vuetianden Uniek natuurgebied j e is nu op zin mooist S tadsgehoor zaal biedt weer veelzijdig programma van Maasland: Italianen spelen ons van de tafel - Toneelcabaretmusical en operette: Betaal kaarten ontvreemd Winkeliers gedupeerd Pas gekochte auto gestolen Diefstal van Perzisch tapijt Radio-recorder ontvreemd Buit: uitlaat MAANDAG 30 JULI 1979 VD/SC/WW3 «Pm Maasland Midden in het dorp, langs het water van de Gaag, ligt een uniek natuurgebiedje. Het bestaat voor een groot deel uit viietlanden, waaraan Midden- Delfland zo rijk is. De moerassige eilandjes met hun ruige vegetatie liggen ingebed tussen de huizen en straten van een groeiende gemeente, Ze zijn er als het ware een onderdeel van en bepalen mede het karakter van het dorp. Aan de ene zijde wordt het gebied begrensd door de landelijke Kluiskade die. overschaduwd door hoge bo men, langs het water slingert. Aan de andere kant raast het verkeer over de Kerkweg. tussen de lisdodden. Als ze haar strooptochten voor het dagelijks voer onderneemt, af- en toe diep en lang onderdui kend om visjes te bemachti gen, wordt ze verbaasd nages taard door het piepjonge stier kalfje dat ligt groot te worden bij het bruggetje, waar je dage lijks verse boter en karnemelk kunt kopen. Je kunt natuurlijk blijven ver langen naar die vakantie in het buitenland die óf net ach ter de rug ïs^f nog moet be- if J.. De natuurliefhebber kan er in elk jaargetijde zijn hart opha len Nu, in de zomer, staan on der en lussen de wilgen en el zenbosjes talloze grassen, dis tels en rietsoorten te bloeien. De rose-rode basterd-wederik en de wilgeroosjes vormen een prachtige compositie met de grote schermen van de berek- lauw en de witte wollige plui men van de mnoeras-spirea. Hetzelfde kleurengamma vind je terug tn de witte en rode smeerwortel, de klaverbloe men, do zonderlook en de ka mille. Ook de egelskop valt te bewonderen met de zwane bloem en het paarse bitterzoet. In het water rondom scharre len de eenden en waterhoent jes tussen de gele plompen en de witte waterlelies. Ze heb ben hun plicht gedaan en hun broedsel afgeleverd, 't Was een periode van eindeloze zorg om die rits snaterende jongen achter het staartje van moeder aan door veilige wateren te leiden, maar dat karwei is ge klaard: moeder kan nu weer aan zichzelf gaan denken. Al leen mevrouw Fuut kon er geen genoeg van krijgen en begon blijmoedig aan de twee de leg m haar drijvend nest Een uniek stukje natuurge bied: de vlietlandjes van Maasland. ginnen óf die er dit jaar hele maal niet inzat. Je kunt blij ven dromen, over het weitje in de heuvels waar je tussen tien tallen andere, nauwelijks be kende bloemen wilde orchi deeën vond. Over de bosrand waar opeens een hert opdook. Over het paadje boven de boomgrens, waar de gentianen bloeiden. Je kunt ook 's op de Kluiskade gaan kijken en ont dekken wat, midden in de randstad, bewaard is gebleven. Toegegeven: een stierkalf is geen hert en lisdodden zijn geen orchideeen. Maar zeker onder de zomerzon vormen ze een „redelijk alter natief'. De Maaslandse wande laars, de fietsers die Midden Delfland een warm hart toe dragen èn de vissers met hun zesde zintuig voor een „goeie stek" hadden dat ai lang ont dekt. Vlaardingen Het nieuwe seizoen van de Vlaardingse Stadsgehoorzaal begint op zaterdag 14 september. Een sei- loen, dat niet echt verrassend genoemd kan worden: nieuwe «lementen zitten er niet in. Maar dat is een mededeling, die teker niet negatief mag worden opgevat: directeur Walter van Ginniken is er weer in geslaagd, een gevariéerd pro gramma samen te stellen, dat de Vlaardingers zeker zal aan spreken. Toneel, cabaret, musical en operette: het is weer al lemaal vertegenwoordigd. Het nieuwe seizoen van de Stadsgehoorzaal begint uitste kend: met een tweetal voor stellingen van de in deze stad immer enorm populaire John Lanting met zijn ploeg. Het stuk „Nee schat, nu niet", dat ook vorig jaar al op het reper toire van het Theater van de Lach stond, zal in het nieuwe seizoen nog enkele malen wor den gespeeld. Ook de nieuwe productie van Lanting, „Een kus van een Rus", komt naar Vlaardingen. De haringstad is Lanting's geliefde plaats om een try out te brengen: dat ge beurt dan ook op 13 en 19 ja nuari. Ander hoogtepunt in het pro gramma: do nieuwe musical „Maskerade", met Jos Brink en Frank Sanders Een oer- Nerderlandse productie die zich afspeelt in Amsterdam anno 1910. Een andere musical waar Vlaardingen zich best mee zal amuseren: De Club, een oorspronkelijke Ameri kaanse productie, die echter stevig „vernederïandsd" is. In de belangrijkste rollen spelen Adèle Bloemendaal en Jenny Arean In de Stadsgehoorzaal te zien op zaterdag S januari. Ook het programma van Conny Stuart, Gerne van der Klei en Willem Nijholt, „Alle laatjes open", kun je onder de musical-groep rekenen <3 april) Ook opera en operette is in het nieuwe seizoen op de Vlaar dingse planken te zien. Op 20 oktober komt de Haagse Volks Opera met de Rigoletto van Verdi, terwijl de Hoofdstad Operette op 11 en 12 april Die Czardasfurstin brengt. Wal toneel betreft is de lief hebber eveneens welkom in de Vlaardingse theaterzaal. Op 22 september „Moordkuil", met onder anderen Henk van Ulsen en Ank van der Moer; op 29 september „Gekke men sen" met Pleuni Touw en Hugo Metsers, op 6 november „Thuis", een tragi-komedie van de Koninklijke Neder landse Schouwburg Antwer pen, op 8 novembver „Wol ken" met Jeroen Krabbé en Linda van Dijk; op 15 novem ber „Het belang van ernst" door Toneelgroep Theater; op 26 november „Zeitgeist" door Globe: op 20 december „De Wisselwachters" met Paul Steenbergen en Bernhard Droog; op 12 januari „Glazen speelgoed" met Josephine van Gasteren; op 25 en 26 januari „Potasch en Perlemoer" door het Amsterdams Volkstoneel; op 9 februari „Uit pure liefde" met Luc Lutz en Simone Roos- kens; op 29 februari „Viermaal verkocht" met Kitty Janssen en André van den Heuvel; op 4 maart „Woyzeck" door to neelgroep Theater en op 18 april „Het vege lijf" met Tom van Duinhoven en Ellen Vo gel. Het seizoenprogramma van de Stadsgehoorzaal biedt ook al tijd de nodige cabaret-voorstel lingen. Dat is dit jaar met an ders. Op een rijtje; Paul van Vliet met zijn nieuwe show „Vandaag of morgen" op 10 en 11 oktober; een nieuw pro gramma met en onder de titel „Ramses en Liesbeth samen"; de nieuwe Robert Long-pro ductie. samen met Leen Jon- gewaard op 2 februari; Dolf de Vries' „We mogen niet kla gen" op 28 februari; „Viva Eu ropa" van Sieto Hoving op 7 maart; de nieuwe show van Frans Halsema onder de titel „Je moet er geweest zijn" op 13 maart en de nieuwe een- mansshow van Henk Elsink, die op 28 maart naar Vlaardin gen komt. Als we dan tenslotte ook nog het optreden van Brasd Tropi ca! (27 september) noemen, dan is het programma-over zicht van de Stadsgehoorzaal compleet. Dezer dagen wordt in Vlaar dingen, Schiedam-West, Maas sluis en Maasland het pro grammaboekje van de Stads gehoorzaal huis aan huis ver spreid. Daarin staat ook alles over reserveringen, prijzen en abonnementen. Wie het niet krijgt kan er gratis een afha len bij de VVV-kantoren. VlaardingenEen bewoner, i'an de Abel Tasman laan heeft aangifte gedaan van diefstal van een enveloppe met twintig [irobeta al kaarten. De envelop- niet inhoud is waarschijn lijk uit zijn brievenbus ont vreemd. Van de twintig kaar ten heeft de dief er inmiddels dertien verzilverd. Schiedam De 60-,, <e dro- J.A G Maltha aan het be- R'n van de Hoogstraat in Schiedam is beroofd van meer dan tweeduizend gulden, Ter wijl hij in zijn zaak klanten fiond'te helpen moet iemand van de drukte gebruik hebben [«maakt- om ongezien in de kantoorruimte van de drogist j* komen. Daar haalde de on tkende de bankbiljetten uit geldkistje. Ook twee andere middenstan ders van de Hoogstraat kwa- hij de politie klagen. Win kelier A. Willemsen van Wilso herenkleding en de filiaal- "Hidster van Jamin, twee 5ü?en verderop, meldden al- dat een vandaal de grote Etalageruiten hadden ingeke- pid. De schade bedraagt in to- 2500 gulden. v 4*','i Dat was niet zomaar een partijtje ping-pong in de Koren beurs. Wat als en aardigheidje bedoeld was, afs attractie voor de Italiaanse studenten die in het kader van de jeugduitwisseling tussen Schiedam en Udine een tijdje hier zijn, werd nog een fel gestreden competitie -die de Italianen glansrijk wonnen van pupillen van tafeltennisve reniging De Korenbeurs. Overigens ging het er vrijdag vrolijk aan toe. Ook de komende dagen zijn er nog diver se activiteiten voor de groep Udiners, die aanstaande vrij dag vertrekken en dan een stel Schiedammers meene men voor twee weken „vakantie". Schiedam Nog geen ander half uur nadat hij de wagen op de Noordvestsingel m Schie dam had gekocht is de 31-jari ge Rotterdammer G.J.V. een grote zwarte Porsche ontsto len. De man, commercieel mede werker van beroep, had tegen een zacht prijsje de - overigens oude - personenauto gekocht. Hij kon onderdelen ervan wel gebruiken bij een opknapbeurt van zijn eigen wagen. Toen hij terugkwam van een borrel om 2ijn aankoop te vieren, bleek de Porsche verdwenen. Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft de 19-jarige J.P., de 24-jange B,S. en de 17- jarige M.C.D.H. van de Rotter damse politie overgenomen. Het drietal hep in Rotterdam te leuren met een Perzisch ta pijt ter waarde van 2400 gul den. Het bleek dat het tapijt door J.P. in Vlaardingen was ontvreemd uit een woninguv richlingsbedrijf aan de Hoog straat. Via een openstaand bo venlicht had hij het tapijt kun nen pakken. De Vlaardingse politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft zaterdagmid dag proces-verbaal opgemaakt tegen de 26-jange Hagenaar S.W. De man had bij Vroom en Dreesmann een radio-cas sette recorder, met een waarde van 500 gulden, ontvreemd en vluchtte met de buit naar de parkeerplaats op het Liesveld. Daar kon hij aangehouden worden. In de auto van de Ha genaar werden ook nog een gaspistool en een dolkmes ge vonden. beide attributen zijn in beslag genomen. Naar aanleiding van uw arti kel in de editie van dinsdag 24 juli, „Kinderen goedkoper naar zwembad Zuid" zou ik gaarne het volgende willen opmerken Zoals u weet bedra gen dc tarieven voor kinderen tot en met 15 jaar 2,- en voor de ouderen 2,60. Voor de al lerkleinsten is het mogelijk dat onder begeleiding van moe ders in het kleine bad ge zwommen wordt, hetgeen ech ter wel inhoudt dat, wanneer een moeder gaat zwemmen, zij 4.60 moet betalen, terwijl er gemiddeld een uur irt het wa ter doorgebracht wordt, daar het hier gaat om kinderen tot plus minus drie jaar. Nu is het helaas niet voor alle moeders mogelijk om minstens één keer per week hun kmd 'dit plezier te gunnen, omdat zij een bedrag van 18.40 per maand met kunnen missen. Het moet echter mogelijk zijn om ook deze moeders met hun kinderen hiervoor in de gele genheid te stellen Om dat te verwezenlijken heeft hei be stuur van bc-wonersveremging Schiedam-Zuid hei college van burgemeester en wethouders verzocht op korte termijn het entreegeld voor „kinderen die begeleiding behoeven" af te schaffen, zodat er slechts voor de moeder betaald dient te worden. Dit simpele gegeven schijnt sportambtenaar Gé Rens niet helemaal te begrijpen, want als reactie hierop zegt hij name lijk en ik citeer: „Als een moe der graag op de hgwcide bij het zwembad in de zon wil lig gen en zij neemt haar kinde ren mee, ja, dan moet er na tuurlijk betaald worden" er»: „Kinderen, die in feite nog m een kmderbadje horen, heb ben de wens en de stem vaar digheid nog niet om op eigen houtje naar het zwembad te gaan en dan wil die moedej' dus. Maar nogmaals, dan moét zij er ook voor betalen." Het lijkt mijn plicht om op deze onzin te reageren, omdat hierdoor wellicht misverstan den zouden kunnen ontstaan. Het gaat er dus om dc tarieven af tc schaffen voor kinderen (peuters) lot plusminus drie jaar, zodat het op die manier mogelijk wordt, dat al deze moeders met hun kinderen m de gelegenheid gesteld worden één keer per week te gaan zwemmen. De heer Rens be grijpt dat niet, of wil het niet begrijpen, door er een lig weide bij te halen, zodat het lijkt of het helemaal niet om het kmd gaat, maar om de moeder, want die wil uiteindelijk zo graag liggen zonnen en dan moet er ook voor betaald wor den. En om dat nog eens te be nadrukken, gaat de heer Rens zo ver dat hij gaat stellen, dat kinderen die in een kinder badje horen de wens en "de slem vaardigheid nog niet heb-^ ben om op eigen houtje naar^ het zwembad te gaan, dus als 'k die moeder zo graag wil, dan moet zij er ook voor betalen. Hel zal u duidelijk zijn, dat mijns inziens door de heer Rens hier een walgelijke voor stelling van zaken gegeven wordt door middel van een onjuiste uiteenzetting, die on gerijmd is met onze brief aan B en W. Het js schandalig om te stellen dat het in de eerste plaats om de moeders gaat en met om de kinderen, zoals blijkt uit beide citaten. Ik wil de heer Rens erop wijzen, dat door zwembad Zuid vastge steld is. dat elke donderdag middag het kleine bad (negen tig centimeter diep) uitsluitend bestemd is voor peuters mèt hun moeder, maar wel tegen betaling van 4,60, om maar een voorbeeld te noemen. En met dit voorbeeld heb ik wil len aantonen, dat juist zwem bad Zuid de moeders stimu leert op donderdagmiddag te komen zwemmen en dat het onzin is te beweren, dat kinde ren die in een kmderbadje ho ren de wens nog niet hebben om naar het zwembad te gaan. Hiervan uitgaande vindt de bewonersvereniging Schie- dam-Zuid, dat er zo spoedig mogelijk iets gedaan moet worden aan de tarieven door het entreegeld van de peuters af te schaffen, zodat er slechts een bedrag van 2,60 betaald hoeft te worden (voor bejaar den kent men gelukkig al een regeling, zij behoeven op be paalde tijden slechts ),- te betalen). Ik hoop hiermee wat meer duidelijkheid in het standpunt van de BVSZ gebracht te heb ben en de wrange nasmaak van het onzinnige commentaar van de heer Rens weggeno men te hebben. J. van der Keur, voorzitter BVSZ. Schiedam Alleen de uitlaat is gestolen van de personenau to van een 57-jarige ambte naar. De wagen stond op de 's- Graveiandseweg geparkeerd, in de schaduw van hel kan toorgebouw waar de ambte naar in dienst is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3