Hermes D VS de si erkste in slijtageslag SPORT ■;b Metdrie Kandidaten voor FC Viaardingen w. Holy-dames sterk in C-toernooi 1 TSF staat er gekleurd" op keepers de competitie in Excelsior '20 pas wakker na incident Schiedamse cricketclubs draaien goed mee Sportagenda I* ia Mi MAANDAG 2 JULI 1979 SC/VDWW4 Z Rupert Gomes voor Excelsior 120 aan bat op bowlen van Henny van Wijk. Ton Stouthandel (wicketkeeper} kijkt gespannen toe. Schiedam In de finale van het gemengtidubbel- spel B van het TSF-ten nist oern ooi is ontsierd, doordat Joyce Findham- mer twee maal gesom meerd werd van kleding te wisselen. Eerst bleeb een gekleurde trui niet aan de regels van het dis- tri et Rotterdam van de NLTB te beantwoorden, waarna een met-wit trai ningsjack ook niet geac cepteerd mocht worden door de wedstrijdleiding. Hermes DVS staand vlnr: Jack Geeratz, Martin Glansbeek, Paul ter Braak. Nico Elshof. playing coach Mike Shrimpton. Zittend vlnr: Pieter van Noord, Ton Stouthandel, John Beijer, Eddy ter Braak, John Verweij, Henny van Wijk. Schiedam In een van spanning sidderend sportpark Harga wist Her mes DVS met een overwinning op stadgenoot Excelsior '20 de spanning in de top van de eerste klasse cric ket weef volop terug te brengen. De thuisclub haalde de winst (6—1) met de cijfers: Excelsior '20 tijd na 168 voor 9, tegen Hermes DVS met 170 voor 7 in de voorlaatste over. De liefhebbers van het cricket zijn op Harga in de ontmoe ting tussen koploper Excelsior '20 en het op de derde plaats staande Hermes DVS flink aan hun trekken gekomen. Het begin van deze „topper" startte al zeer voorspoedig, voor het team van captain John Beyer, die na de toss winst eerst fielden verkoos boven balten. „Gezien de uit stekende conditie van het veld wilde ik alle voordeel uit mijn bowlers halen", aldus Beyer. En mocht Excelsior gaan proberen om een gede gen antwoord te vinden op het zeer gevarieerd gooien van Henny van Wijk (4 voor 44), Mike Shrimpton (3 voor 44) en Paul ter Braak (2 voor 53). Geen grootse cijfers maar door het grote aantal overs en de hoeveelheid tijd die Ex celsior nodig had om te sco ren een uitstekende prestatie. Het best geïllustreerd met de score bij de lunch die Excel sior op de telegraaf zette met 78 runs gescoord in precies 40 overs. Een kleine tegenslag kreeg Excelsior te verwerken toen Rupert Gomes, de playing/co ach van de Schiedammers, na 28 runs op gelukkige wijze gevangen werd door John Verwey. Ook René Sehewe (26 runs} onderging eenzelfde lol; zijn torenhoge bal werd aan de rand van het veld door Paul ter Braak gevan gen. Deze Hermes-speler was met het vangen toch erg suc cesvol, want ook Bas Kornet en Koos Gouka beëindigden hun batten in de handen van deze speler. Erg fraai en stijlvol batten liet „coming man" Rob Koe vermans zien, die zijn uitver kiezing in het Nederlands jeugdeJftal meer dan waar maakte door 33 runs te ma ken voor hij door Martin Glansbeek werd gevangen. In de slotfase van hun batten tekende eerst Henk Kornet voor de honderdste run, die gebakken zat in één van zijn drie „vieren" en eindigend op 19 runs. Met gewaagd runnen van Ton de Veth (28) en Hans Gouka wisten zij het tot dan foutloos spelend Hennes nog een men tale dreun te geven door in de laatste minuten van hun beurt de stand op een accep tabel niveau te tillen, toen na 169 runs al de beschikbare speeltijd van Excelsior was verbruikt, voor het verlies van 9 wickets. „Een score die ik niet had verwacht", was het eensluidend commentaar van beide captains, al bedoel de zij er wel geheel tegenstrij dige dingen mee. John Beyer blikte daarom dan ook wat zorgelijk rond: „Het was jam- mer dat ons fielden moest eindigen met een gebrek aan concentratie, hierdoor kreeg Excelsior de kans om veel te scoren, wat zij dan ook voor treffelijk hebben gedaan. Maar wat wil je na zo'n 3 1/2 uur bezig zijn", was zijn com mentaar. Bij het fielden werd Excelsi or-captain Koos Gouka al snel voor schijnbaar onover komelijke problemen gezet. Werd Eddy ter Braak al snel opgeruimd, de voor deze spe ler in de plaats komende Martin Glansbeek wist samen met Nico Elshof in kortettijd een groot aantal runs bij el kaar te slaan. Vooral Martin Glansbeek (47 runs 4x6 2x4) liet zowel Rupert Gomes als Koos Gouka, als bowlers, door een ware hel gaan en het was dan ook voor alles wat Excelsior was, een grote opluchting toen Glansbeek door René Sehewe werd ge vangen. „Ik had mijn zinnen gezet op het halen van 50 runs, dit is mij namelijk in het eerste elftal nog nooit ge beurd", zei Martin aan het Schiedam In het TSF-tennis toernooi, dat uit niet minder dan 450 partijen bestond, waren de verassingen talrijk. Zo drong bij de heren B de als eerste geplaatste Ronald van Vliet (Over- schie) niet in de finale door. De als tweede ge plaatste Ruud Krouwer (Toegh) deed dat wel, maar moest daarin het onderspit delven tegen zijn clubgenoot Frank de Jong (6—2, 67, 64), die de eerste set weinig moeite had. „Het was de bedoeling van Ruud om het spel te ver tragen, wat echter pas in de tweede set lukte. Ik sloeg toen een paar ballen uit, waardoor ik mijn ze kerheid enigszins kwij traakte. Ik ben op vastheid gaan spelen, wat natuurlijk ten koste gaat van de pres sie. Het resultaat was, dat mijn tegenstander in zijn spel kon komen", verklaar de Frank de Jong het ver lies van de tweede set. Verliezer Ruud Krouwer: „In het begin van de derde set lukte het nog, zodat ik zelfs een 13 voorsprong kon nemen. Ik heb er geen verklaring voor, dat ik toen meer fouten ging ma ken". In het herendubbel spel bevocht de Toegh- combïnaüe Nico Kuypers- /Guus Koels een regelmati ge zege <63, 63) op Ad Ribbe/Erik Jan Bartelds (Oostvoome). Nico Kuy- pers: „De tegenstanders sproeiden een beetje onbe suisd. We hebben ze echter door te blijven persen ge makkelijk kunnen temmen- Ook in C was het bij de herendubbcl een ongelijke strijd voor het winnende Vlaardingse duo Fred van Raamsdonk/Bart Dieckman (MAAS), die Herman Kroon en Arie Visscher (NedLloyd) met 6—2, 6—2 klopten. ,Jn de halve finale hadden we het moeilijker, doordat we daarin wel on der druk gezet Werden", vertelde Fred van Raams- donk. Bij de D-heren werd de als eerste geplaatste Aad Bak (Los B) door de uiteindelijke winnaar Jack Voorwald (KSW) uitge schakeld. Aad Bak: „Ek heb bewust het tempo uit de wedstrijd gehaald. Het baatte echter niet Mijn te genstander bleek vaster, terwijl deze ook een goede korte bal en lob in huis heeft". Jack Voorwald ver sloeg de verassend tot de finale doorgedrongen Mi chel de Poter (TSF) in twee sets: 6—2, 6—4. De verliezende tennisser. „In de tweede set kwam ik bij een achterstand van 54 op 15—30. Ik wilde toen te De ongeplaatste Frank de Jong had in de B-finale drie sets nodig voorde overwinning. snel scoren en sloeg de bal uit". Uitslagen De overige uitslagen: De D-herendubbel Jack VoorwaJd/Haas van der Wiel (KSW)—Paul Stigter- /Frank Willemse (Los B) 7—6, 7—5. Damesenkel Unna Beuzcnberg (Maas land)Hilleke Barendsw- aard (TSF) 6—0, 6—0. Da- mesdubbel Joke Maarlevel- d/Adrie Heemskerk (TSF/VLTC)Joke van Loon/Riek Engelchor (TSF/Zwerver) 6—3, 6L Gemengddubbel Margreet Nieuwkerk/Petcr Dros (Los B/Pen dr echt)Tanja van de Uppe/Boland Veldho ven CMMAS)7—5,6—0. In C-herenenkel Lock van Baarde wijk (Toegh)—Roger Zandvliet (MAAS) 61, 6 3, damesenkel Margreet Bakker (Holy)Cisca de Wilt (Holy) 3-6, 6-4, 6-2. Damesdubbel Jacqueline Heilema/Laurence Heilema (Holy)—Toos de Kreek/Els Sl_>ot£r (Overschie) 7—5, 75. Gemengddubbel Conny *t Hoen/Herman Peeman (Be Quick Maas sluis)—len WöIckeniRob Jalving (KSW/TSF) 7-5, 62. In B-damesenkel Julia van Noort (DDH)Mini ca Krouwer (Toegh) 6—1, 6—1. Gemengddubbel Julia van Noort/Ad Ribbe (Oostvoor- ne)Joyce Findhammer/Re- në Koppe (MAAS) 6—2, 6 4. eind van zijn spectaculaire optreden. Een door Excelsior opge zweept incident zorgde voor opleving, toen op bowlen van Rupert Gomes alles wat Ex celsior heette appelleerde op een vermeend gespeelde bal van Mike Shrimpton, die ge vangen werd door Henk Kor net, maar die door umpire W. Amons werd afgedaan met een ontkennend hoofdschud den. Hierdoor kreeg de Nieuwzeelandse Hennes-spe ler even uitstel voordat deze door Wim Sehewe na 24 runs werd gevangen. De spelers van Koos Gouka waren toen nog zó boos dat zij in plaats van het gebruike lijke applaus als waardering, nu de rug werd toegekeerd. Naarmate de beschikbare „overs"gespeeId werden, kroop Hermes naar het aantal van Excelsior toe en het lukte de Harga-bewoners in dc voorlaatste over om, met Jack Geeratz in de hoofdrol, met een „vier" het totaal te over schrijden en Hermes DVS op winst te zetten. Een teleurgestelde Koos Gou ka kon het na afloop van de wedstrijd maar slecht ver kroppen, dat de umpire Amons hem kwam vertellen dat een black out de reden van het niet uit geven van Shrimpton was. „Verliezen is niet erg, maar de manier waarop is erg frustrerend", aldus Koos Gouka, die nu moet dulden dat Hermes DVS door deze overwinning naast Excelsior is gekomen om sa men met Bloem en daal de dienst in de eerste klasse uit te maken. Als „men of the match" kreeg Martin Glans beek alle eer van de dag. Schiedam Zowel Ex celsior^*) als Hermes DVS hebben hun wed strijden zondag met een overwinning kunnen af sluiten. Excelsior'20 on dervond in Den Haag nog de meeste tegen stand van VUC, die het totaal van de Schiedam mers tot op 5 runs wis ten te benaderen: 107 tegen 102 all out. Bü stadgenoot Hermes DVS werd Quick Nijmegen geconfronteerd met een centurïe van Henny van Wijk, die daarmee de basis legde voor de rui me 200 voor 3 tegen 112 all out van de Nijmege- naren, en derhalve winst voor Hennes DVS. Na de nederlaag van zater dag tegen Hermes DVS bleek Excelsior'20 hiervan nog de naweeën te onder vinden. Een andere verkla ring is niet te vinden voor het slechte batten van de Schiedammers, die op het lang niet sterke bowlen van VUC-er Frank Nijhuis (4 voor 20) en Andre de Vries (5 voor 33) slechts een totaal van 107 runs wisten te maken. De belangrijkste waterdra gers hiervan waren Rupert Games met 42 runs waarin 3x6 en 5x4, en Frank Gei tenbeek met 25 runs. Zij brachten een stand van 72 voor 2 in de boeken, maar toen iedereen zich ging op maken voor een nog hoge re score, bleek al het kruit van de Schiedammers ver schoten te zijn. Waarna zij eindigden op 107 runs all out. Gelukkig waren Rupert Gomes (4 voor 23) en tot men off the match gekozen Hans Gouka (6 voor 53), die het scoren van VUC wisten in te tomen, waarna tot opluchting van allen de stand op 102 all out stokte. Derhalve een belangrijke overwinning voor Excelsi or, dat daarmee aan de top van de eerste klasse mee blijft doen. Vermeldensw aard is dat Ton de Veth met een gebroken midden- handsbeentje, opgelopen in dc wedstrijd tegen Hennes DVS, zich moest laten ver vangen door Wil van Ge lderen. Hennes DVS had door toss-verlies het recht van eerst te fielden moeten la ten aan Quick N. Nu was dit voor de in the win- ning-mood verkerende Schiedammers geen be zwaar om op het bowlen van de zwakke Nijmeegse aanval flink te scoren. Henny van Wijk blonk hierin uit met zijn fraai gescoorde century (104) om samen met Jack Geeratz (55 n.o.) het totaal van Hermes naar precies 200 te tillen, voordat captain John Beyer aan de tegen stander de eer liet om dit te halen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Quick met hun sterkste battingmen Bing Jurrien (24) en Henry Pfijffer (20) een aardig eind in de richting te ko men. Maar wat toen volgde bleek van te weinig kwali teit om dit te continueren zodat met de telegraaf op 112 alles aan de beurt ge weest was. Met deze over winning hield Hermes DVS zijn plaats in de top van de eerste klasse stevig vast. „Wij kunnen er niets aan doen dat we in moesten grijpen. We moeten ons aan de richtlijnen van de bond houden, of we het er wel of niet mee eens zijn maakt niet uit", veront schuldigde Ernst Huis mans de noodzakelijke in greep in de partij tussen René Koppe/Joyce Find- hammer (MAAS) en Julia van Noort (DDH)/Ad Rib be (Oostvoome), die door het laatste koppel in 6—2, 64 gewonnen werd. .Joyce gaat dan na lopen denken en dat gaat ten koste van het spel", vertelde part ner René Koppe. „Het is na tuurlijk een vreemd optreden van het district Rotterdam, vooral als je ziet dat op de toernooien in de andere dis tricten wel gekleurd gespeeld wordt en dat ook de profs in niet-witte kleding op de baan staan". De tennisser van MAAS ver volgt: „De bond is van plan er een sanctie op te stellen in het volgend seizoen; als je dan met gekleurde kleding speelt, word je voor het sei zoen geschorst wat de deelna me aan toernooien betreft". „Als ze de regel intrekken, wordt dat waarschijnlijk als gezichtsverlies ervaren. Ik denk echter dat ze de strijd verliezen, want ze vergeten dat de toernooien door de spelers gemaakt worden. En gaan ze werkelijk schorsen, dan zit het er in dat er wei nig B-spelers overblijven voor die toernooien", verwoordde René Koppe het gevoel van onbehagen, dat bij dc B-ten nissers leeft over het eigenzin nige optreden van het bestuur van het district Rotterdam. Maandag: Tennistoernooi ROVS, „Vijfsluizen". Bow lingcompetitie, ttMusls crum", Lange Ha ven, 19 uur. 3 Dinsdag; SC Holy—Storks (Ri* Zwaluwenlaan, 19 uur. Woensdag: Gr oen oordSchlt;. dam 2 (hs), Kethel, 1930 uun Demonstratie peanut bal,,] Maasboulevard, 14 uur. Spi<v rit—Sparta (ds), HargaUuuv< 19.30 uur. f Vrijdag: SchiedamThunder- birds (hs), Harga, 19 uur. SC HolyA '66 (hs). Zwaluwen- laan, 19 uur. MSV '71—Neptu* nus 2 (ds), Steendijkpolder, 19.30 uur. ra ai er eh eh e D lir in; ee a Viaardingen Het vertrek van Wim Tïjl biedt FC Viaardingen de mogelijkheid een nieuwe speler te con tracteren. Als het aantal van vijftien, zoals het Budget Bewakings Instituut (BBI) voorschrijft, maar met wordt overschreden. Kandidaten zijn De Keyzer van zondagclub DRL en Jacobs van het Brabantse Allian ce. Verder staan nog op het verlanglijstje van Theo Laseroms Aad Teyl van Excelsior en Rob Remmers- waal, jeugdkeeper van FC Den Haag. Omdat intussen Ted Hesling zijn contract heeft gewei gerd, nu hij de verplichte 22 uur werk per week niet kan volmaken, en Ronnie Schrier zijn studie laat preve- Ieren, is de kans groot dat de eerste divisieclub meer dere spelers een contract kan aanbieden. Het bestuur door Bas van den Berg van de FC is er intussen niet van gecharmeerd dat ook Cees Bonman, die vorig jaar niet tot overeenstemming kwam en naar zaterdagclub Viaardingen afreisde, weer kan in verband met zijn werk in het buitenland moeilijk de 22 uur per week volmaken. Hugo van Houten vertrok intus sen naar Feycnoord, blijven verder nog over Jan Gommers enToonEggers. Jan Vilijn andermaal: .Normaal gesproken moeten we het met drie keepers kunnen redden. Afgelopen seizoen ging dat wel een keer mis omdat Eggers een rode kaart kreeg en een aan tal weken op de bank moest zitten. Maar het is natuurlijk maar een zeldzaamheid dat keepers rood krijgen. Wanneer de nood toch aan de man komt, zal of Rob Remmerswaal nog in tussen zijn aangekocht of zal een keeper moeten worden ge leend. FC Viaardingen heeft intussen met Fortuna een nieuwe huur overeenkomst gesloten, Vilijn: „We hebben een goed gesprek gehad. Ook Fortuna is er van overtuigd dat een goede samen werking alleen maar profijt kan opleveren". In dit verband is het opmerkelijk en vreemd dat Fortuna zelden profiteert van spelers die bij FC Viaardingen uit de boot vallen. Bij een opti male samenwerking kunnen de amateurs er alleen maar van profiteren. Jansen en Ronnie de op het verlanglijstje voorkwam. Verder gingen voorlopig Johnnie Vos van Steenwijk nog niet accoord met hun nieuw contract, dat zoals bij de rest opgetrokken is tot het nieuwe CAO-loon, dat varieert tussen de 10 en 12 mille. Hoe FC Viaardingen het verlies van Wim Tiji denkt op te vangen is (nog) met bekend. Bestuurslid Jan Vilijn: „We maken er ons nog niet al te druk over. Inderdaad zijn er dit voorbije seizoen nogal wat spitsen weggegaan, maar als spelers hun positie kunnen verbeteren, zoals nu weer Wim Tijl, mag je dat niet tegenhouden". Voor de FC blijven nu voor de aanval over Wim Koevermans (waarvoor vorige week nog Fortuna Sittard interesse had) en Rudolfo Gardeslen. Voorlopig tracht FC Viaardingen dat aan te vullen met Paul Cooien van DRL, die liever amateur bleef en Jacobs van Alliance. Het zorgenkindje blijft daardoor de aanval, nu de rest van het elftal goed in elkaar zit. Een probleem is echter nog het aantal keepers. Peter Eikelenboom beeft normaal een con tract aangeboden gejeregen, is-bij Feycnoord overbodig, tn^r ADVERTENTIE. SURFSPORTCENTRE, het adre» voor deze razend pupulaire iport met alle grote merken uit voorraad leverbaar, zoals: MISTRAL, SUPERSTAR. WINDSURFER an HIFLY SURFSPORTCENTRE. ook voor WET- SUITS.SURFER.ACCESSOIRES en Recreatie sportartikelen. Ook voor turfluion I (nchterC -26S358£Zm&2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4