.scholen buitenlanders vaak uiterst moeilijk v ui Kunsttoneel en handel in een rare gele tent m«w nsBw fiS jseiilieiisl Welkom op onze keukenshow. „Geen interesse van middenstand99 Weinig kansen voor werkloze vreemdelingen iM; TV vat vlam Vijftienjarige chauffeur ge pakt „Bach en zo" Salon des Independants op Broersveld: Lenteprimeur feffgy. -__g)- s rrzëi~7i£2#ï nzzsG&SS&k SieMatic de gezelligste en de beste thuis- De keukens van morgen nu al in huis bij: Diefstallen Rommel markt sroot succes Politie controle Stripmanifestatie: KERKDIENSTEN AGENDA ALARM politie brandweer ambulance VRIJDAG 1 JUNI 1979 SC/VD/WW3 3 De werkloosheid onder buitenlandse werknemers is de laatste jaren sterker gestegen dan die onder de Nederlandse beroeps- v/ngescnooiaen bevolking. Voorat in het werkgebied van het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord zijn de problemen groot van iedere als werkzoekende ingeschrevene behoort er rta tot de categorie van buitenlanders. Dat waren de belang rijkste conclusies uit een rapport, dat de Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt in Zuid-Holland in april heeft uitge bracht Conclusies, die door de directeur van het Arbeidsbu reau, de beer J. van Bent, worden onderschreven. „Het is dik wijls erg moeilijk, om voor werklozen in die groep passend werk te vinden." De werkloosheid in ons land en met name in dit gebied is een gegeven, waar de be roepsbevolking al jaren mee te kampen heeft. De specifie ke problemen van de buiten landse werknemers, die enige jaren terug immers in groten getale zijn aangetrokken om hier de nodige klussen op te knappen, komen meestal niet afzonderlijk naar voren. Toch zijn die problemen er wel de gelijk: de groep buitenlandse werknemers die zonder werk zit is zeker niet gering te noe men. Het is logisch, dat ook zij in de moeilijkheden komen in de moeilijke arbeidsmarkt anno 1979. „Het grootste probleem is bij de buitenlanders wel, dat ze vrijwel allemaal in de catego rie ongeschoolden vallen. En juist in die categorie zijn nau welijks vacatures te vinden, terwijl het aanbod van ar beidskrachten aanzienlijk is. We hebben momenteel zo'n 350 werkzoekende buitenland se arbeiders ingeschreven staan, waarvan het merendeel ongeschoold is. Daarnaast staan er ook nog eens zo'n 350 ongeschoolde Nederlan ders ingeschreven, die ook aan het werk willen. Als je' daarnaast weet, dat er op dit moment bij ons 63 vacatures bekend zijn voor ongeschool den, dat is duidelijk dat het erg moeilijk is om al die mensen aan werk te helpen." Het gevolg van die enorme krappe arbeidsmarkt als het om ongeschooldenwerk gaat is, dat de werkgevers het ar beidsbureau eigenlijk niet zo enorm hard nodig hebben. Ze komen tóch wel aan nieuwe mensen, als dat nodig is. Daarnaast kan men erg selec tief te werk gaan bij het zoe ken naar nieuwe mensen: er is keuze genoeg. „In ons ge bied zijn geen bedrijven, die pertinent de voorkeur geven aan Nederlandse werknemers. Als ze bij ons ook de eis zou den stellen, dat we alleen Ne derlandse werklozen naar hen zouden verwijzen, dan zouden we ook vertellen dat het dan moeilijk wordt hen te helpen. We hebben hier gelukkig niet die toestanden zoals ze enige tijd geleden in Amsterdam aan het licht kwamen. Maar een feit is natuurlijk wel, dat juist bij die onge schoolde arbeiders de pro bleemgevallen, mensen die veel ziek zijn of dikwijls te laat komen, helemaal niet meer aan de bak komen. Maar die groep vind je zowel onder de Nederlanders als onder de buitenlanders", al dus de directeur van het Ar beidsbureau. Taalproblemen Een van de specifieke proble men van werkzoekende bui tenlanders is het feit, dat ze meestal moeilijk zijn in te passen in om- en bijscholing scursussen. Deze program ma's, die de laatste jaren steeds meer gestimuleerd wor den, willen voor Nederlandse werklozen uit de groep onge schoolden nog wel eens een oplossing bieden, maar bij de buitenlanders is dat meestal vrijwel onmogelijk. De heer C- van de Bos van het Ar beidsbureau, die vrijwel dage lijks met buitenlandse ar beidskrachten te maken heeft: ,,De taal- en cultuurproble men spelen bij die bijscho lingscursussen vaak een grote rol. Bij het Centrum Vako pleidingen voor Volwassenen bijvoorbeeld moeten kandida ten eerst een testje afleggen, of ze aan zo'n scholingspro gramma kunnen mee doen. Heel wat buitenlanders ko men zo'n test niet door. om dat ze de taal met voldoende machtig zijn. Het is heel goed mogelijk, dat ze wel degelijk de capaciteiten zouden heb ben. om aar. die cursussen deel te nemen, maar juist vanv/ege dat taalprobleem ko men ze niet aan bod". Toch is het Arbeidsbureau er van overtuigd, dat het aan pakken van de scholing de enige oplossing is voor het probleem van zowel buiten landse als Nederlandse onge schoolden. Al zal het heel wat voeten in de aarde hebben, voor het probleem geheel uit ae wereld is. „Het grote punt is ook, dat ons functioneren toch eigen lijk niet meer betekent dan wat werken in de marge. We kunnen weliswaar iets probe ren te doen aan het aanbod en de kwaliteit daarvan, maar op de vraag hebben we geen enkele invloed. Daar naast wordt het Arbeidsbu reau slechts in 15 tot 20 pro cent van de gevallen inge schakeld bij alle arbeidsove reenkomsten, die per jaar tot stand komen. Al die andere gevallen onttrekken zich aan onze waarneming en daar kunnen we dus ook geen en kele invloed op uitoefenen." fir 0 Jan van haasteren: zelfportret. Schiedam De televisie van de 26-jarige mevrouw T. I. B. is woensdagavond om tien voor nngen plotseling in brand gevlogen, nadat er ver moedelijk kortsluiting in het apparaat was ontstaan. De vlammen, die onmiddellijk na de kortsluiting uit het appa raat sloegen, grepen al snel om zich heen waardoor ook wat omringende spullen vlam vatten. Een complete binnenhuis- brand bleef mevrouw B. Be spaard omdat de brandweer snel ter plaatse was. Met één nevel straal wisten de brand weerlieden het vuur te doven. De schade bleef beperkt tot een uitgebrande t.v, en kleine spulletjes. Het schadebedrag is nog niet bekend. Vlaardingen Surveillerend politiepersoneel heeft woens dagnacht omstreeks één uur een personenauto op Rijks-, weg 20 tot stoppen gedwon gen. De bestuurder van de auto bleek vijftien jaar oud te zijn, evenals de jongen die naast hem zat Beiden waren afkomstig uit Vlaardingen. De bestuurder, R. L,, had de wa gen enkele dagen geleden voor vijftig gulden gekocht Dat bleek een schappelijke prijs te zijn, want de wagen was rijp voor de sloop, De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen Het kamermu- ziekensemble „Bach en zo" en organist Aad Zoutendijk ver zorgen zaterdag tussen 15 en 17 uur het wandelconcert, dat wordt gegeven in de Vlaar- dingse Grote Kerk. Op het programma staan werken van Buxtehude, Walther, Bruhns, Fach, Scheidt, de Grïgny, Bach, Quants, Handel, Tra vers en Guilmont. Het con cert, dat is georganiseerd door de werkgroep Wandel concerten in samenwerking met de Culturele Raad, is gratis toegankelijk. Men kan tussen 15 en 17 uur op ieder gewenst tijdstip binnenwande len en naar believen weer vertrekken. Schiedam Wie vandaag over het Broersveld naar de markt loopt, zal tot zijn of haar verbazing een rare gele tent zien staan tegenover het winkeltje van de 1001 Bazar op nummer 45. En wie goed kijkt zal zien dat in die tent de complete etalage van de 1001 Bazar hangt. Geschil derd, en geen lijn is vergeten. Salon des Independants heet de tent. Een mengeling van schilder kunst, straat-toneel, handel. De vierdaagse tentoonstelling, het optreden of noem het de verkoop, is een project van het Onafhankelijk Toneel, een gesubsidieerd toneelgezelschap uit Rotterdam. Niet van de hele groep. De helft sloot gis teren de voor stellingscyclus van een toneelstuk van Brecht af. Jan Klatter en Gerrit Timmers zijn deze zo mer met de Salon bezig. In Schiedam krijgen ze artistieke hulp van de kunstenaar Al- bert Verkade. „Het lijkt ons interessant om het publiek op straat te con fronteren met het handwerk van de schilder en om het momentane en het theatrale van het zetten van een streep te laten 2ien. Misschien wordt de methode zichtbaar waar mee je een onderwerp te lijf gaat door met z'n tweeén te schilderen en door snel te werken". Maar het blijft niet alleen bij schilderen. Als alle voorwer pen op het enorme doek staan en de etalage compleet is, gaat de verkoop in de Sa lon beginnen. Wie in de win kelruit van 1001 Bazar een leuk hoedje ziet liggen, kan dat kopen- Öp doek geschil derd, ter plekke, door Jan, Gerrit of Albert De prijs is voor alles hetzelfde: vijf gul den. De voorwaarde is echter dat iedere bezoeker maar één voorwerp mag kopen. „De voorwerpen kunnen wor den ingepakt verschillende O Jan Klat ter en Gernt Timmers brengen men mei Al- bert verkaae kunst vreemde wij ze. Dirk Kui per ontwierp waarin gebeuren maten kunnen warden gele verd, kortom we bieden de meest uitgebreide service. Be dorven waren nemen we te rug. We kermen geen koopa vond". Het is de derde week dat Jan en Gerrit berig zijn, dit sei zoen. Een etalage van de kle dingzaak Laura Ashley in Eindhoven, een krantenkiosk, werden al compleet overgeno men. De verkoop was een groot succes. „Het is leuk om alle doeken die we deze zomer schilderen in een grote expositie te gaan verzamelen. Een complete winkelstraat op ware grootte. Dat zou in een museum kun nen. Daar zou je dan ook deze tent neer kunnen zetten en in het museum zelf verko pen. Het gaat niet om het geld. Het gaat om de relatie kunst en kunstverkoop". „Je zou zelfs een deel van een museum na kunnen schil deren en de kunstwerken die daarin staan aan het rau- seumptibliek verkopen". In het programmaboekje staat: „Alhoewel in deze voor stelling voornamelijk geschil derd wordt staan we erop het gehele experiment een vorm van theater te blijven noe men. Een gebeuren dat gepre senteerd wordt als de theate- ract van de sneltekenaar, maar dat de schilderkwaliteit heeft van de snelle schilder- stijl van de impressionist". De echte Salon des Indepen dants werd trouwens opge richt door de tweede genera tie impressionisten. Gauguin en Seurat behoorden tot de oprichters en sinds 1884 is er door de meest uiteenlopende schilders geexposeerd. De Sa lon is vanouds de plek waar kunst werd verhandeld. Jan en Gerrit leerden elkaar kennen op de opleiding voor tekenleraren in Amsterdam. Jan Klatter volgde een oplei ding op de Gerrit Rietvelda cademie in Amsterdam. Dirk Kuiper ontwierp de tent en bouwde hem ook. Die tent wordt van stad tot stad mee genomen in een vrachtwagen. Vandaag en morgen worden de voorwerpen uit de etalage aan het Schiedamse publiek verkocht „Als het weer zo blijft kan het een leuke ver koop worden. Een heleboel mensen hebben ons al aan het werk gezien. Het is voor de voorbijgangers een hele verrassing als ze merken dat het de etalage is." „We hebben altijd veel op straat gedaan, maar de reac ties bij dit project zijn verre weg de leukste. Dat komt misschien ook omdat ze nu zien dat er echt gewerkt wordt. Je presteert iets zich tbaars. Dat is met gewoon to neel wel anders". De vraag of de toeschouwer dit project als toneel zal her kennen, is voor Jan Gerrit en Albert niet belangrijk. De kunst en het contact staan voorop. - rE. R otterdam, Goudsesingei 61,3031 EE Rotterdam Telefoon 010-127700 Doen ma tfm vr 9 00 17 30 ia 'OOO 17 00 Oo koepa-ona 19 00 S» 00 (wsenmomaseo mt mei weners, looawen eneteknaetw Schiedam De 25-jarige vrachtwagenchauffeur P. A. P. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een brandblusser. De poederblus ser, die een waarde vertegen woordigt van ongeveer twee honderd gulden, is volgens P. tussen 24 en 28 mei ont vreemd. De wagen stond toen geparkeerd op de 's-Grave- landseweg. Onbekenden hebben zich meester gemeekt van een handkar, die eigendom is van de 56-jarige Schiedammer G. S. De man had de handkar geparkeerd in de Hoofdstraat in de Gorzen, 's avonds op 29 mei. De volgende ochtend was de kar weg. O Vlaardmgen De rommel markt die op initiatief van de Van Hogendorpschool woens dagmiddag aan de Van Ho- gendorplaan is gehouden is een groot succes geworden. Ten bate van het kinderharte fonds van de Nederlandse Hartstichting werd maar liefst 1482,94 gulden opgehaald. Mede door het zonnige weer gingen oude kinderwagens, bedden, stoelen, kleding, pot ten en pannen en andere za ken die de ouders van de leerlingen van deze lagere school niet meer nodig had den grif van de hand. Vlaardingen Tijdens een in het kader van verkeersveilig heid gehouden controle op de technische staat van onder houd van motorvoertuigen, werden woensdagmiddag op de Westlandseweg ruim hon derd auto's en overige voer tuigen staande gehouden. De Vlaardingse politie moest achtmaal proces-verbaal op maken wegens defecten aan de voertuigen. Eén personen auto moest blijvend uit het verkeer worden genomen. Schiedam „Vooral de de sinteresse van de midden stand heeft de kans onmoge lijk gemaakt om Schiedam vijf weken lang in het zonne tje te zetten". Dat is een van de eindconclusies van Bram Uil en Aad Sprong over de strtpmamfestaite „Voor het le ven getekend?" Winkeliers zijn alleen maar bereid tot een leuke stunt m de binnenstad, als zij precies voorgerekend krijgen hoeveel geld dat in het laadje zat brengen, is de strekking van do kritiek op de middenstand. Ook in het Passagetheater en de Schiedamse Gemeenschap zijn Uil en Sprong teleurge steld. Een slotfeest in de Pas sage hebben zij moeten afge lasten, omdat geen geld bijeen kon worden gebracht om de manifestatie een fees telijk besluit te geven. In plaats daarvan heeft café Qutbus het aanbod gedaan om zijn theaterseizoen met een stripbal te besluiten. Zaterdag is een van de laat ste activiteiten van de strip- manifestatie. Vijf bekende Ne derlandse tekenaars komen 'naar het museumplein: Jan van Haasteren. Piet Wijn, Gi deon Brugman, Bert Bus en Henk Albers. Op het Jacques Urluspiein bij de bibliotheek zal morgenmiddag de spring- snuffel staan, een Juchtding" voor kinderen. VLAARDINGEN GROTE KERK, zaterdag 11 uur Kom zing met ons en doe als wij zondag 10 uur ds. J. Wieman, bed. H. Doop en 17 uur ds. A. v. Zetten, vesper dienst, maandag 9 uur ds. C. Trouwborst. NIEUWE KERK, zondag 10 uur ds. G. F. H. Kelling, bev. lidmaten/H.A. BETHELKERK, zondag 10 uur ds. A. Jumelet en 19 uur ds. G. F. H. Kelling. REHOBOTHKERK, zondag 10 uur ds. J. J. v. Thiel, bed, H. Doop. ICHTHUSKERK, zondag 10 uur Pinksterhoogdienst en 19 uur Alternatieve dienst door ds. W. W. Verhoef, HOLYCENTRUM, zondag 9 uur ds. A. v. Zetten, kinder- nevendierat bed. H.A. en 19 uurds.J, Wieman. DE DEEL. zondag 10,30 uur ds. C. Trouwborst, thema vuur en wind. ZONNEHUIS, zondag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma. HOLYZIEKENHUIS, zondag 9 uur ds. S. Nijdam. DAGKAPEL H. GEESTKER- K/OOSTERKERK. woensdag a.s. 19.30 uur Interkerkelijk avondgebed. O0STERKERK, zondag 10 uur drs. H. Eikelboom en 17 uurds.B. Baak. EMMAUSKERK, zondag 10 uur dr. H. J. Kouwenhoven en 17 uurds. D. Braam. KERKCENTRUM HOLY, zon dag 10.30 uur ds. K. D. v. Kampen, voorb. H.A. en 17 uur dr. H. J. Kouwenhoven. DE DEEL, zondag 9 uur ds. K. D. v. Kampen, voorb. H.A. PNIELKEHK, zondag 10 uur ds. D. Braam en 17 uur drs. F, de Vries, Pemïs. MARANATHAKERK, zondag lö uur ds. B. Baak, voorb. H.A. en 17 uur drs. H, Eikel boom, ICHTUSKERK, zondag 19 uur ds. W. W. Verhoef, Alter natieve dienst, HOLYZIEKENHUIS, zondag D uur ds. S. Nijdam. ZONNEHUIS, zondag 10 uur ds. Y. J. Tiemersma. SIONKERK, zondag 10 en 17 uur ds. D. Rietdijk en maan dag 10 uurds. D. Rietdijk. CHR. GEREF. KERK, zondag 10 en 17 uur ds. B. de Romph, maandag 9.30 uur ds. G- J. v. Rookhurzen. 'REMONSTRANTSE BROE- DERSCHAP, zondag 10.30 uur Prof. dr. H. J. Adriaanse, Den Haag. LEGER DES HEILS, zaterdag 19 uur straatzang, zondag 10 uur samenkomst o.l.v. captain Dick Krommenhoek met het Canadese Stafmuziekkorps, 18.30 uur Openluchtsamen komst en 19.30 uur getuigenis- samenkomst o.l.v. Majoor O. Krommenhoek. SCHIEDAM NED. PROT. BOND. zondag 10.30 uur ds. B. v. Blanken. HAVENKERK, zaterdag 20 uur Co. van Agterberg, zon dag 15 uur Ev. J. Maasbach, H.A. zang Efi Knevel, dinsdag 20 uur mw. W. Maasbach, bidstond en vrijdag 8 j«m a.s, 20 uur G. v.d. Dussen, GEBOUW IRENE, zondag 10 uur ds. D. v.d. Berg en maan dag 10 uur ds. B. M. Mem- den. GROTE KERK, zondag 3 juni v.m. 10.30 uur ds. W. H. Hem mes en n.m. 17.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein, H. Doop. OPSTANDINGSKERK, zon dag v.m. 10.00 uur ds. D. J. Spallng Dzn. BETHELKAPEL, zondag v.m. 9.15 uur ds. S. Tijmstra, ge- zinsdienst AULA PINASPLEIN, zondag v.m. 10.00 uur drs. H. Noorde- graaf. KETHEL ST. MARTINUSKERK. zon dag vm. 9.30 uur ds. P. Ma-- gre, %'iermg H, Avondmaal. DORPSKERK, zondag v.m. 10 00 uur ds. N. J. Flink. DE ARK, zondag n.m. 19.GÖ uur ds. P. Marge, jeugddienst MAASLAND GEREF. KERK, zondag 30 en 19 uur ds. J. J. Sonneveid, maandag 10 uur drie-kerken- dienst m Ned. Hen', kerk. NED. HERV. KERK, zondag 10 en 17 uur ds. H. J, J. Keij- zer, maandag 10 uur drie-ker- kendienst VRUDAG SCHIEDAM Sint Janstoren, Grote Kerk in de Lange Kerkstraat: beiaard concert door Gerard de Waardt In het kader van het Holland Festival. Tussen 20.00 en 21.00 uur. VLAARDINGEN Hollandi age bouw. Oosthaven- kade 42; overzichtstentoonstel ling met werkstukken, foto's en dia's van alle activiteiten van de Vnje Academie. Geo pend: 19.00-22.00 uur, Artoleek, Oosthavenkade 8; kunstuitleen. Geopend: 19.00- 21.00 uur. Harmonie, Schiedamscweg 51, hanngnt georganiseerd door V-A-C- De Flardinga Rijders. Aanvang: 19.30 uur. Kost twintig gulden! ZATERDAG SCHIEDAM Tent tegenover Broersveld 45: Onafhankelijk Toneel met „Salon des Independants". Tijdens de openingstijden van de winkels. Stedelijk Museum, Hoogstraat 112; stnpmamfestaüe. Geo pend: 10.00-17.00 uur. VLAARDINGEN Station Vlaardingen-Oost; 'vertrek van de „atoom-de- monstratie bus" naar Gassel- te. Vertrek 8.30 uur. Stadskorenmolen Aeolus, hoek Schiedamsedijk/Korte Dijk; bezichtiging. Geopend: 9 00-17.00 uur. Bouwspeelplaats, Amsterdam, laan. Geopend: 10.00-16.00 uur. Artoteek, Oosthavenkade 8; kunstuitleen. Geopend: 10,00- 17.00 uur. Visserijmuseum, Westhaven- kade 53/54; permanente ten toonstelling over de Neder landse zeevisserij. Geopend: 10.00-17.00 uur. Kinderboerderij Holywood, Amsterdamlaan. Geopend: 13.30-16.30 uur. Streekmuseum Jan Anderson, Kethelweg 50. Geopend: 14.00- 16.00 uur. Het Heempark, Marnïxlaan. Geopend: 9.00-1 G.00 uur. ,,'t Aards Goed", Korte Dijk 71; tentoonstelling van kera miek en wandkleden van Lu cie Bakker, Meta Neven-Roze laar en Els Postel-Swart. Geo pend: 14.00-17.00 uur. Grote Kerk, Markt; wandel concert door Aad Zoutendijk op het orgel en het kamermu- ziekensemble „Bach en zo". Van 15.00-17.00 uur MAASSLUIS Gemeentemuseum, Zuiddijk 16; expositie Alex Garcia met bronsplastieken" en Gerard Wens ma met aquarellen. Geo pend: 14.00-17.00 uur. Winkelcentrum Koningshoek; haring- en bierfeesten met schuttersgilde en konings- sc hi eten. Olympiahaf, Rozenlaan; skate- boardkam pioenschap pen van Zuid-Holland, Aanvang: 10.00 uur. Grote Kerk; orgelconcert door Feike Asma. Aanvang: 20.15 uur. Nationaal Sleepvaartmuseum, Hoogstraat I. Geopend: 10.00- 17.00 uur. PINKSTEREN SCHIEDAM Café De Quibus, Lange Ha ven 28; Stnpbal onder het motto „om het even ontke tend". Met tekenfilms en Rcg- gea. Aanvang: 20 30 uur. Stedelijk Museum, zie zater dag. VLAARDINGEN Kinderboerderij Holywood, zie zaterdag. Streekmuseum Jan Anderson, zie zaterdag. Visserijmuseum, zie zaterdag. Het Heempark, zie zaterdag. ,,'t Aards Goed", zie zaterdag. Nieuwe Kerk, Binnensingel; Uitvoering door CJV-Bazum- groep. Aanvang: 19.30 uur. MAASSLUIS Gemeentemuseum, zie zater dag. Sleepvaart Museum, zie zater dag. O lympiahai, zie zaterdag TWEEDE PINKSTERDAG SCHIEDAM Stedelijk Museum, 21e zater dag. VLAARDINGEN Kinderboerderij Holywood, zie ïaterdag. Visserijmuseum, zie zaterdag. Het Heempark, zie zaterdag. MAASSLUIS Gemeentemuseum, zie zater dag. medische diénsten? Pinksterweekend Maasland Het a.s. weekend wordt de artsendienst vanaf vrijdagavond S uur tot dins dagmorgen 8 uur waargeno men door dr. P. Noordam, tel. 12035. De weekenddienst der wijk verpleegkundigen wordt waar genomen door zr. M. F. Vree ken, Kon. Jubanaweg 16. teL 15131. Vlaardingen De weekend dienst der verloskundigen wordt waargenomen door. mej. Mostert, W. van Haem- stedestraat 33, tel. 342593; mevr. Trouerbach, Hazelaar- dreef 41, tel. 740595. Schiedam, 26466B. Vlaardingen. 344444. Maassluis, 13333. Maasland, 12375, Hoek van HoUand ,2133. Schiedam. 264848. Vlaardingen. 343333. Maassluis, 13333. Maasland, 12326. Hoek van Holland. 2345. Schiedam,26929é Vlaardingen 344444. Maassluis, 13333. Maasland, 12039 en 12035. Hoek van Holland, 2133.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3