SCHIEDAMSCHE COURANT Buurthuis nog steeds in onzekerheid Gezellige drukte op De Hoogkamer i Ilc 4neem dêf Wethouders leggen rapport Vegin naast zich neer Schiedam te klem voor kermisvrouw Verstild leven in De Kattenbeker Gemeente krijgt beheersverordening niet rond Start nieuwbouw in september Vrouwen voor woningbouw eindelijk in écht orgaan Dure ingreep aan belangrijk net Bad Groenoord houdt sport en spel-instuif Woensdag 1 augustus 1979 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 - telefoon ndminisir.il ie 268091 - redactie 262566 - klaehtenrtienst 144144 -104de jaargang no. 26416 ~4PAG1NA'S- SCHIEDAM EN' KETHEL VUardingen Dc gemeente Vlaaröingen is er niet in ge slaagd om gisteren te komen met een eoncept-beheersveror- dening voor het wijkcentrum in de Oostwïjk. Het is niet ge lukt om het stuk in het ambte lijk vooroverleg rond ie krijgen vóór de B en W-vergadering van gisteren. Een woordvoerder op het stadhuis liet weten dat er problemen waren gerezen bij het afstemmen van verschillende verordeningen op elkaar. Men hoopt de con cep t-beh eers vero rde n i ng volgen de week zover rond te hebben dat hij in de vergadering van B en W behandeld kan worden. Pas als het college ak koord is gegaan met het concept, kan het toegezonden worden naar de parti cipanten van het wijkcentrum in de Oostwijk; De Stichting Club- en Buur thuiswerk en de Stichting Raad voor het Ouderenwerk. De Oostwijk is zeer teleurgesteld over dit uitstel. Ed Gloudi, v-^urtwerker in de Oostwijk: „Al maanden proberen we duidelijkheid te verkrijgen over die be heersvorm. De gemeente kan gewoon geen duidelijkheid verschaffen. Wij moeten wel steeds concrete antwoorden geven op de vragen van de gemeente, maar over zoiets belangrijks als de be heersvorm krijgen we niets horen. We wachten maar weer af." Ook de VOP heeft met spanning de concept-beheersverordening afgewacht. De verordening voor hun buurthuis zal namelijk afgeleid worden van de ver ordening voor de Oostwijk. Het uitstel door de gemeeme kwam daar niet on verwacht. „Het lukt ze gewoon niet om een dergelijke verordening samen te stellen!" Wethouder Cees Bot: „De juridische af deling van het §tadhuis is bezig met het stuk. Het is niet gelukt om het voor vrijdag, de dag waarop de stukken voor de col lege-vergadering van dinsdag worden verzameld, rond te krijgen. Waarschijnlijk zal dat voor volgende week wel lukken." Over de achtergronden van de buur thuisperikelen in de VOP, zie pagma drie van deze krant. mm Sfeer zit er zeker tn, in de NIVON-boerderij. Internationale onderlinge contacten worden hier veelvuldig gelegd. Het kampeerterrein van de boerderij. „Het aantal gasten kan van dag tot dag wisselen.", aldus mevrouw Sparreboom. Vlaardïngen De NIVON- boerderij De Hoogkamer aan de Van Baerlestraat, het enige kampeerterrein dat Vlaardingen rijk is, lijdt niet onder de matige Stadsverwarming niet haalbaar Schiedam De twee wet houders, die samen het mi lieubeleid in Schiedam uit stippelen, laten zich op geen enkele wijze beïnvloeden door de Vegin, de vereniging van gaslnstituten in Neder land, die het invoeren van Adviescommissie op 20 augustus officieel Schiedam Eindelijk, op maandag 20 augustus, wordt de vrouwenadviescommissie (VAC) voor de woningbouw officieel geïnstalleerd. Na twee jaar van voorbereiding en bijna anderhalf jaar na dat enkele Schiedamse vrou wen de stadsontwikkeling van Schiedam op de voet gingen volgen worden de le den van dit nieuwe adviesor gaan van dc gemeente be noemd. Of verantwoordelijk wethou der Chris Zijdeveld zelf de VAC zal installeren, is op dit moment nog een groot vraag teken. Hij heeft zich in het verleden al vaak sceptisch er over uitgelaten en daarbij trapte hij nogal eens op de te nen van VVD-raadslid Annie Renskers. De bedoeling van de vrouwen commissie is om bij bouw van woningen adviezen te geven vanuit de ervaringen, die juist Huisvrouwen met woningen hebben. Op zich vindt Zijde veld dat best; hij meent echter, dat zuiKe adviezen alleen ar chitecten aangaan. Maar wan neer de VAC met adviezen gaat komen waar het bestem mingsplannen betreft, com pleet met hoeveelheden wo ningen en winkels, dan zou de wethouder vinden dat de da mes in de commissie hun doel voorbijschieten. De installatie van de commis sie vindt 's ochtends plaats vóór koffietijd, om half tien, in de rechternis van de vergader zaal van het stadskantoor. De VAC zal negen leden gaan tel len. Op de voordracht staan twee Rooie Vrouwen, Anneke- de Jong en Adri van der- Stel; twee dames van de VVD, W.C. Bijloo-de Pater en C.P. Sunderman-Heerff; één C DA-v rouw, namelijk B. Dries-Willemse en voorts de dames I.A. van Wijk-Wil- lems van de Nederlandse vere niging van huisvrouwen, J. S- noep-Marrée van de hervorm de vrouwendienst en J. van- Gerven-Kamp en M.F.J. de- Kon ing-Melc hers van het ka tholiek vrouwengilde. Schiedam Een Schie damse kermisexploitante, mevrouw L. Sterrenberg- Boersma uit de Gasstraat, krijgt van het college van burgemeester en wethou ders geen toestemming om voor één maand haar draaimolen ergens in Schiedam te zetten. Vol gens het college is er geen ruimte. Mevrouw Sterrenberg ex ploiteert een carrousel met auto's en scooters en loopt daarmee gedurende het hele jaar met allerlei ker missen mee door Neder land, De komende maand oktober is voor haar echter een slappe tijd. Om toch aan broodwinning te komen had zij bij het da gelijks bestuur van de ge meente Schiedam aange klopt, maar dat wijst de at tractie af. Naast het argu ment van het college, dat nergens in Schiedam een plaatsje voor een draaimo len te vinden zou zijn speelt mee dat de wethouders bang zijn voor het scheppen van precedenten: als je de ene kermisfiguur uitzon-i dert, komen ze straks alle-' maal en gaat dat ten koste van de gewone kermissen, zo is de redenatie. stadsverwarming ten sterk ste afraadt. Een rapport, dat de Vegin heeft uitgebracht over schadelijke gevolgen voor gasdistrïbutïebedrijven door toepassing van stads verwarming, hebben Chris Zijdeveld (stadsontwikke ling en milieu) en Reinier Schceres (economie) zonder meer naast zich neergelegd. Vooral Zijdeveld zou graag uitgebreid gebruik willen ma ken van experimenten tot energiebesparing, waaronder stadsverwarming gerekend mag worden. Meer nog dan met zonnewoningen het geval is is stadsverwarming in Ne derland een nieuw begrip, dat door zijn onbekendheid veel architecten en stedebouwers schrik aanjaagt, „Met zonne woningen is dat zeker niet no dig," zegt Zijdeveld echter, „want in Amerika zijn ze daar veel verder mee dan hier en het werpt wel degelijk vruch ten af," Maar ook in Amerika is stads verwarming nog vrij nieuw. De Schiedamse gemeenteraad heeft anderhalf jaar geleden een motie van PPR-raadslid Herman Noordegraaf aange nomen, waarin stond dat naar mogelijkheden voor stadsver warming in de toekomstige wijken Woudhoek en Spaland moet worden gezocht. Zoeter- meer is een van de eerste Ne derlandse gemeenten waar aan stadsverwarming is gedacht; het kwam er echter niet van. Volgens het Vegin-rapport is deze progressieve methode tot energiebesparing economisch voorlopig niet haalbaar. Vlaardmgon Het begint langzamerhand traditie te worden: de schelpen- en kora- senexpositie in de kelder van De Kattenbeker aan het Lies veld 151, Tn de periode tot 9 september is een deel van de benedenruimte weer inge ruimd voor „verstild leven", afkomstig van de bodem van zeeen en oceanen. Van wat er zoal leeft in de koraalriffen rond de tropische eilanden in de Stille Oceaan, de Indische Oceaan, in het Caraibisch ge bied en langs de westkust van Amerika is een keur aan voor beelden op de mini-tentoon stelling te zien. Ook de Vlaar- dingse tekenaar Leo Man in- 't Veld, die zich gespeciali seerd heeft in het maken van tekeningen van schelpen en koralen, zal weer medewer king aan de expositie verle nen. Tijdens de normale openings tijden van De Kattenbeker is iedere bezoeker gratis wel kom. weersomstandigheden in deze zomer. Hoewel het op sommige dagen wel te mer ken ïs, dat iets minder va kantiegangers het Water weggebied uitkiezen om een of meer dagen neer te strijken spreekt mevrouw Sparreboom, die samen met haar man het beheer over de boerderij voert, toch van een „gezellige drukte". „We hebben het toch wel erg druk gehad, zo nu en dan, maar het wisselt eigenlijk van dag tot dag. Iedere morgen vertrekken er weer mensen en je weet nooit, hoeveel er in de loop van de dag binnenkomen. Dat blijft altijd weer een ver rassing. Als het weer zo een paar dagen slecht blijft, dan kun je inderdaad wel merken dat net rustiger wordt, maar over het algemeen komen hier vakantiegangers die toch al van plan waren om hierheen te gaan, dus die komen meest al toch wel. En het moet ook gezxegd worden: sommigen vinden dat het hier met net weer nog best meevalt. We hebben hier een stel Oostenrij kers gehad die het hier schit terend vonden. Dat kwam vooral omdast ze in een tele foongesprek met thuis gehoord hadden, dat het weer daar nog veel slechter was." Voor de heer en mevrouw Sparreboom betekent de va- kantietijd altijd een periode van hard aanpakken. Niet al leen het kampeerterrein, met haar dagelijks wisselende gas ten, biedt heel wat werk: ook de NIVON-leden die, al dan niet in groepen, gebruik ma ken van de accommodatie in de boerderij zelf brengen het nodige werk met zich mee. Het bezoek van die gasten in huis valt wel wat tegen: ge middeld is zo'n veertig procent van de slaapplaatsen bezet. „Ja, van de leden zijn er toch heel wat, die dit jaar naar het buitenland zijn getrokken. En geef ze eens ongelijk: dat heb ben wij zelf ook gedaan dit jaar." Sfeer zit er altijd genoeg in, op de Hoogkamer. Er ontstaat in de meeste gevallen een uitste kend onderling contact tussen de kampeergasten en de va kantiegangers die in de boer derij zelf hun onderdak heb ben. Omdat de gasten van de Hoogkamer veelal allerlei na tionaliteiten hebben ontstaat op die manier een internatio nale sfeer, die erg gezellig kan zijn. Mevrouw Sparreboom: „Er worden hier door de gas ten onderling zelfs Nederland se le55en gegeven. Van één tot tien tellen in het Nederlands is best moeilijk! En afgelopen zondag bijvoorbeeld, toen had den we wat leden die onder ling wat muziek gingen ma ken. Dan is het ijs zo gebroken en wordt het binnen de kort ste keren een hele happening." Wat de nieuwe trekkerskeu ken betreft, die het NIVON op het terrein van de Hoogkamer wil gaan bouwen: het gaat er toch naar uitzien dat die op korte termijn gaat komen. De verwachting is, dat in septem ber echt met de bouw begon nen kan worden: de bouwver gunning wordt zeer binnen kort verwacht Die nieuwbouw zal voor het overgrote deel door vrijwilli gers worden uitgevoerd. Me vrouw Sparreboom: „Het zou niet te betalen zijn, als we het door een aannemer zouden moeten laten doen. We hebben al een bedrag van zo'n 130.000 gulden horen noemen, als we het zouden uitbesteden. Nu wordt het aanzienlijk goedko per." De NIVON heeft met kwartjes en dubbeltjes al een bedrag van 20.000 gulden bij eikaar weten te sparen ten be hoeve van die nieuwbouw. Men hoopt daar nog zo'n tien mille bij te kunnen krijgen in de komende periode. Over en kele weken zal gestart worden met een nieuwe loterij, die ook weer het nodige geld in het keukenlaatje zal moeten bren gen. Schiedam Aanpassingen aan één van de belangrijkste netwerken van Schiedam gaan de gemeente meer dan twee ton kosten. Die veranderingen zijn nodig in verband met de verhuizing van de gemeentelijke techni sche bedrijven (GTB) van de Dwarsstraat naar de nieuw bouw achterin het industriege bied 's-Graveland. Het gaat om het zogenaamde signaalkabelnet, waarvan de centrale onder toezicht van de GTB staat. In deze centrale komt elektronisch binnen wat de meetwaarden zijn van ga- sontvangststations, van pomp stations en van alle hoogspan ningsnetten die door de stad heen- lopen. Ook worden de verkeersliebteninstallaues er automatisch geregeld. Schiedam In het openluchtzwembad Bad Groenoord wordt zaterdag van tien uur 's morgens tot vijf uur 's mid dags een instuif gehouden. Een speciaal recreatieteam heeft een programma opgezet, wtar zowel jonge als oude mensen aan kunnen deel nemen. De bedoeling is dat iedereen er voor zichzelf iets leuks in kan terugvinden. Het recreatieteam is tijdens de sport en spel-instuif in het zwembad aanwezig om het geheel te begeleiden. De activiteiten hebben die dag met enkel in het zwembad zelf plaats, maar ook op de speel- en ligweide van Bad Groenoord. Abonnementhouders hebben op vertoon van hun kaart vrije toegang; de overige liefhebbers voor de instuif betalen de nor male toegangsprijs, die twee gulden zestig voor volwassenen en voor kinderen twee gulden bedraagt. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. i 1e\eV°°n- „\oï>.l°U

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1