SCHIEDAMSCHE COURANT kiest voor Badweg i Jeugdland start maandag Oud-strijders bestrijden subsidie Zuid-Afrikacomité Deelraad Niet in het riet |-]Nieuwe If Voorzitter I CDJA Van het kastje naar de muur I «8 Wethouder Scheeres lost postduiven Doortrekken strandspooriijn Woensdag4 juli 15 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang no. 263966PAGRWS l Broersvcsl 3 telefoon .tdmm,strafte 268091 redactie 262566 - klaehtendtel^t 14414-1 SCHIEDAM EN KETHEL noteer voor mi] m.i.v. abonnemenl per kwartaal t 42,20 abonnement a f14.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. 15 de eerste Iwee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplgats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam iet >utP. iet et- Hoek van Holland De deelgemeenteraad van Hoek van Holland heeft gisteravond gekozen voor het door trekken van de spoorlijn naar de Badweg. Hiermee is voorlopig een eind gekomen aan de al ja renlange gevoerde discussie of er nu wel of niet een spoorlijn moest komen naar het strand en hoe deze zou moeten lopen. De deelraad stond voor een -keus cf de spoorlijn naar de Badweg, vlakbij het strand, of naar de Rechtestraat moest worden doorgetrokken. Tegen het tracé Badweg be stond vooral bij een gedeelte van het CDA bezwaar. De heer Van der Wel uitte na mens enkele fractiegenoten de bezorgdheid over de bouwlo catie in het oude gedeelte van Hoek van Holland, Deze zou volgens hem in gevaar komen wanneer daar een spoorlijn zou lopen. Voorzitter van de deelraad L. van der Houwen antwoordde daar echter op, dat wanneer het besluit genomen zou wor den door te trekken naar de Badweg er bij de bouwplan nen al, rekening gehouden £|kon worden met het spoor- y lijntracé. d De deelraad moest een besluit nemen aan de hand van een pi studie van de dienst voor M stadsontwikkeling van de ge- meen te Rotterdam. Daarin werden de voor en nadelen et ï§ivan alternatieven be ta Ü3 SI «j ft 1 te m U 5- U Sr etfj .■e- 4 M J 51: J. Viaardingen Het re creatieschap „De Licke- baert" heeft zich ge wend tot de waterspor ters in de omgeving met het dringende ver zoek, hun boten niet in het riet af te meren. Ook de oeverrecrean ten, zoals sportvissers, zwemmers, wandelaars, zonnebaders en pic- knickers moeten mee helpen het riet zoveel mogelijk in tact ie la ten. De oproep van het re creatieschap is gedaan in het kader van de ac tie „Asjeblieft..niet in het riet!", die momen teel wordt gevoerd door de Koninklijke Toeristenbond A.N.W.B. en het Koninklijk Ne derlands Watersport Verbond. De bedoeling van de actie is, de re creanten te wijzen op de gevolgen van be schadigingen van riet kragen langs vaarten en rivieren. Zo erg veel riet is er immers niet meer in Nederland. II Schiedam Het CDJA, de I christendemocratische jonge- =E hebben in Schiedam een M §?*euwe voorzitter. Hans Val- veertiende op de I bij de gemeente- |Jaaö?yeriüeziiigen, zal de I u1® gaan vervullen en S r daarmee Wim Fiegen heeft Fiegen het S offerschap van de CDJA life behartigd, nadat hij in jfanUar' tot voorzitter was ge ls lv2fn bleek al snel dat zijn S uTv ^veel tijd vroeg om fch optimeel aan het CDJA p Wijden. A krantie van de christelij- f? Jongeren, het CDJA-maga- Jiie dat in een oplage van H exemplaren onder de M jongeren werd B5 ^rspreid, is gestopt. handeld. De heer P. van der Wel noemde het werkstuk een flopstuk, geen studie maar een nota'tje. De heer J. van Vlijmen (WD) sloot zich in andere bewoordingen bij deze conclusie aan, maar toonde zich wel een voorstander van het doortrekken naar de Bad weg. Met een stemmenverhouding van vijf vóór en drie tegen nam de deelraad de beslissing aceoord te gaan met de struc tuurvisie van Rotterdam, waarin de spoorlijn naar de Badweg wordt doorgetrokken. boos op gemeente Q De brand bij centrum Oost heeft de buurtwerkers han denvol werk opgeleverd. De gemeente heeft volgens de mensen van het buurtcentrum te weinig gedaan. Schiedam Wijkcen trum Oost is boos over de manier waarop de gemeente zich bij de brand van afgelopen vrijdag heeft opgesteld Allereerst werd nie mand van het wijkcen trum gewaarschuwd toen de brand was uit gebroken. Pas de vol gende dag kiregen de Schiedam Loco-burge meester Scheeres opeet maandag het jeugdlandge- beuren in Schiedam door het hijsen van de jeugd- landvlag en het loslaten van een vlucht postduiven. Hij vervangt daarmee wet houder Herman Posthoorn van vorming en recreatie, die tijdens jeugdland zijn vakantie viert. Een kleine drie weken lang zullen alle wijken van Schiedam onderdak bieden aan sport en spel, creativiteit, films, popconcerten, viswedstrij den, puzzeltochten, kinder theater en al wat het jeugdlandgebeuren de kin deren meer te bieden heeft. Net als voorgaande jaren zijn de kosten voor de kin deren zo laag mogelijk ge houden. Bijna al het bui- tengebeuren is gratis, de wandeltocht en de fiets tocht kosten vijftig cent, e- venals de diverse voorstel lingen, die binnen af zullen worden gewerkt. Het duur ste gebeuren is de slotdag van jeugdland op 27 juli, waarvoor men Pipo de Clown heeft weten te con tracteren. De kinderen die Pipo in levende lijve willen aanschouwen, moeten één gulden neertellen. Erg veel nieuwe activiteiten zijn er in het programma van dit jaar niet bijgeko men. Joop van Broekho ven, de jeugdccnsulent die zich met Jeugdland bezig- houdt:„De dingen die vorig jaar insloegen hebben we ook dit jaar in het pro gramma opgenomen: het zou- onzin zijn om daarvoor nieuwe activiteiten te gaan verzinnen, waarvan je niet eens weet of ze wel aan slaan bij de j eugd.' Wèl nieuw is ondermeer het spelcircuit, een wed strijd tegen de klok over diverse onderdelen. Kinde ren zullen zich daarbij zo snel mogelijk per carting- kar over een traject moe ten begeven, zich zo snel mogelijk moeten verkleden om daarna weer als een Jeugdland was vorig jaar zeer geslaagd, mede door het zonnige weer. razende op crossfietsen aan de haal te gaan. Het spel circuit is eigenlijk het eni ge onderdeel van het jeugdlandgebeuren, waarin het wedstrijdelement de boventoon voert. Joop van Broekhoven: „eigenlijk zijn we niet zo dol op wedstrij den. Het jongetje dat op schoot en op de clubs ook altijd al de beste is, wint hier dan weer, dat staat bij voorbaat vast. Maar ja, bij zo'n spelcircuit onkom je eigenlijk niet aan het wed strijd element." De openingsdag aanstaande maandag, krijgt als belang rijkste attractie een grote smurfenshow. Diverse ar tiesten zullen op een groot podium op het Emmaplcin een verhaal over smurfen- land opvoeren. Bij de op voering zal volgens Joop van Broekhoeven worden ingespeeld op het jeugdige publiek. Naast toneelspel zal die smurfenshow ook zang en dans op de plan ken brengen. De opening zal maandag om elf uur plaatsvinden. medewerkers van het wijkcentrum te horen welke ramp hen had getroffen. Die medede ling kregen ze van een buurtbewoner te horen, en niet van de gemeen te. Daarnaast werden ze door ambtenaren van de gemeente van het kastje naar de muur gestuurd, toen ze probeerden vervoer en opslag van de materia len in Oost te regelen. Connie Groenewegen, een van de medewerksters van hel wijkcentrum: We wilden za terdag onze materialen uit het gebouwtje dat nog wèl was blijven staan, weghalen. Het was immers te verwachten dat de jeugd uit de buurt ver nielingen zouden aanrichten. De recherche heeft ons toen verboden het pand te betre den. Pas als het onderzoek, dat de recherche met de brandweer in zou stellen, was afgelopen, zouden wij worden gewaarschuwd en mochten we onze spullen weghalen", Hoe we die spullen weg moesten halen was ons echter niet duidelijk. We hadden niets om ze te vervoeren, en geen ruimte om ze heen te brengen. Toen we zaterdag het aslarmnummer van de woningdienst belden, werd ons beloofd dat we binnen een kwartiertje zouden wor den teruggebeld. Dal is niet gebeurd.' De buurtwerkers klagen er ook over dat nergens bij de gemeente informatie te krij gen was. Niemand wist waar hij aan toe was en wat er moest gebeuren. De buurtwer kers prijzen zich dan ook ge lukkig dat ze via een buur man van één van hen, het raadslid Noordegraaf, toch aan een ruimte konden ko men waar de spullen konden worden opgeslagen. Met be-' hulp van tal van buurtbewo ners, die onmiddellijk met wagens voor het vervoer klaar stonden, heeft men toen de inventaris die behouden was, in een pand aan de Lan ge Haven op kunnen slaan. Pas later hoorden de mensen van centrum Oost dat ze had den kunnen volstaasn met een telefoontje naar de VROM. Voor het vervoer en opslag zou dan worden ge zorgd. Maar ook die informatie, die ze van wethouder Posthoorn zelf zeggen te hebben, blijkt niet helemaal juist. Adrie Quist: „We zijn al een paar dagen bezig om de Roteb daarover le pakken te krij gen. We moesten telkens te rugbellen en nog steeds is er niets gebeurd. Onze spullen hadden eigenlijk maandag al van de Lange Haven weg moeten zijn. Je ziet dus dat dat ene telefoontje helemaal niet voldoende is." Deze week hoopt centrum Oost nog een gesprek met wethouder Pos thoorn te krijgen, waarin om vervangende ruimte zal wor den gevraagd. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad Schiedam Het oud-striJ- "ders Iegio«n, de stichting :Van PJ-GA Ego, heeft "ach uitgesproken tégen de subsidie van driehon derd gulden, die de ge-' meente Schiedam aan het comité olieboycot Zuid-af- nka heeft toegezegd. Ach- tër de acties van het co- ,'ntfté zit volgens het oud- stfijders legioen niets an- drirs dan „pogingen om in Zuid-Afrika een crisis-si tuatie te bevorderen, waardoor het bestaande 'systeem omver kan wor den geworpen." Veel succes zal het comité Olieboycot Zuid-Afrika vol gens Ego niet hebben bij haar acties. In een bnef aan de gemeenteraad van Schie dam noemt Ego het duidelijk dat aktiegroepen in Neder land geen enkele invloed kun nen uitoefenen op het wel of niet leveren van olie aan Zuid-Afrika. Ons land produ ceert, zo schrijft Ego, zelf geen olie en daarnaast be schikt Zuid-afrika over vol doende middelen om een olie- leverantie toch af te dwingen als er een boycot zou zijn in gesteld. En als het land inder- daad financiële en economi sche schade zou kunnen wor den toegebracht, zou dat al leen maar een averechtse uit- werkinmg hebben op de zwakke groepen van de bevol king, waarvoor het comtité juist zegt op te komen, aldus Ego. Een subsidiebijdrage door de gemeente Schiedam is volgens het oud-strijderslegioen, dat als zusterorganisatie de stich ting voor politieke bewustwor ding heeft waarvan Ego ook voorzitter is, dan ook een ver spilling van de gemeente- fi nancien. Het comité berust niet, zoals zij zelf beweert, op brede lagen van de bevolking, vindt Ego, tenzij je er van uit moet gaan dat met die bevol- kimng alleen het linksgeoriën teerde deel wordt bedoeld. Ego concludeert dan ook dat de driehonderd gulden uit de gemeentekas wel beter had den kunnen worden besteed, en geeft meteen aan in welke richting de financien wel had den moeten vloeien: het had moeten worden geschonken aan „de fondsen die zich in zetten voor de miljoenen in Zuid-Oost Azië, die te lijden hebben van de nieuwe, door de Rode Kmcr en de voorma lige Vietcong als filiaal van Vietnam gevestigde orde', al dus de bnef van de oud-strij ders. Ego citeert verder de heer Van Wolferen die in het NRC Handelsblad Zuid-Afrika en Chili aardse paradijzen noemt vergeleken met Vietnam, Cambodja en Laos, en voegt er aan toe dat en subsidie voor een comité olieboycot Zuid-Afnka daar dus minder noodzakelijk is. Centrum Oost

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1