SPORT Frank Ruseier Schiedams surf kampioen 4 Gerard Samelink verslaat Holy Doorbraak Martinit kwestie van tijd ss Rotterdammers overheersen op titelstrijd Slagmensen laten het afweten mm#®: SSmM 1500 deelnemers Selectie opnieuw naar Zeist MAANDAG 18 JUNI 1979 SCWIVWW5 door EmiJe Schelvis Rotterdam Frank Ruseier kon zijn ogen nau welijks geloven. Nauwelijks een jaar actief aan het surfen en dan gelijk op de eerste open Sehie- damse surfkampioenschappen als beste Schiedam mer uit de bus komen, dat was voor hem ook een grote verrassing. „Er zijn natuurlijk maar twintig deelnemers", viel de 21-jarige Schiedam mer, die in totaal vijfde werd, zijn eigen presta tie nog af. „Het is voor mij wel een stimulans om door te gaan. Volgend jaar ben ik zeker weer van de partij. Kijk, eerlijk is eerlijk, als Paul Gast, die trouwens net als ik bij SZC waterpolo, niet na drie manches was opgehouden, dan was hij Schiedams surfkampioen geworden. Maar de glans gaat er nu toch niet meer vanaf", ndanks het vanwege de ge tegenstand eeer in zijn sas Gerard Koot (midden, zeilnummer 1) op weg naar de finish. Later kreeg de Schiedammer te horen dat hij was gediskwalificeerd. ?WS4iv %r5"Siw"'. weersomstandigheden (geen zon en voorat in het begin erg weinig wind die tot over maat van ramp ook nog steeds draaide) kleine deelne mersveld van twintig, waren de eerste open Schiedamse surfkampioenschappen op de Rotterdamse Kralingse Plas zeker een succes. Organisator Peter Lagerwaard, die zelf als elfde in het eindklassement stond genoteerd, sprak vooral van een Schiedamse door braak, Hij: „De helft kwam toch uit Schiedam en voor hen was het voor de mees ten aithans de eerste gele genheid om eens een wed strijd te surfen. Nou en dan is het toch helemaal niet gek gegaan. Mijn plan om een surfclub op te richten, blijft weldegelijk bestaan". De grote triomfator, gisteren op de Plas, was de Rotter damse surfer Ronald Liesting, die met zijn drie eerste en twee tweede plaatsen in de totaal vijf manches met een ruime voorsprong de eerste prijs en wisselbeker van het Rotterdams Nieuwsblad in ontvangst mocht nemen. Ronald was ondanks de mati- met de twee prijzen. Hij: „Ik vond het een ontzettend ge slaagde middag. Ik wil de Schiedamse jongens dan ook zeker aanraden nu ze het ge zien hebben en de sfeer van een wedstrijd hebben ge proefd, om nog meer wed strijden te gaan draaien. Dan krijg je ook echt de kick". Nadat de Rotterdammers Joop Spittel (tweede met 11,7 punten), Bobby van Bol-Es (derde met 14,4 punten} en Koos Wijenhoven (vierde met 36 punten) over de finish wa ren gekomen en ook Franks Ruseier tot eigen verbazing in vijfde positie de laatste loodjes aflegden, was er op nieuw consternatie. De 13-ja- rige Robert Tiel uit Rotter dam bewees dat leeftijd bij het surfen nauwlijks een rol speelt door als zesde te eindi gen. „Het is voor mij ook de eerste echte surfwedstrïjd", stamelde de bedeesde Rotter dammer, die overigens van organisatoren Peter Lagerw aard en Koos Wijehoven nog een tas en een shirt kreeg uitgereikt als troostprijs. Dezelfde attributen waren ook weggelegd voor de enige vrouwelijke deelneemster, de Schiedamse Ineke Roos, die als tiende na vijf manches eindigde, „Op het laatst had ik wel last van mijn handen en spieren", bekende zij dood vermoeid. „Ik ben niet ge wend om zo lang achtereen te surfen, maar ik ging ondanks dat ik steeds in de midden moot zat, helemaal niet slecht Het starten is wel iets aparts". Van de in totaal twintig deelnemers vielen er Ineke Roos in actie tijdens de open Schiedamse surf kampioenschappen. precies nog tien af. Dat kwam vooral door vermoeid heid, maar ook door diskwali ficaties die Gerard Koot bij voorbeeld (de startlijn te vroeg doorkruist) ten deel viel. Het grootste gemis betekende het uitvallen van Paul Gast, de Schiedammer, die na twee vierde en een derde plaats in de eerste drie manches het voor gezien hield. Waarom? Hij antwoordde neiemaal niet gelukkig te zijn met de situa tie. „Omdat ik een vriendin bij me heb, die zich verveelt Het ging gewoon hartstikke lekker, hoewel de_ hoeveelheid wind niet geweldig was. Nou ja, en toen ik hoorde dat mijn vierde plaats in de der de manche ongeldig werd ver klaard, had ik er helemaal geen zin meer in. Misschien kom ik volgend jaar om te winnen", beloofde de SZC- zwemmer nog met een droef geestige blik in zijn ogen. De uitslagen: 1. R. Liesting (R'dam), 2. J. Spittel (R'dam), 3. Bobby van Bol-Es (R'dam), 4. Koos Wijenhoven (R'dam), 5. Frank Ruseier (Schiedam), 6. Robert Tiel (R'dam), 7. Fred Lelivetd (Schiedam), 8. Jan Spittel (R'dam), 9. Paul Gast (Schiedam), 10. Ineke Roos (Schiedam), 11 Peter La gerwaard (Schiedam), 12. Sjaak de Vormer sen. (Schie dam), 13. Fedde Bergsma (Schiedam), 14. Sjaak de Vor mer jun. (Schiedam), 15. Ge rard Koot (Schiedam), 16. Cromzigt (Vlaardingen), 17. Harend (Vlaardingen), 18. Vermeer (Schiedam) en 19. Al bias (R'dam). Vlaardingen Wat een desillusie voor Holy! Te gen het laaggeklasseerde Blue Birds zou zonder meer een overwinning be haald worden. Hoe anders zou het lopen. De tegen stander uit Delft ging vol komen verdiend met de overwinning (1—3) naar huis. De nederlaag van de Vlaar- dingers komt voor het groot ste gedeelte neer op het veld. Er werden maar liefst zes veldfouten gemaakt Tegen stander Blue Bird speelde het heel wat uitgekookter. Slechts één foutje en nog wel in de laatste inning. De ploeg uit Delft met good-old Gerard Samelink weer op de plaat, speelde een geconcentreerde wedstrijd. Het zelfvertrouwen was er duidelijk nu Samelink de ballen wierp. Volgens coach Tjong was dat dan ook de reden van het goede spel van de Delftenaren: „Ais Ge rard op de plaat staat hebben we net even meer zelfvertrou wen in het veld. Ballen die we in andere gevallen net niet hebben, pakken we nu wel". Het als favoriet gestarte Holy maakte er weinig van. Het gaf Blue Birds alle gelegen heid om het eigen spelletje te spelen. De slagmensen van de Vlaardingers bakten er wer kelijk niets van. Door het slimme gooien van Salemink raakten de slagmensen danig van streek en dat was duide lijk te herkennen als men in het veld stond. Holy kwam al snel achter. Al in de eerste inning werd het 0—1. Een foutieve aangooi naar Gerard Wapenaar werd goed uitge buit door Samelink die zo 0— 1 liet aantekenen. In de ge lijkmakende slagbeurt kon Holy geen potten breken. Tot aan de vierde inning ge beurde er niets. Geen enkele sensationele actie van beide kanten. In de vierde innings was het alweer Salemink die de stilte verbrak. Via een gave homerun werd het (h-2 "oor Blue Bird* In de golijk- 'VJ r m&M Wim Pijpers is te laat Hij wordt uitgetikt dooreen Delftse speler. makende slagbeurt leek het nog even interessant te wor den toen Piet van der Mark voor 1—2 zorgde na een com municatiestoornis tussen Jojo Richardson en Jan de Wit Het zou slechts een opleving van korte.duur zijn. Bob Sou- dijn, de coach van de Vlaar dingers, drukte het als volgt uit: „Eigenlijk zijn we er na de derde innings al niet meer aan te pas gekomen. Het veld maakte foutjes die normaal gesproken niet gemaakt wor den. Het begon al met de misser van die vangbal in de eerste inning. Ja, die jongens hebben natuurlijk een erg goede werper. We konden aan slag niet doorbreken". Dat was inderdaad het punt waar het om draaide. Slechts een enkele maal werden de honken bezet. De spelers kon den meestal voortijdig inruk ken omdat de slagmensen niet of nauwelijks een honk- slag, Iaat staan een meer honkslag konden produceren- In de zesde innings werd het tenslotte 1—3 voor Wilfried Willems die een fout van Kees Schriek en Gerard Wa penaar goed uitbuitte. De wedstrijd was gelopen. Grote man bij Blue Birds natuur lijk Gerard Samelink. Maar wat nu als hij wegvalt? Coach Tjong hierover: „We zijn bezig met de opleiding van jonge werpers. Maar-dat moet groeien natuurlijk". De toekomst ziet er in ieder ge val wat zonniger uit voor de Delf te naren. Holy, dat twee achtereenvolgende nederlagen te slikken kreeg zal het nog moeilijk genoeg krijgen nu het zelfvertrouwen een gevoe lige deuk heeft gekregen. Hoek van Holland De voor de vierde maal in successie gehouden nacht-strandloop tussen Hoek van Holland en Scheveningen is een groot succes geworden. Maar liefst 1500 deelnemers waren naar Hoek van Holland gekomen om de tocht te volbrengen. De deelnemers kwamen uit alle streken van het land. Zelfs uit Drente en Limburg. Het grootste gedeelte van de wandelaars kwam uit Rotter dam. Onderweg was er er wten- of bruinebonensoep om de honger te stillen. De eer ste deelnemers waren rond de klok van vier in Scheve ningen. Schiedam De leden van Martinit hebben voor Her man van der Velden en Jan Kooiman twee nieuwe be stuurders gekozen. Het werden Hans Martinit en Hans Nijdam. Tijdens de druk bezochte vergadering werd te vens de ontspanningscommissie nieuw leven ingebla zen. Onder aanvoering van Theo Muus zal volgend sei zoen getracht worden diverse ontspanningsavonden te organiseren. Voorzitter Aad van der Horst vond het een positief teken dat de ledenvergade ring zo goed bezocht was. „In voorgaande jaren was het nogal eens het geval dat we moesten wachten totdat we eindelijk genoeg stemgerechtigden binnen hadden. Nu konden we di rect beginnen en dat is fijn". Over de toekomst van zijn vereniging zegt hij: „Wij werken als bestuur met een meerjarenplan. Dat is echter voor een groot deel afhankelijk van de finan ciën. Wij zouden graag onze accommodatie verbe teren. Een overdekte tribu ne neerzetten bijvoorbeeld. Wij hebben plannen zat maar er zit voorlopig nog geen subsidie in. voor ons". Een positief punt is wel dat het eerste veld van de Schiedammers een grote beurt krijgt De voorzitter: „Daar zijn we erg blij mee. Al zie ik nu met al die re gen wel enige problemen opduiken. Hierdoor kan er voorlopig nog niet inge zaaid worden waardoor de datum van oplevering uit gesteld moet worden. We zullen onze eerste thuis wedstrijden dan uit moeten gaan spelen. Dat is niet zo leuk natuurlijk". De derdeklasser hangt al enige jaren tegen promotie aan. Ieder jaar grijpt de formatie van trainer Joop Schop echter net naast de prijzen. Door de komst van enkele spelers en de doorstroming van enige jeugdleden is Martinit goed uit de overschrijving speriode gekomen. Van der Horst hierover: „In de breedte zijn we gegroeid. Zoals het zich nu laat aan zien gaan we de competi tie tegemoet met goede vooruitzichten. Begin au gustus gaan we weer met de hele selectiegroep naar Zeist om ons voor te be reiden op de competitie". Martinit wil dan ook duide lijk hogerop. Zegt de voor zitter: „Ja, dat is duidelijk. Maar dat kan je natuurlijk niet realiseren van de een op de andere dag- "We zit ten al vier jaar in die der de klas en willen er nu wel eens uit". Een geluk is dat de Schiedammers een bloeiende jeugdafdeling hebben waardoor de door stroming in de toekomst is verzekerd. De voorzitter hierover: „Als je bedenkt dat het re servoir waruit je kunt put ten steeds kleiner wordt, dan komen wij er nog goed af. De jonge gezinnen trekken weg uit Schiedam. Ondanks dat is onze jeug- dafdelig in zijn totaliteit er goed uitgekomen". Martinit zal zich echter nooit verlagen tot reclame campagnes zoals FCN dat dit seizoen gedaan heeft". Dat is toch een misselijke zaak. Maar dat schijnt nu eenmaal bij het sfeertje van die club te horen. Op zo'n manier kweek je na tuurlijk geen kader. Kun nen de jongens het bij een andere club weer iets be ter krijgen dan zijn ze zo weer vertrokken. Echte clubmensen krijg je na tuurlijk nooit op zo'n ma nier", aldus Van der Horst Hij is nu al zo'n twaalf jaar voorzitter van de club. Aan een afscheid denkt hij voorlopig nog niet: „Ach, ik heb de beste verwach tingen voorlopig. Ik ga nog lekker door. Het is een stukje van je leven gewor den. Ik wacht af totdat er een acceptabele vervanger is gevonden. Waarmee ik •natuurlijk niet wil zeggen dat ik onvervangbaar ben. Dat is niemand. ADVERTENTIE wnmm SURFSPORTCENTRE, hat adres voor deze rotend pupulaira «port met alle grote marleen uït voorraad leverbaar, zoal»: MISTRAL, SUPERSTAR, WINDSURFER an HIFLY SURFSPORTCENTRE. ook voor WET- SUITS.SURFER-ACCESSOIRES en Recreatie sport artikelen. Ook oor iu r! lesxa n I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5