r SCHIEDAMSCHE COURANT Bezwaren tegen opslag LPG zo laat mogelijk indienen" Korvet in diepste geheim overgedragen Mei mate hoela-hoepen gezonde ontspanning Politie versterkt 'Energie besparen kan op de Lange Haven niet!' Agent kopje onder Welkomwillkommen, welcome, bien venue! College wil huidige uitgavenniveau handhaven PvdA en PPR aan college Maassluis: ft.. Indonesische delegatie hij Wilton-Fijenoord Door parkeerverbod ook voor bewoners: Kalveren verdwenen Subsidies sociaalculturele activiteiten 1979-1980: >/WM Dinsdag 17juJi 1979- C)NAFHANKELIJK DAGBLAD - 104de jaargang no. 26405— 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon odmimsti .ttie 268091 - ivri.H'lii» 262566 - kl.ichtoridu*tivt 144144 SCHIEDAM EN KETHEL k re- filaassluis De raadsfracties van s<ie PvdA en PRR adviseren bet ^Maassluise college van B en W formele bezwaarschriften tegen 'de bouw van installaties voor de 1 aanvoer, het opslaan en het ver werken van vloeibaar gas (LPG) '|n het Europoortgebied zo Iaat 1 mogelijk in te dienen. De fracties 'rijn er namelijk stellig van over tuigd, dat pas in de komende maand de zo noodzakelijke infor matiestroom over de vestiging ]van een grote LPG-terminal op pang komt. Tegen de voorgenomen bouw kunnen tot en met 14 augustus bezwaren - zowel schriftelijk als mondeling - worden ingediend.On- danks aandrang vanuit het pu bliek komen er geen voorlichting savonden en komt er geen popu laire samenvatting van de LPG- nota. Wel is er op 10 juli een hoorating gehouden. De tweede hoorzitting wordt gehouden in het Rotterdamse stadhuis aan de Coolsingel op 7 augustus. De be zwaren kunnen 2owel betrekking hebben op de vergunningen die Shell en BP hebben aangevraagd op grond van de Hinderwet, als op grond van de Wet inzake de Luchtverontreiniging.In hun schrijven aan het college spreken de fracties hun bevreemding uit over hel feit dat uitgerekend in vakantieperiode over zo'n belang rijke zaak slechts bezwaren inge diend kunnen worden. Bovendien vragen zij het college of het be reid is tegen de gevraagde ver gunningen bezwaar aan te teke nen en of het coJJege van plan is de hoorzitting van 7 augustus bij te wonen. Tevens vragen de pro gressieve partijen of B en W be reid zijn het beoogde bezwaar schrift m een extra vergadering van de commissie welzijn te be spreken alvorens een (eventuele) raadsvergadering bijeen te roe pen. De extra commissie- enjof raadsvergadering zou dan volgens de PvdA en PPR na de hoorzit ting van 7 augustus plaats moe ten vinden.Overigens hebben ge deputeerde staten van Zuid-Hol land inmiddels besloten de in spraakprocedure met ruim zeven weken te verlengen en een extra hoorzitting te houden. Bovendien hebben GS, in overleg met het dageLjks bestuur van Rijnmond en burgemeester en wethouders van Rotterdam, besloten de be slissing omtrent de vestiging van de LPG-termmal aan het einde van dit jaar te nemen. Schiedam Bij de werf Wilton-Fijenoord is gistermiddag in het diepste geheim het eerste korvet overgedragen aan een delegatie van de Indonesische regering. Indonesië beeft drie van dergelijke oorlogsfregatten bij Wilton-Fijenoord besteld. Toen dat bekend werd, is er in Nederland een storm van kri tiek losgebroken. Hoogstwaarschijnlijk is dat de oorzaak van het feit dat de werf tracht iedere publiciteit rond deze afle vering van de oorlogsbodem uit te bannen. veel Indonesiërs voor de over dracht naar Nederland waren gekomen. „Een overdracht wordt niet door de werf, maar door de klant geregeld Ik weet er met veel van af en ik heb er dus niet zoveel over te vertellen." zei hij, hoewel hij de hele middag bij de overdracht aanwezig was ge weest. Ondertussen is, alle kritiek en protesten ten spijt, de werf toch op het verzoek van de Indonesische regering inge gaan om drie korvetten te bouwen. Het volgende korvet wordt waarschijnlijk in au gustus aan Indonesië gele verd. De preciese datum is niet bekend en wordt ook ge heim gehouden. „Om begrijpelijke redenen- ."was het commentaar van voorlichter bij Wilton-Fije noord, Marius van Vliet. Hij was niet bereid ook maar iets over de gang van zaken bij de overdracht van gistermid dag los te laten. Van Vliet wilde zelfs niet vertellen hoe- Schiedam Vier nieuwe agenten en twee nieuwe in specteurs zijn gisteren begon nen bij de gemeentepolitie Schiedam. De agenten zijn G.H.C.Huiskens, R.A.Scheers, W.J. van der Velden en O.Ru- genbnnk. Alle vier komen ze net van de pohtieopleidings- school in Leusden. De inspec teurs zijn Rob Bessebng en Cees van Dongen. Hoe/a-hoepen, met mate beoe fend, is een gezonde manier van bewegen. Dat is de me ning van verschillende artsen. De rage, die ons land in de zestiger jaren ook al over spoelde. is helemaal terug. Toen js er hier en daar ge waarschuwd tegen mogelijke kwalijke gevolgen van het veelvuldig ronddraaien van de heupgewrichten. De artsen zijn nu over het algemeen van mening dat met mate hoela-hoepen een gezonde ont spanning is. Voorlopig stijgt wel de omzet van de elektriciteitsbuizen, die voor het vervaardigen van de hoepels gebruikt worden. Ook anderen zien brood in zo'n rage. De zangeres Rita Conta heeft al laten weten wellicht het liedje, waarmee ze in de jaren zestig de hitlijsten be reikte en waarin het hoela hoepen als vermageringskuur werd aanbevolen, weer op haar repertoire te ne men... Schiedam—Het is bewonen van de Lange Haven niet mo gelijk af en toe de auto te la ten staan en zo energie te be sparen, zonder dat rij het ri sico lopen een bekeuring te krijgen omdat zij dan het parkeerverbod overtreden. Dat stelt Cees de Graalf, be woner van de Lange Haven, met nadruk in een brief aan de Schledamse gemeenteraad. „Met een groeiend ongenoe gen kijk ik aan tegen het hui- dige parkeerverbod, dat geldt i voor de even genummerde aj- de van de Lange Haven, op werkdagen van acht uur *s j ochtends tot zes uur 'S i avonds," aldus De Graaff in zijn brief. Zelf heeft hij de laatste weken prent na prent gehad. Hij verlangt van het Schiedam se gemeentebestuur een verklaring, waarom nooit is ingegaan op suggesties van de zijde van bewonersverem- SchiedamTwee kalveren waren het afgelopen weekend plotseling verdwenen uit het weiland van veeboer S.JJC uit Pijnacker. De beide bees ten bleken een flinke wande ling te hebben gemaakt en werden door de Schiedame politie terug gevonden langs de spoorlijn naar Delft De dieren zijn inmiddels opge haald en op hun oude stek te ruggekeerd. ging Schiedam-Centrum voor een algemeen parkeerverbod op de Lange Haven met ont heffingen voor bewoners. Deze kwestie zou opnieuw be keken moeten worden, juist om selectief autogebruik en daarmee energiebesparing mogelijk te maken. „Dat wordt door de gemeente nog steeds tegengewerkt," conclu deert Cees de Graaff. Hij zinspeelt daarbij op de re denatie van de gemeente Schiedam in brieven aan rijkswaterstaat over aanleg van rijkswegen 19 en 24, die volgens de gemeente niet in overeenstemming is met de vaak door de overheid geuite wens tot energiebesparing door selectief autogebruik en het benutten van mogelijkhe den van openbaar vervoer. „Hoe is de verkeersmaatregel op de Lange Haven daarmee in overeenstemming te bren gen?" vraagt De Graaff. „Immers, wanneer ik als be woner van de Lange Haven in het centrum van Rotter dam moet zijn of op een an dere snel via het openbaar vervoer bereikbare plaats," zegt Cees de Graaff, „en wan neer ik daartoe daadwerkelijk de auto laat staan en het o- penbaar vervoer neem, word ik gestraft met een proces verbaal wegens het overtre den van de geldende p arkeer- verordening. Een beleid, dat is gericht op het terugdringen van een ongebreideld autoge bruik, dient ruimte te schep pen voor bewoners om hun auto dicht bij de woning te laten staan. De gemeente Rot terdam heeft dat reeds eerder onderkend en voert een be leid dat erop is gericht de be woners van het stadscentrum 'betaald' te laten parkeren in de directe woonomgeving. Schiedam is helaas niet ver der gekomen dan de opmer king, dat inwoners van het centrum maar geen auto moe ten hebben." Beschamend noemt De Graaff de maatregel van de gemeen te, waarbij één enkele par- keenneter is geplaatst ten be hoeve van Piet Prins, winke lier van de Hoogstraat, die het na eer. hele reeks bekeu- ringen op een rechtszaak liet aankomen en deze won. „Als met ontheffingen wordt gewerkt, kan die gang van za- ken worden voorkomen," al dus De Graaff, die nog een voorbeeld geeft „Je zult toch 's nachts moeten werken en dan tegen vijf uur in de och- 1 tend je auto voor de deur neerzetten, wat toegestaan is. Dan moet je er om acht uur weer even uit om de auto te gaan verplSétsen en om zo doende ruimte te maken voor j iemand, die niet op de Lange Haven woont!" Voorstellen van de bewoners vereniging voor parkeeron- theffingen voor bewoners van de Lange Haven moeten op nieuw worden bekeken, vindt Cees de Graaff. S chïedamBij een breuk in de leiding van de centrale verwarming in een flat op het Louis Raemaekersplein in Schiedam, is een enorme wateroverlast ontstaan, en is een agent zelfs kopje onder gegaan toen hij de kraan van de lei ding wilde afsluiten. De lekkage werd opgemerkt toen bewoners van het flatgebouw plotseling geen water meer konden krijgen. Onderzoek van agenten leerde dat er beneden in het flat, waar de ketel van de centrale verwarming stond opgesteld, een lei ding was gesprongen, en dat het water met kracht de kelder inspoot. Met een koevoet hebben agenten de buitendeur van de flat geopend en zijn in de richting van de ,,bron"gewaad. Eén agent wilde net de kraan dichtdraaien toen hij plotseling kopje on der ging; de ketel bleek in een twee meter diepe kuil te staan, die door het water aan het oog was onttrokken. On danks het korte verblijf onder water is het de agent toch gelukt de kraan dicht te draaien, naar later bleek net op tijd, omdat het waterpeil bijna tot aan de elektri sche leidingen was geste gen. De brandweer heeft het water uit het flatge bouw weggepompt, en de gemeentelijke techni sche bedrijven hebben zich otn de cv-leiding be kommerd. Vlaardingen Burgemeester en wethouders van Vlaardin- &en hebben op dit moment cog geen inzicht in de voor het komende Jaar beschik baar bomende financiën met betrekking tot het sociaal- culturele werk in Vlaardin- Bto. Wel hebben rij toegezegd och sterk te zullen maken om in ieder geval het huidige uitgavenniveau te kunnen handhaven. Hierbij zal overi- Bens wel, zo atollen B en W, de financiële situatie van de gemeente els geheel -in het «der van de meerjarenplan- ötog* een belangrijke rol spe len. De coördinatie-werkgroep „so ciaal-cultureel plan" had na mens de drie op dit gebied de af A- de !un en, !la- iri- ne, iUe \s- an Ier tt* I actieve werkgroepen hef colle- f ge van B en W verzocht hen jZm^cht te verschaffen in de ®r fuiancièn met betrekking tot f Jet sociaal-cultureel plan. voor zover dat mogelijk was, heeft het college dat inder daad gedaan. Gedurende de overgangsperio de van de rijksbijdragerege ling (1979 en 1980) bedraagt de rijksbijdrage globaal de door CRM in 1978 verstrekte rijkssubsidies en rijksbijdra gen, verhoogd met een be paald bedrag. Volgens de voorlopige opgave van CRM kan de gemeente Vlaardingen in 1979 een rijksbijdrage voor de sociaal-culturele activitei ten verwachten van maximaal 909.684 gulden- Dat komt neer op een bedrag per hoofd van de bevolking van ruim elf gulden. De totale subsidie die in Vlaardingen verstrekt wordt, inclusief de rijksbij drage, bedraagt voor dit jaar 2.690.485 gulden, wat neer komt op een bedrag van ruim 33 gulden per hoofd van de bevolking. Het gemeentelijk aandeel bedraagt dus voor 1979 in het totaal 1.780.801 gulden. Tachtig procent van dit bedrag wordt vergoed uit het gemeentefonds, maar deze uitkering zal na 1980 vastge steld worden op het niveau van 1980 met compensatie voor loon- en prijsstijgingen. Daarnaast is het van belang wat betreft dit gemeentelijk aandeel in de subsidies, dat in de Vlaardingse meerjaren begroting 1979-1983 geen ex tra gelden zijn uitgetrokken voor sociaal-culturele activitei ten, met uitzondering van het educatieve werk voor volwas senen en hogere subsidies in huurlasten van nieuwe wij- kaccomodaties Ook de rijksbijdrage zal na 1980 op een andere manier vastgesteld worden Artikel 28 van de rijksbijdrageregeling spreekt van een jaarlijks door de minister vast te stellen verdelingsplan Dit betekent dat over de rijksbiojdrage na 1980 niets met zekerheid valt merkt dan ook op dat het Burgemeester W.Kieboom van Vlaardingen heeft gisteren een groep deelnemers aan de tweede internationale Kamp- eerweek in Vlaardingen, geor ganiseerd door de Internatio nal Police Association (IPA), ontvangen op het stadhuis. De politieagenten, afkomstig uit Denemarken, Engeland, niet eenvoudig is een ant- j Duitsland, Oostenrijk, Belgié woord te geven op de vraag en Nederland, verblijven tot Het college van B en W naar de beschikbaar komende financiën. Feitelijk speelt het college de bal terug naar de werkgroepen die het sociaal- cultureel plan en -programma in voorbereiding hebben. Het college is van mening dat daarin aangegeven moet wor den waar de prioriteiten ko men te liggen voor de komen de jaren. B en W merken hierbij nog op dat het sociaal- cultureel plan en -programma niet de eerste „beleidsdaad" van de gemeente op dit ter rein is. Het college is van me ning dat er de afgelopen ja ren, binnen de gegeven beper kingen en met de nodige zorgvuldigheid, een beleid op dit gebied is gevoerd. Het is duidelijk dat het college om buigingen in dit beleid alleen maar zal doorvoeren als de noodzaak daarvoor spijker- hardis aangetoond. 21 juli op het Vlaardings kampeerterrein „De Hoogka mer" aan de Van Baerles- traat In zijn viertalig wel komstwoord benadrukte de burgemeester de lokale taak van de politie en de waarde van het internationale contact tussen politiekorpsen. Na een korte rondleiding door het oude stadhuis kreeg het gezel schap een lunch aangeboden in de kantine van het stad huis. 's Middags bracht het gezelschap een bezoek aan het Vlaardingse politiebureau, waar het ontvangen werd door hoofdinspecteur en plaatsvervangend korps-chef H.W.Offreins. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosien bezorgd >n combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad no leer voor mij m.i.v. abonnement per kwanaal 42.20 abonnement a f14.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam; ad rus: code/woonplaats: telefoon; ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1