SCHIEDAMSCHE COURANT Onzekerheid over voortbestaan Stichting Welzijn CDA verwijt PvdA slechte sari en if werking PvdA-ledeu mogen hij hun fractie zitten wasemkapi Maaslands schoolzwemmen op de tocht \^CjP I tïmïs- ERTAN Vrolijk hoort wensen voor nieuwe burgemeester aan: „U bent het toch wel aardig eens WATERBALLET Korte staking bij Windmill Waar woon ik? voelen Gunning aanleg golfbaan snel te verwachten SOUS-CHEF CHEF DE PARTIE IA sf al tering Marathonweg Vrijdag 22 juni 1979- ONAFH ANKELIJK DAGBLAD 101<le jaargang no. 26388 -6 PAGINA'S Broersvcst 3 - telefoon administratie1 268091 - redactie 262566 - klorhtendiensl 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL VI aard in gen Status en voortbe staan van dc Stichting Welzijn Vlaardingen (SWV) worden bin nenkort inzet van een discussie naar aanleiding van een notitie die het college binnen afzienbare tijd over de kwestie uit zal bren gen- Er wordt gevreesd dat die notitie een voorstel zal bevatten de SWV als stichting op te hef fen- Veel zal echter afhangen van een CRM-circulaire waarin over één en ander richtlijnen zullen worden aangegeven. Tot op giste ren was die circulaire nog niet uitgegaan.. Het college had de raad al eerder een dergelijke notitie beloofd. De betreffende wethouder, Cees Bot, is inmiddels al enige tijd bezig met het voorbereiden van het stuk. Prolesten van de Stichting tegen het feit dat zij daarbij niet betrokken werd wees hij, met steun van de raadscommissie, af. zich daarbij op het standpunt stel lend dat het ging om de visie van het college alleen en niet die van college èn de stichting tezamen. Dat immers was de raad toege zegd. De laatste tijd echter doen er ge ruchten de ronde dat de gemeente van de SWV een functionele raad zou willen maken. Dat zou inhou den dat er een bestuur wordt sa mengesteld volgens het model van een ex artikel 01 commissie. Daar in hebben ook gemeenteraadsleden zitting. De zelfstandige positie van een stichtingsvorm zou daarmee komen te vervallen. Wethouder Bot wilde de geruchten ontkennen nóch bevestigen. „Geen commen taar" was zijn reactie, daarbij wees hij er op dat over de defini tieve inhoud van de notitie pas iets gezegd kon worden wanneer de CRM-circulaire binnen was. Dat de angst die binnen de stich ting leeft voor opheffing niet he lemaal uit de lucht gegrepen is, blijkt echter uit de notulen van de commissievergadering inspraak en voorlichting van 16 mei dit jaar. Daarin spreken de leden hun begrip uit voor de wens van de stichting mee te spreken bij het opstellen van de notitie met als argument: „Het gaat tenslotte om haar voortbestaan". De notulen zijn goedgekeurd. Achteraf zegt commissielid Schriel dat ..wijze van voortbestaan" gele zen moet worden De commissie vond overigens wei dat het college de notitie eerst zelf af moet maken alvorens inspraak mogelijk is. Veel onzekerheid derhalve over de toekomst van de SWV". De ex- voorzitter van de SWV, mevrouw F. Versluys, vraagt zich echter af „of waar al een ROA is (raad voor overleg en advies, met een nog al zelfstandige positie) je dat terug kunt brengen tot een ex ar tikel 61". Veel zal afhangen van de binnenkort te verschijnen CRM-circulaire. O Maarten Vroiijk: jïj eer superman, of -i a!s burgemeester" -vrouw, Schiedam De samen werking tussen CDA en PvdA is op de tocht komen te staan, nu de PvdA-fractie een voor keur heeft uitgesproken voor de 33-jarige Gro ninger Jacques Wallag- he als nieuwe burge meester van Schiedam. Dat liet CDA-fractievoorzitter „Siem Hosman gisteravond duidelijk weten tijdens het bezoek van de commissaris van de koningin in Zuid-Hol land, mr. Maarten Vrolijk, aan het Schiedamse gemeen tebestuur. Kosman noemde het ongepast, dat de PvdA- fractie al een kandidaat noemde vóór de komst van Vrolijk. Waar het om personen gaat, kunnen de meningen van de verschillende fracties dan ook De toevallige voorbijganger keek gisteravond toch wel raar op. Hij was het bepaald niet meer gewend, dat er in water ook nog wei eens gezwommen kan worden. Immers, de temperaturen van de afgelopen tijd deden j© wel aan iets anders denken. Maar het plot selinge mooie weer brachten deze knapen weer op het idee dat water er niet alleen is om te varen, maar ook om in te zwemmen. En wanneer er ook nog een fors spuitende fontein aanwezig is zoals in de Vlaardingse haven dan is een kloeke duik zó genomen. Vlaardingen Bij Windmill Holland B.V. heeft gisteren een korte werkonderbreking plaats gevonden. Circa tweehonderd werkne mers waren het er niet mee eens dat de direc tie de cao-onderhandelingen, die oorspronke lijk voor vandaag stonden gepland, een week had opgeschoven. Oorzaak: door een sterfge val in de familie van één van de directieleden moest deze vandaag aanwezig zijn bij de cre matie. Een aantal werknemers was het met dat uitstel niet eens. Inmiddels is het conflic- tje in overleg met de vakbonden bijgelegd. De cao-onderhandelingen zullen nu maandag wor den gehouden. De werkonderbreking duurde gisteren tot 13.00 uur. Schiedam Koud in Schie dam is de veertigjarige me vrouw H. G. al bestolea De dame had haar auto in de straat, waar zij is komen te wonen niet afgesloten neerge zet In de auto had zij een di- pjomatenkoffer laten staan, die prompt door onbekenden uit de wagen werd gestolen. In de koffer bevonden zich enkele bescheiden en een re kenmachine, samen met de koffer een waarde van 320 gulden vertegenwoordigend. Ondanks haar nog geringe kennis van Schiedam heeft mevrouw G. toch het politie bureau gevonden om aangifte te doen van de diefstal. Op het bureau aangekomen ontstonden er echter enige moeilijkheden: de precieze straatnaam wist mevrouw G. 2ich niet meer te herinneren. Het was volgens haar de Almstraat. De dienstdoende agent heeft die straatnaam genoteerd, maar pas later bleek dat er in heel Schiedam geen Almstraat bestaat Waar de diefstal nu precies heeft plaatsgevonden, is de Schie damse politie nog onbekend. Schiedam Leden van de PvdA mogen voortaan de fractievergaderingen van hun partij bijwonen. Daarmee is een eerste stap gezet naar volledige openbaarheid over het reilen en 2eilen van de Schiedamse PvdA-fractie. In het politiek bestel van Schie dam is dat een unicum, hoe wel het geringe aantal actieve medewerkers van CPN en PPR, en sinds kort ook D'66, ertoe noodzaakt fractiebespre kingen samen te laten vallen met ledenvergaderingen. Al lang wordt hier en daar gepleit voor het „openbreken" van de fracties, maar tot op heden stuit dat op grote weerstanden. Dat PvdA-leden uitgezonderd gaan worden, is al een hele vooruitgang in dat opzicht Wel moeten PvdA-le- den tenminste drie dagen van tevoren opgeven, of zij de fractieleden dan vooraf nog even wat afspraken kunnen maken over wat behandeld wordt, aldus een verklaring van het afdelingsbestuur, maar opdat zonodig tijdig kan worden gezocht naar een grotere vergaderruimte. ADVERTENTIE Geschikt recirculatie Gammapfiis Twee snelheden en verlichting ^Met Kema-keur. Eén week geldig.- nog 'sterk gaan verschillen. Maar om namen te noemen kwam Vrolijk niet, en dat staat ook niet in zijn instruc tie. Zijn taak was het gistera vond om in de extra-gemeen teraadsvergadering de wensen aan te horen van de zes poli tieke partijen in de raad. „En als je nou eens kijkt naar de eisen die u stelt aan een nieu we burgemeester, dan bent u het toch wel aardig met el kaar eens", zei mr. Vrolijk, „want u wilt allemsêl een su perman of -vrouw". De commissaris van de Ko ningin vond het overigens jammer, dat hij „zo kort na 1974" weer in Schiedam moest zijn voor de zogenaam de profielschets: „Jammer, dat Lems de stad heeft verla ten. anders had ik later kun nen komen". Na de verschillende wensen aangehoord te hebben (de nieuwe burgemeester zal een coördinator moeten zijn, met goede contactuele eigenschap pen, een teamleider, met een flinke bestuurlijke ervaring, of zoais WD'er Gerard Ver- hulsdonk zei: „Een superbe drijfsleider tussen de 33 en 35 jaar") waarschuwde Vrolijk er wel voor, dat aan de func tie van een burgemeester geen overdreven belang moet worden gehecht. De commissaris onthulde, dat naar het burgemeesterschap van Schiedam zeven personen bij hem hebben gesollici teerd, tot zijn teleurstelling alle zeven mannen. Onder hen zijn drie burge meesters, één wethouder, een oud-wethouder en twee perso nen die geen bestuurlijke band met een gemeente heb ben. Ook deelde Vrolijk mee, dat één van de zeven sollici tanten uit het Rijnmondge bied komt en de anderen van buiten. En voorts zijn vijf van de zeven lid van de PvdA en de overige twee partijloos. Dat betekent, dat de enige Rijnmondiaan, die gesollici teerd heeft, de 26-jarige Schi< iammer Henk Nieuwen- huijs n is. Of Wailaghe die ene wethouder is, Amster dammer De Cloe de oud-wet houder, en wie de drie burge meesters zijn, dat kon Vrolijk allemaal niet zeggen, want daarmee zou hij de privacy van de betreffende sollicitan ten schenden. Het is ook daarom, dat de wensen vanuit de Schiedamse raad slechts algemene omschrijvingen wa ren, waarbij alle fracties het met elkaar eens waren dat de nieuwe burgemeester ervaring moet hebben met problemen, zoals deze in Schiedam be staan. Na het vertrek van mr. Vro lijk kwam het nog tot een schermutseling tussen CPN- raadslid Eef Collé, gesteund door alleen D'66, en de ande re partijen. Met name de PvdA lachte Collé vierkant uit, schaterend door de micro foons heen, toen de commu nist bleef aandringen op het houden van verkiezingen door de Schiedamse bevolking voor een nieuwe burgemeester. „Voor die mate van democra tie heb ik alles over", aldus Collé. Bij de PPR, de PvdA, het CDA en de VVD beston den onoverkomelijke bezwa ren: „Het past niet in het staatsrechtelijk bestel" (Hos man), „het zijn geen werkelij ke verkiezingen dus halfslach tig" (Dieiemans) en „dat is een fopspeen, waarbij een lage opkomst averechts werkt" (Noordegraaf). Den Haag De provinciale waterstaat heeft de aanleg van een golfbaan in de Vlaarding se Broekpolder aanbesteed. De binnengekomen inschrijvingen stemmen, aldus de hoofdingenieur-directeur van de P.W., heel redelijk overeen met de eigen ra ming van ruim 2 miljoen en daarom valt een dezer dagen de gunning van het werk te verwachten. De rekening is. dat de baan volgend jaar klaar zal zijn. Middelharnis Maassluis krijgt in Johan van Es een ui terst sympathieke, goedlachse en reële burgemeester. Dat is de conclusie, die fotograaf Ja- aues Zorgman en verslaggever Paul Houkes al voorzichtig ge trokken hebben na een bezoek aan de eilandgemeente Middel harnis. op Goeree-Overflakkee. De nieuwe burgemeester, die per 1 augustus aanstaande in functie zal komen, zal naar alle waarschijnlijkheid niet veel tijd nodig hebben, om zich aan zijn nieuwe omstandighe den aan te passen. „Middel harnis heeft aardig wat met Maassluis gemeen en daarom ben ik ervan overtuigd dat ik me er zeer snel thuis zal voe len", zegt de heer J. van Es er zelf van. In Middelharnis heeft de bur gemeester, die daar ruim tien jaar geleden werd benoemd, heel wat tot stand gebracht, samen met de rest van het ge meentebestuur. In Maassluis wacht hem ook aardig wat werk. Hoe hij denkt over het burgemeesterschap en hoe hij het ideale college van B en W ziet: daarover is alles te lezen op pagina vijf van deze krant. ADVERTENTIE s&. Als steun voor de chef-kok zoe ken wij dringend voor onze keu ken een: Tevens vragen wij een ali-round Wij bieden een hoge salariëring en weekends vrij. Bel even Rob Wuthrich, tel. 010-365062. Maasland - Het is nog niet zeker of de gemeente Maasland voor wat betreft het schoolzwemmen, het nieuwe schooljaar opnieuw gebruik kan maken van het zwembad van buurge meente Maassluis. Zoals al eerder het geval is geweest, is daarover in Maasland opnieuw onrust gerezen. Maassluis zou namelijk voor wat betreft het komend schooljaar in haar zwembad „Dol-Fijn" met ruimtegebrek kampen. deze krant, waartn u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal t 42,20 abonnement a f!4.33per maand, dan geel ik wel machtiging lot automatische afschrijving. Mijngiro'banknr.is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zat ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3DO0VB Rotterdam Dat het schoolzwemmen voor de Maaslandse leerlingen op de tocht zou staan, werd tij dens de Maaslandse raadsver gadering door het CD A-lid Leen de Nie naar voren ge bracht. „Maassluis heeft ruim tegebrek", zo stelde hij. „Maakt Maassluis nu geruis loos een eind aan het Maas landse schoolzwemmen?" "Wet houder Jacques Kwakkelstein erkende de problematiek. ,,ln een brief aan het gemeentebe stuur hebben we onze veront rusting laten horen. Op de vraag of we het komende jaar door kunnen gaan is nog geen antwoord binnen. In ie der geval", zo verzekerde Kwakkelstein, „maken we ons sterk om het schoolzwemmen te continueren". Wethouder Kwakkelstein deelde de raad mede, dat hij getracht had zijn ambtgenoot in Maassluis wethouder Koos Smit te be naderen. De brief van het Maaslandse college zou name lijk al in het Maassluise colle ge zijn behandeld. Kwakkel stein zei wethouder Smit ech ter niet te pakken hebben kunnen krijgen. Wethouder Smit, tijdens de burgemees- terloze periode van Maassluis ook loco-burgemeester, was overigens wel bereikbaar voor commentaar. Zijn collega Kwakkelstein zou overigens nog niet veel wijzer zijn ge worden, want de brief was nog niet door het Maassluise college behandeld. „We heb ben inderdaad een zeer groot aantal leerlingen", aldus wet houder Smit. „We zitten zelfs met een piek en hebben nau welijks meer ruimte. Maas land is echter welkom", aldus Smit. „Wat mij betreft komen ze het a.s. seizoen weer zwemmen. Met wat schuiven moet het praktisch mogelijk zijn een oplossing te vinden". ADVERTENTIE AUTOBEDRIJF - voor betrouwbare Bovag-occasions Iratifn&dLRhrur-rtbimUJI Van Deventcrslraat 17 Telefoon 731144 J\ Schiedam Koopavond geopend Vlaardingen In verband met asf ai te rings werkzaamhe den wordt het gedeelte van de Marathonweg, gelegen tus sen de Arie Koplaan en dc Marnixlaan van dinsdag 26 juni tot en met donderdag 28 juni afgesloten voor alle ver-; keer. Vrijdag 29 juni wordt het ge-;" deelte tussen de Marnixlaan- en de Floris de Vijfdelaan at-Z gesloten, waarbij de kruising* met de Marnixlaan beperkt^ berijdbaar blij ft z

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1