i PORT Bij Holy gelukkig alles weer rustig vzc Eindelijk eigen home voor De Ooievaars Sportagenda Sport- kort De Ooievaars derde ftim Pijpers, de honkvaste catcher: Geslaagden Dankzij doe-het- zelvers WËËk£BÊÊfi.„. èi&m SVV-jubileum- loop Jeugd „PP"' naar Beveren Jencverstadtoernooi groot succes VRIJDAG 25 MEI 1979 SC/VD/WW 6 Vrijdag: Finales zaalvoetbal- kampioenschap Schiedam, Margriethal, 19 uur Schie dam— A'66 (hs). Harga, 39 uur. Spirit— Eurostar* 2 (hsi. Zwaluwen la an, 19 uur. Jong FC Vlaardingen— Jong Fe;.e- noord._Mar.weg. 19 uur. Zaterdag Jong Yolendam— Jong SW, Zwaluwen—ON, Zwaluwenlaan. 14.30 uur. Ar- nemui den—Excelsior Maas sluis. SSC *55PPSC. DYO '32—SC Botlek. Mar. weg. 14 30 uur. Sunlight—SC Zuid {dj, Deltaweg, 11 uur. Jubi leumloop SVV. Harga, 14.15 uur. ODO—Warmond. Doel- straat, 16 uur. Spirit—Reeu- wijk. Geert Grootelaan, 16 uur. Zondag: SVV—Eindhoven, Harga. 14 uur CVYDHS. Hermes DVS—DHC, Harga, 14 uur Abbenbroek—SVDPW. VOB—Demos. WF—DESV. Bijdorp. 14 uur. Demos— DESV 2 (d). Bijdorp, 12 uur. JulianaKSVV. Luilakken- toernooi van SVV, Harga, 6 uur De Graafschap—FC Vlaardingen. ODIZ Frogs— Grocnoord. SchiedamZuid- vogels (ds). Harga. 11 uur. Holy—Wassenaar, Zwaluwen laan, 14.30 uur. VLTCSobri, Broekpolderweg, 12 uur. Idu. na 2—Holy. Oranje TC 3— Maas. Schiedam—Cromtigers, Harga, 14.30 uur. HVK—MOK (d), Thurlede, 11 uur. Oliveo— DV/S (dj. Vlaardingen Triomfantelijk stak Wlm Pijpers de beide handen ïn de lucht. De 6—5 overwinning van SC Holy op Schiedam vorige week was een feit. „Het was de eerste keer, dat ik zoiets deed", zegt Wim Pij pers, die zichzelf op het honkbalveld juist een „ijskonijn" vindt. Hoewel ik met Schiedamse jongens goed kan opschieten, hadden enkelen van te voren laten weten, dat onze werper (Jaap Breek, red.) veel te oud was en dat ze hem alle hoeken van het veld zouden laten zien. Zoiets steekt, hè". De vreugde van Wim Pijpers, die nu aan zijn achtste sei zoen in het eerste team van SC Holy bezig is, gold eigen lijk voornamelijk Jaap Breek. ..Ik was gewoon ontzettend bbj voor die jongen, want hij had het in die partij erg moeilijk. Normaal doet die derbysfeer me eigenlijk niets, maar in dit geval (WUfried Salomons, die naar Schiedam is gestapt had met zulke lo vende woorden over Jaap), voelde ik die druk op hem. Vandaar het gejuich vanwege het winnende punt". Ook de vele bestuurs-, trai ners- en spelerswisselingen hebben de 25-jarïge Wim Pij pers met onberoerd gelaten. Hij: „Door al die mutaties is mijn interesse in Holy, zo noem tk de club altijd maar. een beetje verwaterd. Ik zal zeker niet snel opstappen. Vroeger interesseerde het me allemaal wat hier gebeurde, nu kom ik hier alleen om te ballen, snap je". Vorig jaar had ik trouwens bij ADO als catcher kunnen komen, maar dat heb ik om twee redenen afgewezen Ten eerste kan ik op hoofdklasseniveau abso luut met mee en ten tweede staat mijn maatschappelijke carrière voorop". Het volgend jaar - Wim Pij pers heeft alleen nog een jaar stage voor de boeg en is dan afgestudeerd arts - bete kent zonder twijfel minder tijd voor het honkballen. „Ik ben een pure amateur die er graag tijd in stopt, maar mijn ambities liggen duide lijk in mijn vak. Kijk, het spelplezier is op het ogenblik weer aardig toegenomen. Bob door Emife Schelvis Soudijn, die ik absoluut te rug wilde hebben is er weer en de jongens van SGR, waarvan sommigen gewoon in een conflictsituatie zaten zijn weg. Ook bestuurlijk draait het nu weer, de wind rond Holy is gelukkig weer een beetje gaan liggen. Wim Pijpers, die bij Zwalu wen heeft gevoetbald, kijkt toch met een beetje wetemoed Wim Pijpershonkvaste catcher.... terug naar het seizoen in de eerste klasse. Hij: „Hoewel Ton Benmngshof ais mens erg goed was, faalde hij in tactisch opzicht. Met veld situ aties en mensen op de hon ken zijn we vong seizoen vaak' de mist ingegaan. Bob Soudijn zorgt voor discipline en vooral meer uitbuiten van honkbezettingen. Als catcher ben ik natuurlijk zeer betrok ken bij al die tactische foef jes en eerlijk gezegd geniet ik er nog steeds van. Vooral als de spanning toeneemt, voel ik mezelf groeien". „Ik ben niet zo n hardloper", zegt Wim Pijpers eerlijk.' „Daarom ben ik met m'n veertiende bij Zwaluwen ge stopt. Hoewel ik ook nog een tijdje derde honkman ben ge-' weest, liggen mijn capacitei ten als catcher gewoon op het tactische vlak. Ik weet wel dat mijn aangooi niet gewel dig is en dat er nog verschei dene dingen aan mij manke ren. Ik weet ook. dat Hóly dit jaar 2eker nog niet terugkeert naar de eerste klasse. Dat is natuurlijk jammer voor mijn spel, maar wel keiharde reali teit. Nu alleen maar hopen dat het verwende Vlaardingse publiek ons in de tweede klasse niet in de steek laat". Vlaardingen Bij de Vlaar dingse Zwem club is het aan tal geslaagden opgelopen tot 205. Onder leiding van de examencommissie (mevrouw Maas-van Opstal, mevrouw Van Heyst en A. J. Troost) waren er weer 27 kandidaten die slaagden. Hun namen: Es ther Bloeme, Monique Boen der, IMischa van Brandwijk, Karina Carraona van Loon, René van der Geer, Jan Wil lem van der Giessen, Esther 't Hart, Mariélla van Hen- ning, Martine Homan, Marij ke Kerkhof, Michelle van der Kooij, Marjolein van Lente, Eline Lissenberg, Andrew Mioz de Chateleux, Jan van der Meer, Sheila van Oud- heusden, Jos le Pair, Arjan Romers, Mandy Roos, Patri cia Schout, Wilco Schouten, Marc Serry, Sonja Stein, Els je van der Tempel, Jeroen Timmerman, Marcel Quist en Liesbeth Franken. BW WWi - - Schiedam Het jubilerende SW houdt morgen in samen werking met de atletiekvere niging Metro, een prestatie- loop in sportpark Harga. De afstanden zijn 2500 meter (voor jeugd tot 15 jaar), 2500 meter voor ouderen, 5000 me ter, 7500 meter en 10.000 me ter. Aanvang van alle onder delen 14.15 uur. Het inschrijf geld bedraagt voor jeugd tot 15 jaar een rijksdaalder en ouderen betalen een gulden' meer. Iedere deelnemer ont vangt een herinnerlngsvaan- fje en na afloop is er een verloting met fraaie prijzen. Inschrijven bij: sporthuis Bart Kreft, Hoogstraat 100; R. van Dijk, PKO-laan 131b; Drankenexpresse, Singel 153; H. Zandwijk, Mackaystraat 27; Drankenexpresse, Boro- dinlaan 70; A. van Dijk, Faassenplein 114; J. F. Eij- kenbroek, Joh. Straussplein 322; kantine SVV, Harga. Start en finish is het com plex van SVV op Harga. De prestatieloop wordt onder de naam SVV jubileumloop ge houden. Ook rolstoelbasketbal bij De Ooievaars Schiedam Als de Schiedamse invaliden Sportvereniging „De Ooievaars" morgen haar nieu we en permanente eigen ge bouw officieel in gebruik gaat nemen, is dat vijf dagen na baar dertiende verjaardag. Op die 21-ste mei in 1966 startte de vereniging met ongeveer 15 leden onder voorzitterschap van Han Falstar. Het kiezen van een naam was een stukje galgenhumor. De vereniging voor „De Ooievaars", omdat deze vogel zich staande op een poot goed kan redden. Boven dien behoeft een lichamelijk gehandicapte zich niet af te vragen wat hij niet kan, doch wat hij wél kan. Later is hier de slogan bijgekomen (nu door de vereniging gepropageerd in een instructief boekwerkje); „Een valide behoort te sporten, een gehandicapte moét', spor ten". Deze gedachten winnen steeds meer veld sinds de sport voor gehandi capten nationaal, maar ook interna tionaal wordt gesitueerd en ge steund. Met het aarzelende begin is „De Ooievaars" feitelijk één van de pioniers geweest Met hangen en wurgen, zoals het bestuur zelf zegt, uitgegroeid van 15 tot op dit mo ment, 156 leden, waaronder 40 vol wassenen. De eerste ledenbijeenkomsten von den plaats op de donderdagavonden in de Margriethal. Alleen tijdens de wintermaanden was deze hiervoor ter beschikking. Leden van de Li- onsclub zorgden voor vervoer. Het waren meer gezelligheidsavonden, met een partijtje dammen of kaar ten. Het was echter de bedoeling te gaan sporten en men begon dan op bescheiden schaal met het spelen van zitvolleybah Voor de ledenavonden moest wor den uitgeweken naar een kruisge- bouw, later naar het vroegere klooster. De leden kwamen nog bijeen in het Rode Kruisgebouw in Kethel. De doorbraak naar de sport kwam echter toen de vereniging de beschikking kreeg over de kantine van de Gist- en Spiritusfabriek Hol- landia. Ondanks weinig jeugdleden kwam hier een groep bijeen voor. liet spelen van tafeltennis. Tafeltennis Het dagelijkse bestuur bestond in die dagen uit: Cees Kroone als voorzitter en Mar ja Visser als se cretaresse. Mevrouw Van Rooi jen beheerste de financiën. AI gauw sloot de afdeling tafeltennis zich aan bij de NTTB, afdeling Rotter dam. Toen vijf jaar geleden bet huidige centrum in de Fahrenheit- straat kon worden betrokken kwa men ook Koos Kempers en Joop Simons in bet bestuur. Een eerder gestarte afdeling rolstoelbasketbal werd door laatstgenoemde nieuw leven ingeblazen. Er kwamen schenkingen aan rol stoelen, zodat aansluiting mogelijk was met de afdeling basketbal van de landelijke invaliaensportbond, inmiddels opgegaan aan de NBB. Sindsdien wordt aan zwemmen ge daan, conditietraining, atletiek en ponyrijden. Dit laatste onderdeel met medewerking van de heer Maat uit Kethel en de Autocrossclub „Schiedam". Dit tweetal schonk pony's, waarvan er nu vijf beschik baar zijn. Ook zorgden de autocros sers met elkaar voor een handige vervoersbus, te gebruiken bij het spelen van uitwedstrijden tafelten nis en volleybal en waar verder no dig. Toekomst Het nieuwe onderkomen van „De Ooievaars" is gevestigd aan de Korte Haven 27 met voor de leden een aangepaste ingang in de West molenstraat 26. Over de toekomst zegt voorzitter Cees Kroone; „Wij gaan proberen de gezinsleden en verdere familie van onze leden meer bij ons werk te betrekken. Meer aandacht schenken ook aan de jeugd op doordeweekse avon den. Deze jeugd bezig houden met denksport en wie aan fotografie wil doen krijgt de beschikking over een hiervoor in te richten donkere kamer". Ook zijn medebestuurders van dit moment staan geheel achter deze plannen. Dat zijn Joop Simons, als penningmeester; Koos Kemperdie in het gebouw het secretariaat voert en tweede secretaris Huub Nelissen. Morgen is er tussen- 14.00 en 16.00 uur een receptie waar het „De Ooievaars", als plaatselijk pio nier voor de sportbeoefening voor gehandicapten, aan belangstelling zeker niet zal ontbreken. Schiedam De kersverse Belgische kampioen Beveren heeft een jeugdelftai van PPSC uitgenodigd om volgen de week zaterdag een wed strijd tegen de jeugdige Be lgen te spelen. Behalve de wedstrijd staat er voor de Schiedammers ook een ron drit en bezichting van de stad te wachten. 0 Bij Sunlight heeft 2ich een heel elftal aangemeld als lid. Het zijn leden van de jeugd- sociéteit De Sokkel, die voor heen speelden in HVO en Zwaluwen. In een apart elf tal zullen zij gaan deelnemen aan de competitie. Het aantal seniorenteams bij Sunlight, dat In naam is over gegaan in DSS, is daarmee gekomen op acht. 0 Het nieuwe tennisproject in de Maassluise Steendijkpolder wacht alleen nog maar op goedkeuring van GS. Om geen moeilijkheden te krijgen met de eigenaars van de gronden, zijn de tennisvelden richting Nieuwe Waterweg op geschoven. 0 De Sportraad van Maas sluis heeft zich akkoord ver klaard om The Green Eagles, BC Maassluis en MSV '71 een exploitatiesubsidie te ver strekken. Sportverenigingen worden geholpen wanneer ze in de „rooie" cijfers komen, De bedragen zijn respectieve- lijk 2300, 1100 en 1750 gul den. De MSR gaf voorts zijn goedkeuring voor de aanschaf van nieuwe gordijnen in de Margriet-gymzaal. Kosten 11 mille. 0 Vanaf 32 mei is er in de bovenzaal van de Margriethal weer bridgen voor iedereen. De organisatie is in handen van de SRSR met medewer king van de bridgeclubs Schiedam-West, Schiedam*59 en Gusto. Iedere donderdag avond tot en met 12 juli kan men terecht, evenals elke maandagavond \an 16 juli tot en met 27 augustus. Van deze wedstrijden tellen de zeven hoogste scores om in aanmer king te komen voor een prijs. Kosten een rijksdaalder per paar per avond. Aanmeldin gen in de Margriethal. 0 De NSF heeft weer een aantal verzoeken van sport clubs ingewilligd die uitbrei ding van hun accommodatie willen. HBSS kreeg een sub sidie van 24.700 gulden (tien procent van de investering voor de nieuwe kantine). De mos kreeg 2180 gulden, Ex celsior '20 een bedrag van 28.080 gulden voor uitbrei ding van het clubhuis en DRZ ruim 15 mille voor de uitbreiding van zijn kleedac- commodatie in sportpark Ke thel. 0 VFC heeft weer zijn junior van het jaar gekozen, In de A-klasse was dat Frans Al- bert Smit met op de tweede plaats Jan Verhejj. In de ju nioren B-klasse was dat John van Mil met Erwin Vleugel als tweede. En in de C-klasse was dat Jeroen van der Laan met Marco Abresch op de tweede plaats. Dick van der Wulp, speler van het eerste team, reikte de prijzen uit. O Het volleybal herenteam van Broleco, dat promoveer de naar de tweede divisie, is ingedeeld bij clubs van uit eenlopende aard. Het is de afdeling D, samen met Edam, Gemini/K uit Voorschoten, SYC uit Den Haag, Sigma D uit Delft, OVRA uit Haar lem, PVC/Blokkeer 2 uit Rijs wijk, Argus en Molenwiek/C uit Zaandam, HSV Sport 1889 uit Hoorn, VCIJ uit IJmui- den en Smit Beheer/Ph uit Beverwijk. C De dames van MVC uit Maassluis en Broleco zijn on dergebracht in de derde divi sie G. Samen met: Levthon uit Leiderdorp, *t Galjoen uit Rijswijk, Be Fair uit Wad- dinxveen, Schippers Berkel uit Berkel Rodenrijs, AV '40 uit Delft, VC Krimpen uit Krimpen aan de IJssel, Gemi ni K2 uit Voorschoten. WYY uit Wassenaar, Van Santen Leyland 3 uit Den Haag, Van Ginkel JB uit Gouda. SCniEDAM Het groots opgezette Jeneverstadtoemooi van de Schiedamse invaliden sportvereniging De ooievaars is een enorm succes geworden. In de sporthal Margriet hebben rnïm tweehonderd invalide sporters hun krachten gemeten en Is er felle strijd geleverd op twaalf tafeltennistafels en twee vel den rolstoelbasketbal. De organisatie had een vlek keloos verïoop en alle wed strijden zijn op tijd verspeeld. Rein van Raalte, lid van de sportraad, reikte na afloop de prijzen aan de winnaars uit. Bij het tafeltennis hadden tien invalide sportverenigin gen en- éen valide sportclub ingeschreven: ISV—Arhem, SVG's Hertogenbosch, VSGDuisburg, ISV—Drecht- sleden, EGSEindhoven, Re- deossDelft, KISBeverwijk, Marathon—Doom, Nationale Selectie van de NIS, De Ooie vaars en De Korenbeurs uit Schiedam. In de Fklasse ging de eind strijd tussen B. Schaap van de Korenbeurs en L. van der Leur van de Nat Selectie. Met 21-5 en 21—10 werd Van der Leur winnaar. Ook in de Gklasse versloeg Van der Leur al zijn tegenstanders. In de finale versloeg hij Broos, eveneens van de Nationale Selectie, met 21—9, 16—21 en 21—18. Mark Chomette triomfeerde in de H—klasse voor De Ooie vaars. In de finale versloeg hij Piere van Stienen (EGS) met 21-9 en 21—17. Voor Mark Chomette, die onlangs Schiedams kampioen in zijn klasse werd, betekende dit zijn tweede cupzege binnen één week. Bij het rolstoelbas ketbal hebben de talrijke toe schouwers van spannende wedstrijden kunnen genieten. Het team van De ooievaars eindigde tenslotte op de derde plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6