SPORT Pam van der Berg wint Be Quick-toernooi WF: eerste jaar Bijdorp zeer goed bevallen Zes uur wachten op wind... Aad Moerman in Westlands elftal Nieuwe naam in seizoen 80/8i - •V Feei spannende partijen in Maassluis SP Tennistoernooi ieringshoek Sport in deze krant Birds blijft ongeslagen Eric Deyl eerste in Wychen Sportagenda Aad Bierhuizen vervangt Hans Schinkel MAANDAG 16 JULI 1979 SC/VD/WW3 Blije gezi chten bij WF. Het eerste jaar Bijdo rp is een succes gebleken %t tig%&igt35&fes r JV&R r .x-;-' i .v^ i* s.-.™-. -. w f KJ*" .<44y^^v>A;jcv''-S4*v''^»M -' 4»*, <js' S* Fred van de Berg. vroegtijdig uitgeschakeld. - ^-Mtó&edtóÖf Maassluis In een met name in de slotfa se spannende partij heeft Paul van der Berg: (Holy/Be Quick) het tennistoernooi van de Maassïuise vereni ging Be Quick op zijn naam gebracht. Hij had deze keer meer moeite met Reinier Taapken {Be Quick) van wie hij in de clubkampioen schappen van Be Quick in de finale in twee sets (5—1, 6—4) won. Paul van der Berg be gon overtuigend met een 61 eerste set. De tweede set pakte echter anders uit dan de ten nisser verwachtte. „Na die gemakkelijke winst bleef ik te hard door tikken. Alles ging toen echter net uit", vertel de Paul van der Berg, die na 06 verlies voorzïchter de beslis sende set begon. Hij verslikte zich bij een stand van 5—2 in een korte bal, hetgeen een ommekeer tn de partij betekende. Reinier Taapken vocht zich terug naar een 54 stand. „Ik speelde weer te slordig" ver klaarde Paul van der Berg, die de beslissende game op eigen service zelfs op nadeel kwam. Met lange rally's pakte Paul van der Berg de set met 6—4. Reinier Taapken, die 's ochtends al bijna dne uur op de baan had gestaan om een 46, 14 achterstand in de halve finale tegen Dik Ra- venstein weg te werken, was een tevreden verliezer. „Jam mer, maar we hebben lekker gespeeld. Op het einde zat ik echter kapot. Ik wist in de laatste game dat ik een re turn op mijn backhand zou krijgen. Ik kon or echter al leen maar naar kijken. Lopen ging niet meer", zet Reinier Taapken. De herendubbel in B had een minder spannende finale voor het talrijke publiek. Cees van Meurs en Nico Kuypers (bei den Toegh) wonnen in twee sets van Paul van der Knaap (Masemimster) en Peter Meyer (Deventer): 6—2, 64. Het verliezende koppel over leefde nog wel twee matchpo ints, maar ging toch de boot in toen Peter Meyer een dub bele fout sloeg. „Het was de eerste keer dat ik mijn servi ce uit handen gaf en dat op een kritiek moment", reageer de Peter Meyer teleurgesteld. De herendubbel in D verliep wel spectaculair. Het duo Hans HeskesfWim van der Linden gaf een 2—5 voor sprong in de derde set (na 3_6, f, TSF-kop- pei Hinny Lüchng.lhm Maas uit handen. De 7—5 zege werd door de Schïedamse aanhang met gejuich begroet. Henny Ebehng: „Bij een stand van 2—5 had ik weinig hoop meer. Ik heb de ;.enu- wen van me afgezet We neb ben toen meer risico genomen en dat pakte gelukkig goed uit". Bij de heren C werd de als eerste geplaatste Fred van der Bergh (Hoek van Holland) voortijdig uitgeschakeld door Peter Simoms (Toegh) in een partij met een merkwaardig scoreverloop: 60, 2—6, 7—5. Peter Simonis toonde tegen de als tweede geplaatste Vic tor Mion (Be Quick) in de fi nale aan dat de uitschakeling van de Hoekse favoriet beslist geen vergissing was. Via 60, 75 won hij van de jeugdige middenvelder van Fortuna Vlaardingen, die echter meer succes had met zijn dubbel- partn&r Margreet Bakker (Holy). Na 63, 3—6 beteken de een mislukte volley van te genstandster Conny 't Hoen de 63, nederlaag voor haar en parther Herman Peeman (beiden Be Quick). Margreet Bakker had ook in de enkel succes tegen de als eerste geplaatste Els Goossens (Be Quick), die zij in 6—4, 6— 4 versloeg, hetgeen de tweede overwinning voor de speelster van het tweede team van Holy betekende in de C-enkel. Overige uitslagen: damesenkel B: Julia van Noort (DDH) Marijke Plag (Overschie) 62, 6—1. Damesenkel D: Ghislai- ne van Lieshout (Be Quick)— Fiek Vermeulen 26, 62, 64. Herenenkel D: Hans HeskesWim van der Linden 60. 63. Damesdubbel C: Hannie van Marrewijk Mary ScholtenPetra van der Wel Ingrid van Balen 7—5, 6—3. Herendubbel C: Herman Pee- men I Ruud Creemers (Be Quick)Ruud Stork Peter Vermeulen (Holy) 6—3, 46, 76. Damesdubbel C: Brouc- ke Liesbeth Snoeck (Be Quick)Marrit van Noord Luciënne Moerenhout 6—4, 75. Gemengd dubbel B: Mo nica Krouwer Cees van Meurs (Toegh)—Julia van Noort (DDH) Ad Ribbe (Oostvoome) 6—0, 64. Ge- mengddubbel D: Ghislame van Lieshout I Piet Vermey junior (Be Quick)—Sylvia van Ommen Wim Timmerman (Be Quick) 6-4,7-6. Schiedam In het tennis toernooi op het Schiedamse tennispark Spieringshoek zijn gisteren de eerste 52 partijen afgewerkt. Voordat zondag de finales op do baan kunnen komen, moeten er nog meer dan driehonderd wedstrijden gespeeld worden. In D wordt er door de heren gestreden in een monsterschema van 128, waarbij Jacky Voorwald (KSW) als eerste geplaatst is. De jeugdige tennisser bracht eerder dit seizoen TSF op zijn naam. Fin Adriaansens, de winnaar bij ROVS, staat als tweede geplaatst. Ook bij de C-heren is een KSW-er ais kanshebber bestempeld: Paul van Boekei. De plaatsing bij de B-heren berust op een misverstand. Nico de Jongh (VLTC) werd als kanshebber in het schema gezet op basis van de prestaties van Frank de Jongh, die het TSF-toer- nooi won. Bij de dames is Conny Lugt (Holy) als eerste geplaatst, terwijl Marijke Plag (Overschie) ook voor een fina leplaats getipt wordt. Bij de dames C is Karin Meuldijk getipt, terwijl de winnares van ROVS, Thea Louwers ('t Loo) de onderkant van het schema aanvoert. De dames D spelen in een 64 schema, waarvan de eerste plaats is weggelegd voor M. Schlee, terwijl Riet Buiteman (KSW) voor het plaatselijke succes moet zorgdragen. Delft In de selectie van vijftien spelers voor het West- lands elftal dat zaterdag 21 juli 1979 op liet terrein van Naaldwijk een vriendschappe lijke wedstrijd speelt tegen Feyenoord zijn vjjf spelers opgenomen van de kersverse eersteklasser Wesüandia. Het zijn Aad van Marrewijk, Paul Sosef, topscorer Eric Veen- dam, Frans Vollebrecht en George van Holsteyn. De an dere door Anton van Bommel selecteerde spelers staan ver meld op de sportpagina. Daarin verder ruime aan dacht voor de Nederlandse kampioenschappen zwemmen, die morgen in Amersfoort be ginnen, De ploeg van de Hoogwerf start daar met een aantal potentiële medaillekan didaten. Verder aandacht voor de Wateringse wieterdag, waarop Hinault en Zoetemelk zullen ontbreken, maar Kui per, Saronni en De Vlae- minck wel aanwezig zijn. Leo van der Wal en Jaap Verbeek leggen uit, waarom wielrenve- reruging Westland wil vooruit zit te springen om een eigen accommodatie. De honkballers van Birds hebben ook de laatste wed strijd voor de vakantiestop gewonnen. In Den Haag ver sloeg de Zoetermeerse ploeg Cromvliet roet II6. Wel heeft Birds voor het eerst in dit seizoen tegen een ach terstand moeten aankijken. Mede door ongeconcentreerd veldspel van de koploper leid de Cromvliet na de eerste in nings met 32. In de volgen de slagbeurten stelde Birds echter orde op zaken. Jeffrey van Wichen <3x), Aifonso Rumnit (3x) en Rob van der Most (2x) waren de meest produktieve spelers. Met 18 uit 9 heeft de Zoeter- meerse honkbalploeg een ri ante voorsprong van drie punten op Arrows. Werperscijfers: Birds: Cees Bugder (5 m- n,)/Jeffrey van Wichen 9-7-2-5. Cromvliet: R. Westenhout 8-2- 11-6. Schiedam De Schie damse afdelingsclub Wilton Fijenoord wil met ingang van het sei- aoen 1980/1981 niet meer de naam van de scheepswerf dragen. Se cretaris Sjaak Maag denberg, die op de ai- gemene ledenvergade ring van WF 38 leden acte de presence zag geven: „De vergadering heeft zieh unaniem uit gesproken, dat we in 80/81 een nieuwe naam willen gaan voeren. Hoe het precies in het vat gegoten gaat wor den, weten we nog niet. We dachten aan een prijsvraag, zoals HVO het in Vlaardin gen heeft gedaan. Dit seizoen staat echter té snel weer voor de deur Hoek van Holland Voor het Westlands elftal, dat op zaterdag 21 juli in Naaldwijk tegen Feyenoord speelt, is Aad Moerman de enige gese lecteerde Hoekenaar. Moer man, die het komend seizoen in de spits speelt bij 's-Gra- venzandse SV, zal waar schijnlijk met de Westlandia- spclers Eric V eenman en Frans Vollebregt de voorhoe de vormen, die aan het zware karwei om Feyenoord in toom te houden begint. De vierde aanvaller is Paul So sef, ook van W es tl an dia. Moerman: „Ik vind het nog altijd een geweldige eer om in het Westlands elftal te spelen. Daar heb ik alles voor over, zeker als je tegen zo'n tegenstander speelt". De wedstrijd begint om 19.00 uur onder leiding van John Blankeslijn. Het voetbalfeest op het Naaldwijk-terrein be gint echter al om 18.00 uur. Do pupillen van Westlandia cn Naaldwijk spelen een voorwedstrijd, met oud Feye- noorder Harry Vos als arbi ter. Kaarten (gelijk ook pro grammaboekje) zijn verkrijg baar bij het VW-kantoor aan de Rietdijkstraat in Hoek van Holland. De prijzen zijn: zit plaats 7,50, staanplaats 5,en kinderen 2,50. De opbrengst is bestemd voor Terre des Hommes, die het zal gebruiken voor uitbreiding van een weeshuis in India, waardoor 52 kinderen onder dak kunnen krijgen. en na het succes van het afgelopen jaar wil len we met beide be nen op de grond blij ven staan". „Ja, ja", gaat Sjaak Maagden door Emile Schelvis borg met een zekere trots ver der, „het is een grandioos jaar geweest voor de vereni ging. De eerste periode Bij dorp - het beginjaar, de moei lijkste dus - zijn we geweldig doorgekomen. Wc hebben na de inwoning op de Wieler baan natuurlijk voor het eerst met een kantine-omzet te ma- kon gohad en dat was altijd een ideaal. Per slot van reke ning hebben we vijf jaar naar het Sportpark Bijdorp ge streefd. En dan kan je, het prestatieve gedeelte even bui ten beschouwing gelaten, stel len dat de eerste klap een daalder waard is". Op de algemen ledenvergade ring stelden de heren R. de Vette, IL de Gids en S. C. Greeven hun plaatsen in het bestuur beschikbaar. Secreta ris Maagdenberg daarover: „Dat Is allemaal in goede harmonie gegaan. De hoeveel heid tijd die een ieder in de vereniging kan steken, ver schilt nog al eens. Wat de vervangers betreft, ook dat heeft weinig problemen opge leverd. J. Wagtendonk (juni or), M. G. Schaap en D. G. van de Meer hebben zich al schriftelijk aangemeld voor de vakante plaatsen van be stuurslid, respectievelijk zaal secretaris". De toekomst van WF ziet er dus zonnig int. Sjaak Maag denberg opnieuw: „Ik geloof zeker dat er bij ons een gpe- de KNVB-er in zit. Daar stre ven we na, hoewel er niet be paald een druk op het vol gend seizoen ligt. Reken maar op weer een jaar of vijf. We hebben alle vertrouwen in de nieuwe trainer Aad van Kas sei, die met de nieuwe spelers Wim More (Demos), Ger van de Most en Hans van Hassel (beiden Aeolus), een stap in de goede richting kan doen. Kijk, de middelen 21 jn er. Het tweede en derde elftal, die in tegenstelling tot dc matige prestaties van het eerste, wel kampioen zijn geworden, be vatten veel jeugdspelers en vormen dus een basis vanuit de vereniging. Dat is een goed teken". „De jeugd staat bij ons trou wens toch hoog in het vaan del geschreven", gaat Sjaak Maagdenberg verder. „We hebben dit jaar zelfs voor het eerste een speciale trainer voor de A- en B-tjes aange trokken. Het is de 2i-jange Martin van Deventer, die in het bezit is van een trainers D-diploma en naast de junio ren ook de lagere elftallen in nauwe samenwerking met Van Hassel gaat begeleiden. Ook krijgt ieder elftal van Wilton dit jaar zijn eigen toernooi, zodat we niemand te kort doen. Iedereen is voor ons even belangrijk. De selec tie versterken is wel leuk. maar staat duidelijk niet voorop". Hoek van Holland Na zes uur dobberen op een spiegelgladde Noordzee, kon gisteren toch nog het startsein worden gegeven voor de vierde manche van het national zeilkam- pioenschap voor Hobie Cats 14. Een manche die door een plotseling aan wakkerende wind binnen een uur weer voorbij was. Een dag eerder op za terdag waren er moei teloos drie wedstrijden verzeild. In totaal dus vier manches; voor de toppers was het maar goed, dat de organisatie in Hoek van Holland alsnog be sloot om de startvlag voor de vierde manche te hijsen. Nu konden de zeilers de slechtste uitslag van de vier laten schieten cn, kwamen de na men van de heersende zelltop- pers toch nog in de kop van de ranglijst voor. Zoals die van uiteindelijke kampioen Tji bbe Vecloo uit Zandvoort. Wedstrijdleider Ton de Bruijn: „Als we zondag niet hadden kunnen varen, hadden we een heel andere uitslag gekregen. De goede zeilers ne men nu eenmaal risico's en maken fouten, in de weten schap dat ze een slechte wed strijd kunnen laten schieter». Juist voor hen was het erg belangrijk dat er een vierde wedstrijd zou worden geva ren". De deelnemers op de solo-ca tamarans hadden er zes uur wachten wel voor over. Niet alleen was er een nationale ti tel te behalen, maar tevens stond een point-regattazege op het spel- Deelnemers aan de titelstrijd moesten minimaal dne van dergelijke regatta's hebben gevaren (Het maakt met uit waar, kan ook in an dere landen). Het totaal van de drie wed strijden telt even zwaar als het resultaat in het nationaal kampioenschap. En zoals ge zegd, het nationale gevecht zou bijna worden ontregeld door een langdurige windstil te. Urenlang dobberen de deelnemers op een onwaar schijnlijk rustige zee. De wed strijdleiding stond wel toe dat deelnemers naar het strand zeilden om te eten maar dat deden ze wel voor eigen risi co. Pas m de namiddag (de start was gepland om 11.00 uur maar vond plaats om 16.15 uur) werd alsnog de vierde wedstrijd gehouden. Een geluk voor de zeilers die op zaterdag een keer in de fout, waren gegaan en die missers een dag later derhal ve konden goedmaken. Zeilers uit Zandvoort beheer sten overigens de strijd in Hoek van Holland en namen bij het nationaal kampioen- schap de bovenste plaatsen in. Heulenaar Jos de Bakker eindigde in dc titelstrijd op de zesde plaats na een acht ste plaats in de regatta. De uitslagen: (er waren over de 50 deelnemers). Point-regatta; 1 Jons Trouw (Zandvoort). 2 Ruud Visser (Zandvoort), 3 Tjibbe Vecloo (Zandvoort;. 4 Robert Heil bron (Zandvoort), 5 Jan van Spellen (Schevemngen), 6 Jan Visser (Zandvoort), 7 Peter Spijker, 8 Jos de Bakker (Kwintsheul), 9 Ruud Bos (Zandvoort), 10 Gerard Loos (Zandvoort). Nederlands kampioenschap: 1 Veeloo, 2 Trouw, 3 Loos, 4 Jan Visser, 5 Bos, 6 De Bak ker, 7 Van Spellen, 8 Heil bron. 9 Rogier Staal on 10 Jan Wijker. Vlaardingen Jeugdspelers van tennisvereniging Holy hebben met succes deelgeno men aan een jeugd toernooi in Wychen. Eric Deyl legde in dc groep tot cn met zestien jaar beslag op de eerste prijs. De eerste set leverde ruime winst op: 61, waarna hij de volgende set echter uit han den gaf met 3—6. Verdedigen- dcr spel bij een 2—4 achter stand resulteerde in een 64 zege. In de klasse tot en met achttien jaar verloor Rob van Bekkum zowel de enkelfinale als de dubbel met partner Huub van Puffelen in respec tievelijk 6—2, 64 en 7—5, 1-6.6-4. M 'M&ka is—*»**" I Wat'kan wachten op wind toch vervelend zijn. Maandag: Tennistoernooi Spieringshoek, 19 uur, Bowlingcorapetitie Musis Sacrum, 19 uur. Toer van drie in Hoek van Hol land. Dinsdag: Toer van drie in Hoek van Holland. Woensdag: Toer van drie in Hoek van Holland. Schiedam Ursus-trainer Hans Schinkel is opnieuw op genomen in het ziekenhuis. De Schiedammer, die tijdens de afgelopen competitie voor een vermeende blindedarm in het ziekenhuis belandde en zijn trainersschap uit nood moest overhevelen aan Hans Kostense (Excelsior Maas sluis), is nu het slachtoffer geworden van een darminfec tie en daardoor zeker voor enige lijd uitgeschakeld. De honneurs, wat betreft de aanloop naar het nieuwe sei zoen, zullen nu worden waar genomen door Aad Bierhui zen, de voormalige .trainer van Excelsior'20. Ondanks het feit dat Bierhuizen had aan gekondigd met trainen te zul len stoppen, heeft Ursus hem toch weten over te halen zich ieder geval tot de terugkeer van Schinkel beschikbaar te stellen voor de selectie van de zondag vierdeklasser.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3