SCHIEDAMSCHE COURANT Rijksweg 19 nog eens bekijken!" Schoolraad wil oud' erzoek bij sehoolbuitenlrai s Goudriaan niet in forum over stadsvernieuwing uomtm mem gezicht mum °m Openheid in affaire de Jager en Klein Verkoop fabriekspasrtij vloerbedekking „Actie - karretje nu maar even opslaan" Meisje na acht weken uit coma Petaio vangt weer bot „Oom Arie" weg bij de politie Milieu groepen vragen ministers: Beslissing valt vanavond Morgenavond in Triangel <De<Drie<$4o!sns Donderdag 14- juni 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26382 -6 pagina's Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Voor ..oom Arie" en Elly Lfims kwam onder anderen Pe ter Broeders nog eens even terug bij het korps. Schiedam „Ais u nu een handboekje voor uw opvolger achterlaat, dan verguldt u tensniste de bittere pil die wij moeten slikken door uw vertrek." Vat zei gistermiddag ,&rotc Cees", zoals commissaris Van der Haagen binnen zijn korps wel genoemd wordt, tegen „Oom Arie" ofwel burgemeester Lems, in het stadhuis op de Grote Markt Het Schiedomse politiekorps nam er afscheid van het echt paar Lems, dat vanmiddag in het stadskantoor recipieert. Oom Arie", zo sprak brigadier Elderkamp namens het perso neel, „is ons koosnaampje dat aangeeft hoe de verhoudingen u-aren." Familiair dus, concludeerde Lems tevreden, en vol lof over het Schiedamse korps. Dat Lems niet a/leen voor de beroepsmensen van de politie een warme, menselijke belangstelling toonde maar ook voor de reservisten, bracht adjudant Bruijnzeels naar voren in een betoog, waarmee hij de lachers op zijn hand kreeg. Ook de onlangs vertrokken hoofdinspecteur Peter JSroeders voerde het woord, namens de sportvereniging van de politie, ffij was niet de enige oud-gediende, die zijn gezicht liet zien, maar hij voerde het woord namens Piet van den Hengel die op dat moment nog beroepshalve met zigeunerkoning Koka Petaio overleg pleegde. De samenwerkende mi lieugroepen Midden- Delfland dringen bij de ministerraad aan om een heroverweging van de noodzaak van rijks weg 19. „Het heeft er alle schijn van, dat de discussie van de laatste twee jaar over de nade len van rijksweg 19 he lemaal niet heeft mee gewogen in uw nu ge nomen besluiten", schrijft Henk Tetteroo namens de SMMD aan het kabinet. Gevraagd wordt om het wegvalt tussen Schiedam- /Vlaardmgen en Rijswijk alsnog te schrappen (overi gens krijgt de Tweede Ka mer daarover het laatste woord), of om dan in elk geval de motie-Voortman uit 1576 uit te voeren. In die motie werd gevraagd om een serieus onderzoek naar ültematieye oplossin- gen. Tot op beden is daar van echter nog niets geble ken. „In landelijk verband zijn met betrekking tot rijks weg 19 vier ontwikkelingen van belang", aldus Tette roo. „De eerste is de in werkingtreding van de re constructiewet Midden-Delf land. De doelstellingen van deze wet worden in het hart getroffen door aanleg van rijksweg 19 door dit gebied; natuur en land schap worden in hoge mate onherstelbaar aange tast, en het creëren van. een extra verbinding tus sen de Haagse agglomera tie cn de Waterwegsteden ondergraaft de groene-buf* forfunclie van het gebied". Ten tweede wijst Tetteroo op de wet geluidhinder, waarin de mogelijkheid wordt gecreëerd slütegebie- den aan te wijzen. „In het overvolle westen is Midden- Delfland een der laatste open gebieden, die hiervoor in aanmerking komen". Ten derde is volgens de SMMD binnenkort een aan pak te verwachten van een belangrijk knelpunt, de Van Brienenoordbrug. Met verbreding daarvan kan aJ veel worden opgelost. En als dan toch nog een rijks-' weg zou moeten worden aangelegd, ligt rijksweg 14/16 eerder voor de hand dan rijksweg 19, meent Tetteroo. Ten vierde lost de aanleg van een rijksweg tussen twee agglomeraties de pro blemen met autoverkeer binnen die agglomeraties niet op, integendeel zelfs, naar de verwachting van de samenwerkende milieu groepen. Zij wijzen op de standpunten van de ge meenten Schiedam, Vïaar- dingen. Delft en Rotter dam, die tegen aanleg van de rijksweg zijn. Ook wordt herinnerd aan de pogingen van de omliggen de steden om met een regi onaal bereikbaarheidsplan het (s!uip)verkeer uit Mid den-Delfland te weren. iittiiBimniimiiiininmimiMraiBiiiiBMinmniffliimfflmmiiiiiniiimiratBiBBiiBiiimmiiimiiiiMnttiiiniimraiiminiinmiiMiMnmimiiimmraiBniBmiranmuiraimiimnwmiimiMimimiiimiiiiiiroiiiiiiiamiiiiiiimiBiHiirë Maassluis Dc ge- he inthoud ingspl i cht in de affaire de Ja ger en Klein..wordt opgeheven. Het col lege van b. en w. heeft de gemeente raad voorgesteld, vanavond openheid van zaken te geven over wat er nou precies aan de hand is geweest met het Oud-Beyer lan dse aannemingsbedrijf, dat de gemeente voor een flink be drag zon hebben opgelicht. Daar zal, zo wordt algemeen verwacht, in de be sloten vergadering van vanavond door de gemeenteraad ja legen warden ge zegd. De raad vergadert vanavond vanaf 19.30 uur in de Maassluise raads- zaal. Men begint met een openbaar gedeelte, waarna het college zal voor stellen de vergade ring enkele minuten besloten voort te zetten. Tijdens die besloten vergade ring zullen onder meer enkele notulen van eerdere beslo ten vergaderingen worden behandeld en zullen de raads leden zich over het opheffen van de zwijgplicht uitspre ken. Als dat besluit genomen is - en di verse fractievoorzit ters hebben al aan gegeven dat dat nu beslist dient te ge beuren - wordt de vergadering weer o- penbaar. Het debat over de affaire in de gemeenteraad zal pas dan, tijdens het open bare gedeel te, plaatsvinden. Schiedam De schoolraad stuurt wethouder H. Posthoorn vandaag een brief waarin wordt ge vraagd om een diepgaand onderzoek naar de wij ze van exploiteren van het Schiedamse schoolbui- tenhuis in Oosterhout. Onderzoek heeft namelijk uitgewezen dat kinderen van scholen uit andere gemeenten daar goedkoper kunnen logeren dan Schiedamse schoolkinderen. Bovendien is geble ken dat het voedingspakket er absoluut ontoerei kend is. 0 Raadslid Willem Kwakkel- stein {PvdA) heeft in de commissie verkeer en ver voer bij wethouder Goudrl- aan geïnformeerd, of zo langzamerhand niet eens iets gedaan kon worden aarr dat actie-karretje, dat op het Vïaardingse Veerpteln ge parkeerd staat „Dat kost toch een parkeerplaats en het wordt zo langzamerhand vervelend. Kan dat niet eens weggesleept worden?" Goudriaan moest bedroefd het hoofd schudden. „Daar is niets aan te doen, ook al vind Ik dat erg jammer. Ik word er 20 langzamerhand ook een beetje agressief van.Maar het is een voer tuig op twee wielen, en valt ook niet onder de blauwe zóne. Het enige dat we kunnen doen is het Koop centrum een briefje schrij ven met het ver Het sehoolbmtenhuis kost de gemeente Schiedam dit jaar 107.039 gulden. De ouders dragen gezamenlijk nog eens 73.785 gulden bij. Voor dal bedrag wordt het buitenhuis beheerd, onderhouden, ver warmd en worden de leerlin gen verzekerd en naar Oos terhout gebracht De Schie damse scholen maken per jaar 105 dagen gebruik van het buitenhuis. De kosten per leerling zijn berekend op 150,69 per verblijf. De overige dagen en weekein den van het jaar is de Stich ting jeugdbuitenverblijven ge rechtigd het buitenhuis aan Vlaardïngen Wethouder Goudriaan zal morgenavond geen zitting nemen in het fo rum dat de discussie over de Vlaardingse nota stadsver nieuwing zal aanvoeren. Waarschijnlijk is het echter wel dat hij toch aan de dis cussie deel zal nemen, zij het gewoon als individueel bur ger en niet als collegelid. Het college meent dat een stuk °wt een conceptstatus niet door het college verdedigd niag worden voordat de me- hihgen van de diverse raads commissies en andere instel lingen gehoord zijn. Aldus blijkt uit een brief die het college verzond aan het ste delijk overleg stadsvernieu wing (SOS), de groep die de discussieavond organiseert. In hot forum zullen wél zit- hng hebben professor Hugo Priemus, hoogleraar volkhuis- vesting, de heer Piet van Ge uren, secretaris van Rotter- ADVERTENT1E. NU!! bij d& drie molens DAGSCHOTEL groentesoep kipfilet in kerrysaus gebakken aardappelen dopenvren vruchtensorfcet koffie 7.50 sfMn snackbar - petit-restaurant Parkweg 379 Tel. 70.79.66 - Schiedam damse federatie van woning bouwverenigingen en enkele Rotterdamse ambtenaren die zeer nauw bij de problema- tiek van de stadsvernieuwing betrokken zijn. Alle forumle den zullen gedetailleerd in gaan op de Vlaardingse nota. Priem us en Van Gemeren zul len hun visie op de nota zelfs in een aparte inleiding naar voren brengen. De discussie zal voortgezet worden door Hugo Mulder. Drie aspecten van de nota zullen de revue passeren; de bewonersposïüe, die van de raad en die van de ambtena ren. Wat dat laatste betreft, het is bekend dat veel Vlaar dingse ambtenaren die bij de stadsvernieuwing betrokken zijn nogal wat moeite mot de collegenota hebben. In de nota wordt hun positie in het vage gelaten, zij vrezen dat hun huidige positie, een soort stoolkussen tussen college en bewoners, door toedoen van de nota nauwelijks zal verbe teren, zelfs verslechteren. „Een gezonde, open en eerlij ke discussie op gang brengen over de nota". Als dat Jukt, dan kan de discussieavond in Triangel wat het SOS betreft geslaagd heten. Want precies daaraan schort het in Vlaar- digen volgens het SOS, aan een open gesprek. Eén van de leden. Jan v.d. Voorden; „We weten heus wel dat stadsver nieuwing een moeilijke pro blematiek is, daar gaat het met om. Maar hier in Vlaar- dingen is eer» hoop onnodig Het Stede lijk Overleg Stadsvernieu wing een open. gezonde en eerlijke dis cussie geharrewar, zoals bijvoor beeld met de MUWI, Dóór gaat het om, om het onnódig geharrewar". Aad Struis, secretaris van het SOS; „Ja, een gezonde discus sie lussen alle betrokkenen. We bouwen tenslotte aan een stad waar we met z'n allen in zullen moeten gaan wonen". Struis opent morgenavond de bijeenkomst die om half acht begint in gebouw Triangel aan de FransenstraaL Na de inleidingen van Priem us en Van Gemeren zal de Rotter damse muziekgroep Ouwe Bes een kort optreden verzor gen, daarna begint de eigen lijke discussie. Er zal gedis cussieerd worden aan de hand van van te voren op schrift uitgereikte stellingen. anderen te verhuren. De stichting heeft daarvoor een lijst gepubliceerd met de prij zen per persoon al naar ge lang de grootte van dc groep en het aantal dagen dat ze blijven. Aan de hand van die lijst hebben een paar mensen van de schoolraad becijferd dat niet-Schiedamse kinderen voor gemiddeld 107,69 gulden kunnen verblijven. Aangezien de stichting jeugdbuitenver blijven niets van die op brengst aan de gemeente hoeft af te dragen, vraagt de schoolraad zich af of de ge meente en de ouders op die manier niet indirect subsidie verleent aan deze zogenaamde verhuur aan derden. Boven dien heeft de raad het ver moeden dat de winst van d.ie verhuur aan anderen niet aan het Schiedamse buitenhuis ten goede komt. Voorts heeft een diëtiste aan de hand van een verbmiks- staat van de stichting het in het buitenhuis aan de kinde ren verstrekte voedsel onder zocht en geconstateerd dat de voeding energie-arm is en te weinig mineralen, eiwitten, kalk en vitaminen bevat Per dag wordt gemiddeld voor 2,80 gulden aan voeding per persoon uitgegeven. De schoolraad wil nu dat de wethouder de gang van zaken bij het schoolhuitenhuls zeer grondig laat onderzoeken, maar is van mening dat met herzien van het voedingssche ma niet op dat onderzoek mag worden gewacht Er werd tijdens de vergadering van dc schoolraad gistera vond wel nadrukkelijk gesteld dat hoewel een aantal dingen niet in de haak is, dit geen aanleiding mag zijn om de Schiedamse kinderen niet meer naar het buitenhuis toe te laten gaan. Schiedam De achtjarige Saskia Otterman uit Schiedam is na een periode van ongeveer acht weken langzaam uit haar coma bijgekomen. Hel meisje werd eind maart op de Vlaardlngerdijk door een auto ge grepen toen zij zonder op te let ten de weg over stak. Zij werd na het ongeluk door de GG en GD naar het Dijkzigt riekenuis overge bracht De dokto ren vreesden in eerste instantie voor baar leven. Saskia bleef ech ter leven. Afgelo pen maandag is zij naar het reva lidatiecentrum de Adriaansti chling in Schlebroek ge bracht Hoelang zij daar nog zal moeten blijven is niet bekend, maar volgens de moeder zal het minimaal een jaar duren voor zij weer naar huis mag. Het Schiedamse vcrkecrsslachtof- fertje moet op nieuw leren pra ten, lopen en schrijven. Zij is wel in staat het geen tegen haar wordt gezegd te begrijpen, maar kan nog niet goed antwoorden. Door middel van het uitstoten van klanken en ge bruik van - voor zo ver als haar gestoorde moto riek dat toestaat - gebarentaal pro beert zij zich dui delijk te maken. Lezen levert haar niet al te veel problemen op. ADVERTENTIE U kunt no in twee dagen honderden guldens verdienen. De Tapijtcertrale Holland komt 2 dg. naar Viaardingen. Met medeneming van een kolossale partij vloerbedekking, zo uit de fabrie ken naar het publiek. Met vijf jaar fa brieksgarantie tegen weggeef prijzen. Enige tips om voordeel te behalen zijn; collectie nytentegefs 40 x 40 zelfklevend 0,98 cent in dozen van 50 stuks. Tapijttegela in zes kleuren los te leggen va. 3.— per stuk. Schitterende Engelse bloemtapijten vanal f 73,— per strekkende meter. Huiskamerbreed nylon tapijt tn 400 cm breed va. 29,75 39,75 4S.7S per strekkende meter. Een KXrt> wollen berber 400 cm breed per meter va. 109,— 139 159,-. Ais speciale aanbieding een wdten/ acril berbcrtapijt 400 cm breed vanaf 79 per meter. Zuiver scheerwollen tapijt in 6 berbertinten 400 cm breed 159— per strekkende meter, Zuiver scheerwollen handgeknoopte Boe ren Karpetten in div. malen en tinten 110,— p.m.2 dubbelzijdig te gebrui ken. ook te leveren op gewenste breedte. Er kan besteld worden op afroep, er kan gelegd worden. Betaling bij ontvangst tapijt. De koffie staat voor U klaar. Deze eenmalige verkoop wordt gehouden in de Stadsgehoorzaal de Harmonie. Schiedamseweg 51a, Vtaardingen en wel op vrijdag 15 juni *s middags van 14.00 uur tol laOOuur en zaterdag 15 juni van 10.00uur tot 17.00 uur. TAPIJT CENTRALE HOLLAND Utrecht Schiedam Koka Petalo, «le zigeunerkoulng die gisteren door de politie het gebouw van de sociale dienst Is uit gezet toen hij om bijstand voor één van zijn familiele den kwam vragen, heeft ook bij de Rotterdamse sociale dienst bot gevangen. Het gezin van Sonja Petalo, wier caravan een week gele den in Rotterdam is gestolen, is de inzet van de acties van de zigetincrkoning. Rotterdam heeft Sonja Petalo een nood- caravan aangeboden, maar /erwees het gezin voor verde re bijstand naar Schiedam. Schiedam heeft Petalo op haar beurt laten weten, dat hij bij de verkeerde gemeente was. Ook al stonden zijn ca ravans op Schiedams grond gebied, Rotterdam, waar de caravan was gestolen, moest maar verder helpen. Petalo pikte dat eerst niet, maar be sloot na bemiddeling van hoofdinspecteur Piet van den Hengel toch maar weer naar Rotterdam te gaan. Vandaag bleek dat hij daar wéér niets bereikte. In samenwerking met de Schiedamse politie wordt op het moment naar een oplossing gezocht-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1