SCHIEDAMSCHE COURANT Station Nieuwland overtreft alle verwacfilingen NS k ode en zwa a .rgeon den na frontale botsing Nolet houdt voortaan intensive-care open im Weer spookrijder tussen Vlaardingen en Maassluis Pasar Malam in Lijnbaanhallen Fel verzet tegen zwaar verkeer K; Vissteigers voor mindervaliden tv 11 i r. Bij inspraak door wijken: Politie lost inbraken op Door personeelsgebrek wel andere afdelingen dicht Vlaardingen groeit weer ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104<Je jaargang no, 26410 - 4 PAGINA'S Brocrsvcst 3 - totofonn administratie 268091 - redact te 262566 - klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het gebruik door het publiek van station Nieuwland overtreft de ver wachtingen van de Neder landse Spoorwegen (NS). Da gelijks stappen er op deze zo genaamde voorstadhalte 2.600 reizigers in en uit. Dat is on geveer het gebruikelijke aan tal voor een dergelijk station. Het aantal reizigers dat per dag gebruik van de halte Nieuwland maakt, is volgens de voorlichtingsdienst van de NS nog steeds stijgende. De plannen van de Neder landse Spoorwegen om in het midden van de jaren tachtig ook nog een station Kethel aan te leggen blijven hierdoor onveranderd. Hoewel het sta tion Nieuwland „goed loopt" en de bewoners van Schie- dam-Noord en uiteraard van wijk Nieuwland zelf er veel baat bij vinden, zal het voor de mensen in Kethel en de toekomstige nieuwbouwwij ken Woudhoek en Spaland toch een behoorlijke tijdsbes paring opleveren, wanneer dit nieuwe station Kethel er komt. ergens ter hoogte van de spoorwegovergang bij de Kandelaarweg. In samenwer king met de gemeente Rotter dam denkt Schiedam aan aan leg van een sneltramverbin ding. die vanaf het Marconi- plein in Rotterdam via het centrum van Schiedam, de 's- Gravelandseweg, de Burge meester Van Haarenlaan, Nieuwe Damlar on Chur- chillweg naar het station Ke thel loopt, zodat men van daar uit een ideale verbinding met allerlei delen van Rotter dam krijgt. Niet alleen is het dan mogelijk per trein naar Rotterdam-CS te reizen, maar ook kan men dan andere de len van de stad vanuit Kethel, Woudhoek en Spaland berei ken. Aanvankelijke plannen van de gemeente Rotterdam en het openbaar lichaam Rijn mond om de Oost-West-ver binding van de metro te ver lengen tot aan het station Ke thel zijn destijds verworpen, aangezien daarvoor teveel ge sloopt zou moeten worden m de Schiedamse binnenstad. Vlaardingen Het Vlaa.'ding- se college van B en W heeft besloten 25 000 gulden be schikbaar te stellen voor de aanleg van negen vissteigers voor mindervaliden bij een aantal plantsoenen in Vlaar dingen. In zijn beleidspro gramma had het college al het voornemen uitgesproken om speciale vissteigers voor min- der-vahden aan te leggen. Naar aanleiding daarvan had het dagelijks bestuur van de Vlaardmgse Raad voor Sport en Recreatie gemeentewerken dan ook verzocht om een ad vies uit te brengen over deze zaak. Het college bereidt nu op basis van dit advies een raads voorstel voor. Vlaardingen Op de noordelijke rijbaan van rijksweg 20, nabij de ge meentegrens Vlaardin- gen/Maasland. heeft de 73-jarige P.B.v.d,B. uit Schiedam een dodelijk ongeval veroorzaakt door de afrit Maasland- /MaassSuis als oprit te gebruiken en ruim een kilometer op de verkeer de rijbaan te blijven rij den. Bij de frontale bot sing, die het gevolg van de fout was, werd een te genligger op slag ge dood, terwijl twee weg- "gebruikers, waaronder fie bestuurder van de ;,spookauto", zwaar ge wond raakten. Ondanks waarschuwingen van automobilisten die op de goede rijbaan met de wagen van de Schiedammer meereden en hoewel hij naar zijn zeggen heeft geprobeerd zijn fout te herstellen, gebeurde ter hoogte van het benzinestation even voorbij de grens van het Vlaardingse grondgebied het onvermijdelijke. Een aantal personenauto's was al uitgewe ken naar rechts om de tege moetkomende wagen vrij baan le geven, maar een personen wagen. bestuurd door de 58-ja- rige Rotterdammer J.Wester- baan, die net aan een inhaal manoeuvre bezig was, be merkte te laai wat er aan de hand was en botste frontaal te gen de auto. De heer J.Westerbaan kwam bij deze botsing om het leven. Zijn passagier, de 43-jarige P-Zwartepoorter uit Maassluis, liep zeei zware verwondingen op aan 2ijn gezicht. De be stuurder van de „spookauto", die zware hoofdwonden opliep en de heer Zwartepoorter zijn beiden door een op het mo ment van de botsing op de zuidelijke rijbaan rijdende Schiedamse ambulance meege nomen naar het Nolet-zieken- buis in Schiedam. Een aantal maanden geleden gebeurde op dezelfde rijbaan een soortgelijk ongeval. Een busje met Marokkanen was, overigens niet bij dezelfde op rit. de verkeerde rijbaan opge reden en veroorzaakte ook een dodelijk ongeval. De politie in Vlaardingen ziet geen aanlei ding voor speciale maatrege len. --O:''-*'"; Vlaardingen In de Oude Lijnbaan zal morgen, vrij dag en zaterdag een Pasar Malam gehouden worden. Tropic Asian Fair, ecu organisatie die aieh beijvert de originele Oosterse markt in ere te herstellen, brengt naast het bekende kijken cn proeven van allerlei Oos terse gerechten ook een cultureel podiumprogramma. Zo komen er Javaanse en Balinese dansgroepen, een. dansgroep uit India, een modeshow van Indonesische klederdrachten, een demonstratie va» Indonesische vcchtknnst cn een Turkse danseres. Dc Pasar Malam - oorspronkelijke betekenis: avemdrnarkt- is gedurende de drie dagen geopend van *s middags één uur toi twaalf nur 's nachts. Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft het onderzoek tegen een viertal arrestanten, dat vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag w*rd aangehouden wegens een mbraak en brandstichting in een garagebedrijf aan de Van Beethovensingel, afge rond. Het bleek dat de broers H.&I., 18 jaar, en M.M., 21 jaar, de 31 -jarige A.R.A. en de 20- jarige mej. K.G.v.S. die nacht jn nog drie bedrijven op het industrieterrein hadden inge broken. Verder bekenden zij nog drie bij bedrijven gepleeg de inbraken in de nacht van Woensdag op donderdag van diezelfde week en een m de nacht van 9 op 10 juli. Van de buit had het viertal (>nder andere een auto aange schaft. De Vlaardmgse politie heeft de wagen inbeslaggeno- jóen en hen voor de Officier van Justitie te Rotterdam ge leid. Politie en wegenwacht rui men de brokstukken die bij botsing ontstond op. Schiedam Het Noletzieken- huis denkt er niet aan de in- tensivc-care dit jaar nog eens te sluiten. Hoewel het nabijge legen Gemeenteziekenhuis van Schiedam de hartbewa- king op zich nam gedurende de anderhalve maand, dat bij Nolet die afdeling dicht was, is de sluiting niet zonder proble men verlopen. „Maar verdere sluiting is dit jaar ook niet meer nodig, het ging in juni echt om de vakantietijd," ver telde men gisteren op het se cretariaat van geneesheer-di recteur C.J.M. Vlootman, Het was vanwege de vakantie van de cardioloog en een deel van zijn personeel, dat het ge meenteziekenhuis in mei werd gevraagd de mensen voor de intensive-care op te nemen. Het gebeurde we! vaker dat bij sluiting van een afdeling van het ene ziekenhuis het andere de taken ervan vervulde, maar een karwei van een om vang als die van de IC hoefde nog nooit door het andere zie kenhuis geklaard te worden, „Het was echter onvermijde lijk. In de zomertijd gaan wel ln het Noletziekenhuis in Schiedam blijft men tobben met te korten aan personeel op verschillende afdelingen. Zelfs het lokken van nieuw personeel met snoepreisjes heeft niet ge holpen. vaker afdelingen voor onbe paalde tijd dicht, maar het was deze keer zo dat bij de intensi- ve-carc het grootste perso neelstekort zou ontstaan," zo werd de sluiting eind mei ver klaard. Sinds maandag 2 juli, toen de cardioloog van vakantie terug kwam, draait de hartbewakmg bij Nolet weer volop en dat zal dit jaar ook zo blijven. Wel zullen door gebrek aan ar beidskrachten de komende maanden nog andere afdelin gen korte lijd sluiten. Het ligt overigens in de lijn der ver wachtingen: een overname van taken zal voortaan steeds vaker plaatsvinden in het ka der van de integratie van het Nolet- en het Gemeentezie kenhuis, welke integratie ech ter wel vertraging oploopt door het vertrek van Ano Lems als burgemeester naar Zaanstad. Het was in zijn Schiedamse tijd een van de be langrijkste taken van Lems om die integratie te begelei den, Bij de gemeente Schie dam is verder in feite alleen loco-burgemeester en weihou der voor financiën en econo mie Reinier Scheeres terdege van de problemen rond de in tegratie op de hoogte. Het personeelstekort, dat bij Nolet heerst, is tot nog toe moeilijk op te vangen geweest. Directeur Vlootman heeft het een tijdje geprobeerd door nieuw personeel snoepreisjes aan te bieden naar Londen of Parijs, maar die methode in plaats van een dure reclame campagne wierp niet alleen gc-en vruchten af. maar oogstte bovendien weinig waardering in ziekenhuiskringen in het Rijnmondgebied. Schiedam Als de arie grote verenigingen uit Zuid, West en Nieuwland bij de inspraak voor de verkeerscirculatie in Schiedam betrokken worden, verwacht de gemeente Schie dam fel verzet tegen elke op lossing, die er voor zwaar ver keer ook mag worden bedacht. In de Gorzen is men namelijk tegen aanleg van een Zuidelij ke Randweg. De gemeente is dat in principe ook, maar ziet als alternatief voor vrachtver keer de Burgemeester Van Haarenlaan. En daar is Nieuw land tegen. Of al het andere verkeer wél van de BK-laan kan worden geweerd, is m het westen weer een groot vraag teken. Samengevat zijn dat de knel punten, die de bewonersvere nigingen van Schiedam-Zuid en -West en de wijkvereniging van Nieuwland met elkaar en met de gemeente opgelost wil zien. In de drie wijken ziet men duidelijk de problemen voor elkaar: ,,AIs in de ene wijk het zwaar verkeer wordt geweerd, kan het met anders of een andere wijk wordt er mee opgezadeld," zo heeft vooral bewonersvorenigmg Schiedam-Zuid laten weten. Een en ander resulteerde in de brief aan de gemeente, waar van onze krant gisteren al melding maakte. Die brief is het gevolg van pu blicaties, die vorig jaar ver schenen over aanwijzingen dat een Zuidelijke Randweg via de Westfrankeiandsedijk, Haven- deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v abonnemenl per kwartaal f 42.20 abonnemenl a fl4,33per maand, dan geel ik wel machtiging tot automatische afschrijving Mi|n giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de kram gratis naam: adres: code/woonptaals: telefoon: ik wi! liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in op8n envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam dijk en over de Buitensluis de Maasdijk (dus tussen rijksweg 19 en de Rotterdamse havens) moeilijk kan worden tegengehouden. De Gorzena- ren verdiepten zich m de'ze verkeersproblematiek en via de bewonersverenigmg werd hevige bezorgdheid geuit. De gemeente probeerde sussend op te treden door een bericht, waarin aanleg van een Zuide lijke Randweg werd ontkend, maar terwijl de angst met kon worden weggenomen schrok bovendien Nieuwland zich een hoedje van de gemeentelijke uitspraak, dat voor vrachtver keer naar onder andere Hoek- Loos, Tan kerel eanrng en Wil- ton-Fijenoord aan de Van Haarenlaan zou kunnen wor den gedacht. Die situatie zou volgens de gemeente een op lossing kunnen zijn, zolang het met Vlaardingen bij het rijk bevochten „halve klaverblad" bij dc Beneiuxtunnel (rijksweg 19) cr nog niet is De wijkvereniging van Nieuwland vindt de Burge meester Van Haarenlaan al druk genoeg en keert zich te gen extra belasting door indus- tneverkeer In principe hoeft Schiedam-West niet bang te zijn voor vrachtwagens door de wijk, maar een gevolg van een drukke Van Haarenlaan zou kunnen zijn dat meer ge woon snelverkeer zijn toe vlucht neemt tol de BK-laan of de Vlaardingerdijk. In alle gevallen krijgen de drie verenigingen van de gemeente te horen, dat men niet be vreesd hoeft te zijn. Het is ech ter met name Zuid, die vindt dat de wijken de koppen bij el kaar moeten steken om de problemen, die de verkeerscir culatie in heel Schiedam aan gaan, op te lossen. Ook de bewonersvereniging van Schiedam-Centrum wordt binnenkort betrokken bij het overleg, omdat immers met name de Koemarkt en ook de Broers vest en de Rotterdam se dijk belangrijke schakels zijn van de verkeersaders tussen Rotterdam en Schiedam-West en tussen West en de 's Gra- velandseweg, die weer uit komt op de Burgemeester Van Haarenlaan. Ook het kruis punt van deze twee wegen, ge naamd Plein 1940-1945, wordt dus naar verwachting druk ker Vlaardingen Gedurende de maand juni is het inwonertal van Vlaardingen toegenomen met 17. Het totaal aantal inwo ners in Vlaardingen bedraagt nu 79 574. een toename sinds januari van dit jaar van 227 personen. In juni werden in Vlaardingen 67 baby's geboren en overleden 41 personen. Er vestigden zich 215 personen, waaronder 34 gezinnen en er vertrokken 224 personen, waaronder 40 gezinnen. Er werden 54 huwelijken gesloten en 12 echtscheidingen inge schreven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1