SCHIEDAMSCKE COURANT Jfe# i Bewoners én raad staan buitenspel Hou trust vol voor Moerman- therapie VVV protesteert tegen meubilair 99 Rubi de mooiste van Zuid-Holland Voorlichting wil twee man erbij Veel commentaar op inspraakverordening Vandalisme bij bushalte Goed festijn van Vlavoc Stichting Welzijn over nota stadsvernieuwing Bestuur PvdA weer uitgedund Rien Bovenberg voorzitter van nood- Nota van Buschkens opvang Weer discussieavond op 12 juni Minder huwelijken m Schiedam Muandas 28 mei 1979- ONAFHANKELIJK D AO BI. A O _104d<? jaargang no, 26370-8 PAGINA'S BroiTsvi'jst 3 - telefoon iidminmti'iitio 268091 lvifurtio 2S25S6 kkuhtrndirnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De Maassluise politie heeft gisterochtend in alle vroegte enkele rad draaiers opgebracht, die in de Wagenstraat be2ig waren de abri bij de bushalte te vernie len. Het kunstglas hadden de vier jongelui er al uitgedrukt, toen twee agenten van de sur veillance langsreden. Twee van de vier vandalen,'die vol gens de politie te diep in het glaasje hadden gekeken, zijn opgebracht. De kunststofruit is inmiddels weer in de abri geplaatst. Schiedam Het zestienjarige Schiedamse meisje Rubi Ket ting Olivier is eerste gewor den in de voorronde van de Miss Teenage-verkiezingen voor de provincie Zuid-Hol land. De voorronde, die don derdagavond in bar-dancing De Posthoorn in Puttershoek werd gehouden, en is georga niseerd door het modellenbu reau Page One uit Amster dam, gaf in eerste instantie een andere winnares te zien: Corrine Vaandrager. Nadat de jury de oorspronkelijke uitslag bekend had gemaakt, bleek echter dat Corrine de vereiste leeftijd van zestien jaar nog niet had bereikt, en ze werd gediskwalificeerd. Rubi, die aanvankelijk al dol- gelukkig was met een tweede plaats, werd toen automatisch eerste en kon de hoofdprijs met zich mee naar Schiedam nemen: een bromfiets, en een half jaar gratis naar de kap per. Op 9 juni gaat Rubi, sa men met de winnaars van de andere, voorrondes naar bet Eurocrest Hotel in Amster dam, om uit te maken wie de schoonste teenager van heel Nederland is. Vlaardingen Het volksdansfestijn, dat Vlavoc afgelopen zaterdag heeft gehouden in gebouw Triangel aan de Fransenstraat, is zeker een succes geworden. Aardig wat publiek heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt, nou eens met eigen ogen te aan schouwen wat de moderne volksdan sen precies inhouden. Zowel overdag als 's avonds was er rond het thema heel wat le doen in heL CJV-gebouw. 'Hoog bezoek' was er ook: wethouder Ary Maarleveld gaf *s middags het officiële startsein voor het gebeuren. Vlaardingen De situatie binnen bet afdelingsbestuur van de Partij van de Arbeid in YlaardSngen lijkt zo lang zamerhand hopeloos te wor- ütto, Weer hebben twee leden afgehaakt tiït het toch al j sterft onderbezette bestuur: j Kees Vennaat eo JFokko WÜV; i terwerp .houden cr mee op," j Het prioTiteltejoschema, zoals Het afdelingsbestuur dit bad j samengesteld van werkzaam-: j heden, die op korte termijn j moeten worden verricht, is daarom geheel op losse schroeven komen te staan. Ia de wandelgangenwbrdt overigens gefI uïstml, dat er ndg een bestuurslid van de PvdA öj> het punt zon staan «na op te stappen, Dolf Buschkens Schiedam -*■ „In de gemeente gebeurt veel meer dan In de krant vermeld staat. Diverse gemeentelijke activiteiten blij ven echter onvermeld, omdat de voorlichter de tijd ontbreekt om ze boven water te krijgen". Dat schrijft gemeentevoorlich- ter Dolf Buschkens in zijn discussienota over de voorlichting, die donderdag ïn de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken wordt besproken. Vlaardingen In de nieuwe nota stadsvernieu wing probeert het college de macht nog meer aan zich te trekken. Behalve de bewoners wil het col lege ook de gemeenteraadsleden buiten spel zetten, door hen alleen te informeren of in te schakelen bij procedurele aspecten van conflicten binnen de stadsvernieuwing. Aldus een van de belangrijkste conclusies uit een pasverschenen brochure over de stadsvernieuwing, uitgebracht door de Stichting Welzijn. De Stichting uit in haar brochure felle kritiek op de gemeentelijke nota stadsvernieuwing. Meer nog dan in het verleden gebeurde doet de nota, volgens de stichting, geweld aan de inspraak. Aan de hand van voorzichzelfsprekende citaten uit de nota staaft de stichting haar stellingen. De brochure behandelt overigens de gehele proble matiek van de stadsvernieuwing cn geeft een door lichting van de landelijke zowel als provinciale én de gemeentelijke situatie. Het Vlaardingse stadsver nieuwingsbeleid komt aan de orde in een apart hoofdstuk. Met de brochure wil de Stichting Wel zijn onverbloemd haar steilingname in de proble matiek bekend maken. De brugfunctie, die zij tot voor kort probeerde te nemen tussen overheid en burgerij, is geleidelijk achterhaald, zo vindt de stichting. De brochure is overigens nog maar een concept. Het ligt in de bedoeling eind augustus de reacties op het concept in een definitief stuk verwerkt te hebben. De brochure zal terzijnertijd opgenomen worden in het beleidsplan van de Stichting Welzijn Vlaardingen voor de jaren 1979-1983. Bij de stichting is de brochure gratis verkrijgbaar, Oosthavenkade 31. Reacties moeten vóór 16 juni binnen zijn. Buschkens pleit er in zijn nota nogmaals voor om extra voorlichters aan te stellen. Hij werkt nu in zijn eentje, en blijft daardoor in een passie ve voorlichting steken. Op korte termijn 2ou er volgens Buschkens een tweede voor lichter moeten worden aange steld, waardoor er wat actie ver gewerkt zou kunnen wor den, en op wat langere ter mijn ziet Buschkens graag een derde voorlichter op het stadskantoor verschijnen, waardoor ook wal bijzondere dingen door het bureau voor lichting kunnen worden aan gepakt, zoals „promotion" van de stad Schiedam, en het op zetten van een audio-visuele voorlichtingsafdeling met dia's, films en video. Buschkens baseert zijn dis cussienota ten dele op gege vens over voorlichtingsappa raten in andere gemeenten. Uit de cijfers blijkt dat Schie dam er maar karig afkomt. Zelfs een veel kleinere ge meente ais Maassluis beschikt over een uitgebreider voor lichtingsbureau. De eerste stad aan de Waterweg' heeft, zo blijkt uit de cijfers, twee .vaste voorlichters, en er is zelfs een vacature voor een derde. Ook in Vlaardingen, Velzen, Rijswijk, Gouda, Dordrecht en Delft heeft Buschkens zich georiënteerd, en in alle geval len bleek „voorlichting" gro ter dan in Schiedam. Vooral vergeleken met Delft komt Schiedam maar heel povertjes uit de vergelijking te voor schijn. Men heeft daar vier vaste voorlichters benoemd, en daarnaast ook nog eens vier deel-voorlichters, die zijn ingedeeld bij de verschillende gemeentelijke diensten. Al voordat de nota van Buschkens was verschenen, maakte burgemeester Arie Lems bekend dat het college een informatiecentrum in het stadskantoor wil, waar de meer algemene informatie di rect verkrijgbaar is. I Den Haag De Vlaardingse arts C. Moerman is zaterdag in de Haagse Houtrusthallen door vele honderden mensen lof toegezwaaid om lijn werk voor de kankerbestrijding. Tweede Kamerleden, genezen patiënten en woordvoerders van de Eco logische Beweging in Zuid-Holland, die de mani festatie had georganiseerd, namen het op voor de therapie van Moerman, die door veel weten schappers nog steeds wordt miskend ondanks een flink aantal uitstekende resultaten. Vlaardingen Heel wat gemeentelijke diensten en Vlaar dingse instellingen of andere groeperingen hebben van de ge legenheid gebruik gemaakt, commentaar te leveren op het ontwerp van de inspraakverordening, die in Vlaardingen moet worden vastgesteld. De Werkgroep Algemene Inspraak verordening, die onlangs Is samengesteld en waarin ook enke le burgers zitting hebben, heeft al dit commentaar geordend, van een reactie voorzien en voor een deel al verwerkt in een wijziging en een nota. Houtmst zat vol aanhangers van de Moerman-therapie, en herhaaldelijk werd beklem toond dat erkenning van Moermans geneesmethode niet kan uitblijven gezien de vele successen. „Geen jarenlang uitstel door nieuwe weten schappelijke onderzoekingen, maar erkenning van deze the rapie!" was dan ook het mot to van de Ecologische Bewe ging; Dokter Moerman zelf was een van de eerste sprekers, en ook aan het eind van de ma nifestatie was hij nog aan het woord als lid van een forum, waarin ook enkele van kan ker genezen patiënten van hem zaten. Tussendoor voerde dr. Hans Bouma uit Utrecht nog het woord; hij ging in op het leefmilieu: „Wij eisen maatregelen tegen de kanker verwekkende stoffen in voe ding en milieu. Het gaat om tienduizenden mensenlevens!" Op Houtrust zat het goed vol: uit het hele land waren aanhangers van de kanker- therapie van de Vlaardingse dokter Moerman gekomen om voor erkenning van de geneeswijze te demonstreren Vlaardingen Oud-wethou- i der Rien Bovenberg ïs voor- zitter geworden van de stich- I ting Noodopvang Centrum. I Hij zit in het bestuur op per- soonlijke titel, en niet als vertegenwoordiger van de een of andere instantie. De gemeente heeft in het be- stuur geen deelname. Met de oprichting van de stichting is het noodopvangeentrum nu een officieel feit geworden. In het bestuur zijn diverse hulpverlenende instanties ver tegenwoordigd. Behalve Rien Bovenberg heeft ook WD- fractievoorzitstcr Mariëtte Hoogcrndijk op persoonlijke ti tel zitting genomen in het be stuur van de stichting. Om te voorkomen dat de SNC be schouwd gaat worden als een gesloten instelling, heeft het bestuur zichzelf de verplich ting opgelegd jaarlijks een verslag uit te brengen, de fi nanciële controle door de Vereniging van Administratie ve Dienstverlening te laten geschieden en intensievere werkcontacten te onderhou den met de gemeentelijke so ciale dienst en de functionele wethouder. Overigens is gebleken dat er voor het vrijwilligerswerk, waar het opvangcentrum voor een groot gedeelte afhankelijk is, een overweldigende belang stelling bestaat. Tot nu toe hebben zich maar liefst tweeënvijftig vrijwilligers aan gemeld. Voor hen zal zater dag 9 juni een trainings- cn instructiedag worden georga niseerd. De voorbereidingen voor de inspraak-verordening zijn nu in een stadium gekomen, dat de tweede inspraakronde van start kan gaan, Een en ander houdt in. dat ook die op- en aanmerkingen en de eventuele wijzigingen weer rondges tuurd worden aan alle belang hebbenden en belangstellen den. waarna wederom com mentaar kr.n worden inge stuurd. Op dinsdag 12 juni is er in de burgczaal van het stadhuis een uitgebreide dis cussie-avond. waarop iedereen die mee wil praten over de verordening welkom is. Ook op deze avond zal gesproken worden over de op- en aan merkingen, die al zijn binnen- j gekomen. Ee resultaten van i de discussies op deze avond zullen ook weer „meegeno- men" worden in de verdere' voorbereidingen voor de uit eindelijke verordening. Zoals de situatie er momen teel voorstaat zal het laatste ontwerp, het binnengekomen, commentaar en een nota van toelichting behandeld worden in de gemeenteraadsvergade ring van 5 september. Voor die tijd wordt de materie doorgenomen in de commissie VOO Schiedam De WV heeft zich in een brief aan de gemeenteraad ronduit ge keerd tegen het nieuwe meubilair in de trouwzaal van het oude stadhuis, beter bekend als het keukenmeubilair. Het bu reau voor toerisme en recreatie vreest dat minder huwelijken in Schiedam zul len worden gesloten. Bruidsparen zullen door dat meubilair waarschijnlijk over wegen naar andere gemeenten uit te wij ken om elkaar het ja-woord te geven. „En dat is", zo schrijft WV-directeur Ruud Pillard, „naar onze mening een slechte zaak". Het gemeentebestuur bezit in het oude stadhuis een stijlvolle en representatieve accommodatie, waaraan volgens de WV geen afbreuk zou mogen worden gedaan. De situatie met het meubilair in het oude stadhuis is ontstaan, toen enkele maanden geleden besloten werd om com missievergaderingen weer in de trouw zaal var» het stadhuis plaats te laten vin den, en niet zoals de laatste jaren ge bruikelijk was, in het stadskantoor. Het gevolg van die verandering was dat er constant met meubilair moest worden ge sjouwd, om na een trouwerij de zaal Waar te maken voor een commissiever gadering. „Dat kan niet langer", vond men op het stadskantoor, en er werd besloten met een opstelling te experimenteren die ge schikt was zowel voor vergaderingen als voor het voltrekken van een huwelijk. Het oude eikehouten meubilair werd daarom weggesleept, en vervangen door witiormica tafels metoranie kleedjes. Nadat onder andere de WD in vragen aan het college tegen het gebeuren heeft geprotesteerd, heeft nu ook de VVV zich tegèn het meubilair gekeerd. „En het is geen oplossing om het oude meubilair al leen bij bepaalde gelegenheden neer te zetten", waarschuwt de WV het college. Enige oplossing is het ou2<# meubilair zo spoedig mogelijk weer definitief terug te zetten. In de praktijk wordt overigens zoveel mogelijk aan bruidsparen tege moetgekomen. Naar aanleiding van de brief van de WV zal de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken zich donderdag over de problemen buigen, en zelfs overleggen of de vergaderingen van de commissie toch maar niet terug moeien naar het stadskantoor. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. abonnement p&r kwartaal 42.20 abonnement a /14.33per maand, dan geel ik wei machtiging tol automatische afschrijving. Mijngiro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1