Onstslagregeling voor ;ezet onderwijs Volop actm teiten m voor reclame Bloemen Nieuwe mijlpaal voor Open Groepering Vereniging vrienden coöperatiemuseum Prijs kabeltelevisie definitief vastgesteld valt binnenkort Winkelier betrapt; drie dievegges j Tasjesrovers op de brommer Ruimte nu ai te klein ÊM& Sportieve recreatie"; heel wat te doen ifcffNr Vereniging Nederlandse Adlt mlljOCH gllMcil Bloemisterij: "B 11 Grote sortering Bladmuziek HOUTMAN Violen Pirastro snaren en accessoires VRIJDAG 29 JUNI 1979 SC/VD/WW 3 Vlaardingen De drie Vlaardingse scholen voor o- penbaar voortgezet onderwijs hebben sinds kort een af- vloeingsrcgeling ten behoeve van het ontslag van in vaste dienst aangestelde leraren en leden van het overige perso neel- Fn de gemeenteraadsvergade ring van woensdagavond heeft de gemeenteraad voor het eerst een dergelijke rege ling vastgesteld. En verband met het teruglo pend aantal leerlingen bij het voortgezet onderwijs, valt het te verwachten dat ook bij de Maasland Als politieke dorpspar tij is de Open Groepering in Maasland erg in trek. Niet alleen worden er drie van de elf raads- zctels ingenomen, maar is vooral het ledental sterk stij gende. Van 50 leden in 1974 kwam de Open Groepering eind 1977 op 100 leden. Inmiddels zijn dat er nu 150 geworden. De dorpspartij werd opgericht in 1970 en kwam toen met één zetel in de raad. Tijdens de raadsverkiezingen van '74 kwam er een tweede zetel bij. Daar kwam in '78 zelfs een derde zetel bij, want de restzetel was met miniem verschil voor de Open Groepering. Mevrouw Toos van: Kranenburg, bezig aan haar tweede raadsperiode, vindt de stijging van het ledental van de Open Groepering bijzonder verheu gend. „Hadden we aanvankelijk veel nieuwe bewoners, er is nu een duide lijke toename van de autochtone be volking". „Ik heb de in druk", zo verklaart, mevrouw Van Kranenburg de toename van hetj ledental, „dat de' Maaslanders zien dat we echt iets voor de eigen be volking doen. We houden ons im mers louter met de plaatselijke problemen bezig/' Vlaardingen Een abonnement op de centrale antenne in richting gaat per maand 9.80 gulden, exclusief BTW kosten. Dit heeft de gemeenteraad in een speciale verordening vast gesteld. mon vinden in de verordening die gratis verkrijgbaar is bij dc GEWB, Hoflaan 25 en bij de afdeling Voorlichting op het stadhuis. Het bedrag is gehjk aan dat wat de huidige abonnees reeds betalen. Voor elk twee de en volgend aonsluitpunt is men, naast de aansluitkosten, een maandelijkse vergoeding van 3.15 gulden exclusief BTW verschuldigd. ■*-* Wanneer men een jaarinko- beslissing over men heeft dat gelijk is aan, of minder is dan een uitke- i ring volgens de Algemene Ou- cfriSri Jcnnnrlïir» derdomswet, is met ingang j SiranakpOUrilJïl van 1979 een teruggave van 67 procent mogelijk. Andere regels en voorwaarden kan Schiedam Drie jonge Rot terdamse vrouwen zijn woens dagmiddag op heterdaad be trapt bij winkeldiefstallen in kledingzaken in de Hoog straat In één modezaak had het trio al zijn slag geslagen: twee japonnen en één rok hadden ze meegenomen. Toen de dames ook bij de tweede zaak met handenvol kleren de winkel uit wilden lopen werden zij door de 28- jarige winkelier togen gehou den. De politie werd gewaar schuwd en de 23-jarige S.F., de i5-jarige S.D., en de 29-ja- rige R.F. werden verhoord. Hoek van Holland De Hoekse deeJgemeenteraad spreekt zich dinsdag 3 juli definitief uit over het traject van de strands poor lijn. De le den van de deelraad moeten een keuze maken uit de Bad- weg of dc Rechtestraat, Inmiddels hebben de commis sieleden voor zowel spart en recreatie als ruimtelijke orde ning zich uitgesproken voor het traject langs de Badweg. In feite betreft deze beslissing een aanvulling op de onlangs verschenen Rotterdamse structuurvisie voor Hoek van Holland. Deze visie werd door de deelraad in beginsel aan vaard met dien verstande dat dc leden de kwestie rond de spoorlijn opnieuw wilden be kijken. Schiedam De zesentwintigjarige mevrouw G. F. Is het slachlorfer geworden van twee tasjesrovers. Mevrouw F. werd op de Singel van achter benaderd door twee personen op een bromfiets, die haar tas uit haar handen rukten en er onmiddellijk vandoor gingen. De buit die de tasjesrovers daarmee vergaarden, bestaat uit een girobotaalpas, dertien giro-betaalkaarten, een rode porte monnee met vijftien gulden en enkele sleutels. Vorig jaar werd Schiedam een tijd lang geterroriseerd door tasjesrovers die op dezelfde manier te werk gingen en uiteindelijk door de politie werden gepakt. Schiedam Er komt in Schiedam een tweede vereni ging van vrienden voor een museum. Is er al een vereni ging van vrienden voor het stedelijk museum in de Hoog staat, die na een herbezin ning vorig jaar wat meer acti viteiten ging ontplooien, in oprichting is op het moment een vereniging van vrienden van het' coöperatiemuseum. Doelstelling van de nieuwe club is het instandhouden en uitbreiden van het kleine Co- op-museum aan de Kethel- straat 12. Voor dit museumpje bestond al een stichting, die het be heer heeft "over het museum en het bijbehorende winkeltje eronder, dat geen commer cieel oogmerk heeft maar iets wil laten zien van de ouder wetse kruidenier. Ten behoeve daarvan zijn al veel schenkingen binnengeko men; vooral is er een regel matige aanbieding van boe ken uit de voormalige Haka- jeugdbibliotheek. Het coopera- tiemuseum wordt overigens daardoor wel nu al te Wein. Volgens H. van der Lee, di recteur van de Co-op Nieuwe Waterweg, die verantwoorde lijk is voor de stichting, moet in het gebouw aan de Kéthel- straat noe wei extra ruimte voor het museum gevonden kunnen worden. Lid van de vereniging vrien den van het coóperatiemu seum kan men worden door tien gulden over te schrijven ip giro 210374 ten name van Je Co-op Nieuwe Waterweg, Schiedam, met de omschrij ving WC. leraren die in vaste dienst werken op deze scholen, bin nen afzienbare tijd ontslagen zullen gaan vallen. De ofvloeingsregclmg die door de gemeenteraad is goedgekeurd, is bestemd voor de Openbare Scholengemeen schap „Professor Casimir", voor de Prins Bemhardschool en voor de Openbare school voor huishoud- en nijverheid sonderwijs. In Nederland worden over het algemeen twee soorten af- vloeingsrcgehngen gehanteerd bij het voortgezet onderwijs: de rijksregeling en de zoge naamde OM O-regeling, die geldt voor dc katholieke scho len voor voortgezet onderwijs'" van de veiemging Ons Mid delbaar Onderwijs. Deze laatste regeling, die nu ook voor de Vlaardingse scholen toegepast gaat wor den, geeft duidelijker begrip somschrijvingen dan dc rijks regeling en kent voor de be paling van de volgorde van ontslag wegens afvloeing een grotere zwaarte toe aan de diensttijd aan de eigen school, dan aan de diensttijd bij het onderwijs in het algemeen. Door het opnemen van het aantal jaren dat een Ieraar aan dezelfde school heeft les gegeven in de regeling, is het onmogelijk geworden dat een leraar die langer dan tien jaar aan een school heeft gewerkt, ontslagen wordt. Hetgeen neerkomt op een be loning voor trouw aan de school. Dc nu aangenomen regeling heeft de instemming van alle betrokken organisaties, met uitzondering van de ABOP (de Algemene Bond van On derwijzend Personeel), die op het laatste moment m onder handelingen de voorkeur heeft uitgesproken voor de ei gen regeling. Volop sportieve recrea tie voor Vlaardingse jeugd. Vlaardingen Er staat weer aar dig wat op het programma, in de komende vakantieperiode. De Vlaardingse jeugd hoeft zich tus sen 2 en 20 juli niet te vervelen, want bet gemeentelijke sportie ve recreatie'-pro gramma heeft heel wat leuke activiteiten te bie den. Vooral het Hof, en dan speciaal het gedeelte van het park nabij de Juiianasingel en de trimbaan, wordt regelmatig ingezet voor alle mogelijke activiteiten. Kanovaren, een fietsspeurtocht, volksdansen sport en spel: keuze genoeg. Alle activiteiten zijn gratis. Natuurlijk zullen we de diverse activiteiten in de komende weken regelmatig aankondigen in onze agenda. Het lijkt ons echter zeker plezierig, om nu een compleet overzicht te geven van de activitei ten, die het programma, zoal te bieden heeft De organisatoren hebben het programma dat in to- taai drie weken duurt, in drieën gespUtst Iedere week is een be paalde leeftijdsgroep aan de beurt. 12 tot en met 18 jaar. 2 tot en met 6 juli. dinsdag: kinderboerderij Holy Noord, 14 tot 16 uur: fietsspeur- tocht door de wijk. woensdag: Kolpapad, Broekweg 14 tot 17 uur: zweminstuif donderdag: 't Hof, nabij Juliana- sin gel; trim baan, 14 tot 16 uur: ka novaren en sport en spel. vrijdag: 't Hof, nabij Julianasin- gel'trtmbaan, 14 tot 16 uur: kano varen en sport en spel. 6 tot en met 18 jaar 16 tot en met 20 juli maandag: 't Hof, nabij Julianasin- gel, trimbaan, 14 tot 16 uur: levend ganzenbord. dinsdag: 't Hof, nabij Julianasin- gel/trimbaan, 10 tot 12 uur: sport en spehnstuif. woensdag: Woutershof in de Broekpolder, 14 tot 16 uur: fiets- speunocht donderdag: 't Haf, nabij Juiiana singel, trimbaan, H tot 16 uur: volksdansen, sport en spel. vrijdag: 't Hof, nabij Julianasin- geljtrimbaan» 14 tot 16 uur: volks en vaardigheidsspelen. maandag: 't Hof, nabij Juüanasin gel/trimbaan, 14-16 uur: speiencirc- uit dinsdag: *t Hof, nabij Julianasin- gel/trimbaan, 10-12 uur: Coopcr- test, Zweeds loopspel, sport en spel woensdag: 't Hof, nabij Julianasin gel/trimbaan, 14 tot 16 uur: volks dansen en sport- en spel-activitei- ten. donderdag: parkeerplaats brand weerkazerne Hoflaan, 14 uur: start van fietstocht met een lengte van 25 kilometer. vrijdag: 't Hof, nabij Julianasin- gei/trimbaan, 14 tot 16 uur: sport- spelentournooi, badminton, voetbal en hockey. 6 toten met 18 jaar 9 toten met 13 juli maandag: 't Hof, nabij Julianasin- gel/trimbaan, 14 tot 16 uur: score loop en sport en spel. Westland De Vereniging De Nederlandse Bloemisterij zal in 1980 voor het bevorde ren van de afzet van Neder landse bloemen acht miljoen gulden beschikbaar stellen. De afzetbevordering bestaat uit het maken van reklame voor de Nederlandse bloe men. Tot het beschikbaar stellen van dit geld is onder meer besloten tijdens een algemene ledenvergadering van de vere niging. De leden stonden ook achter het voorstel om ruim vier miljoen gulden uit te trekken voor het financieren ADVERTkHfÏÏT Singel 116-Schiedam ZEiTTER WiNKELMANN en vele andere piano's van klasse QUISPEÏ. anno 1865 NV - NV HET SPINET Lijnbaan 63 - Rotterdam van proefstations en proeftui nen, waaraan de overheid haar financiële steentje bij draagt. Een gecoördineerd werken in de richting van teelten in kas sen, die weinig energie behoe ven, werd door de vergade ring noodzakelijk geacht. Aanbevolen wordt onderzoek te doen naar de optimale re latie tussen de temperatuur, het vocht en het licht m de kassen. Ook de relatie tussen de groei en de ademhaling van de plant dient te worden onder zocht, vond de vergadering. De financiële achterstand bij de veilingen als gevolg van de langdurige strenge vorstperio de is volgens voorzitter mr. P. P. A. Teumssen sinds mei in gelopen, maar individueel zijn talrijke kwekers er ens tig ge dupeerd. De voorzitter zei dat de stren ge winter een ernstige versto ring heeft teweeggebracht in het produktsepalroon van de bloemen- en plantenteelt De heer Verhagen meende dat door het handhaven van de concurrentiepositie het on derzoek naar de productieca paciteit moet worden uitge breid „De overheid moet via het Landbouw Economisch Instituut meer steun geven aan de fundamentele aspecten van het marktonderzoek", zo het hij weten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3