Frans Vermeulen verricht loting Waterwegcup om Surfen om de grote priis van liet RN SPORT Aad van Asten voorin I NachtwandStochl in De Hoek Open Schiedamse kampioenschappen op Kralingse Plas Laseroms blijft bij Viaardingen Hengelnieuws Veld van Martinit opgehoogd Fancy-fail* Viaardingen levert 4500 gulden op DIRKS DERDE Toernooi Unitas '63 Binnen drie minuten surfklaar Viaardingen Als één van de activiteiten stond er bij Viaardingen een Fancy-Fair op het programma, georganiseerd door enkele jeugdleden en tot een succes gemaakt door de en thousiaste medewerking van leden. Eén van de hoogtepunten was wel de landing van twee parachutisten op het terrein van de kor/bal vereniging. Tevens werd de loting verricht voor de poule-indeling van de Waterwegcup. Een toernooi, dat dit jaar voor de vierde maal wordt georganiseerd om de Waterwegcup, beschikbaar gesteld door deze krant De vertrekkende coach van Viaardingen verrichtte de trekking en zorgde voor de volgende indeling. Poule I; ODI en Harga int Schiedam. Spirit uit Viaardingen en ODO uit Maasland. Poule II: Oranje Nassau uit Viaardin gen,' Maassluis, Dijkvogels uit Maasdijk en HSV '46 uit Hoek van Holland. Poule UI: Succes uit Schiedam, Viaar dingen, Velto uit De Lier en ONDO uit !s-Gravenzande. Het toernooi wordt 18 augus tus op het veld van HSV in Hoek van Holland gehouden. Met name lijkt het een goede graadmeter voor verschillende verenigingen, want door de versterkte promotie heeft het Waterweggebied" opeens een aantal tweedeklassers erbij gekregen. Daarnaast is geble ken, dat het niveauverschil steeds minder wordt en daar om is van een uitgesproken favoriet geen sprake. Uitgaan de van de resultaten van het afgelopen sekoen lijkt Viaar dingen toch weer tot de se rieuze kanshebbers te beho ren. Zeker gelet op de ambitieuze plannen, die de coming man Hans Taal in zijn gedachten heeft. Heeft Viaardingen in de „Vermeulen-tijd" al ten zeer duidelijk beleid uitge stippeld, nu lijkt de periode om de puntjes op de i te gaan zetten zeer nabij. Nu reeds zijn de richtlijnen be kend en heeft Viaardingen over de gehele linie selectie teams. Een redelijke waar borg voor een goede door stroming. Maar ook andere verenigin gen hebben toch wel duidelij ke plannen voor de toekomst, zo wü ODI binnen drie jaar een groot deel van het verlo ren terrein heroverd hebben en weer op districtsniveau te rug zijn. Ook heeft Ton Sahli zijn plannen voor het komen de jaar gemaakt en daarin zit ook een meer prestatie! beeld in. Na een jaar experimente ren wil hij nu duidelijk een stijgende lijn gaan zien in het spel. Voor de kersverse twee deklassers zal vooral het handhaven een belangrijke taak zijn. Terwijl Karei van der Linden bij Maassluis ook duidelijk bezig is met de jeugd klaar te maken voor het grote werk. Bij Oranje Nassau zijn nu alle ogen weer gericht op Maarten Goetsch, men ver wacht van hem niet direkt wonderen, maar wel veel. Want duidelijk is dat Oranje Nassau met zo'n grote achter ban toch wel beneden zijn stand speelt. Men beschouwt dan ook het afgelopen seizoen als een verloren seizoen 'en wil zo snel mogelijk weer om hoog. In vergelijking met voorgaan de toernooien is er een veran dering opgetreden. Om een wat ruimere opzet te verkrij gen zijn ditmaal ook de West- landse verenigingen ONDO en Valto uitgenodigd. Voor hen. is het een goede graadmeter, vooral ONDO maakt kennis met teams waar het in com petitieverband bijna nooit te gen speelt Al met al moge lijkheden genoeg voor een goed toernooi en een stuk propaganda voor de korfbal sport in de regio Waterweg enhetWestland. cc14.6e door'Emïle Schelvis Schiedam Zondag is het zover. Dan houdt sportschool Peter La- fenvaard, in samenwer- ing met Koos Wijen hoven van Surfing In ternational Sport, in Rotterdam op de Kra lingse Plas de eerste open Schiedamse surf- kampioenschappen. De eerste prijs is een grote wisselbokaal, die be schikbaar gesteld is door het Rotterdams Nieuwsblad en voor de eerst aankomende Schiedammer heeft Pe ter Lagerwaard zelf ook nog een prijs uitge loofd. Verder kunnen de deelnemers rekenen op bekers van de twee de tot en met de vijfde plaats. „Het is duidelijk, dat dit ini tiatief is bedoeld de surfsport te promoten'*, aldus Peter La gerwaard, die zich naast zijn eigen sport-en sauna-instituut in Schiedam ook op de surf sport toelegt. „Het is de be doeling dat de mensen en thousiast worden. Ik ga het elk jaar organiseren en zeifs wil ik dan een surfclub op richten. Ik kan de mensen alle informatie geven over surfen, want behalve de ver koop van surfplanken en toe behoren, ben ik er zelf ook helemaal gek van. Je hebt grote kans dat ik zondag ook zelf in Rotterdam op de plank sta". „Een te gekke sport", bena drukt Peter Lagerwaard nog eens. „Iedereen kan het leren zonder dat je nu direct voor duizenden guldens materiaal moet aanschaffen. Je hoeft ook niet te kunnen zeilen om te kunnen surfen. Gewoon met vallen en opstaan leren krijg je de smaak te pakken. Ik ook. Als het even kan sta ik op de plank. Ik heb door mijn sportschool natuurlijk weinig tijd beschikbaar, maar soms ben ik niet te houden. Ik heb voor mijn vrouw laatst een zeilbootje gekocht, maar ik denk er hard over zo snel mogelijk weer een plank aan te schaffen". „Gelukkig is de plank geac cepteerd als een vaartuig, dus van een minderwaardig heidcomplex is geen sprake meer", gaat Peter Lagerw aard vol vuur verder. „De surfsport is niet meer te stoppen. Over 2 3 jaar zijn de plassen overvol met voor al recreatiesiufers. De echte sportsurfers vinden hun weg toch wel op zee bijvoorbeeld, want in Amerika -de wereld kampioen Robby Naish bij voorbeeld- doen ze bijna niet anders. De markt wordt dan ook steeds groter. De ontwik keling is niet meer te stop pen. Het is zo makkelijk; je kunt je plank overal mee naar toe nemen en binnen drie minuten ben je surf- klaari'. Het idee van surfkampioen- schappen van Schiedam was eigenlijk eerst nog een utopie- Peter Lagerwaard bekent: „In Schiedam is het nog weinig bekend. Daarom heb ik er ook de open Schiedamse kampioenschappen van ge maakt voor alle categorieën surfplanken. Zo is de inschrij ving (vanaf 10.00 uur zondag 17 juni bij het hertenkamp aan de Plas) ook veel groter en kun je de mensen wat meer bieden. De verwachting is hoog gespannen, want je ■weet nooit wat -er van buiten af komt Er zijn natuurlijk niet zo gek veel grote surf- wedstrijden in ons land. „Voorinschrijving is telefo nisch mogelijk bij Peter La gerwaard, Lange Haven 41, Schiedam (tel: 269550), ook is daar alle informatie te krij gen. Viaardingen Theo Laseroms heeft alsnog besloten niet op het aanbod van FC Dord recht (het tegenwoordi ge DS'79) in te gaan. Wanneer dat wél het geval was geweest, had het bestuur van FC Viaardingen aangedron gen op een afkoopsom, omdat hij zijn contract al heeft getekend. DS'79 voelde daar echter niet zo veel voor. Intussen doet-FC Viaar dingen pogingen om zo snel mogelijk aan zijn verplichte vijftien con tractspelers te komen, een eis van het budget bewakingsinstituut (BBI). Enkele spelers hebben al laten weten hun contract niet te ac cepteren, ofschoon dat aangepast is aan de nieuwe CAO, die van toepassing is geworden. De „weigeraars" zijn: Wim Tijl» waarvoor nog steeds Excelsior interes se heeft, Ted Hessling, die door werkzaamhe den dit seizoen vrijwel niet b.eft gespeeld. Ron nie de Vos Van Steen- wijk en Ronnie Schrier, die intussen is gestopt. FC Viaardingen heeft intussen interesse in Aad Teijl van Excelsior en is van plan een nieu we keeper te contracte ren, nu Schouten van Cud-Beijerland heeft af gezegd. Het heeft zijn keus al laten vallen op Rob Remmerswaa! van FC Den Haag, de doelman van het C-elftal, die een contract zou moeten krijgen. Verder is FC Viaardingen in de markt voor een terug keer van Cees Bouman, ter versterking van het middenveld. De eventue le aankopen zijn echter wel afhankelijk van het aantal contracten, om dat die de vijftien niet te boven mogen gaan. Vanavond is er een af rondend gesprek met aanvoerder Krsto Mitro- vic. De situatie is zo, dat hij graag wil blij ven. zelfs voor twee sei zoenen, „maar zal dan wel", aldus Jan Vilijn, bestuurslid van FC Viaardingen, „wat water bij de wijn moeten doen". Wanneer dat er inderdaad in zit. zal FC Viaardingen niet op zoek moeten naar een nieuwe laatste man. Viaardingen De wielren ners van De Coureur deden weer van zich spreken. Ri chard Meeldik in het Lum- burgse Epen, waar de Neder landse kampioenschappen voor veteranen werden verre den. In een veld van 126 ren ners, kwam hij als 15e over de meet. Eerder startte hij in Auster- litz voor een internationale wedstrijd voor veteranen en eindigde op een zesde plaats. Amateur Aad van Asten fi nishte in iïonselersdijk als 14e in een koers over hon derd kilometer. In Groot Am- mers klasseerde hij zich als vijfde in een wedstrijd over 85 kilometer. Eveneens 100 kilometer kregen de 80 ama teurs te rijden in Nieuwer- kerk n/d IJssel. Peter Heijster werd hier vijfde, Van Asten tiende met John Meijer op de elfde plaats. Peter Onk nam in Oud-Be- ijerland deel aan een wed strijd voor liefhebbers over 40 kilometer. Van de 90 renners eindigde hij op een twaalfde plaats. Veteraan Sjaak Koe vermans kwam in Prinsen beek aan de start voor een veteranenwedstrijd over 40 kilometer en finishte 'op een eervolle derde plaats. Viaardingen Ongeveer 70 sportvissers schaarden zich langs de Leidse Vliet voor het eerste concours in de clubserïe van de VUB, raet als inzet het kampioenschap 1979. Het weer was van dien aard, dat vooral de brasem en bliek het goed deden het geen leidde tot goede vang sten. In het korpsklassement eindigde De Graskarper uit Rotterdam met 9 piaatsing- spunten cn 12,725 gram vis op de eerste plaats. De vier van Weverskadp II (Maas sluis) werden met 13 punten en 10.360 gTam tweede. Over ige klasseringen: 3. Vroeg in de Morgen, K'dam 17-9820; 4. 't Westen 18-8900; 5. Wevers kade I 20-8300; 6. 't Aivertje 24-6530. Persoonlijk winnaar was de Rotterdam L. Stedehouder met 5220 gram vis; 2. H. van der Werken 5100 gram; 3. J. de Groot 3825; 4. H. Gordijn 3800; 5. P, van der Gouw 3610; 6. H. van Oostende 3350; 7. J. Verheij Jr. 3300; 8. F. Trubbendorffer 3275; 9. D. Berveling 3225; 10. P. van As ten met 3125 gram vis. De Ruisvoom yerviste zijn eerste concours in de Leidse Vliet en hoewel de vangst te gen viel, was het toch Van Neck die met 2775 gram uit springer was. In de B-klasse was F. Koudstaal de beste visser. Resultaten; 2. Sj. Bouw 1610 gram, 3. F. Koud staal 1240 gram, 4. A. Nette 850 gram, 5. C. Vink 715 gram, 6. C. Remijnse 710 gram, 7. W. Huizen 700 gram., 8. T. Bouw 445 gram, 9. W. Nette 385 gram en 10. J. de Ligt met 350 gram vis. Schiedam De actie van de auto-cross club Schiedam voor de muziekvereniging DBK en de voetbalvereniging Demos heeft 1100 gulden opgeleverd. De actie bestond uit het in bouwen van een zg. promi nent enr ace in de competitie wedstrijd, die de Schiedam mers hielden. iiiimtiiiiiimiitifiiiiiiii Beetd van de werkzaamhe den. iiiminriüuiiiiHEiiiKiiii Schiedam In sport park Thurlede is men begonnen met het op hogen van het hoofd- Een rommelmarkt, één van de attracties op het complex. Viaardingen De fancy-fair van de korfballers van Viaar dingen heeft een bedrag van 4500 gulden opgeleverd. De ba ten gaan naar bet goede doel in dit verband de invaliden sportvereniging De Ooievaars, een regionale club met leden in Schiedam, Viaardingen en Maassluis. De fancy-fair kwam op initiatief van de jeugd van de Vlaardingse club tot stand. £n maar al te graag nam het bestuur dat over, omdat bet in zijn streven ook de jeugd wil laten meedenken. Het was de hele dag een gezellige drukte op het complex aan de Willem de Zwïjgerlaan, waar zelfs in de middaguren enkele parachu tisten naar beneden kwamen. veld van de voetbalver eniging Martinit. Voor het eerst maakt men daarbij gebruik van een zg. laserstraal, om het veld op de gewen ste hoogte te krijgen. Het werk wordt uitge voerd door de firma Kroes uit Maasland. Voorheen gaven paal tjes en touwtjes aan hoe hoog een terrein moest worden opge hoogd, maar dat is ver leden tijd. Bleiswijk Bii motor- Schiedam een derde wedstrijden in Bleiswijk plaats. Dat gebeurde m behaalde Jaap Dirks uit ae 12o CC-klasse junioren. Hoek van Holland De bondscommissle wandelen van de Nederlandse Culturele Sportbond houdt iri de nacht van 16 op 27 juni, in samenwerking met onder andere de Hoekse sportvereniging 1946, voor de vierde maal een nachtwandeltocht over het strand van Hoek van Holland naar Scheveningen, De start, die tussen 00.00 uur en 02.00 uur plaats heeft vanaf het KNVB-training- sccntrum aan de Kerkhofweg te Hoek van Holland, wordt opgeluisterd door een boerenkapel. Het inschrijfgeld voor deze 25-kilometerwandeltocht is tot 2 juni 3,50 per persoon en daarna 4,-. Het in schrijfgeld, dat ook nog van 23.30 uur tot 00.00 uur op de avond zelf kan worden voldaan, kan worden overge maakt op postgirorekening van penningmeester „Sport bond-vrienden" nr. 1596993. Op de kaan moet worden aangegeven, hoeveel personen voor de eerste, tweede, derde of vierde maal deelnemen. Dit in verband met dc na aflocn beschikbare medaille, die evenals de soep in Ter Heide gratis aan iedere deelnemer wordt verstrekt. Maassluis Het komende weekeinde houdt Unitas '63 voor de zevende maal zijn internationale handbaltoer- nooi aan de Bïlderdijklaan. Deelnemende clubs zijn on der meer Gewa/Ancora uit Rotterdam en het Duitse TV Ravensberg. Verdeeld over tien velden, worden er in dat weekeinde door 180 teams zo'n 260 wedstrijden gespeeld. In totaal doen er 22 clubs aan mee. Koos Smit, loco-burgemeester van Maassluis, opent zaterdag het toernooi om 8.30 uur. Een dag later doet afdeling svoorzitter Erkelens dat. WOENSDAG 13 JUNI 1979 sc'7 Frans Vermeulen (m) Jaat de indeling zien van clubs die meedoen aan het toernooi om de Watervvegcup,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7