SPORT Holy In opmars Schiedam houdt voorsprong vast Record aantal tennispartij en bij de RC VS Schiedam haalt uit Winnen in de Brouekpolder niet belangi ijk Koevermans tweede John Vilijn naar 's-Graven- zande Herman Dirks eerste Irene van der Laan weer sneller DINSDAG 3 JULI 1979 Promotie Bert Kurver terug bij BVCB Groenoord komt er niet aan te pas SC/VD/WW4 Vlaardingen SC Vlaardingen-Holy heeft in de uitwedstrijd te gen het laaggeklasseer de De Geuzen korte metten gemaakt met de Amsterdamse honkbal lers en won met maar liefst 720. Al in de eerste innings viel het eerste punt te noteren voor de Vlaardingers. door toedoen van Wim Pijpers op een twee- honkslag van Cees Schriek. Maar ook de thuisclub kwam tot scoren en dit bracht na één innings een stand van 11 in de boeken. Holy nam afstand in de derde slagbeurt Wim Pijpers, Piet van de Mark, Cedric Pierre, Hans van Berkel en Aad van de Bergh liepen binnen op een regen van honkslagen en brachten de stand op 16. Toeh gaven De Geuzen het nog niet op, want in de ge lijkmakende beurt kwamen zij terug met drie punten en stond het al 4—6 na drie in nings honkbal. De Vlaardingers gingen door en liepen uit naar 4—9 door toedoen van Wim Pijpers, Ge rard Wapenaar en Piet van de Mark. Ook de vijfde slag beurt bracht weer punten op voor Holy. Nu waren het Hans van Berkel en Jan Lug- thart die thuis konden komen en de stand was inmiddels opgelopen tot 4—11. De Geu zen krabbelde nog wat terug en maakte in de vijfde en in de zesde innings een punt (6-11). Maar Holy had het antwoord snel klaar. Een homerun van Piet van de Mark in de ze vende innings leverde drie punten op, want ook Gerard Wapenaar en Wim Pijpers konden profiteren en liet de score een stand zien van 6 14. De gelijkmakende beurt bracht de Amsterdammers weer een punt op, waarna Holy het karwei afmaakte in de achtste innings. Een dubbele slagbeurt voor het team van Bob Soudijn, goed voor onder andere zes honkslagen, veldfouten aan' Amsterdamse zijde enz., zorg den er vc dat er vroegtijdig kon worde, ingepakt bij een eindstand van 720. Beste slagman was zonder meer Piet van de Mark, die tot een slagprestatie kwam van vijf uit vijf dus een gemiddelde van 1.000. Werpersresultaten voor Jaap Breek (Holy) £4-9 met een foutloos veld, terwijl Rafaele en Gelaudie (De Geuzen) kwa men tot 7-5-21 met vijf veld fouten. Biomsleelgelijkma ker Gerard Wapenaar ...profiteur...' Vlaardingen De wiel renners van De Coureur konden afgelopen week einde hun hart weer op halen. Zo werd er gereden op het parcours van wie lervereniging De Mol (Biesbosch). Bij de nieu welingen werd Arie van de Lugt eerste, tweede Gerrit Moerman, zevende Vlaardingen John Vilijn (23), die van FC Vlaardingen geen contract meer kreeg, omdat hii voor het jeugdelftal boven de l~°ftïjd is, heeft overschrijving aangevraagd naar zaterdagclub 's-Gra- venzande. De Vlaar dingse voorstopper maakte vijf seizoe nen lang deel uit van het C-elftal. Vlaardingen Bij de Vlaardingse Scheidsrech ters Vereniging zijn vier scheidsrechters gepromo veerd. In de zaterdagsec tor zijn dat K. Offermans en J. Bot van groep 3 naar 2 en H. Kerpel van groep 4 naar 3. In de zon dagsector promoveerde D. Ploeg van Groep 3 naar 2. Ook Bob Dammers pro moveerde, van groep 2 naar de top van het zater- dagvoetbaL Bergschenhoek Trainer Aad Vermeulen zal op 24 juli bij de Bergsehenhoekse eer steklasser BVCB de training hervatten. Een nieuw gezicht, bij de Hoekse formatie is Bert Kurver, die terug is ge komen van TOGB. Ook kwam er versterking van Bert' Bouman, die van Sparta over komt Vijf thuis- en twee uitwed strijden staan er op het oe fenprogramma van BVCB. Het programma ziet er als. volgt uit* 4 augustus; BVCB Zinkwegse Boys; 9 augustus; BVCB—SVDP; II augustus; Zwammerdam—BVCB; 15 au gustus; BVCBEDS; 18 au gustus: BVCB—Sunlight; 22 augustus: BVCBSchiebroek; 25 augustus: Bergambacht— BVCB. Arie Moerman en negen Siem Quack. In Smltchoek werd een criterium verreden voor liefhebbers en veteranen. In de wedstrijd over 45 km werd Sjaak Koever mans 8e en Richard Meel dijk 13e. Tijdens de provinciale kampioenschappen van Zuid-Holland district West 2 behaalde Sjaak Koever mans een fraaie tweede plaats, terwijl Leen Voogd eervol vijfde werd. In de ronde van Zwijn- drecht werd René de Boer 7e in een wedstrijd over 100 km. In Haarlem ein digde Sjaak Koevermans in een criteriumwedstrijd over 68 km als 13e. Schiedam De honkbal lers van SK/G roenoord zijn er tegen het sterke Wassenaar niet aan te pas gekomen en werden naar een verdiende en ruime 211 nederlaag gespeeld. Met een niet fitte Hans Vroon weer op de heuvel, kwamen de Schiedammers redelijk uit de startblokken, maar werden in de derde in nings toch op achterstand gezet door een punt van Aad Biesot voor Wasse naar: 01. Ook de vierde slagbeurt leverde Wasse naar een punt op van Theo van Eeden 0—2, terwijl Groen oord voorlo pig niet verder kwam dan het derde honk. Het was wederom Wasse naar dat tot scoren kwam in de vijfde innings via een solo-homerun van Eddy Nieuwenhof: 0—3. SK/Groe- noord raakte veelvuldig de "Wassenaarse werper, maar de meeste ballen werden een prooi van het goed werkende Wassenaarse veld. De definitieve klap deelde Wassenaar uit in de zesde slagbeurt. Met drie man op de honken, terwijl Hans Vroon inmiddels het heuvel werk had overgedra gen aan Ger Stentler, sloeg Eddy Nieuwenhof zijn tweede homerun en nü met het maximale resultaat van vier punten en kwam Was senaar op een beslissende 0—7 voorsprong. Toch werd het geen zeven in nings wedstrijd, want al kwamen de gasten in de achtste slagbeurt weer tot twee punten en was de stand opgelopen tot 0—9, eindelijk sloegen dan de Schiedanmmers een bres in het Wassenaarse bastion. Ger Stentler kwam door de enige veldfout aan Wasse naarse zijde op de honken en werd een honk verder gebracht door een opoffe- ringsstootslag van Theo Burgerhoudt Ook Gerrit Smit kwam op de kussens, waarna een tweehonkslag van Hans Vroon volgde, die zowel Ger Stentler als Gerrit Smit over de thuis plaat bracht 2—9. Ook in de laatste slagbeurt was het weer Wassenaar dat tot scoren kon komen en nog twee punten aan het totaal kon toevoegen. In de gelijkmakende beurt kregen de Groenoorders geen kans meer nog wat dichterbij te komen en werden met een duidelijke 2—11 nederlaag de knup pels weer ingepakt Werpersresultaten voor Aad Biesot (Wassenaar) 5- 2-7 met één veldfout en Hans Vroon en Ger Stent ler (SK/Groenoord) kwa men samen tot 6-5-16 met drie veldfouten. Schiedam Schiedam kwam in de uitbeurt bij Celen tas in Den Haag tot een prima prestatie, want de honkballers wonnen deze lastige wedstrijd met 6—9. De eerste ploeg die de thuisplaat passeerde was Celentas, dat in de derde slagbeurt een 1—0 voor sprong nam door Wim van de Nolk van Gogh op een honkslag van Carlos St. Jago. Schiedam kwam naast de Hagenaars in de vierde innings, toen Ed Jonkman met een geraakt werper op de kussens kwam en Jur Blomsteel hem thuis sloeg: 1—1. In de vijfde immings namen de mannen van interim-coach Harry Keïjngoud een voor sprong. Honkslagen van Ed Jonkman en Cas Oosterveer, en fout op fout in de Celeri- tas defensie, waren goed voor een I4 score door punten van Jan Stijl, Ed Jonkman en Cas Oosterveer. Celentas kwam dichterbij in de gelijk makende slagbeurt, want Top- penberg sloeg Wim van de Nolk van Gogh en Rob Vak- kers over de thuisplaat, maar Schiedam bleef aan de leiding met een 3—4 stand. Ook in de zesde slagbeurt profiteerden de Schiedam mers goed van de vele fouten in het Haagse veld en namen Fred Reïjmer, Rob Stijl en Ed Jonkman de productie voor hun rekening en liep de stand op tot 3—7. De zevende innings leverde weer een Schiedams punt op nu van Ronald Bol 3—8. Celeritas deed wat terug in de gelijk makende beurt door Rob Vlaardingen „We zijn met een totaal van 196 te spe len partijen boven ons streefgetal van 180 uitgeko men" wrtelt _Tftn Fmtop. do. wrdstriïdlpïdpr van het men", vertelt Jan Frazer, de wedstrijdleider van het ROVS-tennistoernooi dat gisteren op het Sportpark Vijf sluizen begon. „We hadden de bedoeling om zondag al een aantal partijen af te werken, wat echter niet mogelijk was omdat we toen meededen aan de ont moetingsdag tussen de vier Vlaardingse tennisclubs, terwijl tegelijkertijd in Den Haag een vriendschappe lijke ontmoeting op het programma stond". „Vanaf gisteren zijn we met die in het dit seizoen naar de een straffe planning gestart, zodat zondag alleen nog de halve finales en de om twee uur beginnende finales reste ren. De prijsuitreiking zal dan" om circa 18.30 uur kunnen beginnen", blikt Jan Frazer vooruit op de „finale-dag". De winnaar van vorig jaar, Victor Boer (ROVS/Hofstede), staat bij de heren C als eer ste geplaatst, terwijl Victor Mjon als tweede kanshebber wordt gezien. In het 32-sche- ma zijn verder Wil Bruijn- seels (ROVS) en Emile DevL derde klasse gepromoveerde eerste team van ROVS com petitie heeft gespeeld, ge plaatst Bij de dames C is Thea Lou- wers Ct Loo) als enige ge plaatst, terwijl in de dames- dubbel C gezien het geringe krachtsverschil geen enkel koppel geplaatst werd. In de herendubbel C worden de duo's De Boer/De Boer (Hof- stede/ROVS) en Raamsdonk- /Dieckman als de favorieten bestempeld, terwijl dit bij de mix is weggelegd voor de Schiedam Het damessoftbalteam van Schiedam zag de wedstrijd tegen Nuenen afgelast. Dc tegenstander was met een busje naar het terrein gekomen, maar vlak voor bet ter rein veroorzaakte de bestuurder een ongeluk. Hij reed een m.in aan. Hierdoor was de tegenstander niet in staat om de wedstrijd te spelen. Wanneer er ingehaald wordt is nog niet bekend Dit weekeinde hadden de dames meer geluk- In de uitwed strijd tegen Ducks werd een eenvoudige 0-5 overwinning be haald. Tot de 'rijfde innings viel er niets te beleven. Hierna kwam Schiedam pas goed op gang. Yvonne Assenberg kwam op het eerste honk door een honkslag en Hilda Tilburg rondde het kwarwei af met een gave drie honkslag. In de zevende in nings was het Connie Jonkman, die door Jacqueline Stoppe lenburg werd binnen geslagen: 3-0. Diezelfde Stoppelenburg zorgde ook voor 4-0 wa ama José Bergman voor 5-0 zorgde. combinatie 't Hoen/Peeman (Be Quick) en voor moeder en zoon Bouwers ('t Loo). De meeste inschrijvingen kwamen bij de ROVS-wed- strijdleiding binnen voor het heren enkelspel D, waarin Jan de Kok (KSW), die vorig jaar beslag legde op de derde plaats, als eerste geplaatst werd. In het 64-schema ma ken verder Ruud Houkes (TC Rozenburg), Wim van der Broek (ROVS) en Frans Be rgmans (ROVS) een goede kans de laatste ronden te be reiken. Truus van der Broek (ROVS) en Tony Sampimon (Be Quick Maassluis) zijn bij de dames getipt voor de eindstrijd. Verder wordt in het ROVS-toe mooi gespeeld in het heren-, dames- en ge mengd dub bel spel in D. Ook op het ROVS-toemooï zal de wedstrijdleiding en hondsgedelegeerde Jan Zand vliet er op toezien, dat er In smetteloos wit gespeeld wordt. Zo werd gisteren al een partij gestaakt, omdat een D-speler „blauw" op de baan stond. In geleende kle ding kon de speler de wed strijd hervatten. Thea Louwers ...eerste geplaatst... Vakkers op een honkslag van Carlos St. Jago: 48. In de laatste slagbeurt was het weer Ronald Bol die voor een punt zorgde, want na zijn da verende driehonkslag was een doorgeschoten bal voldoende voor 4—9. De resterende beurt van Ce lentas gaf een serie honksla gen te zien waarop twee Haagse punten konden bin nenkomen en werd het toch nog benauwd voor Schiedam. Er werden weliswaar twee nullen gemaakt, maar ook de honken liepen vol. In deze si tuatie kwam voor Celexïtas ex-Spartaan en good-old Si mon Amndetl aan slag, maar Schiedam-werper Wout Don had geen problemen met deze oldtimer en stuurde Simon ArrindeJl met drieslag naar de dug-out, en baalde Schie dam de punten binnen met eeneindscorevanS9. Werpersresultaten voor Wout Don (Schiedam) 9-1-13 met drie veldfouten en Fred Riet dijk (Celeritas) kwam tot 74-8 met maar liefst elf veldfou- ten. Schiedam Voor het tweede hengelconcours in de serie om het kam pioenschap van Schiedam 1979 schreven ditmaal 61 sportvissers in. De helft meer dan voor het eerste concours, als gevolg van het gunstige weertje. Des ondanks toonden de vis sen zich bijzonder lui met als gevolg matige vang sten. Winnaar met 2,20 meter ris was Vlaar dinger Herman Dirks, gevolgd door H. Roxn- bouts die 162 cm vis liet re gistreren. Overige tien; 3 M- Taayens 158 cm:;: 4, S. Koe- doot 127; 5. C. Zuidgeest I2l; 6. H. C. van Zetten 117; 7. J. Verhaal 104; 8. N. van Don gen 9B; 9. J. C. den Ouden 88; 10. E. J. Krabbendam met 2lcmvis. Na twee concoursen gaat sportvisser Den Houting winnaar van het eerste con cours met 291 cm vis aan de leiding van het totaalklasse ment; 2. C. Zuidgeest 266 cm; 3. J. Krabbendam 232 cm; 4. J. C. den Ouden 229; 5. Her man Dirks met 220 cm vis. Het laatste en slotconcours vindt plaats op 22 augustus, aanvang 18.30 uur. Illll) Vlaardingen Irene van der laan heeft voor de vierde maal in successie de I^kilo meter zwemwedstrijd van Hoeke (België) naar Sluis op haar naam gebracht De Vlaardingse, die daarvoor wederom een beeldje kreeg (Jantje van Sluis) was in ver gelijking tot vorig jaar drie minuten sneller, nu 3 uur, 49 minuten en 13 seconden. Zij had grote voorsprong op een Belgisch meisje. In het alge meen klassement werd de zwemster van VZC derde, achter Ton Brouwer van PSV en Joop lam van De Otters. Op de drie kilometer vrije slag dames eindigde Irene van der Laan op de zesde plaats. Als voorbereiding op de kanaalrace, begin augus tus, doet zij het komende weekeinde mee aan een vijf kilometer zeewedstrijd in Blaakenberge in België. Vlaordlngan „Een vere- niglngsprijs Is er niet Dat wulen we ook niet, omdat er dan de kans bestaat dat alle verenigingen vol gend Jaar met zo sterk mogelijke spelers komen. We willen het bewust ge zellig houden", zei Hans Stolk op de prijsuitreiking van de ontmoetingsdag tussen de vier Vlaarding se verenigingen Maas, Holy. ROVS en VLTC, die dit Jaar gehouden Is op het nieuwe park De Brouekpolder, waarop VLTC dit Jaar begonnen iS. Wim Dubbeld (Holy) be aamde in een dankwoord, dat het evenement een be langrijke sociale waarde heeft. „Ik ben lid geweest bij VLTC, dus ik wist dat het gezellig was bij jullie.' Ik ben blij dat na vandaag ook de andere mensen van mijn vereniging dit hebben ervaren". Hetzelfde gold voor de leden van de ande re verenigingen, die op deze dag intensief kennis konden maken met het trotse bezit van VLTC. Er werd door elke vereni ging met vijf teams ge speeld, waarbij elk team uit twee mixes bestond, die in een half uur - inclusief vijf minuten inspelen - zo veel mogelijk games moes ten behalen. Bij de eerste teams had het VLTC-duo T. Stigter/C. de Jong daar mee het meeste succes, ter wijl ook bij de tweede teams de „thuisploeg" de overwinning voor zich" op eiste: H. SuttorpIS. Zand vliet Voor ROVS vielen W. en E. Keraper (derde teams) in de prijzen, ter wijl in „klasse vier" de prijs naar G. Kalfsbeek en H. van Toom ging. Het laatste koppel moest hier voor wel een beslissing swedstrijd spelen tegen een gelijkgeéindigde combina tie, waarbij een strubbeling ontstond toen het duo Kalfsbeek/Van Toom een ruim uitgeslagen maar door de tegenstander bui ten de lijnen opgevangen bal in eigen voordeel telde, terwijl de „vangende" par tij meende dat zulks in het kader van de „gezelligheid" wel geoorloofd was. Formeel had de mix Kals- beek/Van Toom gelijk zo dat de prijs - een bad handdoek - binnengehaald kon worden, maar in het kader van de doelstelling van de organisatie - gezel ligheid en sociaal contact tussen de verenigingen had een elegantere oplos sing bedacht kunnen wor den. Bij de vijfde teams was de prijs voor het Holy-dubbel G. en T, Ter- braak, dat de drie voor elke mix te spelen partijen met 7-3,9-1,8-1 won. Maas mocht pas naar de tafel met de uit te reiken prijzen komen, toen de „poedelprijzen" aan do beurt waren. De gelukki gen waren E. en I. de Wijn en F. Faber/H. Hemminga, terwijl voor ROVS G. en T. van Bemmel en A. en E. Saers een bemoedigende handdruk en een geschenk uit de handen van organi satrice Hanny Verheul ont vingen. De poedelprijs voor de derde teams ging naar het Holy-duo S. en J. Warnsteker. Volgend jaar is Holy aan de beurt om de nog jonge, maar geestdrif tig door de deelnemers be leefde traditie voort te zet ten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4