SCHIEDA! ,/l >CHE COURANT Gebedsruimte te groot voor ABC-werkgroep" Van LPG krijg ik een nare smaak in de mond" Gemeente werkt aan energiebesparing Kethel 's nachts dicht voor trucks Via nieuwe APV tegen iets doen lawaai cafe^s Bus 52 eindelijk langs bejaardencentra Passage theater wordt verbouwd Badhuis gesloten Dagen van station Maassluis zijn geteld College besluit Voorzitter Hoekse deelraad L. van der Houwen: Noordegraaf (PPR): iiiiiiuiniiiiHiiniirinnë Jeugd water i Straatverlichting korter aan -Vrijdag 13 juli 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26403-6 PAGINA'S Broi rsvi'st 3 - telefoon ;i«iministr.utc 2680MI - redactie 262566 kkiehfcndtcnjd 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis De laatste dagen zijn gesteld, van het oude station in Maassluis. Zoals de zaken er nu voorstaan zal het historische stationsgebouw in het centrum van de stad nabij de haven, inclusief vandaag nog 38 dagen in tact blijven. De Nederlandse Spoorwegen zijn van plan, op maandag 20 augustus (e beginnen met de afbraak. Als de sloop is afgerond wordt op dezelfde plek een nieuw, modern sta (ion gebouwd. Die sloop is. hoewel vele Maassluizers er heel wat bedenkingen tegen hebben, niet meer tegen te houden. De minister van ver keer en waterstaat heeft de Nederlandse Spoorwegen toestemming verleend om in het kader van haar investeringsprogramma tot de bouw van een nieuw station over te gaan. Een bouwvergunning is inmiddels aangevraagd. In antwoord op vragendie de gemeente raadsleden Anton Wustrow(PvdA), Pieter de GeusfCDA), Klaas de RoofWD) en Jaap van der Griend(PPR) aan het Maassluise college van B en W hebben gesteld, is medegedeeld dat het Maassluise station niet op de monumentenlijst voorkomt Wel staan er vergelijkbare stations elders in het land op, die eveneens van het eiland-type zijn. Vlaardingen Het col lege van B en W komt niet terug op haar be sluit met betrekking tot de verdeling van de diverse ruimten in het wijkcentrum aan de Oosterstraat in de Oostwijk. De ruimte, die oorspronkelijk be doeld was om de Turk se moskee in onder te brengen, blijft defini tief bestemd voor het projectteam Oostwijk. Een en ander is beslo ten in de laatste verga dering van het college. geren te kunnen onderbren gen. In de nota van algemene za ken wordt erop gewezen, dat de betreffende ruimte in het buurthuis te groot is voor de ABC-werkgroep. De huur prijs, 20.000 gulden per jaar, is ook veel te hoog. In de nota wordt erop gewezen, dat elders in het pand voldoende ruimte te huur is. „Wenst men een vaste en permanente ruimte, dan zal men zich el ders moeten oriënteren. Ik meen overigens dat voor het doel van de ABC-werkgroep een meervoudig te gebruiken ruimte zeker geschikt is.*' al dus de nota. Ook voor de kleine groep, 7 die zich bezighoudt roet sociëteitswerk voor bui tenlandse jongeren is de voormalige gebedsruimte te groot en te duur, aldus algemene zaken. Schiedam De dorp skern van Kethel wordt bin nenkort 's nachts verboden terrein voor vrachtverkeer. Tussen twaalf uur 's avonds en zes uur 's ochtends wordt er geen truck meer toege staan in het oude hart van Kethel, om de overlast voor de bewoners in deze rustige uren tegen te gaan en de mensen zo een goede nacht rust te garanderen. Wanneer het verbod precies in zal gaan valt volgens gemeente- voorlichter Dolf Buschkens nog niet te zeggen. „De maat regelen moeten eerst nog worden aangekondigd en daarna moet er nog gelegen heid bestaan om in beroep tc gaan. Pas als dat allemaal gebeurd is, kan de maatregel ingaan." De hele procedure wordt in ieder geval ver traagd door de huidige va kantieperiode. Nu al hebben burgemeester en wethouders besloten dat er één uitzondering op de geslo tenverklaring wordt gemaakt Het transportbedrijf Van Tiel hoeft zich, zodra de maatregel is ingegaan, nergens druk om te maken. Voor dat bedrijf is er een ontheffing losgekomen omdat de Schiedamseweg, waar Van Tiel is gevestigd, anders moeilijk bereikt zou kunnen worden. j Dat besluit is overeenkomstig een nota, die het hoofd van de afdeling algemene zaken over de materie heeft uitge bracht. Die nota is geschre ven een dag nadat de Stich ting voor Buurt- era Club huiswerk op het stadhuis had vernomen, hoe de toekomstige indeling van het nieuwe wijk centrum precies zal zijn. In die bijeenkomst heeft de stichting er bij het gemeente bestuur op aangedrongen, haar besluit te herzien. Men had verwacht, dat de ABC- werkgroep, die al geruime tijd in de wijk functioneert en die een ruimte nodig heeft, de beschikking over de bo venzaal zou krijgen. Daar naast had de wijkgroep ook gehoopt, dat er ruimte zou overblijven om een societeits- ruimte voor buitenlandse jon- Hoek van Holland De voorzitter van de Hoeksche deelgemeenteraad de heer L. van der Houwen heeft zijn bedenkingen tegen een eventuele vestiging van LPG-terminals in het Europoortgebied. Van der Hou wen: „De directeur van BP gaf toe dat bij een explosie alle ruiten in Hoek van Holland sneuvelen. Als zo'n ex plosie op een schip plaatsvindt is het nog erger, want dan is het nog een kilometer dichterbij". De heer Van der Houwen be grijpt niet dat sommigen zo licht over het gevaar van LPG heenstappen. Volgens hem werd vroeger al vastge steld dat LPG gevaarlijker is dan LNG. Van der Houwen: „En hoe gevaarlijk LNG is, daarvoor hoef ik maar te ver- Schiedam Bij een toekomstige aanpassing van de algemene politieverordening (APV) moet het Schiedamsc gemeentebe stuur terdege rekening houden met maatregelen tegen geluid hinder. PPR-raadslid Herman Noordegraaf heeft zijn collega's in de raad alvast geconfronteerd met één aspect daarvan: het café-lawaai in Schiedam moet drastisch worden aangepakt. Ook anderszins wil Noordegraaf de APV aangepast zien. Schiedam moet volgens hem het Vlaardingse voorbeeld volgen om de doorgaans moeilijke eontróle op pensions te vergemak kelijken door in de pens ion ver ordening niet alleen het maxi mum aantal gasten te omschrijven maar door ook het aantal slaapplaatsen als norm op te nemen. Vooral bij sluitingsacties hadden Vlaardingse pensionhouders volgens Noordegraaf nog al eens de neiging het aantal gasten terug te brengen tot bene den de norm (vijf personen), en dat lukte heel eenvoudig door dat naar het aantal bedden aanvankelijk niet door de gemeen te werd gekekenIn Schiedam is dat nog steeds zo. Noordegraaf, die bij het oplossen van veel problemen door gaans graag omkijkt naar ervaringen van andere gemeenten, verwijst voor het bestrijden van geluidsoverlast naar café's naar Amsterdam, Eindhoven, Dordrecht en Domburg. In Eind hoven wordt per horecabedrijf bekeken hoeveel decibel toe laatbaar is vóór elf uur 's avonds en daarna. Het kan zijn, dat het totale geluidsniveau van een café in een woonwijk lager moet zijn dan in een uitgaanscentrum. In de huidige Schie- damse APV moet dat ook zo geregeld worden, vindt Noorde graaf. Daarbij is het overigens mogelijk om onder de voor- keursgTenzen van het ministerie te blijven, omdat de wet ge luidhinder aan de gemeente een belangrijke rol toekent aan gemeenten in het bestrijden van lawaai, vooral ook via de APV. Amsterdam verlangt vaak bij voorbaat aj geluidsbegrenzers van de horeca-exploitanten; dat zijn apparaten die de muziek automatisch uitschakelen, als het voorgeschreven geluidsniveau overschreden wordt. Dordrecht en Domburg eisen altijd uitge breide rapporten van erkende acoustische bureaus en ook dat spreekt het Schiedamse PPR-raadslid sterk aan. Ook wil Noordegraaf eindelijk eens een concrete aanpak van de modelvliegtuigjes boven het weiland tussen Harreweg en Groeneweg. Dat is een stokpaardje van hem. wijzen naar die ramp vorig jaar op die camping in Span je. Dat ging dan nog om rela tief kleine flesjes". Het stoort de deelraadvoorzit ter dat er veel tegenstrijdige informatie over het onder werp is verschenen. Eerst was er een TNO-rapport dat later :v; vvti Schiedam Het Pas sagetheater wordt verbouwd. Achter de schermen wordt op «et moment een nieuwe hou ten vloer neergelegd, die de oude, sterk krakende planken '"oetcn vervangen. Gevolgen voor de filmvoorstellingen hebben de werkzaamheden niet: het gaat voornamelijk om het* gedeelte achter de schermen, waardoor het pu bliek, dat van een film in het theater aan het genieten is, niets van dc openliggende vloer merkt Na de vloer zal de technische uitrusting van het theater een grote beurt krijgen. De kwali teit van het beeld en het ge luid moeten worden verbeterd en ook de electrische installa tie wordt nagelopen. De werkzaamheden zijn in de vakantie gepland omdat er in die tijd in de Passage geen theatervoorstellingen zijn. Het theaterseizoen begint pas weer op 25 september met een optreden van Vader Abraham. Als het werk ver loopt zoals is gepland, zal de man met de baard zonder vrees de planken kunnen be treden. De nieuwe vloer ligt dan al lang in het theater en ook het technische gedeelte zal dan pico bello in orde zijn. Vlaardingen Is dc bereid heid ln het algemeen om vijf procent energie te besparen nauwelijks aanwezig, zoals dezer dagen uit een landelijk rapport bleek; op plaatselijk niveau wordt er toch wel aan gewerkt om het verbruik van energie terug te brengen. In de vergadering van de commissie voor financiën en bedrijven, die na de vakantie periode wordt gehouden, zal een voorstel van het Vlaar dingse college van B en W worden behandeld over een besparing, die verkregen kan worden via de openbare straatverlichting. De directeur van de gemeentelijke energie bedrijven heeft een advies uitgebracht waarin wordt aangegeven, dat er 8 procent minder elektriciteit wordt ver bruikt, als de zogenaamde „avondbranders" 's avonds vroeger worden uitgeschakeld en 's morgens niet of -in de cember en januari- later wor den ingeschakeld. In de loop van dit jaar zouden nog meer. maatregelen kunnen worden getroffen, zoals het vervangen van lampen door zuiniger exemplaren. Het college van B en W heeft eerst nog enkele adviezen over deze materie gevraagd. Zo zal de politie zich nog over de straatverlichting bui gen, voor het definitieve voor stel wordt voorbereid. 2 Dc vtjver in 't ff of was 2 gisteren omgetoverd tot kan»vijver. Dc jeugd van Vlaardingen kreeg de f= kans om in een lekker zonnetje zijn beste krachten te geven aan EE deze nobele watersport Niet dat het allemaal even vlekkeloos verliep. 2 Sommige aspirant-kano- 2 vaarders kregen slechts met de grootste moeite 2 de slag onder de knie. Vanaf de kant luid toe- 2 geschreeuwd door de al- 2 lerbeste stuurlui, die met 2 2 dubbelzinnige instructies 2 i fjj de verwarring vaak al- j 2 leen maar groter maak- 2 2 ten waren zij vaak de 2 j wanhoop nabij De be- 2 I langstelling was overi- 2 gens niet overweldigend, 2 2 maar voor de aanwezige 2 3 kano-liefhebbers was dat EE geen probleem; zij kon- 2 den dan langer in op bet 2 3 water blijven. Vandaag wordt er weer kano-gevaren in 't Hot, 2 in de vijver aan de kant 2 van de Julianasingel. 2 s Van twee tof vier uur 's middags. Illllllll!llllllllllllllllII]|III!II||H||)||||||||j]|l werd teruggetrokken. In het eerste rapport werd aanbevo len een iokalie voor opslag van LPG ver buiten de kust te zoeken. Het tweede rapport gaf als veilige marge een af stand van zeshonderd meter uit de kust aan. Dat opende meteen de mogelijkheid de opslag van LPG in het Euro poortgebied te doen plaatsvin den. De belanghebbende maat schappijen zien niet zo veel in een buitengaats opslaggebied omdat het volgens hun zeggen moeilijker is sleepboten aan te koppelen. Bovendien speelt een economisch motief een rol. Bij een buitengaats op slaggebied wordt het gas twee cent per kubieke meter duur der. Van der Houwen hierover: „Dat aankoppelen, dat vind ik een Jachtertje. Als er ergens een schip van de rotsen ge trokken moet worden bij windkracht tien, dan worden er Nederlanders bijgehaald. Bovendien, als het de eerste keer niet lukt, hebben ze tot aan Engeland om verdere po gingen te wagen, en wat die meerkosten betreft, ze maken winst genoeg". Het stoort van der Houwen ook dat tijdens de vergade ring van enkele provinciale commissies over het onder werp nogal laatdunkend werd gesproken over een Ameri kaans rapport dat is versche nen over LPG. Eén van de opstellers van de LPG-nota, opgesteld door vertegenwoor digers van de provincie Zuid- Holland, het openbaar li chaam Rijnmond en de ge meente Rotterdam, noemde het Amerikaanse Rosenbaum- rapport tendentieus. Hij meende te weten dat de pro fessor die het Amerikaanse rapport had opgesteld de fei ten opzettelijk had aangedikt om zodoende de mensheid wakker te schudden. Van der Houwen: „Als je zoiets hoort dan denk je toch wie heeft er nou gelijk? Neen, ik sta niet te trappe len. Als ik over LPG boor praten, krijg ik al een nare smaak in mijn mond. Ik vind mensen nog altijd belangrij ker dan economische voorde len. Ik vind het ook vreemd dat er zo snel een beslissing moet worden genomen. Waar om kunnen ze niet wachten tot die landelijke studie over LPG is voltooid?". Hoek van Holland moet de LPG-zaak nog in commissies en de deelraad behandelen, maar als het aan Van der Houwen ligt wordt er door Hoek van Holland zeker aan de bel getrokken. „Het lijkt mij toe dat de Westlandraad er wel eens wat meer aan dacht aan zou mogen beste den. Als het mij ligt laten we bij provinciale staten een dui delijk protest horen tegen deze gang van zaken". Dat LPG zal wel doorgaan, maar ze krijgen het nog las- bg". Vlaardingen Het gemeentelijk badhuis aan de Has-tmanstraat la is de weekeinden van juli geslo ten. Dc overige twee badhuizen in Gaardingen zijn dan wel geopend. Dat is hel badhuis van de bouwvereniging „Samenwerking 77" aan de Ma- reestraat 19 en van de bouwvereniging Patrimo niums woningen" aan de Tweede 17an Leyden Gaelstraat 51. Dit laatste badhuis is gesloten in de periode van 30 juli tot en met 11 augustus. Vlaardingen Met ingang van de komende winterdienstrege- Jïng zal de KET-bus 52 een andere route krijgen. Als de mi nister van verkeer en waterstaat ermee accoord gaat zal dc buslijn eindelijk langs de bejaardencentra „Uitzicht" en „Drieen-Huysen" gaan. Het Vlaardingse gemeentebestuur heeft over deze slepende kwestie overeenstemming bereikt met het Rotterdamse vervoersbedrijf. weggedeelte klaar is zal de bus tijdelijk een afwijkende route gaan rijden, zodat de bejaardencentra toch kunnen worden aangedaan. Dijor dat tijdelijke omrijden zal bus 52 overigens een route krijgen, die honderd meter langer is dan de definitieve, toekomsti ge route. Dat lijkt op zich niet zo veel, maar op jaarba sis betekent dit, dat de RET zo'n 32.000 kilometer méér zal moeten af I eggen. Om de nieuwe route mogelijk te maken moet alvast een ge deelte van de Europaboule vard tussen de Paradijslaan- /Korhoenlaan en de Lepelaar singel worden aangelegd. Over dit weggedeelte kan bus 52 dan zijn route krijgen. De realisering van dit deel van de boulevard zal echter nog enige tijd op zich laten wachten: hiermee kan naar verwachting pas volgend jaar worden begonnen. Tot dat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1