SPORT? Dubbele winst voor Groenoord en Holy Gea Lubbers houdt DWS op de been Hans Maasdam karper- kampioen Hermes DVS, onverwacht verlies Frans Bonman weer in genade Homeruns voor Hans Rouss en Ruud Pons Gelijkspel voldoende voor kampioenschap 'V.v v i Hoogendijk eerste SCHSTin Har ga: dieptepunt WOENSDAG 6 JUNI 1979 scrvpmfft Het kampioensteam. Pijnacker Met in het middelpunt Gea Lubbers vier de DWS feest. De Schiedamse dames, die tegen Oliveo slechts aan één puntje voldoende hadden om te promo veren naar de regionale tweede klasse om daardoor de beslissingswedstrijd met UVG te vermijden, hadden in een zenuwslopende strijd een 7—7 gelijkspel behaald. De nervositeit had het team van toes Schaap, waar Gea Lubbers in het Schiedamse doel twee strafworpen stopte en een aantal zeker schijnen de treffers met fabelachtige reddingen voorkwam, danig parten gespeeld. Immers, met een kwartier te spelen leek een 37 voorsprong voldoen de voor de volle winst Het pakte anders uit, boewei de 77 toch nog voldoende was voor het kampioenschap. Ook in de beginfase had DWS het moeilijk, want na de sterke start met veel schoten op het houtwerk was het juist Oliveo dat de belangrijke eer ste treffer op de naam schreef. Acht minuten duurde het voordat DWS zich kon hervinden en binnen drie mi- .nuten zorgden Lmda Koren- 'geve!, Ingrid Korporaal en Lenïe Triel voor een alleszeg gende ommekeer: 1—3. Op dat ogenblik vocht Oliveo weer goed terug, maar in twee minuten tijd stopte Gea Lubbers (eigenlijk nog een ju nior) twee strafworpen. Met een keihard afstandschot te kende Marian Noordwijk voor de 14 ruststand. Ir, de tweede helft ging de strijd wat meer gelijk op. In grid Korporaal benutte een strafworp (1—5), waarna de thuisploeg na een kortstondig offensief de marge tot 3—5 terug bracht Opnieuw knalde Ingrid Korporaal een straf worp 3—6 in de touwen (3—6) ën onmiddellijk daarna teken de in de vijftiende minuut Manan Noordijk voor de ze vende Schiedamse treffer. Het laatste half uur was voor Oh- yeo, dat met horten en stoten bij kwam, daarbij voorname lijk gedwarsboomd door Gea Lubbers. Voor de meeste Schiedammers kwam het eindsignaal met 7—7 dan ook niets te vroeg. Schicdam/VIaardingen Voor de honkballers in de regio was het een goed weekeinde. Dubbele winst voor SK/Groenoord tegen De Geuzen <12—9 en 103) en SC Holy tegen Cromtigers <20 en 83), terwijl Schiedam winst en verlies liet note ren tegen koploper DOS '32 (2—5 en 3—2). MSV '71 tenslotte veegde St. Lodewijk 2 van het veld want het won met maar liefst 20 SK/Groenoord pakte twee maal het Amsterdamse De Geuzen, eerst sloegen de Groenoorders veertien honk- slagen en maandag zelfs vijf tien, waarmee de winst wel verklaard is. Toch zag het er in de eerste wedstrijd lang naar uit dat de winst in Am sterdam terecht zou komen, want eerst in de laatste slag beurt sloegen de Groenoor ders definitief een bres in de Amsterdamse verdediging: 9— 12. AI snel werd een voorsprong genomen in de tweede innings door punten van Ruud Stent ler en Martin Wolthuis 0—2. Maar een inzinking van pit cher Ger Stentler in de vierde innings werd bijna fataal, want De Geuzen maakte maar liefst acht punten en boog hierdoor de achterstand om in een 3—2 voorsprong. Jan Switser nam de pitching over en hield de zaak verder goed onder controle. De Groenoorders vochten ver beten terug en kwamen in de zesde innings op 8—6 door Enk Zorgdrager en Martin Wolthuis op een honkslag van Hans Vroon, cn door Hans Vroon en Gerrit Smit op een twoehonkslag van Jan Swit ser. In de 2evende innings werd do stand gewijzigd in 9—7, eerst door een punt van Erik Zorgdrager en daarna van de Amsterdammer Peter Vos. Toen brak de negende en laatste innings aan, waarin SK/Groenoord de zege bin nenhaalde. Op een honkslag van Hans Vroon liepen Ger Stentler, Martin Wolthuis en Gernt Smit binnen, waarna Hans Vroon en Jan Switser werden binnengeslogen door Erik Zorgdrager: 9—12. Een aangeslagen De Geuzen kreeg geen kans meer in de gelijk makende laatste slagbeurt. Werpers resultaten voor Ger Stentler en Jan Switser (SK/Groenoord) 4410 met 5 fouten en Howard Rafaele, Jo de Lanoi en Ko Gelaudie (De Geuzen) kwamen tot 8— 614 met 5 fouten De return op tweede Pink sterdag op het Holy terrein le verde weer winst op voor het team van coach Toon Fabrie 10—3. De eerste innings bracht 1—0 in de boeken door een punt van Hans Vroon op een tweehonksiag van John de Bruin. Het werd in de tweede innings eerst nog wel 1—1, maar in de ge lijkmakende slagbeurt sloeg SK/Groenoord toe. Erik Zorg drager en Ruud Stentler op een tweehonksiag van Ger Stentler. Ger Stentler en Martin Wolthuis op een honk slag van Hans Vroon, en Hans Vroon zelf op een klap van Jan Switser, lieten de score oplopen tot 7—1. De Amsterdammers scoorden weliswaar weer een puntje in de derde innings, maar Groe noord had het antwoord snel klaar. Enk Zorgdrager, Gerrit Smit en Hans Vroon scoorden Schiedam verloor onnodig van DOS'32 op een daverende driehorvk- slag van Jan Switser en de stand was opgelopen tot 10 2. SK/Groenoord bleek hierna het kruit grotendeels verscho ten te hebben, maar kwam toch niet meer in de proble men. Dat De Geuzen in de achtste innings nog tot 19—3 kwamen, was alleen nog be langrijk voor de statistiek. Werpersresultaten voor Hans Vroon (SK/Groenoord) 12—0— 9 met drie fouten en Ko Ge laudie en Howard Rafaele (De Geuzen) kwamen tot 3—2—15 ook met 3 fouten. SC Holy won tweemaal van Cromtigers, eerst op eigen veld werd het 20 in een zeer snelle wedstrijd. Eerst ïn de zesde innings viel het eerste punt te noteren. Piet van de Mark kreeg vier wijd en werd door Aad van de Bergh naar huis geslagen: 1 0. De achtste innings bracht de eindstand in dc boeken, toen Hans van Bcrkel goed profiterend van de fouten in het veld van Cromtigers de thuisplaat kon passeren 2— En daar bleef het bij, te meer daar de aanval van Cromtigers geen vat kreeg op de worpen van Jaap Breek en slechts tot zegge en schrij ve drie honkslagen kwam. Werpersresultaten voor Jaap Breek (Holy) G—23 met één fout en Nico Dissel koter (Cromtigers) 4—27 met vier fouten. Twet-- P.nksterdsg wonnen de Vlaardlhgers weer, mede door liefst achttien honkslagen, en werd het nu in Krommenie 3—8. De basis werd gelegd in de eerste innings door Wim Pijpers en Hans van Berkel op een tweehonksiag van Cees Schriek, die op zijn beurt werd binnengeslagen door Aad van de Bergh. Piet van de Mark vergrootte de voorsprong tot 0—4 in de der de innings, waarna Cromti gers iets terugdeed in de vier de innings door Joost Damen 1—4, In de vijfde innings werd het wat moeilijk voor Holy, eerst homerde Theo Boermeester, waarna ook nog Martin Theu- nisse scoorde: 34, Jaap Breek nam de pitching over van Jan Lugthart en gaf geen punten meer weg. De Vlaar- dingers Hepen in de zesde in nings weer verder uit. Piet van de Mark homerde solo en Cees Schriek en Ccdnc Pier re werden binnengeslagen door Aad van de Bergh 37. De laatste slagbeurt leverde ook het laatste punt op, want weer Piet van de Mark kwam veilig thuis, nu op een honk slag van Gerard Wapenaar en bracht daarmee de eindstand op 3—8. Werpersresultaten voor Enk Joosse (Cromtigers) 6i18 met 3 fouten en Jan Lugthart met Jaap Breek (Holy) kwamen tot 63 6 meteen foutloos veld. Schiedam moest tweemaal aantreden tegen de ongesla gen koploper DOS '32 en snoepte deze twee punten af. Eerst op eigen terrein verloor Schiedam al onnodig met 2 5. Schiedam werd direct op een achterstand gezet door Wim Kerst 0—1, waarna DOS '32 in de derde en vijfde in nings door wederom ÏVim Kerst en Ed Fok naar 03 liep. De zevende innings had een andere wending aan de wedstrijd kunnen en moeten geven, maar Schiedam ver zuimde door te drukken cn bleef steken op 23, door toedoen van Jan en Rob Stijl, waarna Fred Reijmer onnodig sneuvelde op de thuisplaat. Eén innings later gaf het Schiedamveld twee punten weg door fouten en zorgden Ruud Pons en Enk Meijers voor 2—5. Wel kreeg Schie dam m de laatste slagbeurt nog drie honken bezet, maar geseoord werd er niet meer. Werpersresultaten voor Wout Don (Schiedam) 19—0—8 met vier fouten en Ben Kerst met Enk Meijers kwam tot 10— 57 met 5 fouten. Maandag nam Schiedam re vanche en nam de punten mee naar huis door met 23 te winnen in Rotterdam. Met een in de eerste innings wist Hans van Galen voor Schie dam de thuisplaat te passeren op een honkslag van Harry Reijngoud, maar DOS '32 sloeg direct terug want Hans Rouss homerde en de stand was gelijk: 1—1. In de vierde innings was weer een homerun, nu van Ruud Pons, goed voor een 2— i achterstand van de Schie dammers. gelijk werd het in de vijfde innings toen Gerard de Graaf scoorde op een tik van Rob Stijl 2—2, waarna in de zesde innings Schiedam een \'oorsprong nam van 2—3. Cas Oosterveer bereikte de kussens en een honkslag van Ed Jonkman bracht hem in veilige haven. DOS '32 gaf het niet op en kwam in de laatste slagbeurt nog tot het tweede en derde honk bezet met één man uit, maar werper Wout Don zorg de met tweemaal drieslag voor de eerste nederlaag sinds twee jaar voor DOS '32, en Schiedam nam verdiend de punten mee. Werpersresul taten voor Erik Meijers (DOS '32} 6—0—5 met 5 fouten en voor Wout Don (Schiedam) 82—7 met 1 fout. Schiedam Voor het karperconcours van de hengel- sportvereniging Schiedam en Omstreken zetten zich za terdag in alle vroegte zo'n tweehonderd ervaren kar pervissers rond de vijvers van het Beatrixpark neer. Deze koningen van het zoete water bevissen is een echt geduld werk. Omdat de temperatuur voor de tijd van het jaar bijzonder laag was, pakten veel sportvis sers hun spullen vroegtijdig in en bleven alleen de volharders over die met elkaar 66 karpers lieten regis treren. In lengte vanerend van 35 tot 73 cm per stuk. Een mooie visbuit dus. wat trouwens ook op de eerste visdag het geval was De titel „kampioen van' Schiedam" veroverde Hans Maasdam met een karper van 73 cm lengt»*. 1-1 ij kreeg hier voor de kampioensstandaard cn bovendien een .hengelaar sparaplu als prijs. De meest succesvolle deelne mer was evenwel de Rotter dammer Bram van Brekelen, die maar liefst 12 karpers wist te vangen, goed voor de eerste plaats in het totaalklas sement. De overige tien prijs winnaars waren: naast Van Brekelen met 644 cm karper: 2 J. Brugman 209.5 cm.; 3. H, de Vrijer 183; 4. L. W. van harpe 167.5; 5. mevr. A, van 't Hof 166; 6. W. Hoender kamp 149; 7. A. Overheul 148; 8. H. Harte 143; 9. J. Blom 133.5; 10, W. Verhaal 131; II. G van der Windt met 123 cm. karper. Do prijzen bestonden voor de drie hoogst geklasseerden uit een s ierstandaard en naar rangschikking een keuze uit waardevolle hen gclsportat tri buten en een boekwerk over de hengelsport geschonken door Hins Visser, eigenaar van het pannekoekhuis „De Vijver" in het Beatrixpark. Sfeervolle visstek in Beatrixpark. "Schiedam De cricketers van Hermes DVS hebben door een 24 nederlaag tegen Hercules uit Utrecht een minder florissant uitzicht op het kampioenschap in de eerste klasse gekregen. De Schiedammers, die oor spronkelijk in /utrecht hadden moeten acteren, maar vanwege het terrein naar „Harga" uitweken, hadden alles tegen. Het team van John Bever verloor de toss, waardoor Hermes DVS eerst in het bloedhete veld moest gaan fielden- Het leek in eerste instantie een kwestie van weinig runs, maar nadat bij 80 voor 9 een bal aan de boundery werd gemist, kwam Hercules op een totaal van 133 all out- Met de wetenschap dat de gasten op een zeer sterk veld en bowlers konden bogen, moest Hermes DVS aan bat. Ondanks een score van 34 runs van Henny van Wijk stokte de Schie damse produktie aanzienlijk en bij 91 voor 9 werd de strijd op appél van Ton Stouthandel door de umpires gestaakt we gens de invallende duisternis. Omdat het weer er niet beter op werd, betekende dat tevens het einde van de wedstrijd, die daardoor in een draw eindig de. Hercules had meer runs, dus de bon us punten waren voor de Utrechtenaren. Eindstand Hermes DVS—Hercules 21- aren Van Brekelen met de grootste karper Schiedam Frans Bonman heeft na een gesprek met trainer Wïm Verhoorn weer in het eerste elftal van Her mes DVS gespeeld en heeft bovendien besloten 'in te genstelling tot zijn voorne mens bij de Schiedamse eersteklasser te blijven. Enige weken geleden lagen de standpunten van beiden ten opzichte van Hermes DVS zo danig uiteen, dat een conflict resulteerde, waarbij de trai ner Frans Bouman als „onge wenste persoon" in zijn selec tie bestempelde, terwijl de voetballer zelf na een verblijf van één jaar bij de blauw- wjttcn weer wilde verhuizen. „Je moet een keus doen. Hoofd- en bijzaken moeten goed van elkaar gescheiden worden", aldus de trainer. „Ik heb Frans Bouman de toe stemming gegeven om aan topzaalvoetbal mee te doen, maar niet aan al die kneuter- partijtjes". Schiedam— Budo Sport Schiedam heeft de judowed strijden, in het kader van de internationale sportuitwisse-, ling, met wisselend, succes af gesloten. De Schiedamse ju doka's (in de leeftijd van 14- 18 jaar) wisten het team van het Duitse Esslingen met 76 te verslaan, maar in het duel met Hoogendijk waren de Schiedammers de mindere 4— 6. De Vlaardingse sportschool van Ti no Hoogendijk werd trouwens totaal eerste, want in de strijd tegen de Duitsers was dc stand opnieuw 6—4 in het voordeel van Hoogen dijk, De meisjes uit Esslingen hadden het erg zwaar tegen een combinatieteam uit Vlaardingen en Schiedam en verloren dan ook terecht met 9—6. Maasland Deze week werd er weer geschoten voor dc onderlinge serie, waarvoor op maandag 1! juni wordt afge schoten en op vrijdag 22 juni de prijsuitreiking plaats vindt. De uitslag, korps en vrije baan, is als volgt: L A. Korpel 93-29; P. van Buw ren 89-29; H. J. de Visser 26; J. van Zwïenen 89-28; J.J. Rodenrijs 91-28; W. van Roon 84-23; A. Pelhkaan 97-30; JJ, van Berke] 98-30; J. v.d. Hout 86-28; A.A. Stolk 81-28; A Verboon 78-28; M, P. Hané- maaijer 96-29; A.\V. Bos-78- 29; A. M. Sonneveld 9430; A.H Kap 82-23; H.J. Rietveld 73-26; A. Moerman (Maasland) 90-29; A.J. Robijn 96-30; Jac. v.d. Marei 89-29; A. Poot 72- 26; J. Hanemaaijer 96-30; K. Moerman 92-30; M. KJitsie 84: 28; A.E. Poot 92-28; F. Krul 85-26; K. Rasens 87-30; Sj. Ra- sens 93-29; H. van Nieuwkerk 98-30; D. v.d. Lely 80-23; -R. den Dunnen 73-24; N. Haring 85-27: J.W. Groenewegen 83- 29; W. v.d. Zwan 90-27; -W, Geres 75-24; T. W. den Breejen 78-28; Fr. van Staal duinen 95-30; R. Hunnego 71- 22; H.J. Korpel 91-29; W. Si mons 52-20; J.J. van Buuren 90-30; J. de Vos 93-30; P. Kalkman 95-30; A. Voogt 90- 28; J. van Kapelle 92-29; D, v.d. Marei 94-30; P. van Dorp 84-29; G. M. Dekker 95-29; M. P. Graveland 99-30; M- van Staalduinen 93-30 en J. v.dL Lely 98-30. Schiedam De korfballers van Harga hebben een diep tepunt bereikt door ook op het veld af te dalen naar de derde klasse. In de beslis singswedstrijd tegen De Be nnen kwam het Schiedams® team niet verder dan een verdiende 63 nederlaag. De gasten waren veel fanatieker, terwijl er over Harga een ze kere loomheid hing. D® Schiedammers keken al gauw tegen een 30 achterstand aan, waarna Karei van der Linden tegen scoorde. Het werd door René de Goede 2— 3, maar daarna liep De Be rmen uit tot 6—2. Karei van der Linden gaf ten slotte de stand nog een beter aanzien: 63. Harga degradeerde nu in enkele jaren tijd vanuit dc eerste klas, zowel op het veld als in de zaal, naar de derde klasse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6