SCHIEDAMSCHE COURANT Zijdeveld wil dit jaar bouwen in Pr ovem er shui s Bram Uil solliciteert als directeur museuE Woningen beneden de driehonderd gulden Vergunning aanvragen voor LPG-aanvoer liggen ter inzage Circus-lama op Schuttersveld Deur stond op een kier Schiedams bedrijf bouwt dorp in Bagdhad Vrouw gewond onder aan trap V- Zakkenroller bij Excelsior Paalman gaat weg" DAIHATSUE 8.950.- Woensdag 20 juni 1979_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 26386—6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 0 Wethouder Zijdeveld buigt zich met Verdoes en KuJik van woningbeheer over de plan nen voor het Proveniershuis. De British Petroleum raffinaderij heeft bij Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland een vergunning aange vraagd in het kader van de hinderwet en de wet inza ke de luchtverontreiniging voor de aanvoer en opslag van LPG op het BP-terrein aan de oostkant van het Bcerkanaal in Europoort. BP wil samen met Shell een BV oprichten die gebruik zal maken van de nieuwe terminal, die zal bestaan uit een nieuwe haven vor LPG-tankers tot 75.000 kubieke meter plus twee op slagtanks van elk 60.000 kubieke meter voor butaan en propaan en twee tanks van elk 15.000 kubieke meter voor normaal- en i so butaan. Ook andere gegadigden zullen van deze terminal gebruik kunnen gaan maken. De beide maatschappijen hebben ook een vergunning aangevraagd voor bepaalde onderdelen van de ver werking, afvoer en opslag van LPG. Op het BP-terrein dient een butaan-splitsmgsfabriek te worden opge bouwd, terwijl in de Dintelhaven een aanlegsteiger zou moeten komen, om hier LPG-binnenvaartschapen te kunnen beladen. Ook Shell wil een butaan-splitsingsfa- briek bouwen, op haar terrein aan de Vondelingenweg. Op de gemeentesecretarieën in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis en in de secretarie van de deelgemeente- raad in Hoek van Holland liggen de vergunning-aanvra gen voor iedereen ter inzage. Tijdens de normale ope ningstijden kan men er terecht. Daarnaast zijn de be treffende stukken ook in te zien in de openbare biblio theken in Schiedam, aan de Lange Haven 131, in Vlaar dingen, aan de Fransenstraat 6 en in Maassluis, aan de Uiverlaan. Ook in het wijkgebouw De Hoekstee in Hoek van Holland liggen de aanvragen beschikbaar. Op de plaatsen waar de vergunningsaanvragen zijn in te zien zal ook de LPG-nota beschikbaar zijn, die recen telijk is voltooid door een ambtelijke coördinatie-com missie van de provincie Zuid-Holland, Rijnmond en Rot terdam samen. In deze nota komen de maatschappijke effecten van grootschalige aanvoer van LPG aan de orde. Deze nota is ook gratis verkrijgbaar bij de voor lichtingsafdelingen van Rijnmond, Rotterdam en de pro vincie. Tegen het verlenen van de aangevraagde vergunningen kunnen belang heb ben in de periode van 25 juni tot es met 14 augustus bezwaren indienen- Dit dient schrifte lijk te gebeuren bij het college van b. en w. van Rot terdam, Mondeling bezwaar maken is mogelijk tijdens een tweetal openbare hoorzittingen, die op 10 juli en 7 augustus vanaf 20 uur in het Rotterdamse stadhuis worden gehouden. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v.' 1 abonnement per kwartaal f 42.20 abonnement a f!4.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. is - -- de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zat ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 634, 3000VB Rotterdam Schiedam Nog dit jaar denkt wethouder Chris Zijdeveld een start te kunnen maken met de bouw van 24 woningen in het Proveniershuis. De huurprijs van de huisjes, die zijn bestemd voor een- en tweepersoonshuishoudens, blijft beneden de driehonderd en wellicht zelfs beneden de tweehonderdvijf tiff gulden per maand- Vanavond spreekt de stuurgroep voor een- en tweepersoons- houdens zich uit over het bouwplan. De woninkjes zullen worden cieel nog van niets. Kulik van gebouwd in de zijvleugels van het gebouw. De gebruikers van de ruimtes in die zijvleu gels zullen het Proveniershuis moeten verlaten. Zijdeveld verwacht daarbij geen al te grote problemen: „Iedereen die nu gebruik maakt van het Proveniershuis, wist van tevo ren dat hij er uit zou moeten; misschien dat er een enkel verzoek komt om hulp bij het zoeken naar nieuwe ruimte, maar echte problemen zullen er denk ik niet ontstaan". Op het moment weten de ge- bruikers van de ateliers offi- woningbeheer: „De mensen zullen waarschijnlijk uit de kranten hebben vernomen dat er gebouwd gaat worden, een officiële aanschrijving hebben ze nog niet gehad; dat ge beurt pas in een later stadi- Voor de Schiedams c he ge meenschap /VW heeft het wo- ningbouwplannetje nog geen directe gevolgen. Het kantoor tje van de stichting bevindt zich in het voorhuis, en voor- alsnog is daar geen woning bouw gepland. "Wel is de kans aanwezig dat de stichting in de toekomst zal moeten ver huizen. Zijdeveld: „Dat is nog een open zaak, het is de vraag wat de SG zelf wil. Het is niet onmogelijk dat er ook nog een bouwplannetje voor het voorhuis komt". De bouwplannen voor de vierentwintig woningen zijn ontworpen door gemeentelijk woningbeheer. Een architect is er volgens Zijdeveld be wust niet in de arm genomen, vanwege de snelheid waarmee het plan moest worden uit gewerkt, en vanwege de prijs, die moest worden gedrukt. „Kostenverhogende grapjes kunnen we niet gebruiken", vindt Zijdeveld. De dienst woningbeheer is daarnaast geheel ingespeeld op de regels en voorschriften die bij bouwen in een monu ment moeten worden nageko men. Overleg met monumentenzorg en het ministerie voor volks huisvesting en ruimtelijke or dening heeft al plaats gevon den, en in beide gevallen heeft de gemeente de nodige bijval voor het woningbouw- projectje gekregen. Verwacht wordt dan ook dat de ge- Schiedam Na het voetbal len bij Excelsior ^0 heeft de 18-jarige R BE. Jf, D. uit Schiedam deze week gemerkt, dat in het kleedlokaal een zakkenroller was geweest, die het juist op zijn broekzak had voorzien. Een portemon nee verdween eruit, inclusief 45 gulden. Bij de politie heeft de berooide voetballer aangifte gedaan van de dief stal. meente de nodige subsidie binnen zal kunnen halen voor het Proveniershuis. De huur prijs van 250 a 300 gulden is er in ieder geval al op geba seerd. Wethouder Zijdeveld: „Als geen subsdie wordt ver kregen houdt alles op". De woninkjes hebben de ont werpers al voor de nodige problemen gezet. Binnen een kleine oppervlakte moest toch zoveel mogebjk gerealiseerd worden, zonder dat voor schriften werden overschre den. Met de nodige inventivi teit, zo moest de cv ketel worden opgehoogd en moest de meterkast worden verscho ven, is dat gelukt Volgende projecten voor klei ne huishoudens zullen plaats vinden in Woudhoek-Noord en de binnenstad. Daarnaast wordt er ok aan gedacht een pand van Rijnbende voor der gelijke woningbouw te be stemmen. Schiedam Circus Guaiser, het Duitse circus dat op toernee is door ons lartd, gaf gisteravond haar eerste voorstelling Jn Schiedam. Naast de traditionele acts was er onder meer een cowboy en indfa» nenshow te zien, en kon het publiek vooral genieten van goede dressuur-mim- mers. Bij Qualser blijft de dressuur niet tot de bekende paardennummers beperkt Het programma biedt zelfs een lama. Gu aiser geeft nog drie voorstellingen op het Schuttersveld, vanmiddag om drie uur, vanavond om zeven uur, en morgen de laatste voorstelling om half vijf. Daarna pakt het circus, dat nog de echte circus- romantiek met zich meebrengt, de spul len weer in. en vertrekt het naar Delft Schiedam De 33-jari ge Schiedammer J. B. K. zit op bet ogenblik te dubben, of hij rijn kapstok wel ia de hal van zijn woning laat staan of misschien iets verder huis inwaarts zal zetten. Door de huidige situatie is hij gedupeerd voor 850 gulden. Dat geld bevond zich in de portemonnee van K. en deze portemonnee zat weer in een stofjas. Die hing aan de kapstok, vlak achter de voordeur van de woning aan de Korte Haven. En toen K. eventjes maar de deur op een kier had la ten slaan, sloeg een in sluiper prompt toe. Schiedam Pashout Elemen- tenboow in Schiedam heeft van de Franse aannemers combinatie FougerolJe/Spie Batignolles opdracht gekre gen om een bungalowdorp in Bagdhad in Irak te bouwen. De voorbereidende besprekin gen en werkzaamheden voor het uitvoeren van de op dracht zijn reeds begonnen. Het bungalowdorp moet als huisvesting voor het Franse managementpersoneel van de aannemerscombinatie dienen wanneer dat bedrijf daar het nieuwe internationale vlieg veld gaat bouwen. Na het ge reedkomen van het vliegveld zal het dorp door het vlieg- veldpersoneel worden be woond. Het bungalowdorp omvat naast enkele honderden wo ningen ook nog een aantal andere gebouwen, zoals een school en een recreatiezaal. Het zal een oppervlakte van 28.600 vierkante meter be slaan. Hoeveel mensen Pas hout voor het bouwen nodig heeft, is nog niet bekend. Wanneer ze naar Irak ver trekken is ook nog niet be kend, maar alleszins binnen een kort tijdsbestek. Pashout heeft de afgelopen jaren reeds vijf soortgelijke dorpen in Saoedi Arabië ge bouwd. Met de opdracht zijn enkele tientallen miljoenen- guldens gemoeid. Schiedam Bram Gil, be kend van onder meer de stripmanifestatie, heeft gesol liciteerd naar het directeur schap van het stedelijk mu seum aan de Hoogstraat De huidige directeur Hans Paal man is volgens Uil zijn func tie aan het afbouwen, wel licht in verband met een spoedig vertrek. Omdat het nooit kwaad kan een sollici tatie vroeg in te sturen, heeft Uil nu alvast zijn brief naar het college van burgemeester en wethouders gestuurd, waarin hij zijn sollicitatie kenbaar maakt De theoretische opleiding van Bram staat, zo schrijft hij zelf, niet gelijk aan de oplei ding kunstgeschiedenis, op basis waarvan veel directeu ren worden benoemd. Het lijstje opleidingen die Bram heeft gevolgd bestaat ui de handels-ulo, de handelsavond school, typen, stenografie, vei lig verkeer en de cursus kieu- renkunde. Toch kan er, volgens de kan- didaat-directcur, in zijn geval een uitzondering worden ge maakt, omdat hij dat tekort aan theoretische kennis met een aantal goede eigenschap pen compenseert. Zo dicht Uil zichzelf een positieve instel ling ten opzichte van kunste naars toe, zou hij een creatie ve geest hebben, is hij bereid tot het schrijven van een be leidsnota en heeft hij ambitie om tot een breed beleid te komen. Daarnaast erkent Uil de bevoegdheden van de mu seumcommissie. Over de aanstellingstemujn heeft Bram ook al zijn denk beelden: het college kan hem het beste voor vijf jaar be- Schiedam Agenten van de politie hebben maandag een bejaarde vrouw uit een zeer benarde positie bevrijd. Me vrouw M. P. N. was in haar huis in de Lorentzlaan van de trap gevallen en kwam daarbij met zo' n smak op de grond terecht, dat zij zich niet meer kon bewegen. Hul peloos moest mevrouw N. vlak voor de deur blijven lig gen. De buren hadden de valpartij bemerkt en alarmeerden de politie. Via het balkon van de buren werd een bevrijding spoging door agenten onder nomen. Het balkon van me vrouw N. kon worden bereikt, waarna zij uit haar benarde positie is ontzet- Per ambu lance is de vrouw meteen af gevoerd naar het Noiet-zie- kenhms, waar een gekneusde schouder en gekneusde ribben werden geconstateerd. noemen, dan kunnen burge meester en wethouders ten minste op hun gemak naar een vervanger voor langere termijn zoek en- Erg hoog slaat Bram Uil rijn kansen op een benoeming niet aan. Hij eindigt rijn brief althans als volgt: „Hoewel ik meen Uw antwoord in deze reeds te kennen, ben ik toch nieuwsgierig naar uw ant woord". Want een antwoord komt er volgens Bram: „de procedure schrijft dat dwin gend voor". ADVERTENTIE 'n ZUINIGE WAGEN vanat AUTOMOBIELBEDRIJVEN ERTAfi BETTOWEG 27 SCHIEDAM Tel. 010-62.11.62

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1