SPCRT Meeste prijzen voor Gerrit van Mastrigt Verbroederingsfeest van geestelijk gehandicapten VZC handhaaft zich in subtop ortcommiggie voor nieuwe manege Leo Halkes overleden sport ..kort Sportagenda Veel medewerking van Maassluizers -7 ,"~V Van Woerden penningmeester VDV \"V--/ré/lï/M Clubrecord voor Remco Snuverink 1 MAANDAG 18 JUNI 1979 SC/VD/WW4 Zo'n zevenhonderd deelnemers leefden zich in Maassluis uit. •P'Jyï '.i'Si'S!*fl§?A>Jfeör' V- ,;y4y: .4 - AVdfe 'Ci - VLAARDINGEN Het afgelopen verenigingsjaar van de> Vlaardingse Damvereniging is vrij gunstig geweest. Wat het ledental betreft vonden wel enkele mutaties plaats, maar het aantal is gelijk gebleven, namelijk 36. De enige tegenvaller was de degradatie van VDV 1 van de landelijke naar de pro vinciale klasse. Overigens wordt daar niet zo zwaar aan ge tild, want het kwam niet iedere speler gelegen op zaterdag middag te spelen. Met als gevolg, dat het team vrijwel geen enkele keer volledig kon uitkomen. r. 'A' -te' iït pvsiJii Eén en ander blijkt uit het dezer dagen verschenen 63e jaarverslag van WD. Het spelen met achttallen in de kompetitie van de Rotterdam se Dambond in plaats van met tientallen heeft goed vol daan. Het eerste achttal wist zelfs door te dringen tot de finaiegroep, waarin echter geen promotieplaats werd be haald. Een opmerkelijk goede pres tatie werd verricht door Gerrit van Mastrigt (22), die opnieuw kampioen van Vlaar- dingen werd en die ook in het elubkampioenschap zich de sterkste toonde. Verder werd hij ook topscorer in de landelijke competitie waarin hij 10 punten scoorde uit ze ven wedstrijden. Zodoende mocht hij tijdens de jaarvergadering de meeste prijzen in ontvangst nemen. De tweede prijs om het kam pioenschap van Vlaardingen kwam terecht bij Dick van den Kcrkhoff en de derde bij Leen Lijklema. In de eerste klasse gingen de prijzen naar Cor van Veelen, Dik Mast en Kees van Oudheusden, ter wijl in de tweede klasse de prijzen het eigendom werden van Paul Metzger, Dessens en Weisscher. Diverse andere preslatieprijzen werden geïn casseerd door topscorers Dick van den Kerkhoff, Leen Torn en Ronald Wisse. In de huishoudelijke competi tie zal in het nieuwe seizoen opnieuw in twee groepen wor den gespeeld. De leden Auto- en Geldof zullen dan hun ge- luk gaan beproeven in groep A waarin zij nog niet eerder uitkwamen. De bestuursverkiezing leverde geen enkel probleem op. Pen ningmeester D. van den Kerk- hoff, die zich niet herkiesbaar had gesteld werd opgevolgd door R. C. van Woerden. De overige aftredende bestuursle den D. Tamboer, W. den, Breems en D. Nentjes werden •herkozen. Voorzitter Dik Tamboer ver zuimde niet om in zijn slot woord extra dank te betuigen aan de „sponsor" Radio Mole naar voor het spontaan be schikbaar stellen van de veie (9 in totaal) prijzen om het kampioenschap van Vlaardin gen. Het zaklopen vormde een hoogtepunt Maassluis Een groot verbroederingsfeest. Dat werd de derde sport- /?ct speldag voor geestelijk gehandicapten. Een dag die zijn weerga niet kent. Zo'n 700 deelnemers waren naar Maassluis gekomen om zich eens lekker uit te leven. Dat deden ze dan ook. Het gebeurde met een enthou siasme dat voor een ieder aanstekelijk werkte. Dreigde het weer de vooraf- rol de rest van de groep mee nam. Dolle pret. Of het bal- lonblazen in een bad met wa ter. De spekgladde grond rond het bad zorgde voor me nig komisch hoogstandje. Ge dreven door het enthousias me werd wel eens het even wicht verloren, waardoor de deelnemer met een sierlijke duik in het water belandde. Prachtig natuurlijk. De deelnemers hadden kort om een hele fijne dag. Vlek keloos verlopen zonder enige noemenswaardige incidenten. Of het moet zijn toen de paarden tijdens de opening sceremonie spontaan hun be hoefte in de hal deden. Hilari teit alom. Coby Timmermans, één van de mensen van Myo- sotis die nauw betrokken was bij de organisatie, was zeer tevreden. „Ik heb er geen woorden voor. Echt niet! Het is ongelooflijk hoeveel plerier de deelnemers hebben be leefd. Ook de medewerkers deden het met veel plezier. Voor de meesten was het de eerste keer dat ze geestelijk gehandicapten moesten bege leiden Het ging toch gewel dig". De prestaties stonden natuur lijk niet voorop tijdens deze dag. Als de deelnemers het maar naar hun zin hadden. Daar ging het om, Voordat de activiteiten een aanvang namen kregen alle deelne mers een bloem opgespeld. Als er een aantal spelletjes waren afgewerkt kregen ze een gekleurd bloemetje die ze op de grote bloem moesten plakken. In de loop van de dag werd de bloem steeds gaande dagen spelbreker te worden, zaterdag waren de weergoden wat gunstiger ge stemd. Een lekker zonnetje maakte het alleen maar gezel liger. Door de langdurige re- tenval van donderdag en vrij- ag konden de velden van Excelsior M niet gebruikt worden. Hierdoor moesten alle activiteiten verplaatst wórden naar de Olympiahal en een tent naast de hal. Tegen de klok van tienen op ende wethouder Greet van Eek, samen met een meisje van Myosotis, het hele gebeu ren. Ze deden dat door sa men de blauw-wit-blauwe vlag te onthullen van Myosotis. De drumband van de Maassluise Harmonie luisterde het geheel op. Hierna namen de activitei ten een aanvang. Er was door de organisatoren een heel parkoers van spellet jes samengesteld. Van aardap pellopen tot ponyrijden. Vei- lingkisten stapelen, een hin- demisbaan en kijken naar een poppekastvoorstelling in de kantine van Excelsior. Wat was er niet eigenlijk? De deelnemers hadden bijna geen tijd om uit te rusten. Met een grote inzet en een flinke dosis enthousiasme werd alles af gewerkt Neem nu het zaklopen. Vier deelnemers tegelijk in de race. En dan maar proberen om zo snel mogelijk heen en weer te gaan. Onder luide toejuichingen van de omstan ders probeerde de een niet onder te doen voor de ander. Totdat er iemand in zijn snelheid struikelde en in zijn voller en dat maakte het er alleen maar kleuriger op. -Veel plezier werd ook beleefd op het luchtmatras buiten. Ze waren er niet af te krijgen. Het paardrijden sloeg ook aan natuurlijk. De manege die de paarden gratis had af gestaan, had nog een verras-, sing in petto voor Myosotis. Men mag voortaan op maan dag gratis gebruik maken van de manege. Een prijzenswaar dig initiatief. De slotmanifestatie zou uit groeien tot een ware happe ning. Een bomvolle sporthal. Alleen het middenterrein was vrij gehouden voor de drum band van Het Wapen van Maassluis. Deze zorgde voor een prachtige afsluiting. Klap pend, zingend en dansend na men de deelnemers afscheid van Maassluis. In haar slot woord dankte Coby Timmer mans iedereen die deze dag mogelijk had gemaakt Maar bovenal bedankte zij de deel nemers. Zij hadden ervoor ge zorgd dat het een onvergete lijke dag zou worden. Botterdam pen in 2ieh aardig in de subtop opb ■wel kringreeords op één band zijn te stellen, omdat het voorjaar te koud is om de ZRO-titels aatsvindt dan vorig - «ardin^se club met name in Irma Voorham een potentiële opvolgster van Diane Edel ijs. Op de 200 meter rugslag voor meisjes geboren in '63 kwam zij tot 2.41S en liet daarmee Maandag: Snelschaken in ca ri tme werf WE, Rubenslaan, 19 uur plus prijsuitreiking kamp ioenschappen Bowlingcompe'a- tie Musis Sacrum, 19 uur. Dinsdag: Verg. overige veld- sporten, VRSR, Stadhuis, 19.30 uur Schiedam—Feye- noord (beker) (h), Harga, 19 uur HolySt Lodewijk (be ker) (h), Zwallaan, 19 uur. Woensdag: Avondcompetitie De Coureur, Vergulde Hand polder, 19 uur. DVH—Schie dam (ds). Zwijndrecht—Holy (hs). Donderdag: Schoolsportdag, complex Hermes-DVS, 8.45 uur. Schiedam—Feyenoord Ids), Harga, 19.30 uur. Christine Beukema achter zich met 2.50.8, Opmerkelijk vrijdagavond, de vijfde ont moeting, was de eerste plaats voor het Vlaardingse jongens kwartet: Pieter Kop, Henri den Boer, Remco Snuverink en Roberto Brugmans op de 4 x 100 wisselslag jongens on der de 16 jaar. De tijd was 4,58.3 en dat hield een vierde plaats in. De dames op de 4 x 100 wis- selslag kregen goud met de tijd van 4.52.8 wat tevens de limiet betekende voor de nati onale zomerkampioenschap- pen. Daarvoor waren verant woordelijk: Diane Edelijn, Joke van Vliet, Irene van der Laan en Irma Voorham. Car ia van Paassen kwam vrijdag avond tot een zilveren medail le op de 100 school voor meisjes onder 10 jaar in 1.38, hetgeen ook de limiet was voor de Nationale. Esther de Koning kwam tot een vierde, plaats op de 100 school Aeis- jes'68 in 1.38.2, Wouter Hoekstra was bij de jongens '68 goed voor een vierde plaats in 6.02, op de voet gevolgd door Jos Op- schoor in 6.06.1. Marco van IJzerloo kwam bij de jongens een jaar ouder tot 5.30.7 en dat hield een vijfde plaats in, maar dan bij de jongens *66 in 5.05.1. Remco Snuverink viel bij de jongens '65 niet in de prijzen en moest zich met een vierde plaats (5.30.4) te vreden stellen. Ook Rita Hoo- gerwerf kwam tot een vierde plaats, maar dan bij de meis jes '66 op de 200 rug in 2.55.9. In de voorlaatste ontmoeting kwam VZC tot twee clubre cords. Jacqueline Claas ver beterde baar eigen record op de 100 rug tot 1.26.4 (zilver) en Remco Snuverink baalde het record van Paul Gast op de 200 meter vlinder omlaag, van 2.35.6 naar 2,33.5- Diane Edelijn kwam weer eens tot goud op de 100 rug in 1,09.4, een tijd die weinig te beteke nen bad. Rita Hoogerwerf kwam op de 100 rug bij de meisjes '66 tot 1.20 (brons) en Irma Voorbam vestigde de aandacht op zich door de 100 rug bij de meisjes '63 te win nen in 1.14.2. Jos Opschoor was goed voor zilver op de 100 vrij voor jon gens geboren in '68 in 1.14'5 (was 1.14.6), terwijl Robbie Claas zich inspande voor een tweede plaats op de 100 vrij (jongens '66) in 1.06.8, Robin van Manen vestigde zijn voor club ZPB/Unico het derde kringrecord op de 100 vrij voor jongens '63 in 57 rond. Hij nam het daarmee over van Peter Geelen, die 57.5 had staan. Voor Irma Voorham was er verder nog een zilveren me daille weggelegd op de 200 vrij meisjes '63 in 2.23-6 ach- Irene van der Laan ...aandeel in wisselslag-succes... ter Christine Beukema van ZPB/Unico, die er 2.10.9 voor nodig had. Remco Snuverink kwam op de 200 vlinder (jon gens '65) tot goud in 2.33.5 (was 2.35-6), terwijl de vierde' vnjeslagploeg van VZC (da mes) zilver voor zich opeiste in 3.28.6. Daarvoor waren ver antwoordelijk: Diane Edelijn, Sandra Don, Irma Voorham en Irene van der Laan. i 'S',--' S-0. <gj &%i mm t O Het nieuwe bestuur van de badmintonclub Holy '77 ziet er_ als volgt uit: voorzitter Frits Trouwerbach, vice-voor- zitter Frans Janssen, secreta ris Sari Bravenboer, penning meester René Kruit en wed strijdsecretaris Albert Tieken. O Hoewel hij dit seizoen niet meer in het eerste team speel de, heeft Rinke Baaima, eens een belofte, overschrijving aangevraagd bij HVO. Hij ga at naar MW. O Bij eersteklasser DHS heeft Jan van Unen tijdelijk de taak van voorzitter Koos Kerssemeijer overgenomen. Dat gebeurt tot het najaar wanneer de Schiedammers definitief een opvolger voor een nieuwe voonitter hopen te hebben. Irene van der Laan, de ta lentvolle langebaanzwemster, krijgt hulp van de Vlaarding se Reddïngs Brigade. Wan neer zij traint in het zeewater bij 's-Gravenzande, zal de VRB haar assisteren. Wan neer er een sponsor komt op dagen, overweegt zij dit jaar het kanaal over te zwemmen. 0 Oranje Nassau is de eerste kandidaat die gebruik wil maken van de nieuwe recrea tiehal in de Oostwijk voor haar trainingen van de win ter. Tussen 1 oktober en 31 maart '80 is de hal beschik baar. Gezien de overgrote aanvraag voor trainingen, omdat de tweede sporthal nog steeds uitblijft, zal de re- Creatiehal wel snel vol zijn. Ook staat deze hal open voor de „recreanten" in het kader van de sportieve recreatie. Maar het Is zinvoller de wachtenden van georganiseer de clubs voor te laten gaan. Zij tonen de werkelijke be hoefte aan. O Bij Excelsior Maassluis zijn Dick Bergwerff (secreta ris), Wim de Lege (kantine) en Bert van 't Hoff (jeugdzaken) op de ledenvergadering - maandag 27 augustus - niet meer herkiesbaar. Kandidaten zijn: Karei Parre, Lou van der Burg, Piet van der Reij- den en Jan Klein. O Bij Excelsior M. is het aantal KNVB-elf tallen op vier gekomen. Het vierde team bereikte de KNVB dankzij een 20 overwinning op Rozenburg 4. De Maasslui se dub overweegt volgend seizoen met maar liefst 20 se nioren-elftallen in de compe titie te gaan spelen. O Rob Jacobs, de nieuwe as sistent van Thijs Libregts en oud-trainer van DHS, is toe gelaten tot de A-cursus voor oefenmeesters. Bij het tiental zit ook Hans Verel, nog een blauwe maandag speler van SW en thans assistent van Ad Zonderland bij FC Den Bosch. Eerder was Slobodan Dutina al toegelaten tot deze cursus. Hoek van Holland De commissie voor sport, cultuur en re creatie van de Hoekse deelgemeentcraad heeft weer een-nieu we oplossing gevonden voor het probleem van de maneges. Nu blijkt dat de situering aan de Kaap weg financieel een on haalbare zaak is, sprak de commissie zich uit voor stichting van een nieuwe manege langs de Dirk van den Burgweg. Aansluitend op het terrein Een brief van de ruitersport van De Caepmiters zal de ruitersportvereniging Hoek van Holland dan een terrein kunnen betrekken van onge veer één hectare groot, vol doende voor het stichten van een binnen en buitenmanege en parkeergelegenheid. Dat betekent wel dat de rugbyclub The Hookers een deel van haar gebied kwijt raakt, hoewel daar een veld tegenover staat dat helemaal aan de eisen voldoet. Een voetbalveld voor kamp eerterreinen en camping en een gebied waar zestig cara vans een plaats kunnen vin den, vormt de financiële on derbouw van het totaalplan. vereniging Hoek van Holland aan het adres van de wethou der van ruimtelijke ordening en voor advies naar de com missie gezonden, behoefde volgens voorzitter Van der Houwen nu geen nader com mentaar. Het instrumentarium van de harmonievereniging Rotter dam aan Zee vormde onder werp van bespreking. De mu zikanten hebben dringend en kele nieuwe instrumenten no dig met een totale waarde van tienduizend gulden. Het blijkt echter moeilijk om daarvoor de nodige gelden te vinden. Haugesund Leo Halkes, oud-trainer van SVV, is na een kortstondige ziekte in het Noorse Haugesund over leden. Enkele weken geleden raakte hij in een coma als gevolg van te weinig bloedtoevoer naar de herse nen. Tevens liep hij longontsteking op. Halkes was se dert vorig jaar werkzaam bij de Noorse club Vard, Evert Theunïssen en Henk Ruygrok, die hun heil in het hoge noorden zochten. De afgelopen competitie, toen hij met verlof was in Neder land, bracht hij nog een be; zoek aan SW. Voordat hij trainer was bij de Schiedam^ se eerste divisieclub, was hij werkzaam bij de zaterdag eersteklasser Quick Boys. Daarvoor trainde hij drie sei zoenen SW. AI die tijd had hij bij de Schiedammers wei nig succes. Hij nam dan ook in alle stilte afscheid. Na een tijdlang assistent te zijn ge weest bij FC Amsterdam, ver trok hij richting Noorwegen. Hij maakte daar deel uit van het kwartet René van Eek,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4