SPORT S treekderby een wanvertoning Excelsior M neemt revanche Wissel Harry Meijboom (20) verslaa tWageningen Aanvallend FC Vlaardingen gestuit tfat Dent Zwaluwen laat in de aanval m SVV dankt Cor Peitsman. Nanlohy op transfei«- lijst Van Nugteren jeugdtrainer SW, Jeugd SVV gelijk WMmï MHBÉI Fout Wim Tijl noodlottig TSB: zesmaal promotie Afscheid Van der Velden kandidaat bij HVO MSV71: alles in eigen hand Sportagenda D JUIN 1 aCVUWW5 Schiedam SW gaaf nrtT «iccoorcf me( cfe h«urfi>V? ran rijn linker spits A drie Nanlohy, die niet naar Schiedam wil verhuizen. De spits, die tussentijds werd aange trokken. traint aüe avon den. behalve op irijdag, bij zijn oude club De Graafschap in DoeUn- chem. De afspraak was indertijd gemaakt dat hij naar Schiedam zou verhuizen SW zorgde daar voor) plus dat er hier een soortgelijke werkkring voor hem was. Bij nader inzien is Xunbhy niet ran plan dat te doen. en heeft zich thans op de trans- ferlijst laten plaatsen. ..Als het zo moet. heb ik weinig aan hem", ver duidelijkt hij zijn stand punt „Ik kan moeilijk accepteren dat hij alleen maar op vrijdagavond hij ons traint Misschien kan hij nog veel beter voetballen, maar dan wil ik een volledig inzicht i van hem hebben". Ook de spelers maken be- zwaar tegen het feit, dat j hij maar een keer op de training is. Vlaardingen Dankzij Cor Peitsman (twee maal) besliste SVV het prestigeduel tegen FC Vlaardingen, maar wat een anti-reclame voor het betaalde voetbal. Er wordt veel gespro ken over negatieve ele menten, die deze be drijfstak in een kwaad daglicht plaatsen, maar realiteit is dat zo'n wedstrijd nauwelijks te verkopen is. In de ogen van de Schiedammers maakt een fusie nauwe lijks kans. Het zou, al thans zaterdag, ook veel moeite hebben ge kost een sterk elftal te formeren. Dit was ge woon een wedstrijd zonder enige vorm van motivatie. FC Vlaardingen had zelfs met de beide ex-DVO'ers Jan Gort en Roel Sentgens een gelegen- hoidsclftal op de been ge bracht, omdat naast dc schor singen van Ronnie de Vos Van Steen wijk. Rem' Duyster en Cees Domen ie, vlak voor tijd Wim Tijl verstek liet gaan door een voedselvergifti ging. Bij SW bleven Ruud van Dijk, Wim de liaan en John Corver met blessures aan de kant. Maar wel bij verrassing wéér met Wim Mulder, een van dc weinigen die een vol doende haalde. Maar die, om dat hij zich niet wilde force ren. na rust werd gewisseld door John Munnik. Het was voor rust voor zegge en schrijve 1500 kijkers allemaal 7.6 plichtmatig, dat FC Vlaar dingen zelfs een drietal kan sen om zeep bracht. Wim Koevermans. één van de weinige uitblinkers als voör- stüpper. zag een kopbal net langs de verkeerde kant van de paal gaan. terwijl even eens een kopbal van Johnnie Jansen uit een vrije trap van Bep de Ruiter een beter lot had verdiend. Bij dit alles hield echter Bas van Noort- wijk, die er in slaagde voor de dertiende maal zijn doel schoon te houden, het hoofd koel. Bekwaam reageerde hij op Vlaardingse acties. SVV stelde, althans voor rust, aanvallend weinig voor. Al leen Adrie Nanlohy glipte in de 23ste minuut vlot langs Krslo Mitrovic, maar dal was dan ook het enige. Jan Gort werd al gauw ingewisseld voor Roel Sentgens, omdat hij moeite had met de snelle, maar improduktieve Cock de Zwart Pas na rust maakte SW dui delijk dat het uit was op een revanche. Die het dankzij gro- coor Bas van den Berg Wim Koever- y, mans als VOOrslopoer bij herhaling in de spits vc Vlaardingse fouten ook prompt op een presenteer blaadje kreeg. Nadat John Munnik dc plaats van Wint Mulder had bezet. Jos Zoetmulder had laten blijken dat hij niet veel meer kan dan een man uitschake len, eiste ..De Peits" dc aan dacht op zich met een gewel dige kopbal, die Toon Eggers knap uit zijn doel ronselde. En terwijl dc wedstrijd op een dieptepunt was, met veel slecht geplaatste ballen en geen tempo, sloeg „De Peits" toe. In eerste instantie sloeg Toon Eggers de bal nog wel uit het doel, maar daarna was het Peitsman. die na rust erg veel ruimte kreeg. Heer en meestert 01. FC Vlaardingen gokte toen op een deling door Wim Koever- mans naar voren te sturen. Er vielen achter grote gaten, waarvan Jan den Tuinder profileerde. Hij soleerde vlot oen onlK'waakt gebied binnen en gaf Cor Peitsman een niet te missen kans: 0—2, Tussen de bedrijven door werd Aad van der Vlist, waarvoor Sparta interesse toont en Hans Eikenbroek had ge stuurd gewisseld voor Fred Meerhof. H'Jiicdam SVV heeft een nieuwe jeugdtrainer aange- rokken. Het is Arie van \"ugleren, speler van LM O en au. deze club ook jeugdtrai- er. Hij is in het bezit van -t C-diploma en volgt Joop •ggemans op, die volgend izoen de amateurs van Feij- linrd onder zijn hoede eft. 'chiedam Het betaalde ,.>ugdelftal van SVV heeft /-.ijn laatste thuiswedstrijd te- jiïu FC Amsterdam met 3—3 gelijk gespeeld. De Schiedam mers namen na twintig minu ien een voorsprong, toen Erik fVisser een afgeslagen aanval nieens verzilverde: 1—0. Kort ,'luama was het al weer ge;- jijk, want André Wetzel, die jn de tweede helft zijn direc- j'e tegenstander Rob Kiebert j nock-out sloeg en daarvoor -i't veld moest verlaten, porde simpel 1—1. Henk Sa- jjri zorgde met een schilto- tènde kopbal voor 21, maar opnieuw kwam Amsterdam langszij. Een minuut voor ^rust knalde Harry Meiboom, )»a een knappe solo, de derde ■Schiedamse treffer in de tou wen. In de tweede helft, die 'veel minder aantrekkelijk -was, werd de eindstand op 3 bepaald. NOORD WIJK Het was duidelijk te merken dat er voor zowel Zwaluwen als Noordwijk niets meer op het spel stond. Beide teams speelden alsof het een partij tje zomeravond voetbal be trof. Dat Noordwijk uiteinde lijk met de winst ging strij ken (32) was volkomen ver diend. De Vlaardingers had den geluk dat de Noordwij- kers bij de stand van 30 duidelijk gas terug namen. Voordien waren de vogels er niet aan te pas gekomen. Vooral de eerste helft was Noordwijk oppermachtig. Keer op keer doken de aan vallers van de thuisploeg op voor het doel van Ab Nijgh, die zijn doel echter met enke le fraaie reddingen schoon hield. Toch kon hij niet voor- komen dat zijn ploeg met de rust al tegen een 20 achter stand aan keek. Eerst was het Jos Smits die Nijgh kansloos liet en vlak voor rust was hel Jaap van Kesteren die de doelman voor de tweede maal het nakijken gaf. Zwaluwen leek rijp voor de slachtbank. Dat vermoeden werd nog eens bevestigd, toen jan Willem Bogers al zes mi nuten nö de hervatting er 3—- 0 van maakte. Noordwijk vond het toen wel mooi cn nam gas terug, Zwa luwen mocht ook eens aan aanvallen gaan denken. On der aanvoering van Jos Buite laar gebeurde dat dan ook. Het resulteerde zelfs in twee doelpunten. Uit een voorzet van Dick Keizerwaard kon Dick van de Berg doelman Cees van de Wiel kansloos la- ten en een tiental minuten la ter was het Jos Buitelaar zelf, die rechtstreeks uit een vrije trap scoorde: 3—2. Verder liet Noordwijk het niet komen. Q-3SS '•Zi-'.&l-te'.k' MAASSLUIS Excelsior M heeft op sportieve manier re vanche genomen op Oranje Wit Werd de ploeg" tijdens de uitwedstrijd weggespeeld, nu werd een regelmatige 3—0 overwinning behaald. De thuisploeg had de gehele wedstrijd een groot overwicht. De uitslag had dan ook vele malen hoger kunnen uitvallen als de lat niet enkele malen ais hindernis in de weg had gestaan. Wout van Vuuren de poneerde als eerste de bal op de lab De terugspringende bal verdween hoog over het doel. Toch zou Excelsior al voor de rust afstand nemen van de tegenstander. Rob van Leeuwen viel de eer te beurt de openingstreffer op zijn naam te brengen. Lies Kardol trok goed uit het midden weg waardoor Van Leeuwen vrije doorgang had. De doelman had verder het nakijken: 1—0. Na de hervatting kwamen de Dordtenaren er niet meer aan te pas. Excelsior ging Onver droten voort met de aanvals golven op het doel van de te genstander. Na een voorzet van Rob van Leeuwen kon Lies Kardol de bal terugleg gen op Wout van Vuuren die doeltreffend afrondde: 2—0. Lies Kardol had pech toen tot tweemaal toe de bal op de lat terecht kwam. Diezelfde Kar dol was het evenwel die de eindstand op 30 bracht. Uit een voorzet van Mentie de Jong kopte hij goed in. Cock de Zwart flitst langs een Wageninger. maar veel rendement leverde dat niet op. Schiedam Grote verrassing gisteren op „Harga", waar SVV in „nieuweling" Harry Meijboom (20) een wissel had, die Wageningen alle illusies ontnam. Met twee secure schuivers, waarop doelman Harry Suvee kansloos was, en het feit, dat Willem II al vroeg zeker was van de vier de periodetitel, was Frans Kbrver snel een geslagen man. Het gaat te ver om Harry Meijboom, een gekoesterd ta lent uit eigen kweek, alleen alle lof toe te zwaaien. In ver gelijking tot zaterdag speelde SVV twee klassen beter.. „Er zat", aldus Pim Visser, „vee! meer energie in de ploeg. Hot overwicht, vooral na rust, werd nu wél beloond. Ge beurt dat niet, dan vervalt de ploeg weer in een ungemoli- veerde houding, zoals zater dag in \laardjngen duidelijk te merk en was". Dat is dan ook rle kwaal the de Schiedammers deze com petitie bij herhaling parten heeft gespeeld. Voor dit ver schijnsel weet Pjir. Visser niet zo één. twee. drie een oplos sing. „Misschien is het een ge wen n i n gs procesmisschien ook verandert dat met de komst van een sterke midden velder". Dat laatste zal wel een illussic blijven, nu SW voor do nieuwe competitie uitgaat van maar 15 16 con tractspelers. door Bas van den Berg Amersfoort Ondanks dat AFC Vlaardingen een sterke l'weede helft speelde, heeft jjiet .een I—1 ruststand niet in ieen zege om kunnen bulgen. jEen fout van gelegenheids- tfriddenvelder Wim Tijl werd «Ie Vlaardingen zelfs fataal, waardoor SC Amersfoort met —1 aan het langste eind ok. Voor minder dan honderd be llende toeschouwers nam de thuisploeg na 25 minuten de leiding, toen Van der Snippe *en misverstand tussen Toon Aggers en Kxsto Mitrovic uit buitte. Rudolf Gardeslen pikte vijf minuten later de bal op hel middenveld op, waarna -hij na een lange solo schuin voor het doel van SC Amers foort kwam. Zijn schot vanaf vijftien meter afstand raakte de binnenkant van de paal en stuitte de goede kant op: 1—1 Trainer Theo Laseroms wis- selde in de rust Rudolf Sent- gens voor Patrick Janssens, dis op de linkervleugel be landde. De wissel noopte de Vlaardingse oefenmeester tot een groot aantal omzettingen in zijn elftal. Zo bemande Joop Molendijk de spits, ter wijl Wim Tijl naar het mid denveld verhuisde. De FC Vlaardingen was in het nieu we concept gevaarlijker dan de thuisploeg, maar een fout van Wim Tijl hij verkeek rich op vijf meter van rijn ei gen doel op Hulshof bete kende een voorsprong voor SC Amersfoort. De Vlaardingers trachtten door meer risico te nemen de gelijkmaker te forceren, waarbij vooral Joop Molen dijk pech had toen hij van twintig meter afstand on houdbaar voor de doelman inschoot. De lat stond de ge lijkmaker echter in de weg. Verder miste een kopbal van Wim Koevermans het doel terwijl Krsto Mitrovic de keeper op zijn weg vond toen hij uit een hoekschop van Frans Stans inkopte. Het aanvallende voetbal van de FC Vlaardingen hield de no-" dige risico's In, hetgeen doel man Toon Eggers met name In de laatste tien minu ten moeilijk werk ver schafte om de marge niet verder uit te laten lopen dan 21. Joop Molendijk werd vijf minuten voor tijd nog vervangen door Jan Gort we gens een knieblessure. Joop Molendijk: op de lat Hoewol Wageningen voor rust een langdurig initiatief mocht volhouden, slaagde het er dankzij ene Bas van Noort- wijk niet in te scoren. Kansen te over voor Gerdo Hazelbek- ke en Jaap van Pelt, die re- gelmatig John Munnik en Jan den Tuinder voorbij stoom den, maar de grijpgrage hun- den van Van Noortwijk pak ten alk-s. Pim Visser glunde ren: „Dat is deze competitie een hele geruststelling zo'n man in doel. Hel scheelt ons zelfs dertig doelpunten". „SVV kwam zelf alleen maar via een vrije trap xran Cor Peitsman (scheert over de Jat) en een solo buitenom van Bart Krcft aan zijn trek ken, té weinig om tot daden over te gaan. Voor de rest liep het middenveld op een sukkeldrafje achter dc gasten aan. Aad van der Vlist moest zelfs weer uitvallen met een knieblessure en werd daarom bijgeschreven op de lijst van langdurig „zieken". Hij: „Vanaf de winterstop heb ik er al last van. Een tijdje rust doet me wel goed, maar flat is nauwelijks mogelijk ge bleken deze competitie. Foto's wvzon niets u:t, zodat nu deze week nog dokter De Bie maar een waar de-oor deel moet vellen". Na rust vestigde Harry Meij boom, nadat hij Aad van der Vlist had vervangen, de aan dacht r»p zich met een sublie me schuiver: 1—0. Wagenin gen schrok zodanig, dat het steeds ontstuimiger gïng spe len. Het duo Steenbergen» /Hoogmoed stond bij tijd en wijle tegen een overmacht van vier a vijf aanvallers, maar volgens Bas van Xoort- wijk was er niets aan de hand. De één na de andere redding, volgde; zelfs een ko gel van Jaap van Pelt op twee meter afstand pakte hij fraai. Toen Meijboom tien minuten later weer uithaalde f20) was het duel beslist. Terwij! Wageningen zich or ganiseerde, Meijboom een be waker gaf, maakte Cor Peits man het werk af met een fraaie kopbal: 30, Zijn zes tiende van dit seizoen... Vlaardingen TSB, de zater dagclub die promoveerde naar de derde klasse, beeft een bijzonder goed seizoen achter de rug. Naast het eer ste team, promoveerde ook het derde elftal, evenals het vierde. Het vijfde werd kam pioen en promoveerde even eens, en dat was ook het ge val met bet zevende elftal. Om niet achter te blijven kwam ook bet achtste team in aanmerking voor promotie. Bi; de jeugd werd het E-elfta) kampioen. Toch baart de jeugd TSB enige zorg, omdat het aantal jongeren niet groot is. Daarom doet TSB een be roep op alle Shell-werknemers en aanverwanten hun kinde ren bij TSB te laten .voetbal len. Vanaf zes jaar zijn ze welkom. Inlichtingen: Leen Bouwmeester. Mendelssohn- plcin 10a, tel. 342139 of A. van de Bosch. Mendelssohn- piein 39a. Vlaardingen Morgenavond neemt zaterdagclub Vlaardin gen afscheid van trainer Wim Koppelaar en assistent John Corver, De selectie van de KNVB-teams wordt om 20.00 uur verwacht In het clubge bouw. Vlaardingen HVO kiest morgenavond een nieuwe voorzitter in de plaats van Jan van ZeLm, die achttien jaar aan het bewind is geweest van deze zaterdagclub. Verder keert A. van der Wal niet meer terug in het be stuur. Wanneer de leden er mee instemmen, zijn dal wel: D. den Boer, G. van der Toom en me vrouw If. Koops. P. on derdelingen is kandidaat voor de plaats van Van der Wal. Voor voorzitter is dat II. van der Velden. De bijeenkomst in het clubgebouw aan de Zwa- nensingel begint om 20 uur. Maassluis MSV*7I heeft de kansen volledig in eigen hand te promoveren naar de eerste klasse. Vanavond staat het duel tussen Germinal en DESV op het programma. In alle gevallen zal MSV'71, dat donderdagavond Germinal aan de Sleendijkpolder krijgt, moeten winnen om zeker te zijn van de eerste klasse. Aanvang 19.00 uur. Dinsdag: Jeugdtoernooi SVV voor E- en F-pupil- len, Harga OliveoD1YS (damcshandbal). Verg. sectie spor. recreatie. Stadhuis Vlaardingen, 19.30 uur. Woensdag: Zomeravond- comp. wielrennen, Ver gulde Handpolder, 19 uur. I-cdcnverg. HC Pollux, Cl. Civiluslaan, 20 uur. Zeskamp SVV (voetbal), Harga. 19 uur. Spirit- Nep tun us 2 (ds.), Harga- laan, 19 uur. Donderdag: SVVSchie dams elftal, ilarga, 19 uur. Afwerking zeskamp SVV (hengelen), Polder vaart, 18.30 uur. JUSV '71— Germinal. Steendijk- polder, 19 uur. Vrijdag: SpiritZwijn- drecht (hs), Hargataan, 19.30 uur. Ho'ly—Groe- noord (hs), Zwaluwen laan. 19.30 uur. Leden- verg. De Hollandiaan, park 't Nicuwelant, 20.15 uur. Ledenverg. Ever green, Merellaan, 20 uur- Huldiging Mahorokan, Koningshof, 20 uur. MSV '71-Zwijndrecht 2 (ds), Steendijkpolder, 19 uur Euro5tars2Holy (ds).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5