Koopavou cl in. vierde kwartaal bekijken Westïandse stranden ernstig vervuild I S tadsbeiaardier is bang voor Vals spel ,Woonlasten stijgen onaanvaardbaar!" m Wethouder Cees Bot Leden provinciale staten willen zuiveringsinstallatie ate 9 Zestig jaar getrouwd Prima muziek, maar niet druk Frans Weeber neemt afscheid Politie vindt halve ton aan drank S—/- v.. - - Carillon ontstemd Bewonersvereniging schakelt vakhonden in: ONAFHANKELIJK DAGBLAD BrocrsvcSt 3 telefoon administratie 26809! redactie 262566 kluehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Yljurdingm Wethouder Cees Bot (economische aan gelegenheden) voelt er niets voor, om de koopavond op stel en sprong terug te bren gen naar vrijdag. De wens van middenstanders en con sumenten, om die wijziging op korte termijn door te voeren aal wat hem betreft zeker niet in vervulling gaan. De wethouder is vi?*i plan, in het vierde kwartaal van dit jaar te gaan bekij ken, hoe de ervaringen met de donderdagse koopavonden in Vlaardingen zijn geweest en pas dan zaJ eventueel be sloten worden, van de don derdagavond af te stappen. Als het aan Koopcentrum- voorzitter Bruijns ligt dan gaat de koopavond nog deze •week terug naar de vrijdag. „.Het is gewoon miserabel op donderdag: daarin is in deze zomermaanden helemaal niets veranderd- Het college van B en W wilde gedurende de zomermaanden nog even doorgaan of te zien, of er enige verbetering in zou ko men, maar wat mij betreft moet die verandering liever vandaag dan morgen worden doorgevoerd. En wat nog be langrijker is: zo denken de consumenten er ook over. Vrijwel iedereen vindt dat die donderdag een ftop is ge worden. Ik hoop er daarom toch wel op, dat we al op 1 september terug naar de vrij dag kunnen". De wethouder van economi sche aangelegenheden heeft overigens nog geen officieel verzoek van de winkeliers ontvangen om tot wijziging van de koopavond over te gaan. ,,Men heeft er wel met me over gesproken. We heb ben het er vervolgens in de commissie voor economische aangelegenheden uitgebreid over gehad en toen is ook besloten om nog even af te wachten. Je moet dat soort dingen zeker niet overhaast beslissen: eerst moet alles goed afgewogen worden". In Maassluis schijnen de donderdagavond-problemen niet zo sterk te spelen. Een woordvoerder op de afdeling economische aangelegenhe den: „We hebben de indruk dat de middenstand over het algemeen genomen wel tevre den is met de donderdag avond'*. De heer Visser, be drijfsleider van de Vendel in het winkelcentrum Koning shoek, bevestigt dat „We hebben er geen problemen mee en dat geldt voor vrij wel iedereen in het winkel centrum. In onze zaak kun nen we echt wel merken, dat mensen die op vrijdag naar de camping gaan eerst don derdags hun boodschapper» komen doen. In de zomer maanden is er een duidelijke verschuiving van de zaterdag naar de donderdagavond". De bedrijfsleiding van de Coop ïn datzelfde Koning shoek is het daar zeker niet mee eens. „Wij zijn niet zo tevreden en hebben ook de indruk, dat dat voor de con sument geldt. De vrijdag is veel beter voor de omzet en nog een stuk gezelliger ook". En wat Schiedam betreft, City-centrum-voorzitter Jue: „Ik heb de indruk dat som mige Schiedamse midden standers het wel fijn zouden vinden, als Rotterdam en Vlaardingen terug gaan naar de vrijdag, maar ik denk daar toch anders over. Eigen lijk zou er landelijk één vas te avond moeten worden vastgesteld. Ach, in Schie dam is geloof ik niet zo'n be hoefte om te veranderen. Maar we hebben hier de koo pavond. dan ook al zo'n jaar of vijf op donderdag". Westland"— De kwaliteit van Het zeewater aan het-strand van Ter Heijde is ernstig verontrei nigd. Dit blijkt uit een rapport van het ministe rie van volksgezondheid en milieuhygiëne waarin de resultaten van een onderzoek naar badzönes in Nederland bekend zijn gemaakt. Hiiiimiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinu Schiedam In een schuurtje aan de Schiekade heeft de Schiedamse politie voor vijf tigduizend gulden aan gedis tilleerd teruggevonden dat af komstig was van een diefstal in Delft Een vrachtwagen van de Schiedamse firma Uto werd in die stad van haar in houd ontdaan: le weten zes honderd dozen met sterke drank. Met het vinden van de buit beschikt de politie meteen over zoveel aanwijzingen dat de daders op korte termijn kunnen worden aangehouden. In het belang van het onder zoek wil de politie voorlopig nog geen medededelingen doen over hun identiteit lllllilllllllUlllimilUIIIIIIIIHIIilllllllllllllllllii Het strand van Ter Heijde wordt in het rapport inge deeld in klasse drie. Dit is de klasse waarin de meest ver vuilde stranden voorkomen, volgens het rapport „duidelijk faecaal verontreinigd". Zo is het strand van Hoek van Hol land ondergebracht in. klasse 2. Hiermee wordt de kwaliteit van hot zeewater aldaar ge rangschikt onder „licht fae caal verontreinigd". Inmiddels hebben de heren Th. F. J.Jansen en A. M. van Bemmelen, beiden afge vaardigden voor dc WD in provinciale staten, bij de voorzitter van gedeputeerde staten, mr. M. Vrolijk, vragen gesteld over de slechte kwali teit van het kustwater in Zuid-Holland. Zij maken zich zorgen over de invloed die de barre kwaliteit van het water kan hebben op de kustrecrea- tie. Zij vragen zich af of het Hoogheemraadschap de bouw van een zuiveringsinstallatie in de weg staat dan wel ern stig vertraagd. Bovendien stel len zij dat het resultaat van de Haagse zuiveringsinstalla tie te wensen over laat. De vragenstellers zijn var» me ning dat het een taak van de provincie is- bij dc bouw van een zuiveringsinstallatie te be- middelen. Het wettelijk kader waarbin nen het onderzoek naar de kwaliteit van het water is in gevoerd is vastgesteld in de Wet Verontreiniging Opper vlaktewateren. Daarbij heeft men dc resultaten ook ge toetst aan de wet hygiëne en veiligheid zweminrichtingen. Het rapport is gebaseerd op gegevens van april 1979- De kwaliteit van het 2eewater langs dc Zuidhollandse kust wordt nadelig beïnvloed door de lozing nabij Scheven ingen van vaste en vloeibare be standdelen van rioolwater van de Haagse agglomeratie. Ook het verontreinigde water van de Nieuwe Waterweg draagt zijn steentje bij. Bij Katwijk wordt het water van Rijnlands boezem uitge slagen. De verontreiniging die hierdoor wordt veroorzaakt is verminderd door het in ge bruik nemen van een rioolwa- terzu i verin gsinstallatie. iiiisgii ia '-V Schiedam Als de gemeente Schiedam niet snel geld uittrekt voor verbeteringen aan het carillon in de Sint Janstoren, voelt stads beiaardier Addie de Jong er weinig voor om in Schiedam nog de klokken te laten klingelen. „Anders gaat het helemaal mis," vertelde hij deze week de bezoekers van de Grote Kerk, ook wel Sint Janskerk genoemd. Vlaardingen Burgemeester Wim Kieboom en zijn vtouw zullen maandag 6 augustus een bezoek brengen aan de heer en mevrouw Plugge, die op die dag 60 jaar getrouwd zijn. Het gouden echtpaar woont in bejaardenhuis Vaartland aan de Holysingel 4. Klaar Johannes Arie Plugge werd geboren op 26 novem ber 1896 »n Den Haag. Zijn vrouw, Petroneila Plugge - van Dorp, is Vlaardingse: zij werd od 18 oktober 1899 ge boren. Met zijn serie concerten on der het motto „Daar zal de beiaard spelen" heeft Adcïie de Jong weinig last van de mankementen aan het caril lon. Problemen echter ont staan de laatste d met de programma's,. Ie beiaar dier aanbren - de speel doos, die erv^ >.-gt dat ook bij afwezigheid van De Jong de klokken luiden en er auto matisch een wijsje boven de Schiedamse binnenstad weerklinkt. Sommige lichters, die omhoog geduwd worden door de staven die Addie de Jong op de ronddraaiende speeldoos bevestigt, zijn door het eeuwenlange gebruik er van zo afgesleten, dat zij niet genoeg omhoog gaan om de hamers op de klokken te la ten slaan. Als dat nog lang zo blijft, kan het betekenen dat melodieën volledig de mist in gaan omdat sommige noten dan niet gespeeld worden. En die schande kan geen beiaar dier verdragen. „Ik heb de gemeente ge vraagd zo snel mogelijk in te grijpen," aldus De Jong, die zich de laatste weken ver heugt in een sterk toenemen de belangstelling voor de beiaard, zowel in Schiedam als in Vlaardingen, terwijl ook voor de carillon bespelin gen van Gerard de Waardt in Maassluis de belangstelling stijgt. „Daar ben ik heel blij om," zegt Addie de Jong. „Het carillon dreigde op de achtergrond te geraken, net zoals dat met de accordeon en de blokfluit het geval is geweest Maar de blokfluit be leeft als het ware zijn renais sance en ook het carillon doet het weer beter." Duur hoeft het herstel aan de speeldoos niet te zijn, meent de beiaardier. „Het gaat lou ter om vervanging van die lichters, en dat zijn niet meer dan een paar metalen plaat jes, Hij hoopt wel, dat de ge meente snel de handen uit de mouwen steekt Uitstekende volksmuziek, gecombineerd met de koopavond, kon er gis teravond toch niet in slagen veel Schiedam mers het museumplein op te krijgen, 's Middags bij de disco was het drukker. Door gebrek aan het zomerzonnetje was het echter al niet bijster druk op de Hoog straat in Schiedam, en veel mensen hadden ook niet de neiging lang bui ten te blijven staan voor de Engels/Schotse groep Kempion, die door Jeugdlandcoördinator Joop van Broekhoven naar Schiedam was ge haald. „Het mag de pret niet kreuken", zei hij on verminderd opgetogen, „ik blijf Schiedam toch bestoken met dit soort activiteiten". Er» inderdaad: morgen avond is er weer een concert op het Plantage podium, van de rock band American Gypsy. Frans Weeber: nieuw begin in Maarssen, Vlaardingen Opbouwwerker Frans Weeber gaat Vlaaxdin- gen-Holy verlaten. Vandaag heeft hij zijn laatste werkdag voigemaakt. Per i september begint hij in eenzelfde functie in een nieuwbouwwijk van Maarssen, een snelgroeiend dorp bij Utrecht. Weeber, die in Holy door de loop der jaren een bekend en vertrouwd figuur is geworden, is zo'n acht jaar actief ge weest in de wijk. Onder zijn leiding - als eerste beroeps kracht van de Stichting Soci aal Cultureel Werk VIaardin gen-Holy is in en om De Heipaal, Holy's wijkcentrum, heel wat tot stand gebracht. Ook al is dat zeker niet altijd even gemakkelijk geweest: problemen waren er genoeg, 7.o nu en dan. Weeber heeft zich in zijn functioneren zeker niet alleen tot De Heipaal beperkt Het wijk- en buurtgericht werken,- dat tegenwoordig noodzakelijk^ is om de bevolking nog ei gens bij te betrekken, was al-C tijd een van zijn grote idea-; len. Dat is zeker op onderde» - len uitstekend gelukt, al valt" er nog best wat te verbeteren. „Ik heb het hier altijd goed_ naar mijn zin gehad, maar opr een gegeven moment moet je" weer eens iets anders gaan- doen." zegt Frans er zelf varv En wat het feit betreft, dat' hij in de afgelopen jaren wei wat veranderd is: „Het actief voeren js er wel af,..", geeft- hij toe. Zijn verhaal over acht jaar werken in Holy is te lezen op pagina vijf van deze krant- Schiedam De bewonersvere niging Schiedam Zuid gaat de vakbonden inschakelen om iets te doen aan het alsmaar duurder worden van de woonlasten. De vereniging vindt het onaanvaardbaar dat de stijging van de woonlasten niet of nauwelijks in de lonen wordt gecompenseerd. Er moet iets worden gedaan vindt de vereniging, want als het zo door gaat moet ionand met een gemiddeld inkomen zich van alles ontzeggen als hjj in een fatsoenlijk huis wil wonen. De vakbonden zijn in middels uitgenodigd voor een oriënterend gesprek, ondewr het motto dat samen wellicht meer kan worden bereikt dan alleen. Eerder heeft Zuid een handte keningenactie gehouden tegen de gemeentelijke tarieven, waarbij 2275 handtekeningen in de wijk werden opgehaalde Aan burgemeester Arie Lerris en financiën-wethouder Rei- nier Scheeres werden die hand tekeningen toen geprè- senteerd. Onlangs heeft Zuid' ook een landelijke actie on derschreven die de woonlas ten omlaag wil krijgen, een ander beleid voorstelt en zich verzet tegen de jaarlijkse huurverhogingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1