SPORT jjila neemt i Opluchting bij Hermes DVS na leegloop waardig afscheid van hoofdkl asse Altena viert feest bij PPSC Goud voor Piet Roozen Zwemmer Dennis van Alphen snelste op de fiets Sportfeest in teken Europese verkiezingen TklUC! Winst op Blauw-Wit, Wim Verhoorn: Geen knieval'''' DINSDAG 5 JUNI 1979 SC/VD/WW6 Schiedam Hetkam pioenschap van de tweede klas werd dan toch in Schiedam beklonken. Zij het niet voor thuisclub PPSC, al speelde het in deze competitie lange tijd een vooraanstaande rol. Tegenstander Altena be schikte echter over het beste cindschot, zodat het de titel ruimschoots toe kwam. Altena zette op „Thurlede" het kampioen schap extra luister bij door PPSC met liefst 0—3 achter te laten. Het deerde PPSC niet. want de kansen waren toch al ver speeld. Wel vervulden de Schiedammers hun sportieve plicht, want Altena heeft het niet cadeau gekregen. Bij tijd en wijle was de strijd soms behoorlijk vinnig. Scheids rechter Van Amcrongen, zijn laatste KNVB-wedstrijd flui teend. had er voor rust zijn handen aan vol. Achteraf zou blijken dat Alte na zelfs bij een nederlaag dc bloemen zou toekomen, want' SSS verloor met 1—3 van Dc Zwervers. Maar dat was uit eraard nog niet bekend, zodat Altena zelf wenste te beslis sen. Voor de rust lukte dal overigens nog niet. want PPSC-doelman Ben de Berg stak in een grootse vorm. De wijze waarop hij na een kwartier een inzet van Leo van Capelie bedwong, getuig de van grote klasse. In de tweede helft moest het zonder de aanwezigheid van trainer Piet de Wolf spelende PPSC (voorhoofdholte-ontste- king) de gasten al snel voor laten gaan. Toen Gerrlt de Ruiter in de vijfde minuut ook langs laatste man Hans Vorstenbos was gekomen, was er voor Ben de Berg geen houden meer aan: 0—1. Hetgeen tot een eerste Alte- na-feest leidde. Waarmee de beslissing van de wedstrijd wel was gevallen, want PPSC maakte het Alte na niet al te moeilijk meer, Altena daarentegen wilde nog wel meer en bleef er hard voor werken. Een nieuwe be loning daarvoor kwam in de twintigste minuut, waarbij Arie Verschoor zich het mid delpunt van een feestende menigte maakte: 02. Het werd vijf minuten voor tijd zelfs nog 0—3 ook, toen Dick van Have de juiste rich ting vond. Nog even moest Altena toen wachten. Toen arbiter Van Amerongen een maal het laatste signaal aan kondigde. ontlaadde zich de vreugde. PPSC keek daarbij met jaloerse blikken toe, maar besefte tegelijk dat het kampioenschap bij de juiste ploeg was terecht gekomen. Schiedam Ook de derde zeskampdag, die SVV hield in het kader van zijn 75-jarig bestaan, heeft bij het' onderdeel wielren nen sport te zien gegeven op een hoger dan normaal recreatief niveau. Het be trof een afvalrace ploe- genkïassement over een parcours met "een lengte van één kilometer. Met als beginpunt de sporthal Margriet om via de Sport- laan de finish te hebben voor de ingang van het SVV-terreïn. In series van vier renners van verschil lende verenigingen, weg geschoten door voorzitter Maarten Elsing, werd er op sportieve wijze gestre den om de punten. Door het terugtrekken var Schiedam en NÓ AD voor dii onderdeel, bleven er nog I teams over, die door de orga nisatie, terzijde gestaan dooi de wielerspecialisten van Har- ga, op vlotte wijze naar een finale werden geleid. De winst was voor Dennis van Alphen van SZC, die voor Peter en Jos van de Meet van WK eindigde. Hierbij zijn ook gelijk de twee vere nigingen genoemd die deze strijd met grote overmacht beheersten en met een totaal van 255 punten ver voor la gen op de teams van FCN'66 en HBSS, die beide 135 pun ten in de wacht sleepten. Ook WF en GSS met 105, als Schiedam Omstreken en PPSC met f15 punten, wisten nog zich te klasseren voor het totaalklassement. Het klasse ment wordt aangevoerd door HBSS met 32 punten, op de tweede plaats gevolgd door VVK met 24 punten, terwijl de derde plaats wordt gedeeld door vijf verenigingen met 14 punten (DHS, WF, Schiedam Omstreken, SZC en SW}. Gezien de belangstelling en het enthousiasme van de deel nemende verenigingen, kan het organiserend comité, waarin zitting hebben Frans Eijkenbroek, Aad en Rob van Dijk en Huib Zandwijk, nu al spreken van een geslaagd ini tiatief. Het vierde onderdeel is voetbal dat mor gen op het SW-veld wordt gespeeld en bestaat uit de on derdelen: doelschieten, dribbe len en balwerpen. Aanvangs tijd is 19.00 uur. DvVe'IGi'lfC SURFSPORTCENTRE, het adres voor deze' razend pupulaire sport met alle grote merken uit voorraad leveroaar. zoali: MISTRAL, SUPERSTAR, WINDSURFER en HIFLY SUfiFSPORTCENTRE.OOk voor WET- SUITS, SURFER-ACCESSOIRES en Recreatie sportartikelen. £±=/- Ook voor surf luien (achter C&A^ Rotterdam Langzaam gleden de emoties weg. De vermoeidheid na het slopende Pinksterweekein- de en natuurlijk het feit, dat er volgend seizoen weer eerste klasse voetbal bij DHS te zien is, had den hun uitwerking niet gemist. Teleurstelling, maar toch ook trots bij de spelers, die toch maar Blauw-Wit zo simpel met 2-4) hadden weggezet en bij Xerxes een knap ge lijkspel (0-01 uit het vuur hadden weten te slepen- „Aanvallend erin, aanval- lend eruit, en met opgehe ven hoofden, hoor", troostte Rob Jacobs zijn jongens al na het duel te gen Blauw-Wit. „Zeven punten uit de laatste vier wedstrijden, ongeslagen tegen de Rotterdamse hoofd klasse, Xerxes, Neptunus en CW, de topscorer van de hoofdklasse in de ploeg Piot Roozen met zeventien goals) on bijna nog een period ^kam pioenschap". Ron Jacobs som de nog eens tevreden de. plus punten van DHS op, dat zijn eindsprint om het behoud ei genlijk net iets te laat is be gonnen. Daar tegenover staan natuurlijk de officiële waar schuwingen, die Jus Sparla, Gerard Pluym, Ferry Holster, Hennie Sla. Sjaak Lemen, Hans Schop, Pim Visser, Ka- rel Doesburg en Herman van Gogh dit seizoen kregen. Aan voerder Sjaak Lemen ver weerde. „DHS heeft nu één- maal de naam. Daar kom je heel moeilijk vanaf. De ande re hoofdklassers .spelen dat veel geraffineerder". Eén van die geraffineerde teams was Blauw-Wit, dat echter zaterdag in Schiedam weinig in te brengen had te gen een gemotiveerd DHS. Na precies tien minuten spelen door Emile Schelvis kreeg hel Schiedamse team een uitstekende kans. maar nadat eerst Robert KoorengO- vel en daarna Piet Roozen doelman Rcné de Bruyn op hun weg vonden, belandde de bal van Cees van Kralingen op de paal. Vijf minuten voor rust was het wel raak. Een vrije trap van Pim Visser draaide om het muurtje heen en via de handen van De Bruyn verdween de bal in het doel. Hoewel de scheidsrech ter het doelpunt in eerste in stantie afkeurde, kwam hij er op advies van de grensrech ter, die wel had gezien dat de Blauw-Wit goalie de bal aan raakte, op terug: 1-0. Deze treffer betekende voor de toch al niet bijster van energie overlopende Amster dammers gelijk dc genade slag. Blauw-Wit. dat ook aan voerder Fred Liefveld naar de kant haalde, kwam er niet meer aan te pas. DHS, op dat ogenblik nog steeds met de hoop op behoud in het ach terhoofd, trok ten strijde. En met succes, want in de zes tiende minuut van de tweede helft mocht Ferry Holster tot tweemaal voorzetten, waarna Piet Roozen de millimeters beschikbaar ruimte optimaal met het hoofd benutte: 2-0. Nol Roozen en Sjaak Lemen protesteren tegen het afkeuren van rie treffer van Pim Visser. Na beraad met de grensrech ter werd d? treffer alsnog gehonoreerd. I maar stuiterend schot voor 3—1, waarna een verkeerde terugspeelbal van Leo van Hage Nelis van der Meer In staat stelde de marge tot een doelpunt te verkleinen. Een kwartier voor tijd stuurde Roy den Hartog zijn linker spits Jeroen Hoovers met een gave pass weg, waarna deze alleen voor doelman Peter Broekhuizen beheerst scoor de. Schiedam „Moet ik als trainer een knieval ma ken? Daar begin ik echt niet aan. Ik ga het - ge woon proberen met jon gens, die werkelijk de in tentie hebben bij Hennes DVS te spelen", aldus trainer Wim Verhoorn na een succesvol Pinkster- weekeinde, dat volgde op een minder geslaagde „transferperiode". Het ge degradeerde Lens werd in Den Haag via twee doel punten van Jeroen Hoo vers met 0—2 verslagen, waarna Hermes DVS in een doelpuntrijk duel ook HOV aftroefde. De zege had, gezien het grote aan tal kansen, echter ruimer moeten uit vallen dan 4— 3. In de perste helft tegen HOV maakte Hermes DVS duide lijk de laatste thuiswedstrijd - waarin voor beide partijen geen belangen meer op het spel stonden - in een monster zege te willen afsluiten. Een pass van Teun - Komaat op Theo Juistenga, die de bal opzij tikte, betekende de inlei ding. Rob van Voorén kon niet meer missen met een leeg doel voor zich. Een com binatie tussen de „Vlaarding- se maatjes", Teun Komaat en Frans Bonman, werd door de laatste doeltreffend afgerond: 2—0. Tien minuten voor rust passie Piet Klepke de bal door het midden, waarna Theo Juistin- ga sneller was dan invaller- doelman Peter Broekhuizen. Hermes DVS liep op een speelse wijze door de Rotter- damse' verdediging heen en de ruststand had dan ook veel ruimer kunnen vallen dan 3—0- Trainer Wim Ver boom: „HOV was rijp voor de slachtbank, de slager ver zuimde echter door te gaan". De trainer had een verklaring voor hel terugvallen van zijn elftal in de tweede helft. „Wij speelden vrij van zorgen. Daarom heb ik de jongens zander opdracht het veld in gestuurd, hetgeen ons in het laatste half uur echter is op gebroken. De doelpunten, die we tegen kregen, waren te wijten aan beoordelingsfouten van de doelman (Tino Huis. kens) en aan ongeconcen treerd sp°l van de achterhoe de". De Rotterdamse aanvoerder, Binnen twee minuten bracht Fred Lezer, die ongehinderd een voorzet van Larivière kon inkoppen, de spanning" u-eer in de wedstrijd terug. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot en de 4—3 zege ten feit was. was „jui chen" er niet meer bij voor spelers en trainer, die een be hoorlijke puzzel op te lossen heeft am zijn team voor vol gend seizoen rond te krijgen. „Er is wel een groot aantal overschrijvingen, maar ik wacht met mijn conclusies tot augustus. In de komende maanden gaan sommige spe lers misschien bij zichzelf te rade of hun keus wel juist is geweest. Het is wel een vreemde gang van zaken, dat mijn spelers het niet hogerop zoeken. Ik ben echter niet van plan aan bepaalde spe lers toezeggingen te doen", ai- dus Wim Verhoorn. Schiedam De officiële ontvangst van deelnemers aan het internationale Pinkster-Jeugdsportfeest in het oude Stadhuis stond voor een deel in het teken van de komende Europese verkiezingen. De nieuwe vlag wapperde aan de voorgevel, terwijl de natio nale vlaggen van de vier partnersteden Esslingen,. Vïenne, L'dine en Schiedam op het voorplein aan de vlaggenmasten waren gehe sen. Ook de teneur van de di verse toespraken was ge richt op de Europese ge dachte, nu hier de jeugd. nauw bij betrokken is. In zijn welkomstwoord, waar voor burgemeester A. J. Lems zich van de Duitse taal bediende, benadrukte hij, dat sport en vriend schap de jeugd van de vier steden tezamen brengt „Voor wie hier voor de eer ste maal komt", aldus de burgemeester, „of een her haling is, hoop ik dat er goede contacten zullen ont staan en dat iedereen pretti ge dagen zal beleven in Schiedam". Officials van de drie gast steden brachten de groeten over van hun stadsbesturen. Voor die uit Vienne trad Eef Collé als tolk op. Zijn Italiaanse collega kreeg hier voor de hulp van een Ne derlands sprekende groeps- genote. Beide woordvoer ders legden eveneens het accent op de hopelijk ko mende Europese eenheid. Als vice»voorzitter van het dagelijks bestuur van de Sportraad sprak ook Arie Verlinde de gasten toe en dankte het gemeentebestuur van Schiedam en verder ie dereen die bijgedragen had aan de organisatie van dit internationale sportgebeu ren, dat meteen al een sfeervolle start kreeg. De heer Lems introduceer de -„De Rijnmondband", die ook in het buitenland grote bekendheid geniet. Alle offi- cials kregen de onlangs uit gekomen langspeelplaat van deze band. Sluitstuk was een optreden van deze Rijn mondband, die vanaf het bordes en op de trappen van het Stadhuis door de gasten werd gadegeslagen en beluisterd. De zeventiende hoofdklasse treffer van Roozen had ech ter niet de laatste mogen zijn. want de twee mogelijk heden die de Excclsior'èO- trainer daarna liet liggen, waren van een zeer hoog ka liber. In de strijd tegen Xerxes, dat nota bene in DHS zijn directe opponent wat betreft dc der de periodetilel vond. waren de ..missers" in aanvallend opzicht juist bij de thuisclub Ie vinden. Linksbuiten Hans de Vries, Cock Haze broek en Ton Rijsdijk faalden allen voor Jos Sparla, al dient daarbij worden gezegd dat de naar Nieuwerkc-rk vertrekken de Sparla zijn faam in alle opzichten waar maakte. DHS, dat bij winst dus een periode- titel mocht gaan halen plus een plaats in de nacompetitie met Blauw-Wit en EDO. kreeg in Rotterdam weinig uitge speeld de mogelijkheden. Een vrijt; trap van Pin» Visser (schifterend gepakt door Peter Brunings). een knappe inzet van Piet Roozen en een schot van Marcel van de Ven voor langs waren dc wapenfeiten van Schiedam sa? zijde in de eerste ht?lft. Ondanks dat Xerxes ook in do tweede* helft de beste kan sen kreeg, bleef DHS als het even kon aanvullend inge steld. Trainer Rob Jacobs, die Ferry Holster voor Herman van Gogh wisselde, paste daarbij zelfs een „truc" toe. Jos Spuria, excellerend in het doel. mocht in dc spits gaan spelen, terwijl de geblesseerde Hennie Sla het veld moest ruimen voor tweede doelman Rob Hoppe. Maar ook dat mocht DHS niet baten. De stunt om als periodekampioen afscheid te nemen van de hoofdklasse, kon, niet worden volbracht. De vertrekkende mensen bij DHS Van links naar rechts Pim Visser, Jos Sparlat, Rob Jacobs en Piet Roozen. Schiedam Vóór aanvang van het due! DHSBlauw Wit heeft Piet Roozen af scheid genomen van zijn actieve loopbaan bij de ploeg uit Kethel. In zijn laatste thuiswedstrijd, die uiteraard ook bet laatste optreden van Rob Jacobs. Pim Visser en Jos Sparlat belekende, scoorde Roozen nog ook en kan in zijn laatste seizoen bogen op dc titel „topscorer van de hoofdklasse". De selectie van DHS bood Piet Roo- zen een gouden ketting aan ter herinnering en naast andere giften waren er bloemen voor het echt paar Roozen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6