SCHIEDAMSCHE COURANT Zwemverbod in piassen- gebied opgeheven Vlaardingen stort slib bij Maassluis Ik ,neem^ de proef m Deelraad wijst LPG op Maasvlakte af Zijn er genoeg vrij willigers m Elfde Speelinstuif in Koningshof Karin in piama naar de slager Na twee jaar oplossing voor giftige havenbagger Brandweer haalt Derby uit sloot Over buitenlocatie valt te praten Werkgroep onderzoekt: Donderdag 26 juli 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD _104de jaargang no. 26112-«paowA'S Brorrsvost 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klnchtembenst 144144 Schiedam en kethel Maassluis Het zwem verbod, dat enige weken geleden was uitgevaar digd voor het plassengebied achter de Schenkelsdijk in Maassluis, is op geheven. Een meertje, dat hoort bij het plasse- gebied achter de Schenkelsdijk, tus sen Hoek van Holland en Maassluis. Zwemmen mag weer, maar het is zoals bij elk stilstaand water niet zonder risico. Na een onderzoek is vast komen te staan, dat zich in het water geen be smettelijke bacteriën bevinden. Het onderzoek werd verricht door dc Rotterdamse CG en GD in opdracht van het Maassluise gemeentebestuur. Bekeken werd. of het water verontrei nigd is door de campy Ho bacterie. Het vermoeden dat deze bacteriesoort in het plassengebied aanwezig zou zijn werd veroorzaakt, doordat een 14-jarige Maassluizer, Paul Smit. begin deze maand cholera verschijnsel en vertoonde nadat hij in het plassengebied gezwom men had. De directeur van de Rotterdamse GG en GD, die werd ingeschakeld omdat het meertje op het grondgebied van Hoek van Holland ligt, vertelde later dat het niet om cholera ging. maar waarschijnlijk om een onschuldige aan doening. veroorzaakt door die bacterie. Een diepgaand onderzoek heeft nu aangetoond, dat die bacterie zich niet in het water bevindt. De borden met dc tekst ..Verboden toegang - besmet wa ter", die na het gebeuren bij het plas sengebied waren geplaatst, zijn inmid dels verwijderd. Onduidelijk is vooralsnog, waarvan dc jonge Maassluizer dan wél ziek is ge worden. nadat hij in het water had ge zwommen. Het gemeentebestuur van Maassluü heeft er inmiddels op gewezen, da' zwemmen in stilstaand open watei nooit geheel zonder risico's is. ■f Vlaardingen De Vlaardingse havens zullen bin nenkort uitgebaggerd worden. Na twee jaar, waar in nergens baggerwerkzaamheden in de havens zijn gepleegd, is er eindelijk een oplossing gevonden voor de bij baggeren vrijkomende baggerspecie. Tij dens deze twee jaar was het niet mogelijk om toe stemming te verkrijgen voor het storten van de baggerspecie aan land, vanwege bepaalde giftige bestanddelen. Rijkswaterstaat heeft de ge meente Vlaardingen nu toe slemming gegeven om even voorbij Maassluis do bagger- .pecie in de Nieuwe Waterweg te storten, waarna Rijkswater staat zal zorgen voor transport van de baggerspecie naar de Xoordz.ee. waar het gedumpt zal worden. Uitvoerige proe ven door Rijkswaterstaat heb ben aangetoond dot de bagger specie niet geschikt is om aati land gestort le worden. Gewoonlijk werden bepaalde plaatsen in dc? Vlaardingse Ha vens jaarlijks uitgebaggerd. Sommige plokken eens in de twee jaar. andere eens in de drie af zes jaar. Nu, na twee jaar, is de situatie op bepaalde plaatsen hard aan verbetering toe. Zo heeft de mond van de Koningin Wilhelminahaven een sterke neiging tot zoge naamde rugvorming; in de loop der maanden vormt zich daar als het ware een soort Schiedam De brandweer is eraan te pas gekomen om Derby, het paard van Schie dammer A. Krowinkel, op het droge te trekken. Het dier was terechtgekomen in een sloot tussen de Harre- weg en het opgespoten terrein van Spaland. Meteen toen Krowinkel zijn paard zag vallen, belde hij de brandweer op. Het dier kwam er heelhuids vanaf. drempel van slib, wat proble men geeft bij het binnenvaren van schepen mot een bepaalde diepgang. Sommige ligplaatsen bij de Nieuwe Matex kunnen daardoor onbereikbaar wor den. Een ander probleemge bied vormt de Buitenhaven. Langs de kademuur heeft zich een zorgwekkende hoeveel heid slib opgehoopt, die regel matig voor problemen zorgt bij het afmeren van schepen. Ook de oostelijke tak van de Ko ningin Wilhelminahaven en dc Oude Haven zijn hard aan oen baggerbeurt toe. Het is overigens onwaarschijnlijk dat de Oude Haven bij de komen de baggerwerkzaamheden aan de beurt zal komen. Het bud get is bepaald niel toereikend voor deze ingreep. De extra kosten die natuurlijk verbonden zijn aan de inge wikkelde afvoer van de bag gerspecie komen voor honderd procent voor rekening van de gemeente Vlaardingen. Naar zeggen van Gemeentewerken is het niet aan te tonen van wie de giftige bestanddelen in de specie afkomstig zijn. De chemische industrie aan de Nieuwe Waterweg zal onge twijfeld een deel veroorzaken, maar er kan ook materiaal uit bijvoorbeeld Duitsland tussen zitten. Op de begroting van de gemeente Vlaardingen staat jaarlijks een post voor het bag- geronderhoud van de Vlaar dingse Havens. Uit het zo ge vormde „baggerfonds" worden de periodieke baggerwerk zaamheden betaald. Binnen vier weken hoopt men te star ten mei de werkzaamheden, maar wanneer de giftige bag gerspecie uit de Waterweg bij Maassluis weggehaald wordt is nog onbekend. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uil eigen omgeving kunt vinden, wordl zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. J.oul Wl loei°c° Pi4les: ïcfiWO— VJoonï^15 Maassluis Voor de elfde achtereenvolgende keer zal in het Maassluise Ontmoe tingscentrum Koningshof weer een Speelinstuif voor de Maassluise jeugd worden gehouden. Dit evenement wordt dit jaar op maandag 6 augustus om 10 uur geopend. De Speelinstuif, die ook deze keer weer drommen kinderen van vijf tot dertien jaar naar Koningshof zal trekken, duurt tol en met donderdag 16 au gustus. Iedere werkdag tussen 10 en 16 uur kan men er te recht. Toegangsprijs: 1,50 gul den per persoon. De formule van het gebeuren is ten opzichte van voorgaande jaren niet gewijzigd. „We trek ken nog steeds ieder jaar meer kinderen, dus het is succesvol genoeg. Wel blijven we na tuurlijk altijd bezig om de Speelinstuif nieuwe impulsen te geven." aldus een woord voerder van de Maassluise af deling spon en recreatie. Vo rig jaar trok het vakantiefes tijn in negen dagen tijd 7200 bezoekertjes en dat zal dit jaar zeker niet minder worden „Op sommige dagen is het wel eens wat lé druk- we hebben het vorig jaar wel meegemaakt dat we zo'n elfhonderd kinde ren binnenhadden. Dan is het eigenlijk niet leuk meer." Maassluis heeft overigens geen enkele moeite, om vrijwilligers te krijgen die de speelweken willen begeleiden. Telkens weer heeft men een te groot aanbod, zodat een keuze moet worden gemaakt uit de men sen die zich hebben aange meld. Per week krijgen die medewerkers en medewerk sters honderd gulden. „We zeggen er altijd bij: dat is een vergoeding en geen salaris. We doen het beslist niet zo als in Vlaardingen, waar een echt loon wordt betaald. Maar hier vindt iedereen dat uitste kend." aldus sport en recrea tie. Het accent van de Speelinstuif zal weer liggen op creatieve activiteiten. Per dag is er een wisselend programma, zodat er ook ruimte komt voor wat minder bekende vormen. Daarnaast is er ook een sport programma en worden iedere dag films vertoond. Aansluitend aan de Speelin stuif wordl, op vrijdag 17 au gustus om 14 uur, de Conny Vink Kindershow gepresen teerd. Dat evenement zal plaatsgrijpen in sporthal Oly- mpia aan de Rozcnlaan 2. De toegang tot deze voorstelling kost vijf gulden per persoon. Kaarten zijn tijdens de Spee linstuif bij de ingang van Ko ningshof ie koop. De buschauffeur op het Stationsplein in Schiedam keek heel vreemd op, toen hij de vierjarige Karin Meijer Ts ochtends om ze ven uur, gekleed in piama en met een gTote bood schappentas in haar hand, zag instappen. „Zo, we kunnen nu gaan, ik moet naar de slager." zei het meisje heel na drukkelijk. Maar de chauffeur belde de politie, en d'e kwam Karin vragen wat zij zo 's och tends vroeg in haar nach-, tkleertjes bij hel station uit spookte. Moeder Meijer keek ook vreemd op, toen oom agent haar wakker be lde om kleine Karin terug te bezorgen. De dame kreeg de raad voortaan de deur 's nachts beter op slot te doen. AI met a) heeft Karin nog stééds geen stukje worst van de slager gehad. Hoek van Holland De Hoekse deel gemeenteraad zal zich met hand en tand verzet ten tegen de op- cn overslag van LPG op de Maasvlakte. De lokatic waarvoor door Shell en BP een vergunning is aangevraagd, acht men volko men onaanvaardbaar en on-, toelaatbaar. Dc LPG-tanks zouden -hemelsbreed gemeten- op minder dan drie kilometer van Hoek van Holland komen te liggen en die afstand acht men in elk geval te kort. Overigens was niet alleen de geringe afstand een reden tol afwijzing door de deelraad. Ook het gebrek aan bruikbare en betrouwbare informatie over <le gevaren die verbon den zijn aan de LPG-opslag vormde een belangrijke factor bij hel negatieve advies. CDA-woord voerder P.van der Wei vond het betreurenswaar dig dat opnieuw de zeer korte termijn van ad viesmoge! ijk- hcid dwingt lot het beleggen van een buitengewone deel raadsvergadering. Hij vond het erg moeilijk om om tot een advies tc» komen, omdat men nauwelijks iets weet over LPG. behalve dan het feit dat er zich enkele malen, onder andere vorig jaar zomer in Spanje, ernstige ongelukken mee hebben voorgedaan. Ook de andere deelraadsleden be treurden dat de afwijzing in feite minder is gebaseerd op feiten dan wel op bepaalde emotionele gevoelens. Dc deelraad had overigens niet veel tijd nodig voor de af wijzing van de LPG-opslag op do Maasvlakte. Overigens is het onwaarschijnlijk dat het laatste woord in deze kwestie g02egd is. Het dagelijks be stuur van de deelraad is van mening dal LPG-aanlanding noodzakelijk is. Het stelt zich op het standpunt dat opnieuw zal moeten worden gedacht aan een zogenaamde buitenlo- catic. Dat wil zeggen: aanlan ding en opslag van LPG op een kunstmatig eiland in 2ee en vervoer naar de vaste wal via een extra beveiligd sy steem van pijpleidingen. Schiedam/Vlaardingen Of er in Schiedam een vrijwilli gerscentrale komt is toch niet helemaal zeker meer. Onder verantwoordelijkheid van wethouders Herman Pos thoorn en Riet Taverne wordt slechts een werkgroep opge richt, die als enige taak heeft na te gaan of de wenselijk heid bestaat zo'n centrale op te richten. De vrijwilligerscentrale is er voor mensen 2onder en met een baan, die in hun vrije tijd willen meewerken aan activi teiten op voornamelijk het so ciaal-culturele vlak. Vereni gingen, die met deze vrijwilli gers werken, kannen rekenen op een bijkomende subsidie. Als adviesorgaan van de werkgroep zal de gemeentelij ke sociale dienst optreden; wethouder Taverne (sociale zaken) is aangewezen als coör dinerend portefeuillewethou der, hoewel ook de portefeuil le van Posthoorn veel raak vlakken kent met het funge ren van een vrijwilligerscen trale. Aanvankelijk was er sprake van, dat Schiedam met Vlaar dingen en Maassluis samen een vrijwilligerscentrale zou opzetten, waar voor mensen zonder werk zich hadden kun nen melder». In de Schiedamse raadscommissie voor sociale zaken is echter ter sprake ge komen, dat Vlaardingen en Maassluis nogal laks waren met overleg. De enkel Schie damse werkgroep is daarvan het resultaat. In Vlaardingen zijn de plannen om te komen tot de oprichting van een vrij willigerscentrale op de lange baan geschoven. In die ge meente is men er niet van overtuigd, dat een dergelijke centrale goed zal kunnen functioneren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1