SP0J? ';m<w 'Kempo nog steeds ondergewaardeerd' Vier bestuursleden afgetreden bij Hoekse Boys De Vrijheid 1® Hermes DV S triomfeert Ricliard Meeldijk schittert Sport- kort Nederlandse kampioene Marjoleine van Beveren: Vergadering WF Jeugd laat het in derde rit afweten A-kampioenschap c Schiedam van slag DINSDAG 10 JUI.T 1979 sc/vd/wr!,, VIaardingen In haar eigen kamertje komt de beker onder het stof vandaan. „Eerste prijs Ne derlandse kampioenschappen 1978 in Arnhem. SKO, leest de vriendelijke Viaardingse Marjolei ne van Beveren hardop. En gelijk verklarend: „Die letters SKO staan voor Shao-Iin Kempo or ganisatie, één van de twee Kempobonden in Ne derland. De andere is de ENKO, maar daar is onze vereniging Silent Dragon niet bij aangeslo ten. Trouwens het niveau is veel lager. Het zou overigens bij allebei nog veel beter kunnen, als kempo eens wat meer erkenning zou krijgen. We worden nog steeds ondergewaardeerd." De kemposport, die ondanks de Japanse namen uit de Chi nese kloosters is ontsproten, is weinig bekend. De 20-jarige Marjoleine, die in september ■haar titel weer op het spel gaat zetten, legt uit: „Er zijn maar heel weinig mensen die weten wat er nu precies voor komt kijken. Het kampioen schap, dat ik in Arnhem ver overde op zo'n dertig meisjes uit allerlei windhoeken van Nederland, betekent straks niets meer. Dat komt omdat eerste geworden. Ik heb altijd bij VZC gezwommen. Kempo is via een buurjongen gegaan en daarna kennismaking met Alberto. Trouwens, ik heb ik Viaardingen ook geturnd bij LVT en RKWIK en aan judo' gedaan bij Rob Hein. Voor de echte leek zijn alle vechtsporten al bijna niet meer uit elkaar te houden. Kempo is dus de hutspot van allemaal en stelt de individu ele beoefenaar ervan in staat' zich te meten met karateka's en ander beoefenaars van de vechtsporten. Marjoleine van Beveren en Alberto Lieuw-on waarschuwen echter wel dat er geen plaats voor agressie velingen is, die hun geleerde Foto: Marjoleine van Beve ren. samen met haar vriend Alberto, in actie tijdens het sparren. trap- en stoottechnieken op straat gaan toepassen. Marjo leine heel fel: „Het is natuur lijk een voordeel In het dage lijks leven. Je hoeft niet bang te zijn om lastig te worden gevallen. Maar om het echt goed te kunnen, staat er een hele hoop tijd van zware training (conditie zowel als techniek) te wach ten. De echte vechtersbazen knappen meestal daar al op af. Vergis je niet, er is na tuurlijk moed voor nodig om iemand pijn te kunnen doen en te kunnen verdragen, maar wij zijn bovenal sport mensen, die net als anderen voetballen. door Emile Schelvis langzaam maar zeker de pu bliciteit ook wat dames be treft toeneemt en ook steeds meer mensen de echte sport ervan gaan inzien." „Kempo staat voor de aan- vals- en verdedigingstactieken van vijf dieren," gaat Marjo leine verder, „Het zijn de .aap, slang, draak, kat en tijger. Kempo bevat dan ook eigen lijk iets van alle vechtsporten: jiu-jutsi, tae-kwondo en ook karate. Wij in Rotterdam, met onze sportschool Silent Dra gon, die één van de sterkste van Nederland is, beoefenen het nieuwe stijl Kempo, dat een mengelmoes is van de vechtsporten met nog meer technieken en basis dan het klassieke Kempo. Wij trainen drie a vier keer per week en zijn er ook geestelijk mee be zig. De sportieve resultaten bewijzen het succes van deze methode." Haar vriend Alberto Lieuw- on een meer dan toepasselij ke voor Kempo, is eveneens in het bezit van een Schiedam Bij de voetbal vereniging WF stellen de drie bestuursleden uit het dage lijks bestuur, die aftredend zijn, ach weer herkiesbaar. Dat zijn voorzitter Hemde van der Reijken, algemeen secretaris J. Maagdenburg en penningmeester M. de Krom. Van de overige bestuursleden stellen W. de Vette, T. Jer- en A. Jansen zich herkiesbaar. Zaalsecretaris H. de Gids en J. C. Greeven doen dat niet. De bijeen komst is donderdag In de bo venzaal van Musis Sacrum aan de Lange Haven eo be gint om 3 9.30 uur. Nederlands kampioenschap en wel in het lichtgewicht. Als bezitter van zwarte band en als assistent-trainer van de beide oefenmeesters Erik en Bien Enric-Gunning waakt hij over zijn vriendin. „Zij doet het nu drie jaar en ik al een jaar of zeven. Kempo is een kunst, waarbij het gaat om het sierlijke. Of het nu full of 1 i cbtcon tactwedstri j- den betreft, daar gaat het ons altijd om. De bewegingen van het lichaam perfect ge coördineerd door de geest. Want de theorie en je proble men in je privé-sfeer komen ruim aan bod." Marjoleine, driftig knikkend, beaamt dat. Zij: „Ik heb er mijn voordeel mee gedaan. Ik was vroeger, voordat ik aan Kempo deed, erg zenuwachtig en kon me zeer moeilijk con centreren. Op het ogenblik heb ik nog een jaar MEAO voor de boeg en dan hoop ik op het CIOS te worden aan genomen. Ik wil, althans dat is mijn ideaal, kinderen kem- polessen geven en zo probe ren een essentieel stuk opvoe ding te geven. Vooral geeste lijk dus. Voordat ik met kem po in aanraking kwam, had Jc dat soort gedachten nog ruet eens kunnen dromen. Ik ga trouwens, omdat ik nu voor mijn examen bruine band (vierde tjie, eerste tjie is zwarte band) op moet, vol gend seizoen al aan beginners lesgeven. Zoals Alberto nu doet" De ClOS-opleiding is dus het einddoel van Marjoleine, die ook nog op andere sporten kan terugvallen. Met een ze ker trots: „In 1971 ben ik sa men met Diane Edelijn, Yvon ne Vermaat en Ada Pors op de 4 maal ICO meter wissel slag estafette bij de Europese kampioenschappen in België Schiedam De cricketters van Hermes DVS hebben schitterende 6-1 triomf op het Amsterdamse ACC behaald, Schiedammers verloren eerst de toss en omdat ACC met 1 batten een totaal 194 voor 9 binnenhaalde, stond Hen DVS voor een moeilijke opgave deze runs teniet te doen. Vooral door het slechte fielden, verloor het team van capl John Beyer onnodig veel punten, want het bowlen met Hen van Wijk (4 voor 61), Mike Shrimpton (3 voor 35) en Piet van Noord (2 voor 69) was slecht verzorgd. Het batten v{ Van Wijk en Shrimpton trouwens ook niet en samen met ter Braak waren deze drie batsmen er verantwoordelijk vooi dat Hermes DVS 195 runs binnen sleepte. Captain John Beyt, toonde zich zeer gelukkig na deze 6-1 overwinning. Hij: 1rHe zag er voor ons zeer moeilijk uit. 195 runs maak je niet zo maar. Gelukkig liet onze aanval ons niet in de steek, waaidooi' we toch nog mee blijven doen voor het kampioenschap". VL AARDINGEN In de tweede rit van de derde zomercoro petitie wielrennen waren het vooral de veteranen die uitblon ken. Met name Richard Meeldijk legde een geestdrift aan de dag, die meer deed denken aan de strijdlust van een nieuwe, ling <i.in aan de strijdwijze van een geslepen veteraan, De wijze waarop hij echter de overwinning voor zich opeiste was weer echt dat van de man, die al vaker in de finalt moest afrekenen met de eveneens op de hoofdbuit azendt concurrentie. Het begon allemaal met een ontsnapping van de ook al niet meer zo piepjonge Leen Noppen, die al snel een aar dig gat wist te slaan. Toen hij even later echter het gezel schap kreeg van Vlaardinger John Meijer, bleek dit het sein voor het peloton om in te grijpen, zodat een volledige hergroepering snel tot stand kwam. Eigenlijk heeft de jeugd het in deze wedstrijd volledig af laten weten. De volgende ont snapping kwam voornamelijk op conto van de veteranen Franken en Meeldijk, die ook nog het gezelschap kregen van Van der Acker. Hun vlucht kreeg steeds meer per spectief, vooral toen ook De Zeeuw nog aansluiting kreeg. Toch gaf de grote groep zich nog niet gewonnen. Richard Meeldijk onderkende het ge vaar en demarreerde net voordat de groep aansluiting kreeg. Bart de Zeeuw coun terde snel, terwijl drie ronden voor het einde ook veteraan Hoek van Holland Het seizoen was voor Hoekse Boys nog niet afgelopen na de slot wedstrijd tegen HBSS. Tijdens de laatste be stuursvergadering beslo ten voorzitter Van Weelderen en de leden Bakker, De Waard en Sittert op te stappen, omdat uit een discussie over het functioneren van het bestuur bleek dat er diepgaande me ningsverschillen waren over dat onderwerp. Leen Bakker: „De ande re bestuursleden meen den dat Van Weelderen en ik te veel naar bui ten uittraden. Dat was echter ook het gevolg van de contacten met de andere besturen, scheidsrechters, de afde ling Den Haag en de FeVoWest. Het waren uiteindelijk altijd dezelf de mensen die daar naar toe gingen. Een ander verwijt aan een aantal bestuursleden kwam naar boven na de winterstop. Binnen het bestuur zijn de taken verdeeld en ook al wer den de wedstrijden af gelast, de groep die zich bezig hield met de kan tine moest toch werken, want er wordt altijd wel wat gedaan. Toen kre gen anderen het verwijt dat 2ij niets deden. Er is één avond over de problemen binnen het bestuur gesproken en het bleek dat het niet meer klikte. Als wij op zouden stappen bleef er een grotere groep over, dus wij hebben onze conclusies getrokken. Helemaal definitief is ons aftreden uiteraard nog niet. De ledenverga dering is pas in septem ber en de leden moeten één en ander nog wel bekrachtigen. Het zou best kunnen zijn dat de leden deze zaak terug willen draaien. In ieder geval gaan we niet de vereniging uit. Bij de jeugd zijn uiteindelijk ook mensen nodig. Het bestuurslid Knip- scheer, die zitting blijft houden, gelooft echter niet dat ae ledenverga dering zal vragen om de situatie terug te draaien. „Ik til er niet zo zwaar aan en denk dat de le den toch ook zien dat dit alleen gunstig is voor het beleid. Een be stuurscrisis vind ik ook een groot woord. Die vier man zijn opgestapt wegens onderlinge me ningsverschillen over het functioneren van het bestuur in zijn geheel en misschien is dat in de discussie wel naar één punt toegespitst". Schiedam De Schiedamse postduivenvereniging De Vrij heid hield twee wedvluchten. De eerste vlucht (voor oude duiven vanuit St. Dizier) had 270 duiven in concours die om zeven uur werden gelost. De aankomst van de eerste duif was om 11 uur49.53 en de laatste om 12 uur 10.36. De gemiddelde snelheid was 70 kilometer per uur en de eerste tien prijswinnaars waren: 1-3 combinatie A P. van de Berg, 2 H. van de Harg, 4 J. Wenteler, 5-9 Robart van Diest, 6-10 Th. van Raaij, 7J. van de Vijver, 8 combinatie S. Poort De tweede wedvlucht was voor jonge duiven vanuit DuffeL De duiven, die hier eveneens een gemiddelde snelheid van 70 kilo meter per uur bereikten, werden gelost om 7 uur 10. Aan komst eerste duif 10 uur 21.30 en de laatste 10 uur 36.12. De eerste tien prijswinnaars: 1-6 J. Wenteler, 2-7 R. Heinsbrcek, 3- 5 T. Broekhuizen van Triel, 4-10 J. van de Vijver, 8 combina tie S. Poort, 9 A. van de Tuijn. Vlaardingen Het Vlaar- dings voetbalkampioenschap voor A-juni oren wordt zater dag 25 augustus in zijn ge heel op een complex af gewerkt. dat van Zwaluwen. Aan dit toernooi doen tien elftallen mee. Verdeeld over twee poules van vijf ziet het als volgt uit: poule 1: KVO, Vlaardingen, De Hollandiaan, Zwaluwen, Fortuna. Poule 2: VFC, Sunlight (DSS), DVO*32, TSB en RKWIK. 0 Omdat de feestavond voor kampioenen en werkers bij Zwaluwen nog op zich Iaat wachten, zijn 5fenk Nentjes en Rein Hooi an, die afscheid van de zaterdag eersteklasser hebben genomen, nog niet in het zonnetje gezet. Maar wat in het vat zit, verzuurt niet. 0 Bij de korfbalvereniging Spirit is het bestuur weer compleet. Alle negen legden onlangs hun functies neer maar daar kwam verandering in. Nieuwe voorzitter is nu Piet van Leeuwen. 0 De selectie van FC Vlaar dingen (A en B) begint het nieuwe seizoen met een ken nismakingsavond maandag 16 juli in café-restaurant De Buitenhof in Delft Geen gek idee, omdat de FC zo'n vijf tien nieuwe spelers erbij heeft 0 HBSS wil vrijdag 24 mei de nieuwe can tine gaan ope nen. Maar voor het zo ver is moet er nog heel wat gedaan worden om het stenen ge bouw overeind te zetten. Men kan zelfs vierkante meters plavuizen kopen. Er zijn nu al ruim 80 vierkante meter van verkocht. 0 Bij deze club gaat Leen Bademakfr de training van de reserve-elftallen verzorgen. Dezelfde die afgelopen com petitie zijn been brak. Ruud Liebrechts, die zich a eerder van voren had latei zien, bij de koplopers aan sloot. Met nog drie ronden te gaai volgden de demarrages el kaar pijlsnel op. Harry Kap! tein en Jan Noordijk togei ten aanval, terwijl bij het in gaan van de laatste rond<[ het voltallige peloton opj drift sloeg. Dit resulteerde ii een geslaagde sprong vari Leen Noppen die meteei doorging. Bijna betekende di de zege voor de Dordtenaar maar met een schreeuw vai teleurstelling zag hij in 6 laatste meters Richard Meel dijk nog voorbij flitsen. Dt geslepen Vlaardinger had bi Noppen aangehaakt en maak te vakkundig gebruik zijn grotere sprintsnelheid wat hem alweer een zege op leverde. Uitslag A-klasse: 1. R. Med dijk (C), 2, L. Noppen (M), S i H. Kaptein (C), 4. R. lie brechls (C), 5. J. Noordijk j (H), 6. D. v. Resteren (P), 1. H. Brinkman (S), 8. J. Meljs (C), 9. M. Kompeer (B), 10. H v.d. Vaart (C), 31. C. v.d. Lm den (HR), 12. N. Moemua (C), 13. P. Kleinendorst, 14. T Voordendag (B), 15. A. Ever» (M). Bij de clublïcentiehoudeis bleek Coureur-renner Gernl Moerman de stuwende kracht Hij zette niet alleen het pelo ton al vroeg in een ongekend hoog tempo, maar bleek ooi in de slotfase over de meestfi adem te beschikken: 1. G Moerman, 2. W. Haksteen (M5, 3. G. Rietveld (M), 4. J. Ide ma. 5. H. Korb (C), 6. C. Hei mink (C), 7. S. Quak (C), 8. L Koopje (P), 9. J. Wendas (HR), 10. A Moerman (C). Uitslag nieuwelingen: 1. W, de Hoedt (HR), 2. N. Giesen (R 3. P. de jong (HR), 4. Loerts (C). Uitslagen van Viaardingse Jeugdrenners: 12 13 jr.: 17. Wim Fortuin, 21 Martha Christoffers. 8-9 jr.: 5. Nanne Bot Leen de Gids aan slag voor Schiedam Zij 5 Schiedam Het herensoft- balteam van Schiedam S heeft een gevoelige neder- laag geleden tegen Thtm- derbirds. Het werd 12-17. Al in de eerste inning na- men de bezoekers ruim af stand van Schiedam. Het werd maar liefst 6-5. De thuisploeg moest tot de vierde inning wachten al vorens er een puntje ge scoord kon worden. Tot de zesde inning kon Schiedam het nog wel bijhouden» maai- toen moest het defi nitief afhaken. Door uitge kookt slagwerk werd het 10-14. Schiedam probeerde nog wel om iets terug te doen, maar veel resultaat leverde het niet op. De be zoekers controleerden dé wedstrijd volkomen. Mede door de vele veldfouten van Schiedam. De eind stand 17-12 was nog slechts van belang voor de I eindstand. 2 ;llMIilUllll!WII!!lll!MMIIIIHIIIIi!IIIIIMMIllllll!tll!lll!l!llllimnilllllimilllll!IIIIIIIIIM»imilllllllllll!lllllll!lllliin!l!lllllMlllllinimiimilllllllirilllMnmi!IMIIIIIiMIIMIMIim!m!WI!WHin!Jlii

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4