ïïWWmhdex Omwonenden van Bachstraat woest op Welstandscommissie 'Krijgt Empeo meer macht?9 Goedkoper reizen voor CJ P-houders PvdA -werkgroep eist gegevens over Empeo Assam vaart uit Oude ansichten mm lEgALSPEZEE DER VinCHERS Toegezegde schutting afgekeurd PvdA ongerust over plaats in commissie: Dief, inbreker en zakkenroller „Gesneden" op afslag Stadhuis past op zijn tellen College moet inzicht geven DINSDAG 5 JUNI 1979 VDlSCfWW 3 Vlaardingen Na maandenlang touwtrekken tussen bewo ners van de Bachstraat «n de Van Beethovensingel en omge ving enerzijds en de gemeente anderzijds hebben deze week de perikelen rond de schutting, die zou komen achter het speelterreintje aan de Bachstraat een dramatische anti-climax bereikt. De schatting, die er voor moet zorgen dat de omwo nenden niet langer last hebben van vernielende jeugd, die zich regelmatig op het speelterrein vertoont, is door de Vlaardingse Welstandscommissie afgekeurd. Dat gebeurt maandag nadat de gemeente had toegezegd, dat die schutting er definitief zou komen. Het gewraakte terreintje in kwestie ligt aan de Bach straat en de Sweelinckstraat in de Vettenoordsepolder. Al bijna anderhalf jaar geleden werd de gemeente gevraagd, iets te doen aan de overlast, die voetballende jeugd op het -toen nog braakliggende- ter reintje veroorzaakte. Vorig jaar is met bielzen en ander houten materiaal van het ter rein een keurig speelplaatsje gemaakt, maar de vernielin gen aan de aangrenzende tui nen zijn er niet minder om geworden. Bram Vlasblom.' woordvoer der van de wijkvereniging VOP: „De jeugd gaat vanaf dat speelterrein via de heggen en de tuinen van die mensen naar de Van BeethovensingeL Er worden heel wat zaken vernield, terwijl men langza merhand ook genoeg heeft van al dat afval en die troep, die er door veroorzaakt wordL In januari van dit jaar kregen we van de gemeente uileindelijk de toezegging, dat die schutting er inderdaad zou komen. Dat zou een be tonnen afscheiding van 32 meter lang worden en 2,20 meter hoog. Dit schutting zou in overleg met de bewoners worden beschilderd. Na die toezegging hebben we er wei nig meer van gehoord. Toen een van de bewoners iemand van de gemeente belde, om te vragen wanneer die schutting nou geplaatst zou worden, werd gezegd dat men dacht dat-ieer al lang stond." Uiteindelijk kwam de VOP- pers er dan toch achter, dat de zozeer gewenste afschei ding onderwerp van bespre king zou zijn in de vergade ring, die de Welstandscommis sie van de week hield. Telefo nisch werden de omwonenden voor die vergadering ook uit genodigd. „Toen we daar ech ter kwamen bleek het onder werp inmiddels al behandeld te zijn. Die schutting was af gekeurd, omdat dat beton niet mooi genoeg zou zijn. Het zou een houten schutting moeten worden" aldus een boze Vlas blom. De delegatie uit de VOP heeft bij de Welstandscommissie nog wel voor elkaar weten te krijgen, dat de schutting in de eerstvolgende vergadering, over twee weken, wéér behan deld zal worden, zodat men er alsnog zijn mening over kenbaar kan maken. Het is echter nog de vraag, of dié commissie op haar deze week genomen besluit zal terugko men. „En zo lelijk is zo'n schutting niet: als-ie er een maal staat kunnen er klimro zen of andere planten tegen aan, dus over een jaar zie je 'm helemaal niet meer. Het is onvoorstelbaar dat het zo lang moet duren, voor je zo'n simpele voorziening voor el kaar krijgt" En George Deibei, VOP's buurtwerken „maanden gele den had die schutting er al kunnen staan. Toen hebben ze een soortgelijke schutting bij de Laanbaanhallen afge broken. Die is toen zo in een container verdwenen." Het speelterreintje aan de Bachstraat/Sweellnckstraat De betonnen schutting moet op de achtergrond, tegen de heg komen. Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld heeft zich tegen over de PvdA-achterban moe ten verantwoorden voor het feit, dat hij Empeo, de „aan- nemersgigant" die de S.chïe- damse binnenstad wil vol bouwen, een aparte plaats heeft gegeven in de raads commissie voor ruimtelijke ordening. De PvdA komt er nog op terug, tot grote onge rustheid van Zijdeveld. De motie, die vier socialisten indienden om Empeo terug naar de publieke tribune te verwijzen, komt in een vol gende vergadering aan de orde omdat er in de afgelo pen vergadering „zo weinig leden" aanwezig waren. On danks felle kritiek op zijn be sluit hield Zijdeveld al wel vol, dat de positie van de ge meente Schiedam er op ver slechtert, als de projectont wikkelaar uit de commissie zou worden gestuurd. „Met toestemming van Empeo hebben wij, zonder dat daar voor vooroverleg met onze contractpartner nodig was, een discussienota over de bin nenstad mogen maken die af wijk van het bestemmings plan uit 1974. Dat geeft ons weer een heleboel mogelijkhe den met die binnenstad. De enige voorwaarde voor het maken van de discussienota was, dat Empeo in de com missie zou mogen reageren. Het is strijdig met de geest van onze afspraak, als Empeo dat als publiek zou moeten doen. Ik zit met een belofte in de maag gesplitst, en ik wil niet op een koord gaan balanceren door terug te ko men op die concessie aan Empeo," aldus Zijdeveld. Volgens PvdA-secretaris Hans Bakker kan het volstaan, dat Empeo in het vragenhalfuur- tje zijn stem laat horen. De motie wordt dan overbodig. Zijdeveld is daar tegen. Hans van der Vlist interpreteerde het „binnenhalen" van Empeo in de commissie echter heel anders dan de wethouder: „Wij hebben steeds gezegd: Schiedam maakt zelf de plan nen. Empeo bouwt alleen maar. Nu lijkt het echter, als of wij ons verder aan het in- bakken zijn bij die club. Daar voel ik niets voor. Het is een heel bevreemdende nieuwe stap om een belangengroep in de commissie erbij te betrek ken. Wij geven macht uit han den." In juni stc-mt de PvdA-achter- ban erover. Daarna komt de positie van Empeo in de raadscommissie zelf weer aan de orde. In de maanden juni, juli en augustus krijgen houders van een Cultureel Jongeren Pas poort 3,5 gulden korting van de Nederlandse Spoorwegen op de aanschaf van een Tïe- nerToerKaart (geldig voor jongeren van tien tot en met negentien jaar). Met een Tie- nerToerKaart heeft men de keuze vier of acht dagen on beperkt door Nederland te reizen voor 32,50 gulden of respectievelijk 45 gulden. CJP-houders betalen daaj- dan 29 gulden en 41,50 voor. Bovendien kan men met de 'TienerToerKaart voor half geld op alle interlokale buslij nen. Tot en met 31 augustus is er de „waar-valt-wat-te-beleven- lijn" onder nummer 030- 334515. Op dit telefoonnum. mer worden tipe gegeven over pop, sport folklore, cul tuur en andere al dan niet leerzame vermakelijkheden. Eveneens in dezelfde periode is er een korting voor CJP- houders op de aanschaf van de 8-daagse treinabonnement. Met het CJP én de reductie bon gaat men naar het loket van de NS om het betreffen de abonnement aan -te schaf fen. Men is overigens ver plicht om tijdens de reis het CJP én het treinabonnement mee te nemen. De CJP-uitgif- tebureau's in deze regio zijn: V.V.V. Maassluis in het stad huis, V.V.V. Vlaardingen in de Visbank en Provinciehuis Schiedam in de Overschies- traat. Schiedam Het anker, de mast en twee stootkussens van een plezierjacht in de Schie zijn kort na elkaar ge stolen. Daarmee kwam de 49- jarige eigenaar J. E. R. op een totale schadepost uit van 500 gulden. Zijn boot liep ge ringe beschadigingen op. Ingebroken werd eind vorige week bij Maison Van Wijk, de brood- en banketbakkerij van de Rotterdamsedijk, Aan de achterkant van de zaak werd een ruit ingegooid. Uit de kassa verdween. 360 gulden. De 58-jarige J. de W. deed. aangifte bij de politie. Een zakkenroller was even actief in lijn 1. In de tram zat de ?l-jarige dame A. M. de B. uit Schiedam, die tussen de Koemarkt en het Centraal Station van haar damesporte- feuille werd ontdaan, In de beurs zaten enkele tientjes en een giropas. Schiedam Bij een botsing tegen een lichtmast op de af slag Schiedam-Kethel van rijkweg 20 is de 21-jarige Rotterdammer K. F. V, uit een auto geslingerd. Hij be landde in het bermgras, liep daarbij enkele kneuzingen op en kon na behandeling daar van in het gemeentezieken huis de weg naar zijn woon plaats vervolgen. De bestuurder van de betref fende auto had een ander op onthoud: de 19-jarige C. J. B. uit Rotterdam liep geen ver wondingen op, maar het- bleek de politie dat hij kort voor de botsing in Vlaardin gen iets te lang had ritten borrelen- Op het politiebureau onderging hij de bloedproef en kreeg hij een proces-ver baal. De jongeman hing de agenten overigens het verhaal op, dat hij door een andere personenwagen was gesneden, waardoor hij de macht over het stuur was verloren en te gen de lichtmast aan knalde. Maassluis De donderdag 7 juni uit te brengen stemmen voor de verkiezing van leden van het Europees parlement. worden maandagmorgen 11 juni in het stadhuis geteld. In verband daarmee is de ge meentesecretarie van Maas sluis maandag 11 juni tot .13.30 uur voor het publiek ge sloten. Een uitzondering geldt voor het bureau Burgerlijke Stand van de afdeling Bevol king (voor aangiften van ge boorten en overlijden), dat' van 9.00 tot 12.00 uur geo pend zal zijn. Het tellen van de stemmen begint om tien uur en kan, zoals gebruikelijk, door be langstellenden worden bijge woond. 's Avonds is er een in formele openbare bijeen komst, tijdens welke ieder van de Maasslulse verkie zingsuitslagen kan komen kennisnemen. Deze bijeen komst wordt gehouden in het personeelsrestaurant van het stadhuis en begint om zeven, uur. Locoburgemeester J, Smit zal daar een begroeting swoord spreken. advertentie VAN NEUTEGEM KASREGISTERS HOOG AANGESLAGEN RegiMratie*" voorinformatie: /öl\d Haulaaen b.». P Vondaiweg 109 f 1 1 Rotterdam 1l Tel. 010-116566 J 11. Vlaardingen In het Vlaardingse Visserijmu- seum wordt donderdag om 20.15 uur de ten toonstelling Nederlandse vissersplaatsen in oude ansichten geopend. De heer H. K. van Minnen, mede-oprichter van het museum aan de West- havenkade zal de ten toonstelling op die avond inleiden. Schiedam De werkgroep binnenstad van de PvdA eist van burgemeester en wethouders een volledig inzicht in de ge sprekken en briefwisseling, die sinds 1971 hebben plaatsge vonden met projectontwikkelaar Empeo. Aan de hand daar van wil de PvdA-werkgroep de overeenkomst tussen de ge meente Schiedam en de projectontwikkelingsmaatschappij nog eens op haar waarde beoordelen. De eis moet gezien wor den als een poging om de positie van de gemeente bij de plannen voor de binnenstad te versterken. Vier leden van de werkgroep hebben in de vorige ledenver gadering van de PvdA een motie ingediend waarover echter pas in een volgende vergadering gestemd zal wor den. Yvonne Siljee, Joep de Jong, Ton de Vos en Willem Waqué willen met die motie bereiken, dat Empeo niet meer mag optreden als advi seur van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. „Andere belangengroepen zoals bewonersvereniging Sehiedam-Centrum en de stichting binnenstad mogen dat ook niet," aldus Yvonne Siljee. „Empeo hoort gewoon thuis op de publieke tribune. De PvdA-werkgroep draait sinds het begin van dit jaar. Dat hangt samen met de nieuwe activiteiten, die in en rond de Schicdamse binnen stad te verwachten zijn. Over niet al te lange tijd wil wet houder Chris Zijdeveld de eerste paal 'op het Gat van Bolmers geslagen zien. Lang heeft het geduurd, dat op het politieke vlak een werkgroep zich met de bin nenstad bezighield. In het be gin van de jaren zeventig bracht een PvdA/PPR-werk- groep enkele notities uit, maar toen het tot strubbelin gen kwam tussen beide par tijen was die werkgroep tot de ondergang gedoemd. Wel werden in de loop der jaren veel ideeën uit de. notities door gemeentebestuurders overgenomen. Dat is niet ver wonderlijk, want een aantal leden van die oude werkgroep treedt nu op als een gezich tsbepalende ploeg in de Schiedamse gemeenteraad (Nikolaj Dielemans, Herman Noordegraaf, Ton de Vos, Reinier Scheeres). De werkgioep, die binnen de PvdA nu enkele maanden ac tief is, heeft de status gekre gen van fractiesteungroep. Alle PvdA'ers uit de commis sie voor ruimtelijke ordening zitten er in Gé Brouwer, Die lemans, De Vos, Hans van Kleef, Jo Ouwens en Zijde veld) en voorts de indieners van. dc motie over Empeo. Jan Simons, Aad Wiegman, Cees van der Geer, Netty Leeman, Wil Kraan, Hans Bakker, Hans Konings en Bon Schwears Completeren de steungroep. Het opleidingsschip van het Zeekadettenkorps Vlaardin gen, de Assam, heeft zaterdag een eerste tocht gemaakt over de Nieuwe Waterweg naar de Rotterdamse Waalhaven. Daar werd bij het Rotterdamse zus- terkorps de lunch gebruikt, waarna de terugtocht weer werd aanvaard. Vrijdag moest de Assam, die gemeerd ligt aan de Westha venplaats bij de Slavenburg Bank, al naar de Buitenhaven varen. De bruggen over de Oude Haven worden namelijk op zaterdag niet geopend. Zaterdag waren de Vlaarding se Zeekadetten al om negen uur aan boord om zich in hun uniformen te steken. Om half tien volgde de presenta tie van het korps aan het plaatselijke en hoofdbestuur. Tien uur ging het richting Rotterdam de Nieuwe Water weg op. Onderweg kregen alle kadetten de gelegenheid even het stuurrad" vast te houden, uiteraard onder des kundige leiding. Rond het middaguur werd er afge smeerd in de Waalhaven bij het Rotterdamse zeekadetten korps. Daarna werd de terug tocht weer aanvaard. Om vijf uur 's midags arriveerden de Vlaardingers weer aan de Buitenhaven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3