B ttlpvr agers bij AC steeds jonger Aarzeling voor vrije sector- woningen I Inbrekers zelfs met bootje op buit af Politie stuit op inbrekers SB „Kind wordt kinds gehouden99 'Geen portable op strand en duin' Niets weg Nosfera tuin Amerika geflopt Zeekadet korps heeft ruimte Westlandse wee vol jus d'o range Rijden onder invloed Bloemendiefjes Aanrijding door vuilcontainer Jeugdbende gooit stenen naar trein Flessen drank besla Bewoner slaapt, brandweer blust j? Twee mannen op de vlucht Borrelaar botst en rijdt door Onwel geworden Inbrekers slaan man DINSDAG 29 MEI 1979 vD.SC.1Wl Vteardingcn „Het is duidelijk dat, zelfs in het jaar van bet kind, aan alle kanten gepro- beerd wordt het „kind kinds te houden", al dus bet Jongeren Advies Centrum (JAC), dat zich ook het afgelopen jaar weer met een toenemend aantal jonge hulpvragers gecon fronteerd ziet. Sociale diensten, merkt het JAC op, werken soms aan die kleinhouding mee door, evenals de kinderbescherming dat vaak doet, over het hoofd van het kind heen beslissingen te nemen. Deze beweringen doet het JAC in het onlangs uitgekomen jaarverslag over 1978. Uit het ver slag blijkt dat de overgrote meerderheid van de hulpvragers afkomstig is uit de leeftijds groep van 15 tot 21 jaar. Toch klopten er het afgelopen jaar nog altijd 37 kinderen, jonger dan 15 jaar, bij het JAC aan om hulp. In het totaal bedroeg het aantal hulpvragenden dat van het ouderlijk gezin weggelopen was 38. Dakloze jongeren, signaleert het JAC, worden dikwijls door de officiële instanties niet in de gelegenheid gesteld zelf hun problemen op te lossen. Dat houdt verband met de financiële afhankelijkheid van een jongere. Om toch een uitkering te kunnen bemachtigen moet hij aan een aantal door de gemeentelijke sociale dienst gestelde voorwaarden voldoen. Eén daarvan is dat hij/zij contact moet hebben op genomen met een officiële hulpverleningsin stantie. Het JAC schrijft: „Meestal is het zo dat iemand plotseling zon der bron van inkomsten 2it. Dit is het enige gegeven dat voor de GSD belangrijk zou moe ten zijn. Het is niet de taak van de GSD om zich met de hulpverlening in te laten of om te gaan beoordelen naar de noodzaak van het uit huis gaan. Het is onverteerbaar dat de GSD als voorwaarde voor financiële onder steuning stelt dat er contact moet zijn met een officiële hulpverleningsinstelling. Een jon gere moet zelf kunnen bepalen of hij hulp van derden nodig heeft en van wie". „Het kind wordt meestal niet echt serieus ge nomen, waar het gaat om zelf mee te kunnen of willen beslissen. Vaak wordt over het hoofd van een kind heen een „behandelings plan" opgesteld dat een eigen leven gaat lei den. Alles wordt daaraan dan opgehangen, het is immers door „deskundigen" opgesteld", 3 aat het JAC op een cynische toon verder. „Sociale diensten d:e een aparte beoordeling scommissie in het leven roepen voor jongeren werken hieraan mee. De wetgever zal nu toch eindeiijk eens de consequenties moeten aan vaarden van de maatschappelijke lealiteit er. meer positieve rechten moeten formuleren voor jongeren. Ook op het financiële vlak. He laas blijkt dit bij het veriagen van de meer- derjarigheidsgrens van 21 jaar naar 18 jaar een wassen neus te zijn. Jongeren worden wel op 18-jarige leeftijd „volwasser.", maar blijven tot 21 jaar financieel afhankelijk van hun ou ders". De Nederlandse Stichting Geluidshinder is een lande lijke actie gestart tegen de geluidsoverlast van draag bare radio's. Uit een onder zoek is de stichting geble ken dat tien procent van alle dag- en vakantierecre anten een draagbare radio meeneemt naar strand, dui nen, bos en heide en daar mee de helft van de ande re recreanten hindert. De groep niet radio-luisteraars tracht vaak juist wat rust en stilte te vinden. De stichting die al jaren actief is onder het motto „Laten we zacht zijn voor elkaar" heeft daarom een nieuw verkeersbord ont worpen met de tekst: „ver boden voor portables". Camping- en strandexploi- tanten of andere onderne- Stichting Geluidshinder: mers in de recreatieve sec- tor kunnen dit bord in de vorm van een grote in rood, zwart en wit bedruk te sticker, gratis krijgen bij de Nederlandse Stichting Geluidshinder. Bij de Delftsë stichting zijn sinds de start dit voorjaar van de publicaties „Laten we zacht zijn voor elkaar" al meer dan' twintigduizend schriftelijke aanvragen om informatiemateriaal binnen gekomen. Het gratis pakket dat belangstellenden wordt toegestuurd bevat een bro chure over geluidshinder, een serie van acht geluids- hinder-stickers en het ver zoek om van de NSG om donateur te worden voor vijftien gulden per jaar. Het adres van de stichting is Postbus 381 in Delft (015-562723). 6 Dit meisje trekt zich van het bord nog niets aan. Vlaardingen Het Zeckadot- korps kan weer enkele nieu we leden inschrijven. Onlangs is het lesprogramma van een aantal nieuwelingen afgeslo ten, zodat er weer een nieuwe opleiding kan starten. De. commandant van het korps, R. G. A. ouwenbroek, weet er alles van. Iedere zaterdagmid- dag is het Zeekadetkorps ac tief aan boord van het korps- I schip „Assam", dat in de Oude Haven ligt langs de Westhavenkade. Inmiddels is ook het pro gramma voor do komende maanden vastgesteld. Aan staande zaterdag, 2 juni. zal met het korpsschip een vaar- instructiedag worden gehou den. Later dit jaar volgt nog een bezoek aan het zeilschip „De Eendracht", een uitwisse- lingsreis naar Engeland en de deelname aan een maritiem zomerkamp in West-Duitsland. Het zomerkamp, dat het zee kadetkorps ook dit jaar weer gaat houden, zal zich aan boord van de „Assam" afspe len. Vlaardingen Negentienhon derd kilogram sinaasappelcon centraat kwam vrijdagmiddag tegen zes uur op de Westland- seweg terecht. Een drum, ge vuld met dit concentraat was kennelijk door het zware ge wicht door een pallet gezakt en opengescheurd. De trekker met oplegger werd tijdelijk op een parkeerterrein in de directe omgeving geplaatst, waarna de brandweer met man en macht aan de slag ging om het wegdek schoon maken. Tijdens deze grote schoonmaak werd het verkeer tijdelijk omgelegd. Vlaardingen Tegen de 33* jarige A.P.D.R, uit Rotterdam werd vrijdagnacht proces-ver baal opgemaakt door de Vlaardingse politie. De man had een personenauto be stuurd onder invloed van te veel alcoholhoudende drank. Hij moest de bloedproef on dergaan. De 24-jarige F.H.D. uit Vlaar dingen kreeg een achturig rij verbod wegens het rijden on der invloed in een personen wagen. Ook bij hem werd de bloedproef genomen. Daar naast moest zijn wagen tech nisch worden onderzocht. Schiedam Twee jonge bloe mendiefjes uit Rotterdam zijn vrijdagavond op de Nieuwe Haven op heterdaad betrapt- De 13-jarige R. van H. en de 15-jarige J.L.M. hadden twee zakken aarde en een bak met planten van de plantenboot die in de haven ligt gesjouwd, (oen zij in hun kraag werden gevat. Nog weinig belangstelling voor de vrije sector woningen in de commandeurspolder. Maasland Hoewel de bouw gestadig vordert, is de be langstelling voor tien vrije sector woningen in de Con- man deurspol der nog niet al te groot. Het zijn woningen in het zogenaamde UW III gebied tweede deel. Behalve deze tien woningen verrijzen daar nog 24 premiekoop wo ningen cn 7 vrije sector wo ningen in de gematigde prijsklasse. Alle woningen worden gebouwd in opdracht van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Gemeentesecretaris A. Voge laar verklaarde zeer recent, dat de belangsteling voor alle drie de typen groot was. Voor de tien duurste woningen ,die rond de 350.000 gulden gaan kosten, blijkt dat toch niet het gevaL Tot dusver meld den zich slechts zeven gega digden, die aan de norm van of vijf jaar ingezetene of vijf jaar economisch gebondene voldoen. Volgens het gemeentebestuur hebben zich wel enkele kandi daten gemeld, die niet geheel aan deze voorwaarden vol doen. Zij komen vooralsnog niet in aanmerking, want het college van burgemeester cn wethouders geeft er de voor- Schiedam „Goed voorberei de inbraken. Vakwerk". Met die termen kan het best om schreven worden, hoe de Schiedamse politie de laatste dagen voor raadselen is ge plaatst. Drie inbraken op verschillen de plaatsen in de stad lever den een buit op van in totaal over de 25.000 gulden. In één geval moeten de daders zelfs gebruik gemaakt hebben van een bootje, want bij het me taalbedrijf van Emka BV aan de Oudedijk bleek een gat in de omheining te zijn gemaakt aan de kant van de Schie. De twee andere inbraken vonden plaats bij het pannekoeken- huisje in het Prinses Beatrix- park en bij de fotozaak van Dixons-Rinck op de Hoog straat. De meest opzienbarende in braak is die bij het metaalbe drijf achterin het industriege bied. Namens Emka deed de 55-jarige Vlaardmger J. Mol aangifte bij de politie: voor ruim 9100 galden is aan ge reedschap gestolen en de hoe veelheid apparatuur moet het vervoer niet gemakkelijk heb ben gemaakt. Vermist worden wel vier snijbranders, twee boormachines, twee slijptol- Schiedam Namens drie scholen tegelijk heeft de 26- jarigc onderwijzer C M. de politie gemeld, dat inbrekers enkele lokalen en de hoof den kamers hebben doorzocht. Er zijn nog geen vermissingen geconstateerd. De schoolge bouwen staan alledrie aan de Burgemeester Honneriage Grotclaan: het zijn de VBO- school, de Prof. R. Casimir- en de Augustinusschool. Van diefstal bleek evenmin sprake na een inbraak in de woning van de 20-jarige J. C. van de P. in de Wattstraat. Wel waren enkele kasten doorzocht en was de inhoud ervan over de vloer verspreid. Vermoedelijk is men met een valse sleutel binnengekomen. In een school aan de Park weg, Liedewijde, richtten in brekers ook alleen maar scha de aan. De 45-jarige leer kracht L. W. meldde de poli tie, dat men via de achterzij de, waar een ruit werd inge gooid, binnen was kunnen ko men. De schade wordt ge raamd op 200 gulden en er is niets weg. len, een knabbelschaar. werk handschoenen, drie gasmeters en wat handgereedschap. De aangerichte schade komt op meer dan 600 gulden te staan. Uit het theehuisje in het Bea- trixpark verdween een zeer kostbare kassa. Het gaat om een splitsingskassa van 12 müie. De toegangsdeur was uit het slot gelicht. De 32-me- vtouw R. J. alarmeerde de politie. Met de foto-, film- en geluids- handel op de Hoogstraat had men het minder moeilijk: de toegangsdeur was nog met hout afgeschermd sinds de vorige inbraak. Uit de aard- van de verdwenen camera's en motorwinders mag blijken, dat de daders geen gewone kruimeldieven zijn. De 20-jari ge winkelier II, J, W. zag als eerste, dat het hout van de toegang verwijderd was. Schiedam De 16-jarige bromfietser F. van L. uit Rot terdam is zaterdag in het No- letziekenhuis opgenomen, na dat hij met zijn brommer bo venop een voetganger was ge reden. Van L, reed over de Burgemeester Knappertlaan in de richting van Vlaardin gen. toen even voorbij het kruispunt met de Van Ostade- laan een voetganger plots het rijwielpad overstak. Van L. had de voetganger, die nog een fiets aan zijn hand mee voerde, niet gezien; het uit zicht werd belemmerd door een vuilcontainer. Van L. liep door de botsing een hoofd wond op. De voetganger man- keerde, op enkele schrammen na, niets. Schiedam De trein van Rotterdam naar Hoek van Holland is vrijdagavond bij station Nieuwland door een jeugdbende met stenen beko geld. Een hoofdconducteur van de NS is, doordat hij vlak bij een ruit stond die met een steen werd versplin terd, gewond geraakt De man kreeg glasscherven in zijn gezicht maar de verwon dingen waren niet van dien aard dat de man in het zie kenhuis moest worden opge nomen. keur aan eerst een nieuwe advertentie te plaatsen. De commissie voor de bedrijven en financiën, die donderdag 31 mei vanaf 4 uur in het ge meentehuis in het openbaar vergadert, wordt gevraag hiermee in te stemmen. Overigens hebben de zeven adspirant-kopers het hen door het Bouwfonds voorgelegde koopkontrakt nog altijd niet getekend. Wel is er een loting verricht voor de keuze. De termijn van optie is door het Bousfonds verlengd, omdat de kopers aarzelend het contra kt tekenen. Die aarzeling is ontstaan door een brief van het gemeentebe stuur. Daarin wordt gesteld dat de kopers de door hen achter te laten woning niet op de vrije markt te koop kun nen aanbieden. De woningen moet tegen de onteigening- swaarde worden aangeboden aan inwoners van Maasland of economisch gebondenen. Deze voorwaarde, vooruitlo pend op de al door de West landraad aangenomen model- vestigingsverordening. is overigens niet gekoppeld aan de koop van de nieuwe wo ning. De nieuwe vestigingsve- rerdening moet trouwens nog door de gemeenteraden van de zeven Westlandse gemeen ten worden aangenomen. Hl (r Hoek van Holland In een winkel op het Hoekse kamp eerterrein heeft de politic ruim honderd flessen alcohol houdende drank in beslag ge nomen. De winkelier, die de kamp winkel exploiteert, heeft geen vergunning voor het ver kopen van alcoholica. Naast hei feit dat hij zijn illegale voorraad kwijtraakte zonder dat daar betaling tegenover stond kreeg hij ook nog een proces-verbaal. Vlaardingen In een woning aan de Willem Barendszoon- straat werd door buren vrij dagnacht een sterke brand lucht geroken. Bij onderzoek door de politie werd inder daad rookontwikkeling in de woning waargenomen. Aange zien er op het aanbellen aan de woning geen reactie kwam, drong politiepersoneel gevolgd door brandweer de woning binnen. Twee m de woonkamer staande stoelen bleken in brand te staan. De bewoner van het pand bleek overigens wel in het pand aanwezig te zijn en werd door de activiteiten in de woonkamer gewekt. De oor zaak van het brandje en het schade bedrag zijn nog onbe kend. 9 Klaus Kinski Los Angeles „Nosferatu" is in Amerika geflopt De vam pierfilm, waarvoor de Duitse cineast Werner Herzog opnamen maakte in Schiedam en Delft, is al na de eerste vertoning- sweek uit de roulatie genomen. Dat is een besluit van de Amerikaanse filmmaatschappij 20th Century Fox. De leiding van de onderneming, die de distributie in dc Vere nigde Staten verzorgt, overweegt nu om de in Europa wel suc cesvolle produktie aan het eind van dit jaar opnieuw uit te brengen. Die tweede poging moet dan begeleid worden door een uitgebreide publiciteitscampagne. Inmiddels is de nieuwe speelfilm van Herzog, „Woyzeck". op het filmfestival in Cannes in première gegaan. Deze produktie heeft de filmer direct na de opnamen van „Nosferatu" in Roe menië o ogenomen. Isabelle Adjani Schiedam Drie jonge Vlaardingers zijn vrijwel di rect na een inbraak in de kantine van Demos door de Schiedamse politie aangehou den. Zij liepen nog in de Sportlaan, toen oen surveil lancewagen van de politie kwam aangereden. In de om geving van de kantine werden enkele messen teruggevonden, die de drie jongens, in leeftijd variërend van 1? tot 19 jaar, advertentie VAN NEUTIGEM KASREGISTERS into/matio v. Neulegem B.V. vondelweg 109 HÜOlN Schiedam Een beschonken bestuurder is vrijdag doorge reden nadat hij op de Koe markt een botsing had ver oorzaakt De 22 jarige Vlaar dmger was zonder verklaar bare reden achterop de auto van de 31-jarige Rotterdam mer C.K. de V. gereden. Nog vóórdat De V. uit zijn auto was geslapt om de aanrijding te regelen gaf de Vlaardinger vol gas, en reed hij weg in de richting van zijn woonplaats. Doordot het kenteken van de Vlaardinger bekend was, wist dc politie zijn adres te achter halen en kon hij thuis wor den aangehouden. Vlaardingen Op de Van Hogendorplaan werd zater dagochtend de 58-jarige J.G, uit Viaardingen terwijl hij zijn bromfiets bestuurde on wel en kwam ten val. De man werd ter observatie in het Hoiy-ziekenhuis opgeno men. hadden meegenomen. Het bleek, dat zij ook enkele pils jes in de kantine hadden ge dronken. Bij Demos waren zij binnengekomen door een ruit uit te lichten. Volgens hoofdinspecteur Piet van de Hengel is de aanhou ding niet zo toevallig; „Dcor al die inbraken in clubhuizen hebben wij de patrouille in onder meer het Hargapark verscherpt", zei hij gisteren. De schade bij Demos is onge veer 50 gut den. Gevlucht Ook bij de firma Kergcr aan de Fokker straat werden in brekers op helerdaad betrapt door de 49-jarige directeur J. Verwater uit Ridderkerk. Hoewel de twee onbekende mannen door hem overrom peld werden, konden zij ont komen door een openstaand raam. De directeur van de elektrotechnische groothandel waarschuwde meteen de poli tie, maar deze kon geen spoor mevr van de inbrekers ont dekken. Er wordt niets vermist. De schade bedraagt 200 gulden. Schiedam De 49-jarige Schiedammer H.S. is in de nacht van vrijdag op zaterdag geslagen toen hij vier dieven, die zich met zijn auto bezig hielden, op heterdaad betrap- te. S. werd vrijdagnacht wak ker, omdat zijn hond fel be gon te blaffen, een blik door het raam teerde de man dat het waakdier niet voor niets had aangeslagen: vier jongens bevonden zich rond zijn auto. S. begaf zich onmiddellijk naar buiten en vroeg wat er aan de hand was. Het enige antwoord, dat S. van de jon gens ontving, was een klap op zijn hoofd. Het viertal nam daarop de benen, de auto bleek door de jongens geopend, de versnellingshand- le was vernield en het dash boardkastje open gebroken. Doordat de man de inbrekers had gestoord was er nog niets uit de auto ontvreemd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5