weg Onder wijs winkel wil meer doen Auto verloren Rotterdamsedijk onder de verf ERTAN Weer problemen rond stripten toonstelling Auto- invasie NIEUW Srtekse shis-hebab £l Yv ocnstfag 23 infi 1979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no, 26368-6 VAGINA'S Brporswst 3 - li'lffoon :u1num>tr.itu' redactie 2625H6 klnchlnidn*HNt I-14144 SCHIEDAM EN KEGHEL Schiedam „Arrogant en chanterend" noemen de twee organisatoren van de Schieöamse stripmanifes tatie het gedrag van een aantal jonge Belgische te kenaars en hun contact personen. Aad Sprong en Bram Uil, die de manifes tatie „Voor het leven ge tekend?" op touw hebben gezet, zijn zeer veront waardigd over het feit dat veel origineel teken werk niet vanuit België is opgestuurd. Volgens Aad Sprong heb ben de tekenaars er zelf geen verklaring voor. maar zijn de moeilijkhe den gekomen door de hou ding van hun bemiddelaar, de Vlaming Schlirf. Deze zou, gezien het tijdstip waarop, zeer onredelijke eisen hebben gesteld. Nog geen week voordat de striptentoonstelling in Schiedams stedelijk mu seum werd geopend liet Schlirf namens de Belgi sche tekenaars weten dat hun werk ook in het mu seum zou moeten komen in plaats van 2oals een" jaar eerder afgesproken was met de toenmalige be middelaar Paul Herman uil Brussel in een kle dingzaak in de Hoogstraat. „Dat hebben wij met veel moeite kunnen regelen, en het museumpersoneel heeft er ontzettend veel overuren voor gemaakt waarvoor wij erg dank baar ziin". aldus Sprong. Dc zending van het teken werk bleef echter uit. Op de valreep werd daarom voor de kledingzaak een vervangende expositie in elkaar gezet, bestaande uit de Nederlandse jeugdbla den Okki, Jippo, Taptoe en Primo. Sprong en Uil hebben de kwestie gisteren in België naar buiten gebracht. „Wij hebben er hard voor gewerkt, om een jonge ge neratie van tekenaars de eer te gunnen, die hen toekomt. Dat was in onze vrije tijd, en dat geeft niks, maar het wordt wel grof als je ziet dat je voor ADVERTENTIE j 'AOOR vad. s 'Vy; 6 Het enige werk, dat Aad Sprong nu van de jonge Belgi sche tekenaars heeft, is een schets van Watch Wattier. Deze striptekenaar betreurt de hele gang van zaken. Zo vriende lijk, ais op de tekening staat, is het allemaal niet qe- gaan. w (van „Agent 327") en Peter de Smet (van „De gene raal"), reden om hun werk in te trekken. Het Strip schap, een club voor lief hebbers van beeldverha len, tekende later ook pro test aan tegen de weige ring van Willems werk. Die brief had afgelopen maandagavond op de agenda van de Schiedam- se gemeenteraad moeten gaan. menen Aad Sprong en Bram Uil, die op het laatste nippertje via een schrijven aan de raad probeerden om het ge meentebestuur een uit spraak te ontlokken over de in het museum toege paste censuur. De raad ging er echter aan voorbij. In hun brief zeggen Sprong en Uil, dat de hele gang van zaken bepaald niet stimulerend is voor het particulier ini tiatief. In het vervolg wil len zij in Schiedam alleen nog activiteiten ontplooien, als vast gerekend kan worden op meer hulp dan nu verkregen is. mets slaapplaatsen hebt geregeld, verzekering en expositieruimte in orde hebt gebracht en hele dia- H'tMt programma's hebt voorbe reid", zegt Sprong, Voor de twee organisato ren van „Voor het leven getekend? welke mani festatie waarschijnlijk met enkele dagen zat worden verlengd, is het uitblijven van het Belgische teken werk een nieuwe tegenval ler. Eerder werden zij ge confronteerd met de hou ding van museumdirecteur Hans Paalman, die be zwaar maakte tegen het tentoonstellen van „De avonturen van prins Bernhard", een strip van Willem alias Bernard Hoi- trop. Toen ook binnen het college van burgemeester en wethouders bezwaren rezen tegen het exposeren van deze strip, was dat -voor twee Nederlandse te kenaars, Martin Lodewijk Nu bij de drie molens verrukkelijke ook op Hemelvaartsdag geopend. Kom gauw eens langs en overtuig u van al het lekkers dat de drie molens u te bieden heeft. PARKWEG 379 TELEFOON 70.79.65 SCHIEDAM Schiedam - De opbouwwerker, die al driekwart jaar lang in Schiedam kan worden benoemd, gaat niet naar de Gorzen. Dat werd gisteravond duidelijk tijdens een zeer emotionele vergadering van het overleg van de oude stadswijken van Schiedam. Twee vertegenwoordigers van de Gor zen zijn meteen na het bekend worden van die stap woedend uit de vergadering weggelopen. 9 Dc nationale sportdag voor douaneambtenaren in sportpark De V/j/sluizen, heef! gisteren een ware inva sie van personenauto's tot gevolg gehad, Maar liefst vijfhonderd auto's moesten rond de mr. L. A. Kesper- ueg door de politie aan een par keerplaats je worden geholpen. Gevolg was. dat de douaniers hun vierwie- Iers op plaatsen mochten parkeren waar anders geen auto mag staan. Zoals bijvoorbeeld op de middenberm en langs de mr. L. A. KesperwegReactie van de Viaardingse politie: „Wij hadden toestemming verleend om op plaatsen te parkeren u-aar het anders niet mag, met als uitzondering de knelpunten. We hadden er niet op gerekend dat er zoveel auto's zouden komen. Ze stonden tot aan dc Koningin H'iJftefminahaven toe. Het is duidelijk dat deze situatie niet kan. tt'e gaan dan J ook met de organisatie praten om een dergelijke situa- j tie voor volgend jaar (de sportdag wordt jaarlijks ge houden, red.) te voorkomen. Ze moeten dan bijvoor- beeld maar met de bus komen. Probleem is echter dat ^zc.uitheLJielelandJcomcn~". L-msssSSSö O Het pandje van de onderwijswinkel op de Hoogstraat. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal f 42.20 abonnement a fi 4.33 per maand, dan geef ik wel machliging tot automatische afschrijving. Mijngiro/banknrJs de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adre6: - code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik be*-'" stuur deze bon in oper envelop onder postzegel naar antv. .ordnumm# 834, 3000VB Rotterdam Schiedam De onderwijswinkel wil haar activiteiten uitbreiden. Dat staat aangekondigd in het jaarverslag van de winkel over 1978, een jaar waarin men, evenals in m niet verder is gekomen dan het helpen van klan ten die de winkel bezochten. In totaal zijn er in het afgelopen jaar 147 mensen bij de win kel in de Hoogstraat over de drempel gestapt, en dat zijn er nog altijd 41 meer dan het jaar daarvoor.: een toename met zo'n veertig procent Onder de bezoekers heeft de onderwijs winkel en enquête uitgezet om te weten te komen hoe over de winkel werd gedacht Slechts twee van de 71 mensen die het enquêteformulier terug stuurden vonden dat de winkel overbo dig was. Verder bleek dat tachtig procent van de bezoekers baat bij hun komst naar het winkeltje op de Hoogstraat had den gehad. Twaalf vrijwilligers zijn volgens het jaarverslag niet voldoen de, om naast het winkelwerk ook nog eens andere activiteiten te ondernemen- Daarom zal er dit jaar een actie worden ge start om meer medewerkers te krijgen en daardoor wat tijd vrij te maken. Het komend jaar wil men dan ook actief bij de sociaal-cultu rele planning betrokken worden, en op een bescheiden schaal vormingsgroepen gaan begeleiden. Extra kosten zullen die acti viteiten niet meteen met zich meebrengen. De begroting is voor 1980 zelfs lager dan de voorgaande jaren het geval was. De winkel denkt met 5800 gulden subsidie toe te kunnen ko men. Eén van hen, de voorzitter van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid, Koos van der Keur: „Het is een heel vies spelletje wat er vanavond wordt gespeeld; ik wordt er kots- en kotsmisselijk van!" Het besluit, dat de opbouw werker toch met naar Zuid zal gaan, werd gisteren geno men met vier stemmen tegen één en is min of meer afge dwongen door het college van burgemeester en wethouders. De gemeentelijke vertegen woordiger, Gert Mulder, legde er gisteren nog eens de na- druk op dat de gemeente een benoeming van Armand van Fuyvelde niet zou accepteren. Er moet dus een nieuwe solli citatieprocedure worden ge start. en omdat de bewoners vereniging in Zuid daar met mee accoord gaat, maakt deze wijk daarbij niet veel kans meer. Waarom Van Puyvelde door het gemeentebestuur niet aan vaardbaar is, kwam gisteren voor Ton Molenaar, één van de Zuidelijken, niet voldoende uit de verf. Tot wei vier keer toe werd gemeenteambtenaar Mulder gevraagd de motieven van het college naar voren te brengen. Tot vierkeer toe ver wees Mulder naar al eerder verzonden brieven en vooral naar de ruzies die al over het op bouwwerk hebben plaats gevonden. „Dat toont al aan Schiedam Een spiksplinternieuwe auto, die op een vrachtwagen werd vervoerd, is door nog onbekende oorzaak losgeschoten en op het wegdek van dfe 's Gravelandseweg te recht gekomen. Door de klap scheur de de wagen en werd bovendien aan de zwaar be- voorzijde schadigd. De chauffeur van de vrachtwagen, de 43-ja- rige Rotterdammer M. K. had aanvankelijk niet in de gaten dat hij een auto was ver loren. Pas een eindje verderop kwam hii tot de ontdekking dat hij een wagen miste. waarom Van Puyvelde niet aanvaardbaar is" zei Mulder. Ook op een tweede manier wordt door de gemeenle druk uitgeoefend bij de benoeming van een nieuwe opbouwwer ker. Al drie kwart jaar maakt het SSWO, de toekomstige werkgever van de opbouw werker, geen gebruik van be schikbare subsidie. Op het stadskantoor wordt op het moment afgewogen op welke posten kan worden bezuinigd, en een subsidie, waar geen gebruik van wordt gemaakt is een welkome gelegenheid om te snoeien Vandaar dat Mul der het overleg van wijken gisteren lot spoed maande bij bij het alsnog benoemen van een opbouwwerker. Anders kun je die subsidie wel op je buik schrijven, was de strek king van de woorden van de gemeenteambtenaar. Die noodzaak tot haast werd door alle overgebleven aanwe zigen gisteren erkend. Ter plaatse werd dan ook een werkgroep geformeerd die een nieuwe sollicitatieprocedu re moet voorbereiden. De J kans bestaat overigens dat i ais opbouwwerker toch Bas j van Kampen werd benoemd, die eerder samen met Van I Puyvelde solliciteerde, maar zich terugtrok. Hij was gis- j teravond ook aanwezig en sloot een eventuele sollicita- tienietuit. I Schiedam De rechtbank in Rotterdam heeft gisteren de 22-jarige Schïedamse agent van politie, J. C. Poppe, vrij gesproken. In augustus van het vorige jaar had hij in zijn woonplaats Hugo J. bij diens aanhouding in de buik geschoten. De officier van justitie had legen de agent een boete geeist van 500 gulden. Het o- penbaar ministerie was van menmg, dat de agent niet voorzichtig genoeg was ge weest bij het op veilig stellen van zijn doorgeiaden pistool, dat hij tijdens het fouilleren van de verdachte in de aan slag had gehouden. De politieman had tijdens de zitting, veertien dagen gele den, verklaard er absoluut ze ker van te zijn dat hij zijn pistool op veilig had gezet. Bij onderzoek was gebleken dat de agent over een gebrek kig en verouderd vuurwapen beschikte. De verdachte is in middels van zijn kogelwond hersteld. Schiedam De helling van de Rotterdamsedijk In Óe richting van dc Boerhaave- laan heeft er gistermiddag nogal kleurig uitgezien. Ze venentwintig bussen verf, elk twintig liter, waren van een ADVERTENTIE AUTOBEDRIJF ••- voor betrouwbare; Bovag-occasions met 12 mn& garantie. Van Dev'enterstraall7 Telefoon 731144 -Schiedam Koopavond geopend vrachtwagen gekanteld opengesprongen. De verf vloeide langzaam maar zeker naar beneden in de nchung van het beneden- dijkse gedeelte van de Rotter- 1 damsedijk. j Vijf kwartier zijn de brand- weer, de reinigingsdienst en de politie bezig geweest om de dikke verflaag van het J wegdek te verwijderen. Het i verkeer moest worden omge leid tot de weg weer netjes schoon was, en dezelfde grau we kleur had als normaal. De vrachtwagen werd be stuurd door de vijfentwintig jarige Rotterdammer E. B. van D. De 5400 liter verf, die van zijn vrachtwagen vielen konden niet meer worden ge bruikt. VJaardmgen/Schjedam De onlangs opgerichte Stichting Streekradio Rotterdam-Rijn mond heeft ook vertegen woordigers uit het noordelij ke Waterweggebied in haar algemeen bestuur opgenomen. Armand van Puyvelde van de bewonersvereniging Schie dam en buurtwerker Hans Molenkamp uit Vlaardïngen zijn de eerste vertegenwoor digers uit deze regio. Het is de bedoeiing van de nieuwe stichting, die binnenkort een zendmachtiging bij de minis ter van CRM zal aanvragen, de gemeenten rond Rotter dam nauw in haar program ma's te betrekken. De Stichting Streekradio Rot terdam—Rijnmond is momen teel bezig aan een soort tour nee in dé steden rond Rotter dam. Het ligt in haar bedoe ling, overal duidelijk te ma ken waarom zij is opgericht en wat zij in de toekomst wil bereiken. Wim Noordegraaf, een van de leden van het da gelijks bestuur van de SSRR: „Wij distantiëren ons volledig van het beleid, zoals de ge meente Rotterdam zich dat voorstelt op het terrein van haar regionale omroep. De wijze waarop Rotterdam de zaken aanpakt is uiterst ge heimzinnig: de redactionele onafhankelijkheid van die Rotterdamse 2ender is straks op geen stukken na gegaran deerd. Om die reden zijn we er ook bijna zeker van, dat Rotterdam voor haar omroep geen zendmachtigingkrijgt." De SSRR verwijt de Rotter damse omroep-in-oprichting, dat het een „rode zender" wordt, indachtig de kleur van het Rotterdamse gemeentebe stuur. „Van pluriformiteit zoals we die in het Neder landse omroepwezen kennen zal geen sprake zijn," zo vreest de nieuwe regio-om roep SSRR. De nieuwe kandidaat werkt hard aan haar plannen, om zelf een regionale omroep te gaan beheren. Dit dient "dan te gebeuren volgens de for mule van de Amsterdamse STAD, waar de onafhanke lijkheid wél gegarandeerd is. Ook staat het de SSRR voor ogen, dat ook de randgemeen ten rond Rotterdam zich bij de programma's thuis moeten voelen. De SSRR heeft in Rotterdam a'. vele instanties en instellin gen achter haar plannen we ten te krijgen. Momenteel werkt men er aan, dat ook in de randgemeenten te berei ken. Schiedam De vrouw van wethouder Posthoorn is geen lid van de werkgroep Tijd voor School, zoals onze krant maandag ten onreente meld de. Wel heeft zij enkele verga deringen van de werkgroep bijgewoond, maar dat was volgens de onderwijswethou der uit belangstelling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1