SPORT VLTC kampioen Schiedam: dubbele winst O UI neemt met verve afscheid Holy redt zich Verjongd Maassluis onderuit ODO rammelt aan poort van tweede klasse 150 gasten op reünie DWS Groenoord slagvaardig in Zaandam Cor Maltha- veldloop Van zondag naar zaterdag Jeugd VDL grijpt naast eerste prijs De Snaayer zevende MAANDAG 28 MEI 1979 SC/VD/WW7 Vlaardingen/Schiedam Holy heeft zich via een 26 overwinning op Idu- na 2 in de overgangsklas se B gehandhaafd, terwijl VLTC tegen Sobri met een 44 puntendeling kampioen werd van de tweede klasse. De Vlaar- dingers spelen op 10 juni de promotiewedstrijd te gen het eerste team van De Munnïk. De wedstrijd van kampioenskandidaat MAAS tegen Oranje TC 3 werd afgelast en wordt op eerste Pinksterdag in gehaald. KSVV, dat reeds kampioen was, verloor een wedstrijdpunt tegen Zoetermeer 3. VLTCSobri 44 De Vlaardingers kwamen als gewoonlijk met een achterstand uit de singles. Alleen Rinus Koning won. Het ging voor VLTC, dat met 3—5 mocht verliezen om kampioen te worden, de verkeerde kant op toen de damesdubbel uit handen gegeven werd, zodat een 14 achterstand resulteer de. Een snelle herendubbel (6—0, 60) betekende het herstel. De mix Conny Ko ning (weer hersteld na een auto-ongeval); Nico de Jong was het eerste van de baan af (6—3, 6—3) met het vereiste „kampioenspunt", waarna ook Rmus Koning samen met Erne Maat win nend de baan afstapte (7 5, 64). „Hier hadden we met op gerekend. Met zes punten waren we tevreden geweest. We zijn Loes Nee- len dankbaar, dat zij na twee jaar geen competitie gespeeld te hebben, een aantal wedstrijden ingeval len is na de hersenschud ding van Conny", vertelt haar echtgenoot Rinus Ko ning. Iduna 2Holy 26 Holy is door een knappe overwinning aan de degra datie uit de overgangsklas se B ontkomen, hetgeen mede te danken is aan het inzetten van de uit Ameri ka teruggekeerde Berry Jan se voor Benni Vosse- naar. „Het is sneu voor Be nni. maar hij wist vooraf dat Berry in de teamopga- ve stond. En we moesten op resultaat spelen", vertel de aanvoerder Paul van der Berg, die zijn enkel simpel won: 6—1, 6—0. Ook Berry Janse had weinig moeite met zijn tegenstan der (60, 64), zodat na het verhes van de dames, toch met een gelijke stand aan de dubbels begonnen kon worden, hetgeen de Vlaardingers goed afging. Andrea Kwakkel en Conny Lugi wonnen met 63, 6— 3, waarna de herendubbel een 6—1, 63 zege oplever de. Beide mixes gingen ook naar Holy, waarbij alleen Conny Lugt en Berry Jan- se drie sets nodig hadden. Aanvoerder Paul van der Berg: „Conny Lugt heeft zich wonderbaarlijk snel aan het niveau aangepast. Ze speelde immers drie klassen hoger dit seizoen". De eerste man van Holy speelt volgend seizoen met meer voor Holy. „Ik ga per 1 augustus in Alkmaar werken. Ze hebben nu een jaar de tijd om een plaats vervanger te zoeken", ver klaarde hij. Zoetermeer 3KSVV 44 De Schiedammers hebben het eerste puntenverlies geleden tegen Zoetermeer, hetgeen echter van geen belang was voor het team, dat reeds in een eerder stadium kampioen werd en dat meer met het hoofd bij het komende promotie duel tegen Juliana in Hoorn verkeerde. Ada de Mol verloor als enige haar single. De voorsprong kon niet vastgehouden worden in de dubbels, die alleen voor de heren Mike Ver kerk en Just Palm een zege opleverde. ^iiiiimiimiiiiiiiiiiMiiimNMHiiiiiiiHiiiiiiNiiiiiiiimiMiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiroiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiniiiiiiiiiiiiiii^^ O O Schiedam/VIaardingen Het dubbelprogramma heeft voor de honkballers tot redelijke resultaten geleid. Zo won Schiedam tweemaal van Cromti- gers (60 en 3—0) en pakten Holy en SK/Groe- noord elk éénmaal de volle winst SC Holy tegen Wassenaar (3—2 en 2-A) en SK/Groenoord tegen ODIZ/Frogs (36 en 172), Het Maassiuise MSV'71 heeft de eerste ronde van de John Heyt- beker niet overleefd. Het verloor eerder op eigen veld met 910 van Botlek en zag- de uitwedstrijd tegen SK/Groenoord 2 zondag afgelast worden. Schiedam klopte tweemaal het nog ongeslagen Cromti- gers, wat gerust een knappe prestatie genoemd mag wor den. In Krommenie heeft de thuisclub geen schijn van kans gekregen, en werd het een regelmatige 0—6 overwin ning voor de Schiedammers. Eerst in de zesde innings werd de score open gebroken door Jan Stijl 0—2, waarna in de zevende innings Hans van Gaaien, Jur Blomsteet, Cas Oosterveer en Ronald Bol Schiedam op 0—5 brachten. Het werd zelfs nog 06 door een solo-homerun van Rob Stijl in de achtste innings. Ook de return op eigen veld leverde Schiedam winst op (3—0) en werd het uiteindelijk met de aantekening dat de wedstrijd wegens de regen na zes volledige innings gestaakt moest worden door scheids rechter Ebbing. Volgens de reglementen is de wedstrijd toch geldig. Weer zorgde Jan Stijl voor het eerste Schie- damse punt door in de twee de innings de thuisplaat te passeren: 10. De vijfde in nings leverde de eindstand op. Wout Don -geraakt wer per- en Rob Stijl met vier wijd* bevolkten de honken, waarna Hans van Gaaien een daverende hokslag van de knuppel liep vertrekken. waarop zowel Wout Don als Rob Stijl over de thuisplaat konden snellen 30. In de ze vende innings viel de regen met stromen naar beneden en werd de wedstrijd als beëin digd beschouwd. Holy leverde een een keurige prestatie door het sterke Wassenaar eerst op eigen ter rein met 2—3 te kloppen. Holy nam in de tweede in nings een 6—1 voorsprong door Cedric Pierre en twee innings later werd het eerst O2 door Piet van de Markt en direct weer 12. Hans van Berkel zorgde in de zes de innings voor 1—3, waarna Wassenaar niet verder kwam dan 2—3 in de zevende In nings. Ook de thuiswedstrijd van Holy tegen Wassenaar viel in het water, want na vijf volle dige innings hield scheids rechter Leo Krabbendam het voor gezien en moest Holy met een 24 nederlaag naar de kleedkamers, want ook na vijf innings is een honkbal wedstrijd reglementair geldig. Al in do eerste slagbeurt werd de thuisclub op achter stand gezet door Roy Blijden 0—1, waarna een inning later de stand op 1—2, kwam, door toedoen van Ton van Eeden voor Wassenaar en Kees Wim Pijpers kan gerust zijn. Hij heeft het honk op tijd bereikt. Schriek aan Vlaardingse kant met een solo-homerun. Door een vangfout van Aad van de Bergh in het midveld liep Wassenaar in de vierde in nings uit tot 14. Holy kwam door wederom Kees Schriek nog tot 24, waarna de regen spelbreker werd en Wasse naar hierdoor wat gelukkig de winst en de punten mee kon nemen. SK/Groenoord verloor met 3 6 de thuiswedstrijd tegen ODIZ/Frogs door twee Zaan- se homeruns die goed waren voor totaal vijf punten. Voor de thuisclub lagen er alleen punten weggelegd in de twee laatste innings. Eerst verklein de Hans Vroon de achter stand in de achtste innings tot 1—2 en in de laatste slag- beurt deden de Groenoorders nog een vertwijfelde poging de opgelopen 1—6 achterstand in te lopen. Marcel Wesdorp zorgde voor 26 en Erik Zorgdrager kon 36 scoren, maar verder kwamen de Schiedammers niet. In de return hebben de Groe noorders in Zaandam de vloer aangeveegd met hetzelf de ODIZ/Frogs. Met maar liefst 217 in slechts zeven innings, gingen de punten en de winst mee naar Schiedam. SK/Groenoord,gebrand op een revanche en met een ex- celerende Hans Vroon op de heuvel, brak in de derde in nings de score open. Drie honkslagen, tweemaal vier wijd en twee opofferings- stootslagen waren goed voor vier punten van Erik Zorg drager, Martin Wolthuis, Hans Vroon en Jan Switser. In de vierde innings braken de Groenoorders volledig los. Niet minder dan zeventien slagmensen verschenen aan Schiedamse zijde in het slag- perk, elf honkslagen Heten zij van de knuppels komen en na 45 minuten knap slagwerk waren er liefst 13 punten aan het totaal toegevoegd. Hoe- we! ODIZ/Frogs in de zesde innings nog twee punten kan scoren, was SK/Groenoord duidelijk winnaar met 217. Vlaardingcn De laatste competitieduels bij het korfbal be troffen slechts beslissingsduels. De kandidaten daarvoor zijn ODO (promotie naar de tweede klasse} en Harga (degradatie naar de derde klasse). Voor Harga zal De Bermen als tegen stander fungeren. Beide ploegen hebben elf punten en moeten morgenavond strijden voor hun behoud, Plaats is nog niet be kend. Een strijd, die Harga met iets meer zelfvertrouwen te gemoet kan zien dan De Bermen, want in de competitieont moetingen won Harga tweemaal. Voor de Schiedammers is het de laatste kans een halt toe te roepen aan de dalende curve in het wedstrijdniveau. ODI had nog de thuiswed strijd tegen Argento tegoed. Een tegenstander, die geen enkel probleem opleverde. In een rustige partij zomera vondkorfbal won ODI gemak kelijk en overtuigend met 13—1. In de eerste hetft bouwde het Schiedamse team middels treffers van Marlène Olivier, Ria Zeeuw, Chiel Bos en Leon 't Hart een 40 voorsprong op en Argento scoorde toen haar enige tref fer, 4—1. Nog voor rust ver grootte ODI haar voorsprong door doelpunten van ElJy van der Lely, Louis de Vries, Marlène Olivier en tweemaal Leo 't Hart tot 9—1. Na de hervatting nam ODI gas terug en Argento kon ook toen geen enkel wapenfeit daar tegenover stellen. ODI zelf bleef rustig doorgaan met produceren en twee treffers van Dick van der Hoeven en één van Jaap Blokhuis bete kenden het dozijn: 12—1. Het was tenslotte Marlène Olivier, die de eindstand op 131 til de. Hiermee sloot ODI het seizoen duidelijk af en kan volop aan de voorbereidingen beginnen voor de rentree in de top van het Rotterdamse afdelingskorfbal. Gezien de plannen van het bestuur zal ODI de komende jaren een groot deel van het verloren terrein moeten kunnen her overen. De eerste stap daar toe is dit seizoen gezet. In het laatste treffen moest Maassluis in Delft de strijd aanbinden met DES. Door wat blessures had Karei van der Linden wat versneld zijn verjongingskuur doorgevoerd, want het plan om aan het eind van deze competitie en kele jeugdspelers te laten meespelen, werd nu uitge breid. De paar laatste duels kreeg Van der Linden volle dig de kansen. Zeker gezien de inzet van de jongelui was het een succes, maar tevens werd duidelijk, dat het gat tussen Maassluis t en de rest toch wel erg groot is. Gedu rende één helft kon het ver jongde Maassluis wel bijblij ven, maar in de tweede helft moesten de jeugdigen toch afhaken. Tot in het begin van de tweede helft bleef het bij 33, maar daarna trok DES toch aan het langste eind. Het werd een 64 ne derlaag voor Maassluis. Schiedam De jaarlijkse „Cor Maltha" veldoof voor jeugdleden van wordt deze keer vrijdaga vond gehouden met als starttijd 7 uur. De par koersen hiervoor zijn ook nu weer uitgezet op het vel dencomplex en in het sportpark Harga. Organi sator is Joop Smit, die te vens zorgt voor een aan trekkelijk prijzenpakket. Alle jeugdige lopers krij gen bovendien een herin neringstegel. MAASSLUIS Er dreigt bij VDL een grote overloop van spelers van de zondag- naar de zater- dagafdeling. Maar liefst vijf selectie-spelers (Koos Juursema, Sjaak Mallie, Bob Clarke, Harry Huizing en Aad Moerman) willen de overstap maken. Een on gelukkige situatie voor trainer Cor Nieuwenhui- zen, die volgend seizoen geen nieuwe spelers van buitenaf aan zijn selectie krijgt toegevoegd, net verlies zal dus moeten worden goedgemaakt met aanvulling van spe lers uit de eigen jeugd. Maasland ODO heeft in de thuiswedstrijd tegen het al gedegradeerde Warmond niets aan het toeval over gelaten. De Maaslanders wonnen hun laatste competitiewedstrijd erg duidelijk met 7-1. ODO rammelt nu zeer nadrukkelijk aan de poort van de tweede De ere-leden mei de dames van het jeugdteam op hun knie. Sfeervol samenzijn op „Thurlede". Schiedam Dc reü nie in het kader van de jubileumviering van de handbalvere niging DWS is een grandioos succes ge worden. Ongeveer honderdvijftig oud-le den, waaronder zij die veertig jaar gele den de basis vorm den voor de tot een grote vereniging uit gegroeid DWS, waren hiervoor naar Schie dam gekomen. Hier onder bevond zich ook de familie Van Dijck, hiervoor uit Canada overgekomen. Voorts nog leden die momenteel in het buitenland vertoeven en verder uit alle de len van ons land. Namens de jubileum commissie ontvingen Met en Cees van Geene hun gasten aan wie het die dag op het velden- complex aan niets heeft ontbroken, Het bestuur kreeg van deze commis sie namens alle leden een jubileumvlag aange boden die meteen aan de mast werd gehesen. In een op het complex geplaatste grote tent vonden de nodige acti viteiten plaats. Een fancy-fair met tal van attracties waaron der een ballon-wedstrijd voor de jeugd. Het ge heel bracht auizenu gul den op voor de jubi- Ieumpot De muziekve reniging OBK luisterde de Reünie op met een daverende show. Als een sportief onderdeel speelde een veteranente- am van DWS een wed strijd tegen oud-gedien- den van de vereniging Hellas en speelden de welpen enkele onderlin ge wedstrijden. MAASSLUIS Hel jeugdelf- tal van VDL is er niet inge- slaapd om voor de tweede maal in successie het" eigen jeugdtoernooi te winnen. Na dat de finale, met als tegen stander Scheveningen, was geCmdigd in 0-0, moesten strafschoppen de beslissing brengen. Scheveningen deed het van de elf meterstip iets beter, getuige de 3-t score. VDL had de finale bereikt door overwinningen op Hille- sluis, Delft en Zoetermeer. Slechts éénmaal werd er ver loren, maar dat was toen al niet meer van belang. Sche veningen had aan één over winning genoeg om de finale te bereiken. Drie maal werd er gelijk gespeeld. De finale werd overigens ont sierd door het fysieke geweld van Scheveningen en het technisch veel betere VDL bleek, er niet tegen opgewas sen. De zwak leidende scheidsrechter was niet in staat om het allemaal in de hand te houden. Veel te vroeg floot hij daarom maar af voor het einde van de wed strijd. klas, want de op promotie rechtgevende tweede plaats is bereikt. liet wachten is echter nog op de wedstrijd RWR tegen Fluks, waarvan RWR bij winst op gelijke hoogte met ODO kan komen. Wint RWR die wedstrijd, dan moeten ODO en RWR een be slissingswedstrijd spelen. Bij verhes of een gelijkspel van RWR staat de promotie van ODO vast. Maar ook de ver liezer van een eventuele be slissingswedstrijd tussen ODO en RWR heeft nog kans op de tweede klas. Voor nummer drie is er namelijk nog een pr om oti e-beshssmgswedstrij d tegen de nummer drie van de andere afdeling. Voor ODO derhalve goede kansen op de tweede klas, hetzij rechtstreeks of door middel van één of twee be slissingswedstrijden. Tegen Warmond heeft ODO de am bitie dan ook duidelijk ge maakt, ai was het slechte weer nadelig voor het spel. Er werd m een stromende re gen en op een zeer glad en modderig veld gespeeld, maar niettemin nam ODO al snel afstand. Bram Hanemaaijer opende de score (1-0) en nam door een straf worp ook het tweede doelpunt (2-0) voor zijn rekening. Door Gertjan Schol liep ODO weg tot 3-0, maar vervolgens stokte de produktie. Het duurde zelfs tot zo'n twintig minuten na de rust eer er weer gescoord werd. Dat was dan weer door Ge rtjan Schol, waarna Cees van der Vaart, Jan Henk de Vast en Martin Boschma de stand op 7-0 brachten. In de aller laatste seconden wist War mond zowaar de eer nog te redden: 7-1. Den Haag De Vlaardingse atleet Mari de Snaayer (Me tro Rotterdam) beeft bij een wedstrijd over tien Engelse mijlen een zevende plaats be haald. Eerste in Den Haag werd Piet Waan ink (De Spar taan), waarna Neer lauds be lofte Harry Patijn als tweede over de finish kwam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7