Rob Koevermans is bezeten van cricket Jeugd VZC zorgt voor vierde plaats De Ooievaars uit de zorgen Huisvesting voor DSS weer op losse schroeven HOCKEYERS INGEDEELD Unitas derde in eigen toernooi „Nederlands team einddoel" Acht Vïaardingers naar Nationale Dennis van Aïphen derde Trainer/coach Lex Craamer stapt op Nieuw initiatief: spelen en verkleden aan Marathonweg stel dat er geen krant was WOENSDAG 20 JUNI 1979 SC/VD/WCTn r. Sg--:. Uf Schiedam Zelfs op de verjaardag van zijn va der is hij nog op het Excelsior'20-veld te vinden. Rob Koevermans, de I7-jarige jeugdintemational van het zeer goed draaiende Excelsior'20, is beze ten van Cricket en Iaat dat merken ook. „Mijn 'einddoel is het Nederlands team en omdat je pas op je 2&-ste bij cricket aan je top zit, heb ik nog even voor de boeg. Maar ik geloof wel dat het kan lukken. Ik zal er zeker alles voor doen en laten/' aldus de jonge Schiedammer. Dit seizoen, waarin Excelsi- Rob Koevermans in het succesvolle jeugdteam (zittend links). or'20 momenteel de eerste plaats in de eerste klasse be zet, is voor Hob Koevermans de gote doorbraak. Hij: „Dat ktm je wel zeggen. Vorig sei zoen speelde ik alleen heel af en toe in het eerste team, wat toen voor het eerst werd ge traind door Rupert Gomes, die nu alweer aan zijn tweede seizoen bezig is. Ik was een beetje een heen en weer boo tje tussen het eerste en twee de team, maar dat is nu niet meer het geval. Zes wedstrij den heb ik al onafgebroken in het eerste gestaan en on danks mijn kwetsbare positie (eerste slip: de plaats,waar de meeste actie plaats heeft) - heeft Rupert Gomes alle ver trouwen." Omdat cricket nog steeds een echte zomersport blijft, heeft dat voor de zeer fanatieke Rob Koevermans de consequ entie, dat hij nog nooit op va kantie is geweest Alleen cricketvakantie". legt uit. „Ook nu weer. Van 18 juli tot ^iuij!uiiiiiii]fiiniuiiuiiiuiiiuiiuiuiiu!iiHiiuiiiiiiiiiiiu8iniituiiiuiiiuii!uiiiitiuiiiiiiiuiiiHuiiiKiiii!uiiitmiiuiiiui!iitiuiuiuiiiui)iiiiuuiuiiiiiuiiiiiiiuiiH!iimiiiiiiiiiiiiiiiiiii!inniui!iiiiiiiiiniHiiiiiiniiiHmuiiuiii!tmimi!iiimiiiHiuu!iiiiiH Rotterdam De laatste dag van de kringkampi- oenschappen leverde voor VZC weinig schok-. 5 kende zaken op. De S -vierde plaats achter ZPB, De Devel en Rot- g terdam kon moeiteloos worden behouden. Op- 2 merkelijk was dat van 2 het gros van de 54 me- 2 dailies, die VZC ver- 2 gaarde, de jeugd daar- 2 voor verantwoordelijk was. Terwijl dat vorig jaar nog Rob de Gier, S Diane Edelijn en Ruud Rijper waren. 3 Marcel Blomsteel, die 1 alleen het begin mee- S maakte van de strijd om de kringtitels, werd 2 erg gemist door zijn 2 schoolkamp in Enge- 2 land. Goud was er op 2 de laatste dag voor 2 Remco Snuverink op de 2 100 vlinder in 1.07, een tijd die gelijk lag aan 2 de limiet voor deelname 2 aan de Nationale kampi- 2 oenschappen. 2 Zdver was er voor Irma Voorham op de 400 wissel in 5.49.7, Wouter Hoekstra 2 op de 100 vlinder in 1.26.7, 2 Remco Snuverink op de 3 200 wissel in 2.34.8 en de dames estafetteploeg op de 4 se 200 vrij. De tijd was 9.32.7 en daarvoor waren verantwoordelijk: Irma Voorham, Sandra Don, Irene van de Laan en Dia ne Edelijn. Tenslotte haalde Robbie Claas een bronzen medaille weg op de 200 wissel in 2.45.2. De ploeg die wordt naar de de maand in het zwem sta dion van Amersfoort, be staat uit: Irma Voorham, Carla van Paassen, Jacque line Claas, Marcel Blom- steel en Remco Snuverink. Terwijl ook de dames esta fetteploeg van de "VZC daarvan deel uitmaakt Dat zijn: Diane Edelijn, Joke van Vliet, Irene van der Laan en Irma Voorham. Vooraf gaat het Vlaarding- se gezelschap weer in trai ningskamp in Amersfoort Rotterdam Op de valreep van de Kiingkainpioenscbap- pen kwam SZ aan zijn enige bronzen medaille. Het was Dennis van AJphen» die zo goed was de 100 vlinder voor jongens '64 in een tijd van 1.08.5 te beëindigen. Het was tevens de limiet voor de Na tionale kampioenschappen volgende maand. Michel Groene weg van ZPBfUnico won deze afstand in 1,06.5, gevolgd door Buddy Brand van De Geul in 1.07.9. De leiding is in handen van Ger Edelijn, terwijl de wedstrijden tevens begeleid zullen worden door Theo Komeijn. Overige uitslagen: 100 vlin- 2 der jongens onder 10: Jo han van Hees 1.43.5. Idem 2 jongens '67; Marco van IJ- zerioo 1.23, Martin Groene- 2 veld 1.34.8. Idem jongens 2 '66: Robbie Claas 1.16.2. 2 Idem jongens '64 een derde 2 plaats voor Dennis van Al- 2 phen van SZC in 1.08.5, 2 Pieter Kop 1.21.9. S Op de 200 school voor meisjes '65 kwam Inge Hil- ker tot een achtste plaats E in 3.26.4. Op de '200 wissel 2 kwam Roberto Brugmans 2 op een zevende plaats uit 2 in 2.56. Eindstand:- 1. 2 ZPB/Unieo 141 medailles, 2. De Devel 81, 3. Rotter- dam 66, 4. VZC 54, 5. Nau- 2 tilus 47, 6. De Lansingh 40, 7. Kempvis 39, 8. Merwede 2 33, 9. Poseidon 27, 10. Geul 14, IX. PCG 7, 12. Strijen 6, 13. De Linge 6, 14. 2 SCOM, 3, 15. Spartaan 3, 16. LAC 2, 17. SVH 2, 18. AZC I, 19. SZC 1, Zee- 2 hond, Wiekslag, WIK, SIZC, HZ en PC, Viking '60 en ZPC behaalden geen 2 enkele medaille. 2diiiiiitiHiiiiiiiiiiioiifMiiiiiii[|]iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiifiiiuiinii[ir!i)iiiiii]iiiiiiiiiiiiiii!n!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii(iitiiuii[iuiiiiiiiitiiiii!iiiiiii!iii!iiiiiiiiiiiiiiiinimiiiiit!ii!tiiniiiiiiiiiiiiiiiiinm!iiiiiiuiniiiiiiit!ii!iiiiiiiuiiiiiiniiiiifiiiiiiiiiiiii]ii)Emiir door Emile Schelvis 8 augustus ga ik met het Ne derlands jeugdteam van 16— 19 jaar naar Canada om daar wedstrijden te spelen tegen selecties van Canada, Noord en Zuid-Engeland, Denenar ken. De Bermuda's en de Verenigde Staten. Hoewel ik al zes keer voor dat vertegen woordigende team ben uitge komen, plus nog tweemaal met het nationale team van 14—16 jaar, moet die trip naar Canada het hoogtepunt worden." En lachend: „Geluk kig hebben we daar ook een week vrij, dus ik word niet helemaal mesjokke." Behalve de reis naar Canada, zal Rob Koevermans (een neef van Wim Koevermans van FC Vlaardïngen), ook met Excelsior nog naar het buitenland vertrekken. Eer der nog, van 2 tot 8 juli, geeft hij met een selectiete am van Excelsior acte de presence in Liverpool, Rob: Ja, zo ziet de competitie die natuurlijk momenteel let terlijk en figuurlijk voor ons op de eerste plaats staat het programma eruit. Voor mij persoonlijk kan het dus niet mooier. Als het even kan, zal ik of aan het trainen of aan het wedstrijdspelen zijn." Rob Koevermans, die ook voetbalt (bij Excelsior'20) en tafeltennist (bij RAP in Ke- thel), maakte er geen geheim van welke sport zijn voorkeur geniet. Hii: ..Heus. ik voetbal Rob Koevermans in selectie (in A-l) en tafeltennis ook wel graag, maar ik zie die sporten in de winter meer als condi tietraining voor het cricket. Je hebt trouwens niet zo gek veel conditie nodig, maar een basis moet er altijd zijn, Het komt eerder aan op je reac tievermogen, al of niet beïn vloed door angst Dat mag je absoluut niet hebben, want dan heb je geen schijn van kans tegen ervaren bowlers." „Ik heb geen angst hoewel ik, als ik iets fout doe, ontzet tend snel kwaad ben," bekent Rob Koevermans, die in de partij tegen Kieviten in het begin van het seizoen rog ge confronteerd werd met een zeer snel verlies van zijn wic ket „Ik heb ook wel eens een bal keihard op mijn arm ge had of een vang gemist maar toen voelde ik me wel even beroerd. De tweede bal en rang, daar gingen de paaltjes. Gelukkig hebben mijn team genoten, net als trouwens het hele seizoen, me uitstekend opgevangen. Dal is ook één van de redenen, waarom ik cricket speel vanaf mijn ze- vende. Het is oer- en oer-ge- zellig." Rob Koevermans, die in de eerste klas van de Rijnmond MTS in Schiedam zit, kan een grote toekomst in yhet ericketgebeuren tegemoet gaan. Let wel, kan, want ook bij hem is op 17-jarige leef tijd nog een hoop ervaring en inzicht. Rob, die niet rookt en drinkt en bijna vijf dagen van de week op Excel sior is te vinden, wil dan ook graag. Eerlijk: „Ik moet eerst proberen mijn school af te maken, maar het liefste zou ik beroeps worden. In Engeland dus, want dat kan nergens anders hier in de „buurt". Duidelijk is dat de af en toe nog wat (begrijpe lijk) onzekere Schiedammer de ambitie en het talent in ruime mate tot zijn beschik king heeft. Het karakter en de vechtlust moeten bewijzen of hij inderdaad de top kan halen. Schiedam Al na de eer ste wedstrijd in de degra datiecompetitie was net rolstoelbasketbalteam van SIS De Ooievaars er zeker van dat het niet zou gaan Vlaardingen Ondanks een dringend beroep van sportwethouder Cees Bot solidariteit te betrachten en .'Ir,. inmAntnir Iran ^vnnphattn Clllnlï«rtiO een tijdelijke inwoning van DSS (voorheen Sunlight) niet te schuwen, voelden de vertegenwoordigers van Vteardingse voetbalclubs (verenigd in de sectie voet-. bal) zich niet erg aangesproken. Het gros van de voetbalclubs Jandiaan in VLaardingen mijdt liever het Onderwerp Sunhght, dat Rit jaar al menige teleurstel ling heeft moeten ervaren. Het is intussen weer aardig actueel geworden, nu de le den van De Hoüandiaan heb ben besloten DSS geen onder dak te verlenen voor de seni oren. ,J)e velden zijn toch al overbelast", is hun klacht, „een situatie waarmee we in het verleden grote moeite hebben gehad, toen de velden in park 't NIeuwelant nog niet waren opgehoogd". Dat het bestuur van De Hol- op voorhand de poort voor DSS open liet zon der de achterban daarvan in kennis te stellen, of zelfs te raadplegen, mag op zijn minst vreemd worden ge noemd. Hoewel het gemeente bestuur zoiets niet op de spits zal drijven, heeft het de be voegdheid de velden te vorde ren voor DSS. Niet de kleed kamers, die zijn in eigendom van de roodwitte club zelf. Een onderzoek van de secre taris van het dagelijks be stuur van de VRSR, dat de velden van RKWIK en Satel liet nog niet overbelast zijn en die dan maar DSS moeten opvangen, vond weinig weerk lank van de betrokken ciubs. De reactie van RKWIK was in dat verband begrijpelijk, dat DSS maar zo lang ge bruik moet gaan maken van de braakliggende velden in De Broekpolder. „Wanneer we zoiets zouden doorzetten", aldus secretaris Teun Goedknecht, „kost het zeker een halve ton er een directiekeet neer te zetten, waarin de spelers zich kun nen verkleden. De gemeente heeft daar echter geen geld voor. Sunlight zou voor dat idee wel in zijn clubkas wil len duiken, maar is dan ge lijk het geld kwijt dat moei zaam is gepaard door de le den voor de nieuwbouw. Tenslotte kwam er op de ver- Het bestuur van DSS wacht maar weer af. gadering van de voetbalverte genwoordigers toch nog een handreiking van DVO '32, dat dit jaar van zes naar tien kleedkamers gaat en de senio ren van DSS om te verkle den zo lang wil opvangen. De wedstrijden zouden echter gespeeld moeten worden op de complexen van Vlaardin- gen en CION. De afdelings club gaf daar geen medewer king aan en Vlaardingen nam het voorstel van Ben Verstee- ge van DVO '32 in overwe ging. Ook het terrein van de atle tiekvereniging Fortuna zou daar aan opgeofferd moeten worden. Hoewel het gemeen tebestuur CION en Vlaardin gen kan dwingen DSS, wat het spelen betreft, toe te la ten, zal binnenkort in goede harmonie met de betrokken clubs worden gesproken. DSS wacht bij dit alles weer ge duldig af. Vlaar dingen/Schiedam De hockeyers zijn als één van de eerste takken van veïdsporten ingedeeld voor de nieuwe competi tie. In de tweede klasse A zijn na enkele seizoenen Asvïon, Spirit en Pollux weer bij elkaar ingedeeld, samen met: Bennebroek, Groen Geel, HBS, Hudito, Roomburg, Te Werve en Zoe term eer. In de derde klasse A zijn de heren van het Ma as- si uise Evergreen onderge bracht bij: Aeolus, Cartou che, Capelle, Forescate, HDS, Ring Pass, Rijswijk, Souburgh en VCL. De dames van Asvion en Spirit rijn bij elkaar on dergebracht in de derde klasse A, samen met: Aeo lus, Leonid as, Oude Maas, Rijswijk, Tempo '34 en Voorne. De dames van Evergreen nemen het in 4 A op tegen Capelle, Hoek- Waard, Krimpen,^Pol- se lux, Pijnacker land. en West- dcUS Y,i£t u met dat ereen gr Oierenteniocn genood degraderen. In de Mar- gnethal versloeg de Schie- damse ploeg Marathon uit Doom met maar liefst 8628. Aangezien Mara thon ook al zijn wedstrijd tegen De Sleutels uit Lei den had verloren moest Marathon degraderen. De ploeg van trainer/coach Lex Craamer is geen moment in gevaar geweest Vanaf de eerste minuut gaf de Schie- damse ploeg de toon aan. Het zwak spelende Marathon kon geen vuist maken en bij het rustsignaal was het al duide lijk dat De Ooievaars ook volgend jaar zou uitkomen in de tweede divisie. Ruststand 43-12. In de tweede helft ging de Schiedamse ploeg goed door. Het was dan ook duidelijk dat De Ooievaars eigenlijk helemaal niet thuis hoorde in deze degradatiecompetitie. Bij het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter was de stand 86-28. Ook werd bekend dat trainer- /coach Lex Craamer het al na 1 jaar voor gezien houdt bij De Ooievaars. Hij vertrekt naar RIS uit Rotterdam. Zijn opvolger zal waarschijnlijk een oude bekende van de Schiedamse ploeg worden. Hoewel het nog niet helemaal zeker is, lijkt een terugkeer van John Heilker tot de mo gelijkheden te behoren. De tweede (en laatste) wed strijd van het rolstoel basket balteam van De Ooievaars is minder voorspoedig gelopen dan de eerste. In Leiden werd met 4419 verloren van De Sleutels. Deels lag dit tuurlijk aan het feit, dat deze wedstrijd niet meer van be lang was voor de degradatie, maar ook zal het feit hebben meegespeeld dat trainer/co ach Lex Craamer het in de laatste wedstrijd van het sei zoen voor gezien hield niet mee was gereisd naar Leiden. In de eerste helft kon de Schiedamse ploeg het nog wel redelijk volhouden. De Sleu tels hadden zeker het betere van het spel en dat kwam dan ook tot uiting in de rust stand: 24—12. In de tweede helft bakte De Ooievaars er niet veel meer van. Het spel werd rommelig en zonder coach is dat na tuurlijk moeilijk op te van gen. De eindstand was dan ook forser dan eigenlijk nodig was geweest, 44—49 voor de Leiden aren ^iimiiiiiiuiiitiiiiiiiiiiHiuiiiimmiiuuiiiitiniiuiuiuiimiiHiiHiimiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiitiiiiiiuiiHiiiiniiiiiiniiHiiiiiiuiDiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ VI aardingen/S chie- dam Het zevende in ternationale veldh and bal toernooi van de Maassluise handbalvere niging Unitas '63 is weer een groot succes geworden. Ondanks de overvloedige regenval verkeerde het terrein aan de Bilderdijklaan in een uitstekende con- ditie en alle wedstrij den konden normaal plaats vinden. De hand balvereniging Tos Ra- vensberg uit het Duitse Borgholzhausen. waar mee Unitas al enkele jaren contact heeft, gaf aan dit toernooi weer een internationaal tin tje. De wisselbekers bij de as piranten werden bij de meisjes veroverd door EDH uit Delft, dat in de fi nale het Vlaardingse WIK versloeg. Bij de jongens veroverde het organiseren de Unitas de wisselbeker. Bij de heren bleek het Rot terdamse Ancora opper machtig. De Rotterdam mers hadden vorig jaar ook al de wisselbeker mee naar huis genomen en door vier duidelijke overwinnin gen ging de beker opnieuw naar Rotterdam. De tweede prijs werd veroverd door het Duitse Ravensberg, dat tegen Ancora duidelijk ver loor. Unitas werd door een beter doelsaldo derde. Bij de dames waren de verschillen klein en uitein delijk zegevierde HEC uit Den Haag voor Ancora en VHC. 2itii[|]iiiHiR;iiiuiiiifi!UiiniiuuiHiiuiiiuiiiiiiiii{iiiuiiiiitiiiiiiEii!iiiiiiiiimiiiiimmiiiiiiiiiiiiutiiimmfiijiii]ii]i]niiit:imiiiiiiiiiiiii]ii]uiiiiRUf

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6