SPORT Zwaluwen faalt in afwerking speilm, 's-Gravenzandse SV produktief tegen PPSC Huldiging een complete verrassing Theo de Waard: Aanvallend armoe99 Martinit prolongeert zaalvoetbaltitel SPORTKORT beide zijden DVO'32 experi menteert Excelsior M verliest vijf spelers Spelers voor Zwaluwen Jeugd SVV ongelukkig Prog ramma Hennie Odijk ontslagen Pupillen- uitslagen MAANDAG 28 MEI 1979 SC/VD/WW4 Vlaardingen Morrend verliet het toch weer talrijk opgeko men Zwaluwen-publiek het veld. De G0 eindstand tegen het al gedegradeerde Oranje Nassau was voor Zwaluwen duide lijk beneden de maat. Daar waar het wachten was op de Ylaardingse openingstreffer, daar werd het geduld erg lang op de proef gesteld. Te lang uiteindelijk, want een vooral in de afwerking falend Zwaluwen slaagde er niet in ook maar één keer te scoren. Desondanks staken enkele spelers toch verheugd een arm op en waren er felicitaties voor trainer Theo de Waard. Zwaluwen had immers nog precies één pun tje nodig om definitief veilig te zijn. De kansloze nederlaag tegen SDCP was er de oorzaak van. dat Zwaluwen nog steeds met definitief veilig was. Zelfs zou een nederiaag tegen Oranje Nassau en wmst van NSW op SDCP nog een beslissing swedstrijd betekenen voor die gevaarlijke derde plaats van onderaf. Een plaats die vijftig procent kans op degradatie betekent Zover is het allemaal met ge komen: Zwaluwen verloor niet. terwijl NSW juist wel verloor. Zwaluwen kan nu in de laatste wedstrijd tegen Noord wijk vrijuit spelen, en wellicht wordt er dan wel een goede prestatse afgeleverd- Met de 0~Ö tegen ON was dat duidelijk niet het geval, en de teleurstelling van het pubhek was dan ook begrij pelijk. Trainer De Waard had zijn opstelling weer gewijzigd. Her.me Kujten was weer laat ste man, terwijl Dick Schou ten het in de spus mocht pro beren Henk N entjes deed met mee. waarvoor Leen Pij pers als hnkerverdediger speelde en Dick Keizerwaard op het middenveld stond. i-sol Een succes was het allemaal niet. Schouten greep zijn kans niet en werd door De Haard in de rust prompt ge wisseld voor Cees Vogel- Hocwel Neutjes voor de rust niet op de bank zat, ver scheen hij na een kwartier in de helft toch in het vel' V' rp«rs kon zodoende ops i.ti' om de aanval te verst* n Ook toen echter bleef Zwalu wen falen m de afwerking, wam de kansen op goals wa ren er voldoende. Maar zelfs toen Pijpers een kwartier voor tijd de voortreffelijke doelman Fred Waaiers wel passeerde, kwam die verlos sende treffer er met omdat robuuste verdediger Marcel Odebreuil de bal van de lijn kopte. De mooiste kansen die Zwaluwen kreeg waren echter voor Ernest Kegel. Maar ook deze vervolgens Theo de Waard enige echte spits die Zwaluwen heeft verzuimde om ze te verzilveren Zo'n drie, vier keer kwam Kegel alleen voor Waaiers, die ech ter steeds triomfeerde. Eén keer had Zwaluwen echt pech dat het geen doelpunt werd. In de vijfde minuut al, toen Waaiers een lage schui ver van Jos Buitelaar moest laten gaan, maar de paal Oranje Nassau redde Ander zijds had ook Zwaluwen voor de rust alle geluk, toen eén van de weinige schoten van de Almeloers door Eddy Pas toor buiten bereik van Ab Nijgh op de lat kwam. „Du was de wedstrijd van de gemiste kansen", zo resumeer de Theo de Waard na afloop. „Gaat de eerste goal er m, dan wordt het waarschijnlijk een grote uitslag. We hebben toch sterk aanvallend ge speeld". Anderzijds erkende De Waard toch ook het gemis van een paar echte aanval lers ..Aanvallend is het ar moe. Het inzetten van Schou ten was dan ook een nood greep". Het was dat bij Zwaluwen- doelman Ab Nijgh, ondanks het geringe werk dat hij kreeg, toch goed keepte. An ders had er voor het na de degradatie al sterk verjongde Oranje Nassau nog meer in gezeten. Kort voor rust be dwong Nijgh de voor hem ko mende Klaas Veen, terwijl de Ylaardingse doelman kort voor tijd het gelijke spel moesten redden door een uit haal van Pastoor knap uit de hoek te ranselen. Voor de tweede achtereenvol gende maal behield Zwaluwen op de valreep het eersteklas serschap. A3 was de marge nu iets ruimer dan vorig jaar. „Qua spelopvatting verdienen we ook verder te gaan in de eerste klas", zo oordeelde Theo de Waard zelf over de prolongatie. „We zijn alleen m de problemen gekomen door die belachelijke degradatiere geling. Het spelpeil kan dan niet meer zo positief zijn, om dat iedereen de punten te hard nodig heeft". J. Leen Pijpers in de aanval '"-Til Leo Hogenraad kopt zwaar gehinderd dooreen PPSOverdedigerde gelijkmaker in. 's-Gravenzande In een ma tig duel behaalde de 's-Gra venzandse Sport Vereniging een toch wel verdiende over winning. Het Schiedamse PPSC werd door de mannen van Theo Cremers met een 42 nederlaag naar huis ge stuurd. Üe 's-Gravenzandse SV dat een ontzettend zwaar pro- Vlaardingen DVO*32, dat nog twee competi tiewedstrijden moet af werken, heeft in de thuisontmoeting legen SC Botlek met een ex perimenteel elftal een 1—1 gelijkspel geboekt. De eerste helft, hoewel met 00 afgesloten, was verreweg het meest aan trekkelijke gedeelte van het duel en DVO'32 had middels Jan de Lever en jeugdspeler René Philip de leiding kun nen nemen. De Vlaar- dingers verzuimden dat echter en kregen een kwartier voor het einde de kous op de kop, toen de spits van Botlek de goed op dreef zijnde DVO'32-defensie onder aanvoering van Wim VI iets tra verraste: 01. Nog geen vijf minuten echter was de eindstand al bereikt, toen jeugd speler Joop Koster de partijen op gelijke hoog te bracht: 11. Vlaardingen Het was voor HVO's-voorzlt- ter Jan van Zelm een volslagen verrassing, dat hem zo'n grote huldiging bij zijn afscheid als voorzitter ten deel zou vallen. Onmiddel lijk nadat Van Zelm had aangekondigd een streep te willen zetten onder een twintigjari ge periode als voorzitter, toog een speciale commissie aan het werk om dat afscheid luister bij te zetten. Maassluis Bij Excelsior M verlaten vijf spelers aan het einde van dit seizoen de ver eniging. Dat zijn: Jilles van Dam, Gerard Bos, Andro Vos, Frank Vork en Ben Hoefsloot. Trainer Hans Kos te nse vindt het vertrek niet alarmerend. Hij: „De jongens gaan weg omdat ze hogerop willen. Er staan genoeg jon gens klaar om ze te vervan gen". „Maar liefst vier van de vijf gaan het betaalde voetbal in. Ben Hoefsloot, Jilles van Dam en Andro Vos hebben contact met Ex celsior R. en Frank Vork gaat als amateur spelen bij FC Vlaardingen. Alleen Gerard Bos gaat naar een amateur- ploeg, het pas gepromoveerde Vlaardingen. De spelers die vertrekken speelden al gerui me tijd niet zneer in de hoofdmacht van Excelsior. In de eantine van KVO vond dat afscheid zaterdagmiddag plaats, terwijl Jan van Zelm 's morgens nog onwetend naar het complex was ver trokken. Slechts zijn vrouw was op de hoogte, zodat de scheidende voorzitter toch in het nette pak kon opdraven. Overigens draagt Jan van Zelm de voorzittershamer pas over tijdens de op 6 juni a.s. te houden ledenvergadering. Vanuit het bestuur zal dan Huug van der Wel worden voorgedragen als de opvolger van Van Zelm. Dat Jan van Zelm een graag gemene figuur is, bleek zater dag nog eens overduidelijk. De eantine van HVO, pas om gedoopt van Havenbedrijf Vlaardingen Oost in Hechte Vrienschap Overwint, was volgestroomd met leden, oud leden en donateurs, terwijl DVO's-voorzitter Ben Verstee- ge en VFC-secretaris Henk Spronkers ook van hun be langstelling blijk gaven. Jan van Zelm en zijn echtge note werden toegesproken door Paul van Wezel namens HVO, door Bram Huis en door Pleun Onderdelmden na mens de jeugdafdeling. De ge schenken die Van Zelm daar bij ten deel vielen waren een tuintafel, een fiets, een oor konde, een fles van zijn ge liefde port, enkele planten alsmede een envelop met in houd. Verrassing Jan van Zelm bekende van deze huldiging wel even. be duusd te zijn. „Dit feest was een complete verrassing", zo deelde hij enigszins bewogen mee. Van Zelm (44) keek nog even terug op die twintigjari ge periode als roerganger van HVO. Hij was zelfs nog maar één jaar lid, toen hij die functie aanvaardde. „Zonder de steun van u al len", zo deelde de scheidende praeses bescheiden mee, „was het niet mogelijk geweest zo lang voorzitter te zijn. Ik ver wacht dat u mijn opvolger evenveel steun zal geven". Van Zelm constateerde even eens, dat HVO net als bij zijn komst twintig jaar terug, weer vierde klas speelt. „Maar ik weet dat het een bloeiende vereniging is. Ik laat geen failliete boel ach ter". Helemaal voor HVO verloren is Jan van Zelm overigens niet. Hsj verwacht nog lekker mee te kunnen blijven voet ballen en waar nodig is ook wel eens wat te kunnen doen. Echter niet meer als voorzit ter. „Ik zet een streep onder dat funktioneie in de vereni ging", aldus Van Zelm. „Ik wil ook niet doorgaan als een Heintje Davids. We moeten HVO ook niet vereenzelvigen met één persoon", zo lichtte hij als belangrijkste reden zijn vertrek toe. Jan van Zelm onder de Indruk van de speciale HVO-oorkonde f Vlaardingen Zwaluwen heeft voor het nieuwe seizoen versterking voor zijn momen teel zeer magere selectie aan getrokken. De nieuwe spelers zijn: Ton Hendriks (Excelsior Rotterdam), Frans Loos (RFC), Theo Juistenga (Her mes DVS) en Alewijn Smal (regionale jeugd van Hermes DVS). Volendam - Het betaalde jeugdteam van SVV heeft het uitduel tegen Volendam onge lukkig verloren (20). De strijd ging gelijk op. totdat Volendam uit een scrimmage, waarbij John Marrevee de bal tot driemaal toe uit zijn doel wist te houden, toch kon scoren: 1—0. Hierna viel SW met alle macht aan en schoten van Salari, Klingen en Polderman die alle on schadelijk werden gemaakt door de zeer op goed op dreef zijnde Volendamgoalie, plus het houtwerk stonden een Schiedamse gelijkmaker in de weg. Twintig minuten voor tijd scoorde Volendam op de grens van buitenspel uit een counter 20. gramma moet afwerken, vijf wedstrijden in tien dagen, be gon erg zenuwachtig. Theo Cremers was het daar mee eens. „Het is toch onbegrijpe lijk van de voetbalbond dat wij in zo'n kort tijdsbestek vijf wedstrijden moeten af werken. Medisch gezien is dit grote onzin. Zijn er blessures dan heb je geen eens de tijd om die te laten genezen. Een profvoetballer speelt nog niet zoveel wedstrijden in zo'n korte tijd en wij, in degrada tie-zorgen, moeten dat wel. Er wordt aan het belang van de spelers, die toch al op hun tandvlees lopen, gewoon geen aandacht besteed. En dan be grijp ik wel, dat er erg ze nuwachtig wordt gespeeld. Al hadden wij vandaag verloren, dan was het al over twaalven geweest voor ons, nu is de mogelijkheid voor handhaving in de tweede klasse er nog. Er is natuurlijk wel ontzet tend hard gewerkt en wc heb ben het van PPSC zeker niet cadeau gehad. Dat kon je wel merken aan de opmerkingen van spelers aan het adres van die scheidsrechter. We hadden eindelijk Vrouwe Fortuna ook eens mee". Toch begon het voor de 's- Grav mzandse SV niet zo best. Na een zenuwachtig be gin stond het binnen tien mi nuten reeds op achterstand. Tan Immerzeel die twee klas sen minder stond te keepen als in hei WestJands elftal te gen AZ'67 was de oorzaak van het eerste Schiedamse doelpunt. Bij een voorzet van Ron Carlie riep hij los en miste zelf ook. Hierdoor kreeg Aad Goedendorp een vrije schietkans die hij ook benutte: 0—1. De 's-Gravenzandse SV kwam goed terug en scoorde binnen twee minuten na de eerste treffer reeds de gelijkmaker. Rien Dijkhuizen gaf een voor zet op de vrijstaande Leo Hoogenraad die zeer beheerst inkopte: 1—1. Voor het rust- signaal van de goed leidende scheidsrechter A. Keijzer nam de SV een voorsprong. Een dieptepass van Rien Dijkhui zen werd door Mari Veltman doorgekopt en het was Kees Westerhout die afrondde: 2 l- De SV nam in het tweede be drijf zelfs een grotere afstand van PPSC. De op de rand van buitenspel staande Mari Veltman zette De Sport in de zestigste minuut op een riant lijkende 3—1 voorsprong. On begrijpelijk dat de thuisclub niet wat rustiger ging spelen. Zo moest zelfs Rien Dijkhui zen zijn doelman een keer as sisteren na een vrije trap van Rob de Nijs, die Ton Immer- zeel reeds was gepasseerd. PPSC zag het gelijke spel nog wel zitten en kwam zelfs dichterbij. Hans Vorstenbos scoorde in eerste instantie 3— 2, maar arbiter Keijzer keur de deze treffer wegens een overtreding van een 's-Gra- venzander af. Uit de toege kende vrije schop scoorde good-old Piet van Veen toch de verdiende treffer, 32. Bij beide ploegen was er erg veel balverlies en de Westlan ders plaatsten bijna iedere bal verkeerd. Zat een ieder reeds op de gelijkmaker te wachten, toch was het in het veld gekomen Nico Vermeer, voor Leo de Witt, die de thuisclub in veilige haven bracht. Op een dieptepass was hij er iets eerder bij dan keeper Ben de Berg en scoor de met een lob fraai 42. Vlaardïngen/Schledsm Voetbalprogramma zaterdag 2 juni: FC Vlaardingen—SVV, NoordwijkZwaluwen, Excelsior Maassluis- Oranje Wit, PPSC—Alte- na, DHSBlauw Wit, Lenig en Snel—Hermes DVS, Jong SVVJong FC Amsterdam, Jong Telstar—Jong FC Vlaar dingen. Maandag 4 juni: SWWageningen, SC Amersfoort—FC Vlaar dingen, Xerxes—DHS, Hermes DVSHOV. Schiedam Uiteindelijk werd het dan toch weer Mar tinit, dat de Jan Bijloo-trofee overigens door hemzelf uitgereikt in ontvangst mocht nemen. De overwin ning van het team van Joop Schop (5—2) op SVV kwam eigenlijk al niet meer als een verrassing nadat Martinit, dat twee jaar geleden ook al de eerste prijs binnenhaalde, in zijn finalepoule Groenoord (met 13) en Hennes DVS (4—1) had verslagen. Finalist SVV kwam in de eindstrijd door in zijn fïnaïepiule tnet 5—2 van WF te win - en te gen FCN'66 (I1) etn gelijk spel te boeken. Martinit had in die voor zeer veel toe schouwers gespeelde finale geen moeite met de jubileren de vereniging. Om de derde en vierde plaats greep het favoriet geachte Groen oord naast de „bronzen plak". Na de 44 eindstand bleek FCN'66 vanaf de penal- tystip de zenuwen beter in bedwang te kunnen houden dan het team van coach Kloppers, dat rijn kansen in de poule eigenlijk had ver speeld, omdat Piet Romeijn meer tijd op de strafbank dan in het veld verbleef. Van wege het feit dat het toernooi, dat overigens door de scheidsrechters Ben Kempers, Dick van Ham, Henk ApoL Jan Koelman, Loux. van Her wijnen en Aad de llaay voor treffelijk werd geleid zeer ge slaagd was, mocht de organi serende vereniging '/VK als dank twee prijzenka ten van WF. ontvangen. 0 Drie bekende spelers van Excelsior M» samen goed voor 131 jaar, hebben af scheid genomen van een lan ge actieve periode. Dat zijn Jan Pasterkamp (52), Jan van der Gaag (46). oud-keeper van het Nederlands zaterdag-elf tal, en Hans Nicolai (34). Zondag 24 juni vindt op het complex De Brouckpolder (van VLTC) de vier ciubsont-, moeüng plaats. Daaraan doen mee: ROVS, Maas, VLTC en Holy. De wedstrijden begin nen om 10 uur en eindigen om 17 uur. Jan van Heyningen, de masseur/verzorger van SVV, knoopt er nog één seizoen aan vast. Ondanks het feit, dat hij dit seizoen vele over uren heeft moeten maken. In verband met het 75-ja- rig bestaan wordt de Cor Mal tha-veld loop vrijdag ge houden. En wel voor de der de maal voor de jeugd. Dus voor junioren en pupillen. Zaterdag 9 juni heeft de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging (CO VS, Schie dam), de organisatie van het kampioenschap van Neder land. Aan dat evenement doen veertien korpsen mee. En wel op sportcomplex Bij dorp vanaf 10.30 uur. Tussen nu en 29 augustus kan iedereen tegen het nor male zwembadtarief deelne men aan sport- en spelactivi teiten, die elke woensdag tus sen 2 en 5 uur worden gehou den. De leiding is in handen van ervaren recreatiesportlei ders. Het - pakket bestaat uit: hockey, badminton, handbal, waterspelen, estafettes en an dere sport- en spelvormen. Opvallende bezoeker bij de kampioenswedstrijd van Vlaardingen tegen Monster, was sportwethouder Cees Bot. Bij de zondagclubs ont brak hij echter. Maar hij is dan ook oud-lid van de groen-witten. 0 De voorzitter van RA VA opperde in de bestuurskamer van VFC, dat kampioen werd. de gedachte dat er zeker spe lers moeten worden bijge- kocht, anders is de tweede klasse niet haalbaar. Niemand van het geelzwarte bestuur reageerde... 0 Bij De Hollandiaan treedt Jo van der Vaart als voorzit ter af. Ook Wim Roozenboom is op de algemene ledenver gadering vrijdag 8 juni niet herkiesbaar. Wel zijn dat Marie Struijs en Jan Ver- duyn. Harry Brouwer, de oud voorzitter van KV Vlaardin gen, is bij die club tot erelid benoemd. Hij heeft nu een wissel beker beschikbaar ge steld voor de sportiefste korf balploeg op het toernooi van recreatieteams. 0 Dezelfde korfballers dis cussieerden over het beleid van de redactie, waarbij het accent lag op de verantwoor delijkheid van geplaatste ar tikelen in het weekorgaan. Onvoldoende controle leidt' tot een eigen leven van zo'n redactie en dat komt in vele gevallen het image van de club niet ten goede. Bij de zaterdagclub keren Kees Westerhout en Huib Goos (beiden 's-Gravenzandse SV) op het oude nest terug. Ook Dick van der Pijl hoort daar bij. 0 Uitslagen bowlingcompeti tie in De Kangoeroe: HOB— Bierviltjes 04, Destroyers— Panda 3—1, Ons Genoegen— BTK 3—1, Gladiators—Eagles 3—1, Bad Days—Splits 1—3. Hierdoor is Gladiators kam pioen geworden, gevolgd door Bierviltjes en Eagles. 0 WF dankt de interim-trai ners Aad van Hassel en Jan de Lange, dat zij, in verband met ziekte van Wim Klein, de trainingen tijdelijk hebben waargenomen. Vrijdagavond zal het duo in het zonnetje worden gezet Schiedam Hennie Odijk, de trainer van SVDPW, is door het bestuur op staande voet ontslagen. Hij trachtte jeugdspelers van deze Schie damse club mee te nemen naar zijn nieuwe club VVÖR» die hij het komende seizoen gaat trainen. SVDPW kwam er achter en besloot Hennie Odijk de toegang tot het complex te ontzeggen. Schiedam Met de zomer sporten in zicht zijn de laat ste voetbalwedstrijden ge speeld van het pupillenvoet- bal, rayon Schiedam. Uitsla gen D-elftalIen: SVDPW I— Sparta 3 5; Excelsior 2— SW 2 O-l; URSUS 1— Scbied. Boys 1 5-3; 1PSC 1—HBSS 2 2—1; Demos 1— Sparta 5 4—6; SFC 2—Sparta 5 32; Schiedam 2Sparta 6 22. E-elftallen: Sparta l-_ DVO '32 1 4—1; Excelsior 1- HDVS 1 l—0; HBSS 1— Schied. Boys 1 1—0; Sparta„ 3—URSUS 1 1—1; Schiedam, I—HDVS 3 0—0; HDVS 4— SFC 1 4—0; Sparta 5—HBSS 3 24,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4