SCHIEDAMSCHE COURANT V ettenoordsepolder dient bezwaarschrift in Roetoe speelt voor klein publiek Bij inundatie Foppenmeer heeft ook nadelen Timmerkamp blijft gesloten Bouwplan parkeerterrein Lijnbaanhallen Vechtpartij met messteken Zuid wil controle op kabel- televisie Jeugd de dupe van conflict Politie lost autodiefstal op Twee auto's in brand Spookrijder stopt op tijd Groot aantal inbraken opgelost Maandag 16 juli 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26404-4 PAGINA'S Broursvcst 3 telefoon administratie 268091 - reductie 262S66 - kl.iehlendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maasland - Het onder water zet ten van de Foppenpolder te Maasland ten behoeve van de watersport heeft volgens het Hoogheemraadschap van Delf land twee grote nadelen. Door de vorming van een grote waterplas zal, volgens het dagelijks bestuur van Delfland, de golfaanval op de boezem kaden groter worden. Dit zal voornamelijk gelden voor de kaden van de oostelijk aan grenzende Aalkeet-Buitenpolder. De huidige staal van de kaden zijn niet in staat een zwaardere aanval van hel water te weer staan, zodat verzwaring van deze kaden noodzakelijk is", aldus het Hoogheemraadschap. Hoewel het schap het een voordeel vindt dat bij inundatie van de polder de oppervlakte van de boezem met 10% toeneemt - 70 ha van de 120 ha metende polder zouden vol gens de plannen onder water ge zet moeten worden - zal voor de achterliggende gebieden de bema ling worden vertraagd, omdat eerst het peil in de plas verlaagd moet worden voordat toestroming vanuit het achterliggende deel van de boezem mogelijk is. Uit waterstaatkundig oogpunt heeft het college van Delfland geen enkel bezwaar tegen het on der water zetten van de polder- .Maar mocht de provinciale over heid besluiten de reeds tien jaar oude plannen uit te voeren, dan verwacht het Hoogheemraadschap van Delfland wel een financiële bijdrage om de dan noodzakelijke aanpassingswerkzaamheden uit te kunnen voeren. VI aardingen Dc werkgroep „nieuw bouw" van de vereni ging Wijkbelangen Vet- tenoordsepolder heeft een bezwaarschrift in gediend tegen het ver lenen van een bouwver gunning voor het bouwplan Zomer- straat/Kijkestraat/Baan- straat. Voor het huidi ge parkeerterrein is door het architectenbu reau „Groep 5" uit Rijswijk een plan ont wikkeld, dat bestaat uit achttien woningen en een zelfde aantal wooneenheden. Ten aanzien van de wonin gen is er sprake van woningwetwoningen, die straks moeten gaan vallen onder de huur- garantieregeling, een speciale regeling voor nieuwbouw in stadsver nieuwingsgebieden. Daarover is overigens nog niets bekend, omdat de on. derhandelingen met de over- heid in Den Haag nog niet af- gerond zijn. De achttien woo neenheden vallen volgens de gemeente VI aarding en onder de categorie „Van Dam-eenhe- den", dat wil zeggen: speciale j woongelegenheid voor alleen- staan den met een subsidie om de huren op een redelijk peil te houden. Een definitieve uit spraak is ook daarover nog niet gedaan door Den Haag. De vereniging Wijkbelangen Vette noord sc po ld er is van me ning dat er in het plan, dat ter inzage ligt in het stadhuis, onvoldoende rekening is ge houden met de bestaande si tuatie. De bezwaren van de vereniging spitsen zich met name toe op de te kleine af stand tussen de bebouwing aan de Baan straat en het café „de Lijndraaier", hetgeen tot grote overlast zou kunnen leiden. Daarnaast zijn de in dieners van hel bezwaar schrift van mening dat in het plan de problemen van aan- en afvoer van goederen en personen en het ontbreken van parkeergelegenheid voor de Lijnbaanhallen en de „Lijndraaier" totaal onopge lost zijn gelaten. De wijkvere- niging is van mening dat door een en ander het woon- milieu in dit gebied onaan vaardbaar is te noemen. Daarnaast zijn er bezwaren tegen het plan zelf. Het ter rein was speciaal gereser veerd voor bewoners uit de VOP welke door noodzakelij ke sloopactiviteiten opnieuw gehuisvest moesten worden. De wijkvereniging is van me ning dat de bebouwing niet aan deze door de gemeente- j raad vastgestelde voorwaarde voldoet Verder twijfelt de vereniging sterk aan de moge lijkheid om bij Den Haag voor dit plan de quaiificatie j „woningwetwoningen" en „Van Dam-eenheden" los te peuteren. De wijkvereniging is overi gens niet tegen woningbouw op dit terrein, maar stelt na drukkelijk dat het woning bouw moet zijn voor de VOP- bewoners, dat wil zeggen; be taalbare huizen in een redelij ke woonomgeving. Vlaardingen Na een vecht partij met een mes, heeft de Vlaardingse politie vorige week een jongeman aange houden en ingesloten in het hoofdbureau van politie. Het betrof de 18-jarige HLM. uit Vlaardingen. Hij bracht om nog onduidelijke redenen een andere jonge Vlaardinger een verwonding toe in de zij, die met veertien hechtingen in het Holy-ziekenhuis moest worden behandeld. De dader verkeerde onder invloed van alcoholhoudende drank en/of andere stoffen. Tegen hem is een onderzoek gaande. Schiedam De bewo nersvereniging Schie dam-Zuid wil een nacon- trole op kabeltelevisie. Iedereen die niet tevre den is over het beeld dat hij na de komst van de kabeltelevisie ont vangt, moet, zo vindt de bewonersvereniging, be zoek krijgen van conto- leurs. De tien gulden vijftig die per maand voor de kabeltelevisie moeten worden betaald, geeft de abonnees vol gens de vereniging recht een goede ontvangst te eisen. En omdat die goe de ontvangst niet altijd voor blijkt te komen moet er nu iets gebeu ren. De mogelijkheden die er bestaan bij defec ten aan de ontvangst, zijn volgens het bestuur van de de vereniging niet voldoende. „Voorrij- kosten moeten door de abonnee zelf worden be taald als de televisie ka pot is, en de kabel in orde. Omdat de meeste mensen te weinig techni sche kennis hebben om te weten of de televisie of de kabel kapot is durven ze niet goed te klagen", zo schrijft het bestuur van de bewo nersvereniging in haar laatste periodiek. Op korte termijn zal contact op worden genomen met de gemeente om zo'n na- controle te regelen. Schiedam De zes man sterke popgroep Roetoe speelde zaterdaga vond voor een slechts klein publiek op de parkeerplaais van de Planta ge. Het concert was een van de 72 door Jeugdland Schiedam georgani seerde vakantie-activiteiten. Roeloe, waarvan de leden Surina- mers zijn, speelde reggae en wat je zou kunnen noemen op Surinaamse muziek gebaseerde pop. Oe groep verdiende beslist meer belangstel ling, want zij speelde heel aardig. Vooral het op het ogenblik populai re nummer „Stir it up" van de reg- gae-specialist Peter Tosh werd zeer verdienstelijk, met een aantal kleine eigen toevoegingen. uitgevoerd. Waar het was wellicht het wat kille weer dat het publiek bij de muziek tent aan de Plantage weghield, an ders had daar een bijzonder gezellig en swingend openluchtconeert ge weest. Nu bleef dat door het gerin ge aantal aanwezigen, en niet door de kwaliteit van de muziek, wat on der do maat Schiedam—De jeugd uit de Gorzen kan dit jaar geen ge bruik maken van het timmer kamp op het Hoofdplein, aan het eind van de Maasboule vard. De vrijwilligers van de Dukdalf, die het kamp vorig jaar met succes hebben ge leid, weigeren dit jaar zonder beroepskracht hetzelfde te doen, en de gemeente weigert geld uit te trekken voor zo'n beroepskracht. Zowel de gemeente als de vrijwilligers houden op het ogenblik aan hun standpunt vast Pas na de vakantie komt er overleg tussen de beide partijen, waardoor het timmerkamp deze vakantiepe riode zeker gesloten blijft. In tussen is het gras binnen het kamp uitgegroeid tot onge kende hoogten, en wordt het terrein al gebruikt als vuil stortplaats. De bewonersvereniging Schie dam-Zuid heeft enkele jaren geleden bij de gemeente aan gedrongen op het aanleggen van zo'n timmerkamp; hel terreintje aan het eind van de Maasboulevard, was volgens de vereniging een geschikte iokatie.De gemeenteraad ging met het plan akkoord en trok een bedrag van 33-duizend gulden uit om het kamp aan te leggen. Hewt timmeren tij dens de vakantieperiode stond onder leiding van vrijwilligers die werden bijgestaan door twee beroepskrachten uit de Dukdalf, Nico van Noord en André Wouters. Het laatste jaar heeft het timmerkamp uitstekend gelopen volgen An dré Wouters:,, maar ons werd wel duidelijk dat er perma nent een beroepskracht be schikbaar zou moeten ajn; om alle vrijwilligers bij el kaar te houden en om een verantwoorde benadering van de kinderen." Van Noord en Wouters zijn inmiddels uit de Dukdalf ge stapt. Bovendien willen deze beide beroepskrachten niet wéér hun vakantie opofferen omdat de gemeente geen per manente beroepskracht wil aanstellen: het duo zal dus dit jaar met meewerken. Het eni ge dat de gemeente doet is het aanstellen van een WSW- kracht, die al le kennen heeft gegeven het werken aan het timmerkamp niet te zien zit ten, Ook andere mensen die door de Dukdalf zijn bena. derd, bedanken voor het lei den van het timmerkamp. De rechtspositie van deze vrijwil ligers zou te onzeker zijn, en een toekomstperspectief te vaag, aldus Wouters. Vanuit de Dukdalf wil men dan ook alleen nog maar het timmerkamp „doen" als een beroepskracht, die in zijn op leiding met groepen kinderen heeft leren omgaan, wordt aangesteld. En dat is nu juist hel enige waar de gemeente niet aan wil. Men vindt het al genoeg dat er dertigduizend gulden voor de aanleg var het kamp is uitgetrokken, en subsidie voor materialen wordt gegeven. De rest moet maar door vrijwilligers wor den opgeknapt, vindt de ge meente. De zaak ligt muur vast, en tot die tijd zuilen de kinderen een andere manier moeten vinden om de vakan tie door te komen. deze krant, waann u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonderextra kosten bezorgd tn combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad i— noteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal t 42.20 abonnement a f14.33per maand, dan geef ik wet machtiging tol automatische afschrijving. Mijngirohjanknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 30Q0VB Rotterdam Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft het onder zoek, Ingesteld tegen de twee mannen die een week geleden op heterdaad werden betrapt bij diefstal uit een personen auto, afgerond. Het betrof de 25-jarige A.v.d.S. en de 20-jarige AJB.r beiden uit Vlaardingen. Be halve de diefstal ujt de eer dergenoemde auto, waarbij, overigens voor een zeer korte periode, apparatuur werd buitgemaakt ter waarde van 7000 gulden, bleken zij nog zes andere auto's te hebben willen forceren. Bij vijf van de zes auto's mislukte dit ech ter. Uit de laatste namen zij een lampenset weg. Daarnaast bleken de mannen in het bezit van zendappara tuur in hun auto, zodat de politie proces-verbaal kon op maken wegens het overtreden van de telegraaf- en telefoon- wet. Voorts hadden zij 36 pa tronen bij zich, hetgeen een proces-verbaal terzake over treding van de vuurwapen wet opleverde. Schiedam Twee auto's heb ben 's nachts op de Grofbaan vlam gevat,vermoedelijk ten gevolge van brandstichting. Eén van de auto's, die het ei gendom was van de 21-jarige G.S.K., is geheel uitgebrand. De politie heeft geprobeerd om het vuur zelf te lijf te gaan. Op het moment dat agenten de auto naderden vloog de benzinetank van het voertuig in brand waarna de hele auto vlam vatte. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen. De auto van K. is ge heel uitgebrand. In dezelfde nacht blijkt ook de auto van dc 18-jarige Schiedammers F.N. in de brand te hebben gestaan. Het dak van de auto en de motor kap bleken geblakerd. De brand is vermoedelijk vanzelf uitgegaan. Over de schade, die is ontstaan was de politie niets bekend. Vlaardingen Een surveil lancewagen van de Vlaarding se poLtie heeft zaterdagmor gen om half zeven een moge lijk ernstig ongeluk voorko men door een zogenaamde „spookrijder" van de njksweg te halen. De bestuurder, de 43-jarige F.A.O. v.d. K. uit Rotterdam, reed over de rijksweg op de verkeerde rij baan in de richting van Maas land. De politie, die op de goede rijbaan in de zelfde richting reed, wist de aan dacht van de Rotterdammer te trekken en hem naar de kant van de weg te loodsen. Daar constateerden de politie mannen dat v.d, K, onder in- vloed van alcoholhoudende drank verkeerde. Hij werd meegenomen naar het politie bureau en kreeg daar een proces-verbaal. Maassluis De gemeen tepolitie Maassluis heeft in één klap 45 in Maas sluis, Delft, Dordrecht, 's-Gravenzande, Woerden en Gouda gepleegde in braken opgelost. De da der, de 20-jarige Rotter dammer R.S.D., heeft bekend de inbraken te hebben gepleegd. Hij maakte in het totaal voor ongeveer 55.000 gulden aan cheques, geld, giropasjes en giro betaalkaarten buit. Van dat bedrag is slechts een klein deel achterhaald. De politie had de op dracht naar D. uit te' kijken. D. is een beken de van de politie en ge zien de werkwijze bij de inbraken, bestond het vermoeden dat hij de dader zou kunnen zijn. De surveillance ontdekte dc Rotterdammer terwijl hij zich voor de politie trachtte te verbergen. Hij werd staande gehou den en gefouilleerd. Hij bleek gestolen cheques bij zich te hebben en werd daarom meegeno men naar het bureau. Hij bekende zojuist in twaalf huizen te hebben 'ingebroken en gaf* ook de overige inbraken en. diefstallen toe. D. is afgelopen vrijdag voor de officier van jus titie geleid. Hij zit in Rotterdam ingesloten in hewt huis van bewaring.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1