SPORT „Geen prestige strijd met de gemeente" fiÈfË^Kl iSi Joop van Dop: Een Vlaardingse prof met zijn hart in De Hoek I Voorzitter Ab Schotel van dakloos DSS mÊmmf. Veel deelnemers zwem vierdaagse Krediet - voorstellen in de VRSR Positie De Korenbeurs in gevaar Irene van der Laan zwemt het kanaal over DINSDAG 26 JUNI 1979 blasts Geld het belangrijkste motief' SC/VD/WW4 wethouder schiet zwemmers WMma»//, Vlaerdingan Sportwethouder Cees Bot nam dan wel geen deel aan een frisse duik (als hij slaagt, volgend Jaar wel), de ruim 1500 die hierna kwamen, deden dat gisteravond wel In het Kolpabad. De start van de avondzvremvlerdaagse was daar mee veelbelovender dan ooit. Hoewel or ganisator VZC propaganda had gemaakt op de scholen, was alleen de van der Houtschool met een ploeg Jongens en meisjes aanwezig. Verder Uberté met 35 man en de gym nastiekvereniging Leonidas/Dovjdo. Voor de rest waren het individuëlen, met als oudste deelnemers dokter Storm en me vrouw Mook, belden 72 Jaar. Vorig Jaar telde de avondzwemvierdaagse 1388 zwemmers, nu op de eerste dag ai ruim 1500. Men kan vanavond aan de kassa van het Kolpabad nog Ook in Schiedam f' zwemvierdaagse van overdekte Sportfondeenbad. Het aantal bedroeg hier 800 zwemmers. oh vanuvuiiu aan uc sabad nog inschrijven. ging gisteravond de in start en wel fn het Vlaardingen - Eén groot vraagteken omlijst nog steeds de huisvestingsproblematiek van DSS. Sinds het voormalige Sunlight van Unilever de brief in de bus kreeg met de mededeling, dat de velden aan de Deltaweg ontruimd moesten wor den, leeft de derdeklasser in grote onzekerheid. Tot drie maal toe leek er een passende oplossing voor huisvesting van de club, maar de samen werking met andere verenigingen (CION, Vlaar- dingen en De Holïandiaan) strandde op de be reidheid van de leden van de toekomstige part ners. Daarnaast geven de onderhandelingen met de gemeente DSS steeds minder hoop, omdat de ideeën van beide partijen nog ver uit elkaar lij ken te liggen. Met het nieuwe seizoen en de vakanties in zicht, dringt de tijd en dreigen de standpunten te verhar den. Vorige week nog be stempelde DSS een voor stel van de gemeente als onaanvaardbaar. Met het aanbod van de te koop aangeboden accommodatie van Heerjansdam, kwam de „dakloze" vereniging met een. nieuwe opening, waarover sportwethouder Cees Bot zich momenteel met zijn ambtenaren be raadt Niet zonder reden heeft DSS zich mmder volgzaam opge steld in de onderhandelingen met de gemeente. Het geduld van de leden over de onzeke re situatie begint op te raken, terwijl de KNVB al duidelijk kenbaar heeft gemaakt, dat het vóór 15 juli wilt weten waar DSS gaat spelen. Voor het DSS-bestuur zijn dat ech ter geen argumenten om op dit moment kritiekloos iedere oplossing te aanvaarden. „Want", licht voorzitter Ab Schotel het DSS standpunt toe, „wij zijn van mening dat er van onze kant alles aan moet worden gedaan om te voorkomen dat wij als vere niging helemaal worden op- gesnipperd. Wij vrezen dat daarmee bet voortbestaan van de vereniging op het spel komt te staan. Zolang wij daar geen garanties voor hebben, blijven we zoeken naar betere en permanente oplossingen". Geen vergaande versnippering en duidelijkheid voor de toe komst zijn derhalve voor DSS de belangrijkste toe Is ingscri te- De toekomst voor DSS op De Zuidbuurt of Broekpolder ria waaraan de plannen voor een nieuwe huisvesting moe ten voldoen. Ab Schotel: „Onze fusieplannen met CION en Vlaaridngen en ook de samenwerking met De Holïandiaan voldeden aan die uitgangspunten. De plannen zijn niet doorgegaan, omdat de leden van deze verenigin gen er niet achter stonden. Na deze ervaringen voelen wij er niet veel meer voor om nog bij andere clubs aan te kloppen. Onze hoop was ge vestigd op de gemeente, maar die heeft geen geld en spreekt over een oplossing voor slechts acht maanden. Wat daarna gaat gebeuren kan niemand ons vertellen. Toch is men bezig ons met tijdelij ke oplossingen bij andere ver enigingen onder te brengen. Wij vinden dat niet meer ac ceptabel". Halsstarrig De afwijzing van DSS is mede ingegeven door het feit, dat het bestuur van de der deklasser er nog niet van overtuigd is dat de amabte- ilaren van wethouder Cees Bot alle mogelijkheden volle dig hebben uitgediept. Scho tel: „Men kan ons halsstarrig heid verwijten en zeggen dat wij niet bereid zijn om de aangedragen oplossingen te volgen. Wanneer er echter het komende seizoen in de Broekpolder vier velden speelkla&r liggen en andere velden overbelast zijn, moe ten er voor ons toch moge lijkheden liggen om naar dat complex over te stappen. Van onze zijde hebben wij dat bekeken en hebben de wethouder drie voorstellen gedaan, die aan onze wensen tegemoet komen. Ook voor de gemeente moeten ze moge lijkheden bieden". Centraal in de nieuwe DSS- plannen staat het complex van tweedeklasser Heerjans- dam, dat uit (hout)systeem- bcuw is opgetrokken en over een kantine van 30 x 7 m2 en vier kleedkamers beschikt Voor een bedrag van 30.000 gulden kan dat worden over genomen en in de Broekpol der worden geplaatst. „Voor dat bedrag is DSS bereid om het bouwfonds aan te spre ken", licht voorzitter Schotel het DSS-plan toe. „Het kan deze zomer nog worden ge plaatst en is te beschouwen als een permanent onderko men. De eerste vijf jaar be hoeven we dan <®k niet meer bij de wethouder om geld aan te kloppen omdat deze ac commodatie nog in een prima staat van onderhoud verkeert De gemeente zal alleen door onze komst de velden in de Broekpolder anders moeten indelen". Als voordelen van deze op lossing voert DSS aan dat de gemeente het uitgestippelde beleid voor de velden van de Marathon weg ongewijzigd kan uitvoeren. Na de verhui zing van voetbalvereniging Viaardingen naar de Broek polder zou dit betekenen dat CION ruimte voor uitbrei ding krijgt en kan worden ondergebracht in de accom modatie van Viaardingen. Aansluitend kan DVO over het voormalige CION-Veld gaan beschikken, terwijl DSS al met ingang van augustus T9 naar de Broekpolder kan verhuizen. Daar zal alleen Viaardingen op dit moment één veld moeten inleveren, zodat DSS de beschikking krijgt over één hoofdveld en een bijveld. De beide vereni gingen zullen dan gezaxnen- lijife van het trainingsveld gebruik moeten maken. Volgens de plannen van de gemeente staat echter niet DSS, maar Viaardingen als eerste genoteerd op de urgen- tielijst om naar broekpolder te mogen verhuizen. Voor het geval wethouder Cees Bot niet bereid is daarvan af te wijken, heeft DSS als tweede voorstel geopperd dat de ge meente het complex van Heerjansdam als noodoplos sing voor Viaardingen aan schaft. Deze voetbalvereniging kan hiermee het uitstel van de geplande nieuwbouw op vangen en toch met ingang van het nieuwe seizoen de Broekpolder gaan bevolken. Vooral DSS komt in die situ atie ruimte vrij om tot de ge plande nieuwbouw te worden ondergebracht in de door Viaardingen ontruimde ac commodatie aan de Mara- thonweg. Alternatief „Voor alle partijen zijn dit de meest praktische en rea listische oplossingen" oor deelt Ab Schotel. „Wij heb ben zelfs als derde alterna tief de toezegging gedaan, dat wij het complex van Heerjansdam voora Viaardin gen willen kopen, wanneer de gemeente er op dit mo ment geen geld voor beschik baar heeft. Om volgend jaar toch als één vereniging te kunnen spelen, is dat volgens ons het uiterste dat wij in deze situatie kimmen doen". In hoeverre wethouder Cees Bot op de drie voorstellen van DSS wilt ingaan, zal hij op korte termijn aan het be stuur van de vereniging ken baar maken. In ieder geval is duidelijk, dat hij zijn beleid zal moeten bijstellen om de nodige ruimte te kunnen vin den voor de ideeën van DSS. Hetzij door aanpassing van de urgentielijst, of door het beschikbaar stellen van finan ciën voor een noodoplossing, danwel door het tijdelijk ac cepteren van een houten ac commodatie, die sinds de laatste jaren niet meer wordt toegelaten op een Vlaardings sportcomplex. „Hoe dan ook, wij willen graag weten waar we aan toe zijn", is de mening van de voormalige Sunlight voorzit ter: „Wij hebben onze visie duid el jk kenbaar gemaakt en ook getracht om constructief mee te denken bij het zoeken naar oplossingen. Er zijn er wellicht meer, maar wanneer ze niet aanvaardbaar zijn, willen wij in concrete weten waarom. Het is onplezierig wanneer het op een prestiges- trijd begint te lijken en men zonder duidelijke argumenten bij de gemeente de oplossin gen steeds in een door ons niet gewenste richting blijft zoeken". Om op alles te zijn voorbe reid, zijn de leden van DSS inmiddels wel begonnen met de opknapwerkzaamheden van de accommodatie vso Fortuna. Wanneer wethouder Cees Bot voet bij stuk houdt en voor versnippering kiest, zullen daar de pupillen, de jeugd en de dames van DSS worden gehuisvest. Hoe het bestuur op een oplossing voor de senioren zal reageren, heeft men nog in overweging bij DSS. Viaardingen De Vlaarding- se Raad voor Sport en Recre atie vergadert vanavond over ten twintigtal onderwerpen in bet Stadhuis. Daar zijn een drietal adviezen bij aan het gemeentebestuur betref fende kredieten. Dat zijn een krediet van 133.500 galden voor de aanleg van een drie tal speel voorzieningen, een krediet van 220.000 gulden ten behoeve van de vervan ging van de Iagestoomdrukin- stallatie van het Kolpabad en 67.500 gulden als gedeelte lijke financiering van de ver bouwingswerkzaamheden aan de accommodatie van de SV De Holïandiaan. Bovendien zit hier verder nog een le ning van 56,500 gulden aan vast. Naast verslagen van al lerlei secties, zijn er medede lingen over de entwerp-be- groting van de VRSR, een voorstel tot erkenning van de badmintonvereniging Holy '77 en het vaststellen van een ta rief en gebruiksverordening met betrekking tot bet ge bruik van de hal voor spor tieve recreatie in de Ooster straat. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Schiedam Omdat de tafeltennisvereniging De Korenbeurs er niet in geslaagd is een gelijkwaardige vervanger voor Hans van den Broek aan te trekken, loopt de positie in de ereklasse gevaar. Die conclusie kan nu reeds worden getrok ken, hoewel de indeling van de overige erekiassers nog niet helemaal bekend is- Na heel veel moeite is De Korenbeurs er in geslaagd om de vrijgekomen plaats te laten bezetten door Ron van der Aa. Hij mag, samen met Hans Lïngen en Bert van den Ham, proberen de plaats bij de zes sterkste teams van het land vast te houden. Het bestuur heeft geen oplossing kunnen vinden in de proble men die Hans van den Broek ten aanzien van Hans Lingen heeft Alle bemiddeling heeft niets uitgehaald, zodat De Koren beurs uit moest zien naar een nieuwe speler. Op ereklasse ni veau waren echter weinig spelers beschikbaar. De Korenbeurs heeft wel contact gehad met Nico van Slobbe en Jan Vlieg, Beiden stonden op de transferlijst Van Slobbe stapte van Tempo Team echter over naar 't Hooge Huys, terwijl de af stand Schiedam-Groningen waar Jan Vlieg woont als een te groot nadeel werd gezien. Een poging om Ronald Rijsdorp van het gedegradeerde Avanti aan te trekken haalde evenmin iets uit Omdat er ook bij de promotie-**reklassers geen spelers in aan merking kwamen, zocht De Korenbeurs het hij hoofdklassers. Derhalve in eerste instantie binnen eigen vereniging, omdat Jan Simons en Jan Landsbergen in het tweede team van De Korenbeurs ook hoofdklasse spelen. Simons en Landsbergen weigerden echter en vroegen meteen overschrijving aan naar stadgenoot NOAD- Derhalve was De Korenbeurs wel gedwongen naar andere hoofdklassers uit te zien, wat tevens inhield dat de vastgestelde transfersom van 1600 gulden betaald moest worden. In het geval Simons en Landsbergen zou dat niet nodig zijn geweest. Uiteindelijk is De Korenbeurs er in geslaagd om Ron van der Aa aan te trekken. De 28-jarige Capellenaar speelde het afge lopen seizoen bij Evro Salamanders, waarmee hij uit de pro motie-ereklasse naar de hoofdklasse degradeerde. Nu Simons ei Landsbergen zijn vertrokken, komt Peter van den Broek definitief niet naar De Korenbeurs. De bij Radii. Molenaar spelende Schiedammer wilde bij De Korenbeurs hoofdklasse gaan spélen, maar dan wel met Simons en Landsbergen. Hoe het tweede team er nu uit gaat zien, is nog niet helemaal bekend. 55 Joop van Dop (vierde van links zittend) in het Hoekse team. Bremerhaven Joop van Dop vermaakte zich opperbest. Geselecteerd als oud Hoekse Boysspe ler en «ils inwoner van Hoek van Holland, bete kende de driedaagse trip naar het Duitse Bre merhaven een welkome onderbreking van de trainingssleur bij FC Viaardingen. „Het is voor de tweede maal dat ik met de Hoekse selectie op slap ga voor die Harwich Charity Cup, vorig jaar was dat Engeland. Ik geniet er met volle teugen van. Vooral de sfeer is iets, waar de profs nog wat van kunnen leren", aldus de 23-ja- rige Joop van Dop, Uiteraard was Joop van Dop, inmiddels getrouwd, aange trokken om de routine in de vrije jonge selectie te verzeke ren. „Ik heb inderdaad al heel wat meegemaakt", weet Joop. Daarbij kan ik op alle plaatsen spelen. Per slot van rekening speelde ik vier jaar geleden als spits in de regio nale jeugd van Sparta, waar toen jongens als Balkenstein, Van Staveren, en Meutstege speelden en bij Viaardingen ben ik eigenlijk door Theo Laseroms tot een verdediger omgeturnd. En daar bevalt het, ook al omdat ik nu zo'n drie seizoenen achter elkaar een vaste stek heb, prima". „Misschien had ik wel wat langer bij Sparta moeten blij ven, dan had er misschien net zo'n ontwikkeling als bij die andere jeugdspelers ingeze ten", zegt Joop van Dop, ik heb geen geluk gehad. Bij Sparta, waar ik ben wegge gaan uit het C-team, was de sfeer dusdanig slecht door de aangekondigde bezuinigingen, door Emile Schelvis dat ik gretig in ging op het aanbod van FC Viaardingen. En nu zeg ik dat nog niet zo'n slechte keus is geweest. Ik kan toch nog wat overhou den en dat is, vooral omdat ik pas getrouwd ben, voor mij zeer belangrijk. Geld is dan ook het voornaamste mo tief om bij Viaardingen te spelen. „Gelukkig", gaat Joop van Dop verder, „heeft Viaardin gen of althans Laseroms, die me trouwens ook al bij Spar ta weggehaalde, me geen strobreed in de weg gelegd wat dez« reis betreft. Ze we ten nu eenmaal wat dit voor mij betekent Overigens, het niveau is me meegevallen, al leen die competitiewedstrijd voor een plaats in de tweede bundesliga tussen Bremerha- ven en Hertha Zehlendorf is me tegengevallen. Het is na tuurlijk wel leuk om in zo'n entourage te spelen, maar het peil van het duel, afgezien van de zeven gele en twee rode kaarten, was verschrik kelijk. Als dat het sterkste voetbalteam uit de stad is en die in de Duitse eerste-divi- sie moeten gaan spelen, vrees ik het ergste". FC Viaardingen is dus zo slecht niet? Joop van Dop fel: „Zeker niet Als je ziet dat ze hier in Duitsland op vergelijk baar niveau zelfs klappen voor een schot ver naast, ter wij! ze dan bij ons zouden roepen. „Eruit met die vent", dan weet je dat wij gewoon veel te veel verwend zijn. Ik •moet wel zeggen, dat we met hetzelfde FC Viaardingen als vorig jaar ongetwijfeld een periode-titel hadden gepakt Het is altijd nog een half elf tal wat verdwenen is. On danks overwiimingspnemies wil je toch ook knokken voor een periode titel". „Aan de andere kant", zegt „Doppie", betekende de ver kopen wel een verbetering van de financiële toestand van de club, dus ook een snellere uitbetaling van sala rissen. Geen zenuwen dus ook voor je geld. Ik zal dit jaar waarschijnlijk wel bijtekenen, maar of ik in de toekomst blijf doorgaan is nog de vraag. Be ben een echte Hoe ken ecs en mijn hart ligt in Hoek van Holland. Elk jaar nog vragen ze bij Hoekse Boys of ik terug wil komen en het kost me steeds meer moeite om nee te zeggen. Met de nieuwe CAO is het betaald voetbal voor de spelers weer wat aantrekkelijker geworden. Voor het publiek niet want de meeste spelers zijn echte premie-voetballers". Viaardingen Het is zo goed als zeker, dat Irene van der Laan begin augus tus het kanaal gaat overzwemmen. In principe heeft de zwemster van de Vlaardingse Zwem- club daar een spon sor voor bereid ge vonden. V25C zelf verleent zijn mede werking met het verlenen van trai ningsfaciliteiten, terwijl Irene zich ook voorbereidt in zee nabij 's-Graven- zande. Daar heeft zij de medewerking weer van de Vlaar dingse Red dings Brigade. Het is voor de eerste maal, dat de Vlaardingse aan dit evenement niee gaat doen. Zij doet dat samen met Ton de Brou wer van PSV, waarvoor de AVRO interesse heeft haar te sponsoren. Irene van der Laan, die zich ook nog een limiet ver schafte in de estafette ploeg voor de nationale zwemkampioenschappen, volgende maand m Amersfoort, wil op 31 juli in Engeland aanko men. Zij wU, in tegenstel ling tot Ton de Brouwer, als het kan direct star ten. Haar vader volgt haar in een speciale boot

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4