SPORT MSV''71 gaat conflict niet uit de weg Laatste NK voor VZC'er Diane Edelijn EinddoelHoly is de subtob m Reinier Taapken finalist in Be Quick- toernooi Sportagenda Voorzitter Wim Car on: .Zo snel mogelijk de KNVB in Verwach tingen niet hoogge spannen «ÉsSSl Jeugd stroomt door naar eerste tennisteam 9? msspm, Inhalen ACC— Excelsior '20 Jeugd toernooi bij Spirit VRIJDAG 13 JULI 1979' SC/VB/WW Maassluis MSV '7i, een vereniging met een nog maar korte historie. De club heeft, hoe kort rij ook pas bestaat, wel een rumoerige perio de achter de rug. Tal. van bestuurswisselin gen maakte de situa tie er voor de buiten staander niet duide lijker op. Daar lijkt nu verandering in ge komen te rijn. Onder aanvoering van Wim Caron, de huidige voorzitter, lijkt de rust in de Steendijk- polder te zijn terug gekeerd. De vereni ging wil hogerop. De toekomst ziet er vol gens de voorzitter zonnig uit „We hebben 22 jeug- delf lallen, een accommoda tie waar menige KNVB- club jaloers op zou zijn- Financieel zijn we ook al gezond. Dat maakt het al leen maar rooskleuriger. De vereniging blijft groeien. Het grootste ge- deelte van onze leden is af komstig uit de Westwijk en de Steendijkpolder. dat dicht tegen de Maasdijk aan ligt. We zijn niet bang voor een stilstand als alles is volgebouwd. Door acties proberen we vooral jeugdi ge leden te trekken. Want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". De betrokkenheid van de leden bij het gebeuren van de vereniging liet in het verleden nogal te wensen over. Het huidige bestuur is daar allerminst gelukkig mee. Caron hierover: „Vroeger hadden de leden geen binding met de club. Ze dachten: „Als ik zondag maar kan voetballen, de rest zal me een zorg zijn". Dat willen we veranderen". Vult secretaris Wim Blom aan: „Het afgelopen sei zoen heeft bijna ieder elf-, tal bezoek gehad van de voorzitter. Dat spreekt de mensen aan. Stimuleert ze. Kijk, tijdens de Pinksterda gen is hij aanwezig ge weest bij de jeugdtoemoo- ion. Dat zien de ouders. Die waarderen dat, waar door ze misschien zelf ac tief worden in de vereni ging"- Het nieuwe bestuur, dat zich zelf erg hecht noemt, gaat conflictsituaties niet uit de weg. Het volgt de harde lijn, of zoals Caron het uitdrukt: „We hakken er met de botte bijl in". Verklarend zegt hij: „Wat niet door de beugel kan pakken we aan. We voeren dat door in heel de vereni ging. Neem als voorbeeld ons tweede elftal. Die jon gens verschenen nooit op de training. Toen hebben wij als bestuur gezegd: „Ze gaan maar lager spe len. Dan maar spelers In het tweede met minder ca paciteiten. maar die er wel wat voor over hebben. Al les wat we doen, doen we in het belang van 1WSV". Dat er wel eens tegen schenen geschopt wordt is duidelijk. Je kan het niet iedereen naar de zin ma ken"'. In de toekomst gaat de hockey- en tennisvereniging Evergreen ook spelen in de Steendijkpolder. Een fusie tussen de twee omnium verenigingen zit er echter niet in. Legt Caron uit: „Op verzoek van de sport wethouder is er wel over deze zaak gesproken. Wij stonden er niet afwijzend tegenover. Evergreen dacht er anders over. Ach, iedere club heeft toch zijn eigen identiteit. We maken er geen enkel probleem van". Het afgelopen seizoen is nu niet direct één van de pret tigste geweest Mede door de lange winterstop werd het moeilijk om de touwt jes financieel aan elkaar te knopen. Toch waren er ook positieve dingen te be speuren. De voorzitter: „Bij welke afdelingsclub maak je het mee dat er tiidens de winterstop gewoon is door getraind. Zowel door- deweeks als op zondag. Dat is vooral te danken aan onze trainer Eric de Vries. Hij doet ongelooflijk veel voor onze vereniging. Wij als bestuur waarderen dat enorm". MSV71 een vereniging die hogerop wil. Zo snel moge lijk naar de KNVB wil promoveren. Een club met toekomst ook. Er- is een bloeiende honkbal-sectie en een steeds groter wordende zaal voetbalvereni ging. Marcel Blomsteeltwee afstanden VIaardingen/Amersfoort |Ger Edelijn, dén van de |drie trainers, die de VZC- I ploeg bij de komende Na- I tionale zwemkampioen- j schappen in Amersfoort begeleidt, ziet weinig mo- gelijkheden om na volgen- l de week donderdag met f medailles naar huis te ko- I men. „De enige, die gezien [zijn tijden op de 100 en 1200 meter vimder, bij de eerste acht en misschien i verder kan komen, is Remco Snuverink. Hij heeft er hard voor ge traind en de limieten met gemak gehaald". Remco Snuverink (jongens 1965) zwemt in Amersfoort naast de beide vlinderafstan den ook de 200 meter rug en de 200. meter wisselslag per soonlijk. Naast Remco Snuverink zijn ook de VZC'ers Irma Voor ham, Marcel Blomsteel, Jac queline Claas en Carla van Paasst-n in het speciale trai ningskamp in Amersfoort. Hun kamen worden echter aanzienlijk minder hoog aan geslagen. Irma Voorham (meisjes 1963), vorig jaar de buterend en nu vanwege haar school nauwelijks in staat ge weest om hard te trainen, heeft de limieten gehaald voor de afstanden 100 en 200 meter vlinder, terwijl zij ook deelneemt aan de 4 maal 100 meter wisselslag estafette. Die ploeg bestaal naast Irma, die de vrije slag voor haar reke ning neemt, uit Diane Edelijn (rug), Joke van Vliet (vlinder) en Irene van der Laan (vlin der). Voor de dochter van Ger Edelijn (Diane) is dit het laatste officiële optreden voor V2C. Voor Diane Edelijn weinig kans op me dailles Marcel Blomsteel (jongens 1963) zwemt de 200 en 400 meter vrije slag. De limiet voor de 100 meter heeft hij niet kunnen halen, omdat Marcel ten tijde van de kring- kamioenschappen met zijn school in Engeland vertoefde. Ger Edelijn opnieuw: „Marcel heeft wat avondtrainingen gemist door gebrek aan ver voer en daarbij kan hij van wege een rugblessure ook niet vlinderen. Onze verwachtin gen zijn dus niet al te hoog gespannen. Wat de twee jonge deelneemsters, Carta van Paassen en Jacqueline Claas (beiden meisjes onder tien jaar), betreft, die komen meer om de sfeer tc proeven. Carla zwemt de 100 meter school en Jacqueline, wiens moeder hier ook prima voor ons zorgt in het trainingskamp, de 100 me tervlinder. De enige afwezige in de Vlaardingse equipe is Sandy van Dusseldorp, die wel de li miet voor jongens onder tien. op de 100 meter rug heeft ge haald, maar door vakantie ontbreekt Dennis van Al phen, de enige die Schiedam in Amersfoort vertegenwoord igt» is present voor één af-' stand. De 15* jarige SZC- door Emile Schelvis zwemmer komt uit op de 100 meter vlinder. Zijn snelste tijd tot nu toe is 1.08.5 en Dennis, die debuteert en zich in alle rust in Rockanje voor bereid, hoopt die tijd naar 1.00 terug te brengen. Maassluis IN het B, C en D-tennistoemooi van Be Quick, dat deze week in Maassluis wordt ge speeld en waarvan de fi nales zondag op het pro gramma staan, zijn de tal rijke toeschouwers getrac- teerd op een aantal lange en vooral spannende B- partijen. Zo kwam Rei nier Taapken (Be Quick) uit een 04 achterstand in de eerste set tegen John van der Knaap (Ma- semunster) sterk terug tot 75, waarna hij echter de tweede set met 36 uit handen gaf. Reinier Taap ken bleek met zijn base line spel vaster dan zijn tegenstander en sloot de beslissende set met 63 in zijn voordeel af. 'Tijdens de partij dacht ik er steeds aan, goed door mijn knieën te gaan bij de back hand. Dan kan er weinig fout gaan", vertelde Reinier Taap ken, die eerder in het toer nooi Peter Dieckman (MAAS) uitschakelde en nu geconfron teerd zal worden met Frank de Jongh (Toegh), de winnaar van hetTSF-toemooi. Just Palm (KfW) overleefde niet minder c.an acht match points tegen Paul van der Knaap (Mascmunster), waarna de KSWer op zijn beurt een drietal matchpoints verspeelde in de slopende derde set. Toen de stand in de dubbele cijfers gekomen was, had Paul van der Knaap op het beslissende moment wél suc ces: 11—9. De dubbel van Paul van der Knaap met zijn gelegenheidspartner Peter Meijer leverde een twee-set zege op het duo Paul Koster- /Ronald van Vliet (KSW/O- verschie) op. 'Toch was ik de eerste games zenuwachtig, omdat ik extra mijn best wil de doen. Paul stond immers met zijn broer John al eerder in de finale op dit toernooi. Daarnaast ben ik niet gewend - '.i-- Reinier Taapken dat er veel publiek staat" vertelde de in Deventer wo nende Paul Meijer, die in zijn single korte metten maakte met routinier Jacques van Tour (Holy); 6—1,6—3. Bij de dames in C bereikte de als eerste geplaatste Els Goossens de halve finale, ter wijl dit aan de onderkant van het schema ook wegge legd was voor de ongeplaat ste Margreet Bakker (Holy), die dit seizoen bij TSF een eerste en op KOVS een twee de plaats behaalde. De als eerste geplaatste bij D- dames Tony Sarr.piemon werd uitgeschakeld door F. Snoeck: fi3, 4—(i, 4. Naast sport was er bij Be Quick ook plaats voor gezelligheid: een haringfeest, waarop als "troost" onder de verliezers in de eerste ronde, verschillende tennisbenodigdhccfen waar onder een racket verloot werden. SchiedamfVIaardingen fiBet was aanvankelijk de bedoeling, dat een Schicdamse exploitant van tennisba nen (Jan van der Torre) een tennis park in Holy zou aanleggen. We heb ben toen een groepje mensen gezocht Jan van der Torre gaf in het voorjaar van 1973 te kennen bij nader inzien het termiscomplex niet aan te leggen, waarop Cor Boger- man samen met een negen tal andere tennisliefhebbers reageerde het dan zelf maar te realiseren, mits de animo in de wijk groot ge noeg zou zijn om de aanleg van het tennispark te rechtvaardigen. „We hebben een markton derzoek gehouden, waar voor we bij 8000 gezinnen enquêtes in de brievenbus gegooid hebben. We kregen' een niet geringe respons van ongeveer duizend men sen, die interesse hadden te komen tennissen". Cor Bogerman vervolgt: „De animo was voldoende om een park aan te leggen, waarvoor we met het oog op de gemeentegarantie voor de benodigde lening een besloten Vennootschap opgericht hebben. Het me rendeel van de aandeelhou ders is lid van de tennisve reniging". De besloten Ven nootschap, die haar banen om een vereniging op poten te zetten met het doel op dat park te gaan spe len", zegt Cor Bogerman, één van de oprichters en de huidige penningmees ter van de tennisvereniging Holy, die di t jaar haar eerste lustrum viert. aan de tennisvereniging Holy verhuurt, draait tot nog toe zonder winst „En dat is het streven ook niet", aldus Cor Bogerman. Dc realisatie van het ten nispark is razendsnel verlo pen. Nadat in het najaar van 1973 de gemeentega rantie rond was, werd op 9 januari van het volgende jaar - terwijl nog gewacht werd op toestemming van Gedeputeerde Staten te gaan bouwen - de vereni ging opgericht De penningmeester: „het is toen erg snel gegaan. In januari waren we nog niet aan het graven en in april lagen er vijf banen en een clubhuis. Omdat er toen een wachtlijst bestond van vierhonderd mensen, kon den we het sociaal gezien niet maken te wachten met de uitbreiding van het park tot negen banen, zo dat de braak liggende grond in 1975 - sneller dan we gepland hadden - benut werd". In dat jaar begon Holy ook' met competitietennis, waar in het eerste team. dat uit een aantal routiniers be stond (Joop de Mos, Jacqu es van Toor, Ruud Stork, Nora Vis en Andrea Kwak kel) in de vierde klasse mocht beginnen. Dit sei zoen werd voor het eerst (door een gedeeltelijk ver jongd team) in de over gangsklasse B gespeeld, waarbij door het inzetten van Berry Janse in de laat ste twee wedstrijden, naast de ervaren Paul van der Berg, aan degradatie is ontkomen. Vice-voorzitter Herman van Bekkum is ook voor het volgende seizoen, waarin Paul van der Berg niet (naar Alkmaar) en Berry Janse slechts voor een deel van de competitie (verblijf in Amerika) voor Holy uit zal komen, niet pessimis tisch. Herman van Be kkum: „Ik verwacht, dat we deze aderlating op kun nen vangen uit onze eigen jeugd, die door de vele wedstrijden en toernooien, en dankzij de eoede fr»i. Vrijdag: A'66Schiedam (hs), Spirit—Zsvijndrecht (hs), Har- galaan, 19.30 uur. Japanse ju- doko bij Peter Lagerwaard, Lange Haven, 19 uur. Feye- noordMSV '71 (ds). Holy— Eurostars (ds), Zwaiuwerüaan, 19 uur. Zaterdag: NK Hobie Gat, strand Hoek van Holland, hele dag Zuidvogels—Schie dam (ds), Holy—De Geuzen (h). Zwaluwenlaan, 14.30 uur. Jeugdhengelconcours, Polder vaart. 14 uur. Zondag: MSV71—Eurostars 3 (h), Steendijkpolder, 14.30 uur. ACC—Excelsior '20 (cr), VOC 5Spirit (cr). Het lustrum van Holy ning, met de week sterker wordt". De vice-voorzitter vervolgt: „Het tweede team speelt derde klasse, terwijl we twee vierdeklassers hebben. We willen het klas- severschil tui n het eerste team en de volgende ver kleinen. Daarnaast hebben we op langere termijn de wens met het hoogste team door te stoten naar de sub top. De top, dat is vrijwel niet te doen, tenzij je een sponsor in de armen neemt, wat echter niet in de lijn ligt van het huidige beleid". Herman van Bekkum kaart nog een problematiek aan waarmee een bestuur van een tennisclub geconfron teerd wordt: „Het is altijd moeilijk een eveflwicht te vinden tussen wedstrijdten- nis en recreatie. Daarom proberen we ook tijdens de competitiedagen plaats vrij te houden voor de recrean ten". Holy bruist na haar vijfjarig bestaan in ieder geval van de activiteiten. Zo werden er dit jaar on der meer een modeshow, een fietsenrally, een pya- matennisioemooi en eer» sterk bezet jeugdlennistoer- nooi gehouden, terwijl het eerste „open" seniorentoer- nooi B. C. en D. in het nog korte „leven" van de Vlaardingse tennisvereni ging van 27 augustus tot en met 2 september op het programma staat. Vlaardingen Voor de honkballers in de tweede klasse, staat er slechts één inhaalwedstrijd op bet pro gramma. SC Vlaardingen Holy ontvangt morgen aan dc Zwaluwenlaan het laag ge plaatste De Geuzen uit Am sterdam om 14.30 uur. Het ligt in de lijn der verwach ting, dat de punten terecht zullen komen bij het team van coach Bob Soudi jn. Het in de Rayonklasse leiden de MSV 71 ontvangt zondag om 14.30 uur in de Steendijk polder het derde team van Eurostars. De overige teams in de regio kunnen reeds ge nieten van de vak an lies top tot begin augustus. Schiedam liet cricketteam van Excelsior *20 kan zondag zijn positie versterken bij winst op ACC, waar het naar toe gaat. Hermes DVS, dat eveneens hoge ogen gooit voor een plaats in de hoofd klasse, heeft een vrije dag. Vlaardingen Op 25 augus tus zal op het veld van Spi rit het eerste regionale korf- baltoemooi voor aspiranten en pupillen gehouden wor den, In de korfbalwereld zoekt men naar een stukje re gionalisering op bestuurlijk niveau, maar daarnaast toch ook naar een mogelijkheid voor meer contact in de re gio. De regio bestaat uit de zeven verenigingen uit Schie dam. Vlaardingen en Maas sluis, te weten: Harga, Odi, Succes, Vlaardingen, Spirit, Oranje Nassau en Vlaardin gen. Elk van de verenigingen neemt aan het toernooi deel met één A, een B-* én een C- team. Het toernooi, zij'het op een kleinere schaal, dat zich ook het predikaat Waterweg- toernooi kan noemen. Een toernooi wat zeker bij kan dragen tot verbetering van de onderlinge contacten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5