SPORT Gilles de Rooij met sprongen vooruit Acties voor houten blokhut van Pollux Prestaties Schiedamse dammers Jubileumfonds voor Maeslantsluys Prestatielopen in Lickebaertbos .Jk heb het niet durven dromen [Toernooi Vlaardingen wil zelf gaan bouwen Piet Boon biljart- kampioen Fortuna SC heeft interesse in Wim Koevermans Prijsuitreiking SV Maasland r#' <3 Bestuur Juventus uitgebreid DONDERDAG 21 JUNI 1979 SC/VD/WW5 Vlaardingen „Nee, ik kan het niet verklaren! Het is pas het tweede seizoen dat ik de 400 me ter horden loop, het is gewoon steeds sneller ge gaan, Misschien komt het doordat ik zevenmaal per week train in de winterperiode. Dat was wei iets meer dan in voorgaande winters". Gilles de Rooij, de kersverse nationale jeugdkampioen op de 400 meter horden, zit er ontspannen bij. Met een tijd van 56.22 seconden (weer een persoonlijk record) wist hij in Groningen alle kandidaten achter zich te laten en daarmee de grote door braak van dit seizoen gestalte te geven. Jk had zo'n vooruitgang niet durven dromen", aldus Gilles, die met zijn negentien jaar aan de laatste kampioen schappen bij de jeugd heeft deelgenomen- „Ik heb de 400 meter horden dit seizoen vijf maal gelopen en dat is steeds op een persoonlijk record uit gedraaid. Ik ben en dat is eigenlijk voor een niet full time atleet merkwaardig op het ogenblik bij de jeugd de snelste in Nederland. In Groningen had ik gewoon geen enkel probleem met de andere jongens. Het was al ken jammer dat er zo weinig publiek was". Gilles de Rooij, die zich naast de 400 meier horden ook nog toelegt op de 400 en 800 me ter, is eigenlijk een laat bloeier. „Ik begon met atle tiek toen ik 11 jaar was. Ik heb gevoetbald bij DVO *32, maar via een vriend kwam ik in aanraking met prestatielo- icn. Dat ging zó goed, dat ik tfsloot een atletiekvereniging te zoeken. Omdat ik 500 me- Maasdijk Korfbalvereni ging Dijk vogels kan er nog niet genoeg van krijgen Ter' afsluiting van een toch al lang uitgelopen seizoen hou den de Maasdijkse korfbal lers zaterdag nog een toer nooi voor pupillen aspiran ten en junioren. Het is de be doeling dat de deelnemende verenigingen in elke catego rie hun sterkste formatie stu ren, maar door het feit dat *1 vrij veel mensen met va kantie zijn kennen enkele verenigingen niet in alle poepen deelnemen Niette min belooft het met sterke Westtandse en Haagse ploe gen toch nog wel een interes sant gebeuren te gaan wor den, zaterdag aan de Nollaan tp het terrein van Djjkvo- tels. Waasland De halfjaarlijkse toderline serie van SV Maas- iwd is weer verstreken. De [idjsuitreiking daarvoor vindt morgen om acht uur 's avonds plaats in het vere- bifiagsgebouw aan de Deel- rtraat Inmiddels is de schiet vereniging begonnen aan de nieuwe serie, waarvoor ook tijdens de vakantiemaanden wordt doorgeschoten. De schutters kunnen hun door wksntie gemiste beurten «ter inhalen. ter van het Fortuna-complex woon, was de keus vrij sim pel. Eerst een paar keer kij ken, want omdat er op school weinig aan atletiek wordt ge daan. was het allemaal vrij onbekend. En daarna zelf meedoen". Gilles de Rooij ontwikkelde zich langzaam maar zeker van een redelijke lange af standsloper (halve marathon en tien Engelse mijlen) tot door Emile Schelvis een talent op de kortere af standen. Gilles: „Het ging eerst niet denderend, totdat ik eens begon met een 1500 meter en daarna nog korter, tot 800 en zelfs 400 meter toe. Na wat doorzetten bleek dat een ideale afstand en vo rig seizoen kon ik het experi mentele stadium afronden". Met zijn clubgenoten Rob van Zanten, Theo en Dick van Everdingen en Jan Moer man, werd er in de daarop volgende winterperiode kei hard getraind, zowel in de zaal als buiten. Gil les de Rooij. .dit seizoen grote doorbraak. Gilles de Rooij, die ook een zware studie vhegtuigtechnj ek in Den Haag volgt, was elke dag bezig. Hij: „Eerlijk is eer lijk, soms was er een dag bij dat het weer zo barbaars was dat ik maar één uur ging. Ik kon het trouwens makkelijk combineren met mijn. studie, die bij mij nog steeds op het eerste plan komt. Kijk, zo snel als ik nu omhoog gescho ten ben, zo snel kan ik ook weer vallen. Ik zal dat uiter aard met alle middelen trach ten te voorkomen, maar atle tiek is een zeer grillige sport. Ga maar na, in Groningen ben je twee dagen bezig en in feite duurt de actie op de baan maar twee minuten". Met de jeugdin ter land Zwit serland—Nederland (6 juli in Basel) de nationale senioren- kampioenschappen, en de competitie van Fortuna, waar Gilles ook een niet te ver waarlozen aandeel in levert, voor de deur, gaat het erom spannen. Gilles de Rooij be seft dat terdege. Hij: „Ik ga ook niet op vakantie, want dat verstoort de conditie en ritme. Het is alleen zo lam mer, dat je je absoluut niet optimaal kan voorbereiden. Fortuna kan daar wel niets aan doen, maar wees nou eer lijk: drie horden beschikbaar voor een 400 meter hordenlo per is wel een beetje erg wei nig. Van een speciale training komt dus weinig terecht". „Overigens", gaat Gilles ver der, „iaat ook de begeleiding, van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie te wen sen over. Je krijgt alleen maar een brief, waarin staat, dat je op grond van een be paalde tijd bent gekosen of geselecteerd aan een wed strijd mee te doen. Zo kwam ik ook in het nationale jeugd team, dat een interland tegen Noord-Rhein Westfalen moest afwerken. Ik werd toen derde achter twee Duit sers, maar het ging erg goed. Geen woord echter van een begeleider of wie dan ook. Ik hoop bij de NK in Nijmegen de finale te halen. Als die progressie zich voortzet, is dat niet uitgesloten. Dan zou ik bij de snelste zes van Ne derland behoren. Maar ook als dat niet lukt, blijft het gewoon merkwaardig dat de KNAU niets van zich laat horen. Ik ben per slot van rekening Nederlands jeugd kampioen". „Ik ben van plan de te lopen afstanden tot drie (400 en 800 meter en uiteraard de 400 meter horden) te beperken en daarop de tijden nog scherper te stellen," zegt Gilles. „Er kan nog heel wat af van de 52 seconden op de 400, 1.57.6 minuten op de 800 en de 56.22 seconden op de 400 hor- dea Ik wil best wel een beet je erkenning. Hoewel ik bij een terugval gewoon voor de gezelligheid bij Fortuna blijf lopen. Deze competitie is voor mij ook erg belangrijk. Het is jammer dat er in Nederland zoveel talent verloren gaat door gebrek aan begeleiding. Ik weet wel dat het veel geld kost en inspanning, en voor de meesten de maatschappe lijke ontwikkeling op de eer ste plaats komt, maar geloof me: zo blijven we in Neder land achteruit hollen". Hoek van Holland De nieuwe kampioen bij de biljartvereniging 't Kruis punt in Hoek van Hol- land heet Piet Boon. De «tevig gebouwde Hoekse niivelhandelaar pakte de titel door een overwin ning in de laatste partij tegen Gerrit Verweij. Dat die overwinning in een kampioenschap zou eindigen was echter voor al te danken aan Mari Moerman. De Hoekse res tauranteigenaar klopte na melijk In enerverende wedstrijden zowel titel houder Arie Vonk als kanshebber Loes de Munck. Toen Munck bo yendien ook nog van Vonk won, lag voor Piet Boon de weg open. Hij maakte geen fout en be haalde een van de meest sensationele kampioen schappen van de laatste Jaren bij 't Kruispunt Vlaardingen Hockey club Pollux heeft 100.000 gulden nodig om het nieuwe club huis, een zg. houten blokhut, in de Broek polder te kunnen in richten. De Vlaardingse club heeft er pas 40.000, daarom zijn er tal van acties ingezet om aan het benodigde bedrag te komen. Een familie-hockey dag aan de Claudius Civiluslaan gaf al een injectie in de vorm van de ver koop van obligaties. Waarvan er van de 250 nu al 100 zijn geplaatst Hoewel de financiering van de accommodatie, zowel van Pollux als van Vlaardingen (voet bal) op een dood spoor liggen, gaat de Vlaar dingse hockeyclub int van een ruimte die twee keer zo groot is als het huidige gebouw. Om precies te zijn komt het neer op 330 m2, waarvan de kleed kamers en de douches al 120 m2 voor hun re kening zullen nemen. Hoewel er van gemeen telijke zijde nog steeds geen uitspraak over is, Schiedam Ondanks het feit, dat bet aantal leden bij de damclub Schiedam iets terugliep (van 41 naar 38), waren de prestaties bijzonder hoopvol. Het eer ste team wist zich in de landelijke tweede klasse uitstekend te handhaven, terwijl de reserves tweede in de na competitie werden van de RBD. De organisatie van het per soonlijk kampioenschap van het district Rotterdam verliep uitstekend. De Schiedamse jeugd behaalde de volgende resultaten: I. Ron Heusdens, 2. Jan Stigt Thans en 3. Aad Prins. Bij de aspiranten werd Sjaak Prins kampioen. In Zuid-Holland bereikte Ron Heusdens een vierde plaats bij de junioren en Sjaak Pruis een zelfde plaats bij de aspiranten. Van de senioren, die deel namen aan het kampioen schap van de RDB. bereik ten Ruud van Dmnen, Ron Heusdens en Wim Vrijland de finale. Het sneldamkam- pioenschap kwam op naam van Rob van Eijk, Nico Knoops en Wim Vrijland. Het jeugd vijftal van de Schiedammers zag kans door te dringen tot de fina le van Nederland. Wat de training betreft volgt Ron Heusdens de nationale jeugdtraining en Sjaak en Aad Prins die van Zuid- Holland. oj» -V.?.?; i'A'i Wim Koevermans heeft de voetbalvereni ging Vlaardingen aange boden het project (dus Vlaardingen Volgende week maandagavond houdt de atletiek vereniging Fortu na twee prestatie lopen (over vier en acht kilometer) in het nieuwe Lic kebaertbos. Zij worden gehouden in het kader van de sportieve recre atie van de Vlaar dingse Raad van Sport en Recrea tie. De start Is respectievelijk om 19,00 en 19.30 uur bij het gemeente- gebouwtje. Het inschrijfgeld bedraagt 1,25 en alle deelnemers ontvangen na af loop een herinne- ringsvaantje. Deze prestatielopen zijn de eerste in een serie van zes die dit seizoen worden gehouden. De volgende pres tatielopen zijn: 7 augustus in de Holywijk, 22 au gustus in het Oranjepark, 6 sep tember in de Broekpolder, 21 september in park *t Nieuwelant en 13 oktober weder om in het Oranje- park. van Pollux en Vlaardin gen) zelf neer te zetten. Er zijn vele gesprekken geweest die vrijwel niets hebben opgele verd, nu het gemeente bestuur de financiering niet rond kan krijgen. En de bouw al een for se achterstand heeft op gelopen. Daarom het verzoek van de Vlaar- dingers zelf de bouw ter hand te nemen. Om te beginnen bij de fun dering. Zoals het er nu naar uit ziet zullen de hoc keyers zeker niet vóór het seizoen 1980-1981 het nieuwe sportpark, waarvan de velden nu al zo goed als klaar zijn, kunnen gebruiken. Over al deze zaken gaf het bestuur van Pollux op de algemene leden- Overzicht van de vergade ring in het intussen „verou derde" clubhuis. vergadering aan de le den een uitleg. Pollux heeft intussen bekend gemaakt op 13 augustus de training weer te zul len gaan hervatten. Op de zaterdagen komt de technische training voor rekening van Wouter Kan en de conditie komt voor rekening van Rien van de Hout De voorlopige selecties voor het nieuwe sei zoen: heren: E. Boog aard J. Wattez, R. van Iperen, B. Hoftij- zer, W. Meeder, H. Don kervoort, A. de Vries, C. Ferguson, Fr. Har don, E. Marinissen, T. van Beers, R. Leemans en H. van Buffelen. Vlaardingen Fortuna SC heeft, wanneer het promoveert, interesse ia Wim Koevermans, de 18-jarige spits van FC Vlaardingen. Nieuwe manager Harry Hulshoff heeft de Vlaar- dinger, die onlangs slaagde voor zijn ClOS-diploma, al meege deeld morgenavond definitief te beslissen of hij bruikbaar is. Wim Koevermans, die bij FC Vlaardingen naast spelen vol gend seizoen ook jeugdtrainer 2011 zijn, staat niet onwelwil lend tegenover het aanbod. Maar het is nog veel te vroeg om er serieus op in te gaan. FC Vlaardingen „claimt" bij voor* baat al een forse transfersom, omdat het dat bedrag wil in vesteren in een geroutineerde spits. Theo Laseroms: „in dat geval ga ik zeker op zoek naar een spits in het buitenland". Schiedam Dit weekein de hield basketbalvereni ging Juventus zijn Jaar lijkse Algemene Ledenver gadering. Het bestuur van de Schie damse vereniging werd uitgebreid met twee leden en bestaat nu uit: voorzit ter Frits Spaak, secretares se Tineke Konmans, pen ningmeester Nico van Put ten en de leden Ellis Schot, John van den Bosch. Peter van der Stel en Jan van der Velden. Op deze slecht bezochte vergadering werd tevens besloten dat ds contributie voor het komende seizoen met tien gulden zal wor den verhoogd. Daarnaast werd nog bekend dat Ju ventus, dat dit jaar 15 jaar bestaal, begin september een groot lustrum toernooi wil gaan organiseren. Maassluis De leden van damvereniging Maeslantsluys gaan ermee accoord na al een jubileumfonds in het leven te roepen voor de viering van het 25-jarig bestaan in 1984. Voor de paas- en kersttoernooien sal in het ver volg inleggeld worden gevraagd. Op de algemene ledenvergadering werd voorts de groei van het ledenaantal nog eens geme moreerd, alsmede het feit, dat de Maassluisc club in aanmerking was gekomen voor de propagandaprijs v*n de Rotterdamse Dam- bond. In het bestuur werden secretaris G. Vries en wedstrijdsecretaris A. Ie Kluse met algemene stemmen herkozen. De kascommis- sie komt volgend seizoen te bestaan uit; J- Visser en L. van der NolL De leden stemden ermee in, dat degenen die dit seizoen in de bovenste regionen zijn geëin digd, niet in aanmerking komen voor een plaats in het achttal van de bondscompetitie. Komt men er wel voor in aanmerking, dan moeten de leden bereid zijn zowel thuis- als uitwedstrijden te spelen. De prijs voor het beste resultaat ging naar A van der Linden. De derde prijs in de huishou delijke competitie was voor A. Ie Kluse. De eerste en tweede prijs kon niet worden uitge reikt, omdat T. Lenting en A. van der Linden nog in een tweekamp van drie partijen moe ten uitmaken wie winnaar wordt Op de eerste clubavond van het nieuwe sei zoen, maandag 3 september, zal J. 't Hart een sim ui taan partij spelen tegen de overige leden van de Maassluise club.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5